Lietotājvārds
Parole
vēl ziņojums to ziņojums 13.02.2017. 22:19:21
Arī Latvijas ziemeļrietumu pierobežas pilsētā tā ir. Ir viena Latvijas ziemeļu pierobežas pilsēta, kur skolas direktore izcili māk pazemot skolotājus un izdabāt agresīviem bērniem un to vecākiem
Vecāku padome 13.02.2017. 22:14:07
Vecāki, audziniet savus bērnus! Jūsu bērni ir jūsu bērni, nevis skolas bērni. Skolas nav nekādas pāraudzināšanas iestādes. Ļaujiet mācīties tiem bērniem, kuri ir audzināti un motivēti. Šie neaudzinātie traucē klasesbiedriem sasniegt virsotnes.
(Lamuvārds) resnis 13.02.2017. 19:38:28
Pilnīgi pie (Lamuvārds) šitās Krievu (Lamuvārds) (Lamuvārds) (Lamuvārds) (Lamuvārds). (Lamuvārds), (Lamuvārds)...
Smukais tievulis 13.02.2017. 19:36:15
PILNIGI PIEKRITU
Trīne>>mildām 13.02.2017. 18:14:39
Protams, ka tā notiek! Bet ne visās skolās! Tāpēc nevajag vispārināt, bet konkretizēt skolu, vismaz virzienu, jo visās skolās tā tiešām nav! Normālās skolās skolotāji reaģē, ja pamana agresiju, bet psihologa un psihiatra palīdzību var saņemt tikai ar vecāku piekrišanu. Reti vecāki atzīst problēmu, biežāk palīdzība vajadzīga viņiem pašiem. Tad nu skola risina problēmas, kā māk! Parasti "pareizo" vecāku bērniem ir iemācīts, ka viņi ir pārāki, pārējie nav nekas! Neko vairāk viņi vienkārši nedzird! Kur recepte?
Lielākoties, agresīvi ir tie bērni, kuru ģimenēs ir psiholoģiskā, emocionālā, fiziskā vardarbība. Reāls piemērs no dzīves, klasē puika, kas terorizē visus bērnus, skolotāja pat starpbrīdī nevar iziet no klases, lai kādam bērnam nebūtu pārsists deguns. Protams, lieta tiek risināta iesaistot vecākus, mamma cenšas kaut ko darīt, ved bērnu pie psihologa, citām palīdzības programmām, bet rezultātu nav. Pēc kārtējās sūdzības, skolā ierodas tēvs, kas izturējās ļoti agresīvi, zākājās un draudēja fiziski bērnam. Secinājums - var šos bērnus vest pie speciālistiem cik uziet, bet nekas jau nemainīsies, jo visticamāk šādu izturēšanos no tēva puses bauda GAN MĀTE, GAN BĒRNS SAVĀ ĢIMENĒ. No malas skatoties normāla, pārtikusi ģimene.
Skolotājus cenšas pazemot sabiedrības pārstāvji, politiki, skolēni, vecāki, .....kā var pazemotais rast tik lielu spēku, lai novērstu vardarbību...?????
Latviešu valodas vārdnīcā- SKOLA ir MĀCĪBU un AUDZINĀŠANAS iestāde. Diemžēl šī pamatdoma ir sagrauta. Gan ar pārprastām bērnu tiesībām, kas atspoguļojas arī jauno skolotāju attieksmē pret darbu, gan ar bezgaldaudz ko citu. Diemžēl.
skolotājam 18.18 12.02.2017. 22:11:31
Piekaušana būtu par skarbu un varētu arī pašam cīnītājam par taisnību radīt nepatikšanas. Bet tam gan jāpiekrīt, ka tā banālā pļāpāšana, apskāvienu apļi, grupu darbiņi, rīta krēslu riņķi, bezgalīgā pareizrunāšana utt. arī ir pierādījusies kā neefektīva. Vismaz tikmēr, kamēr sava konfliktus mīlošā un visos veidos agresīvā bērna uzvedības korekcijā pa īstam neiesaistās arī vecāki. Bet viņi parasti to nedara, kā jau te daudzi komentētāji ir pieminējujuši.
Bieži mobinga un pazemošanas organizatori ir kolektīvo sporta veidu treniņu skolnieki (futbols, hokejs, basketbols). Mūsu valsts kolektīvā sporta vide bieži ir rupja un predisponēta uz citu bērnu pazemošanu. Pie jebkura treniņu laukuma visbiežāk ir dzirdamas tikai nepārtrauktas lamas. Pēc tam normālā vidē šie bērni atriebjas citiem bērniem (un arī skolotājiem), kas nerunā viņu "valodā". Izglītības ministrijai ir ļoti nopietni jāveic pētījums par šo tēmu un jāinformē sabiedrība par rezultātiem.
vienīgais efektīvais veids pret mobingu ir motivēt mobinga upuri piekaut varmāku/-kas tā (vislabāk uzmeklējot tos pa vienam) lai šie dzīvotu vienās bailēs no bijušā upura. Upurus bieži demotivē tas, ka skolotāji mēģina veidot mītu, ka visus konfliktus var atrisināt mierīgi, diemžēl, upuriem tas neko neopalīdz, ja varmākas par šo ideju vnk ieņirdz.
Arī es reiz izmisīgi cīnījos ar kāda zēna regulāru vardarbību pret apkārtējiem. Agresīvā zēna vecāki prata nostādīt visu sev vēlamā gaisotnē. Ne skolas vadība, ne atbalstošais personāls pat necentās iedziļināties problēmā.Rezultātā- aizgāju no skolas. Tagad dzirdu, ka ar šo puisi esot lielas problēmas, bet varbūt to varēja būt krietni mazāk? (pagājuši 4 gadi)
Skolnieciņam 11.02.2017. 22:52:27
"tāpēc skolās jāievieš kompetences, lai samazinātu vardarbību un citādi domājošo skaitu." Mēs varam būt nabagi, varam būt bagāti, bet nabadzībai un bagātībai katram ir savs mērs. Viens jūtas bagāts, jo viņam ir 4 brāļi u 4 māsas, viens nejūtas bagāts, kamēr viņam nav bankā konts ar miljonu. Skola nekādi nemainīs viņa domāšanu ar to, ko mācīs un kā mācīs. Vienu otru izmaina dzīve, viņam izmainās domāšana un dzīves uztvere, bet skolai tikai vajadzētu katram cilvēkam iemācīt mācīties. Tad jau būtu skola savu misiju izpildījusi. Man pāri 70 gadiem un vēl joprojām savus skolas gadus atceros ar prieku, kaut gan arī pazemojumu netrūka. Bet es visiem esmu piedevusi, gan klases biedriem, gan skolotājiem, jo viņi jau nesaprata, ka esmu sīka, slimīga, ļoti jūtīga meitene, jo mani 3 brāļi uzvedās tā, ka skolotāji no manis arī gaidīja tikai to sliktāko.
Skolnieciņš 11.02.2017. 22:02:03
Ja bērnībā neiemāca bērnam bailes un bijību no visa, tad viņam var attīstīties kritiskā domāšana un personiskais ego, kuru vairs pat nāve pārmācīt nespēs. Šāda gadijumā var izaugt Skolnieciņš. Var jau Skolnieciņu apmelot un zākāt/saukāt par Kremļa trolli hibrīdkara frontē, bet es esmu latvietis, kas uzauga nabadzibā un protestē pret buržujiem un kalpiem kā tādiem... Lūk, tāpēc skolās jāievieš kompetences, lai samazinātu vardarbību un citādi domājošo skaitu. Pasaulei vajag viegli manipulējamas aitas bez agresijas. Bērni piedzimst mīļi, bet mēdz būt agresīvi un neganti. Tāda ir cilvēka daba. Vai tad pieaugušie ir labāki??? Cieņā, Skolnieciņš © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{
Ir viena Latvijas ziemeļu pierobežas pilsēta, kur skolas direktore izcili māk pazemot skolotājus un izdabāt agresīviem bērniem un to vecākiem.
komentāram --> 11.02.2017. 16:15 11.02.2017. 18:30:10
Neuzmanīgi lasījāt - autors raksta par emocionālo vardarbību(bosingu un manipulēšanu) skolotāju kolektīvā. Diemžēl arī ļoti sāpīga tēma - par kuru sistēmā neviens neiedrošinās skaļi runāt. Intrigas, savstarpēji karojoši grupējumi, administrācijai pietuvinātie un no administrācijas attālinātie darbinieki, ziņu pienešana, utt. Tādā kolektīvā gluži dabiski nekāda normāla darba nevar būt, labi, ja ikdienas pienākumus vari veikt. Kaut ko lielāku, konceptuālu, principiālu tāda skola "pacelt" nevar.
>Par bosingu skolā 11.02.2017. 10:37 11.02.2017. 16:15:30
Par to "vienu pagali". Ja meitenei nepatīk un ir psiholoģiska trauma tikai tādēļ;, ka cita meitene daudz labāk mācās vairākus gadus, vai tiešām jāsāk to regulēt ar pazemošanu, kas aiziet līdz fiziskai ietekmēšanai? Kur tad ir tās "pirmās pagales" vaina? Jāsāk slikti mācīties, lai tikai izpatiktu tai otrai??? Tieši skolas dzīvē teiciens "viena pagale nedeg" visbiežāk neatbilst patiesībai (lai gan arī pieaugušo dzīvē tā samērā bieži gadās, ka pirmais cilvēks pat nenojauš par kāda cita izdomātiem stāstiem).
Par bosingu skolā 11.02.2017. 10:37:52
Nezinu vai "deg viena pagale", līdz šim nav gadījies, ka manā ilgajā darba mūžā būtu tāds bosings, ka padotais ir pilnīgi bez vainas, lai gan vienmēr tā deklarēs. Varbūt ir psiholoģiskā nesaderība vienam otram, bet parasti tomēr ir iemesls, kāpēc tā notiek. Varbūt vadītājam skauž skolotāja popularitāte, bet varbūt skolotājs vienmēr ir opozīcijā, varbūt skolotājs ignorē skolas noteikumus par savlaicīgu žurnāla aizpildīšanu, dažreiz skolēnu regulārās sūdzības par kādu skolotāju. Viss tas varbūt iemesls, kurš BOSU kaitina. Esmu strādājusi skolā, kurā darbojās "direktora mafija"- skolotāji, kuri pienesa direktoram ziņas par visiem, vai domājat, ka tās visas bija objektīvas?
Cilme: no angļu mobbing (mob’pūlis’) - pūlis var būt arī skolotāji. No vadības - tas ir bosings. Un daudzviet bosings+mobings. arī skolas vadība mobings pret kādu no skolotājiem 09.02.2017. 14:51 100% pievienojos "skolotāja 2 09.02.2017. 13:07": bērni ļoti labi jūt skolotāju savstarpējo mikroklimatu un to, vai un kā skolas vadība vai direktors veic mobingu pret kādu no skolotājiem
Šausmas, kā tiek pazemoti skolotāji atkal un atkal... Ņirgāšanās. Un man patiešām žēl, ka skolotājus aizstāv retie- vai tad tas neveido arī bērnu attieksmi?? Pieaugušie, vecāki... Attopieties.
Skolas vadība neatbalsta 10.02.2017. 19:15:25
skolotāju, kuram klasē agresīvs skolēns. Vecāki iet pie direktora klāstīt, cik skolotāja ir slikta. Ko tad? Vecāki, bērns bija, ir un būs JŪSU!
Inga, izpaudīšu Jums lielu noslēpumu. Skolas nav pāraudzināšanas tipa iestādes. Bērni nāk no mājām un ir kā spoguļi tam, kā audzināti ģimenē.
No 5. klases audzinātājs bieži vien pat vienu stundu dienā nav kopā ar klasi. Un skolotājs ar klasi kopā pavada 40 minūtes stundā. Starpbrīdī piesaistīt katram bērnam skolotāju-pavadoni nav iespējams. Un nebūs. Un vēl - agresīvo bērnu vecāki 99% gadījumu nevēlas neko darīt, lai iesaistītos SAVA bērna agresīvās uzvedības korekcijā. Labi vēl, ja tikai neiesaistās, kā strausi, galva .... smiltīs un lieciet man mieru. Parasti iesaistās - ar mīnus zīmi. Meklē attaisnojumus vardarbībai, vaino skolu, klasesbiedrus, raksta sūdzības. Agresīviem bērniem - agresīvi vecāki. 8 gadījumos no 10 noteikti.
Bērns agresīvi uzvedas tad, ja līdzšinējā audzināšana bijusi patiesi kļūdaina.
paklausies-INGAI 10.02.2017. 11:53:43
Inga, pārskatiet vispirms SAVAS DIAGNOZES!!!!!!! Skolotājs ir SKOLOTĀJS lai DOTU IZGLĪTĪBU attiecīgajos mācību priekšmetos un kopā ar to tiek mācīta un audzināta arī KULTŪRA , uzvedība u.t.t. Kad reiz sapratīsim to, ka skolā AUDZINĀŠANĀ NEIETILPST BĒRNA ĢIMENES bērna un vecāku, mātes un tēva savstarpējo attiecību nesakārtotība,rupjības sarunās, vardarbība pret sievu, māti - bezatbildība, audzinot savu bērnu!!!!! Bērns visu to un protams arī labo" ATNES" UZ SKOU, kā ģimenes spoguli!!!!!!!! Viena lieta ir radīt bērnu, otra ir ATBILDĒT PAR VIŅA DZĪVI!!!!! No rīta ar šiku atvest džipā bērnu uz skollu un ---SKOLOTĀJI, AUDZINIET VIŅU- MAN NAV LAIKA UN NETIEKU AR VIŅU GALĀ! !!!!!!! Un pamēģiniet tikai kaut ko NE Pa MANAM PRĀTAM - es zinu kur zvanīt !!!!. LŪK , INGA , TĀ IR TOTĀLI SMAGA DIAGNOZE!!!!!! Man kauns ,ka esat bijusi kādai skolotājai " audzināmā" meitene. JA IEMĀCĪSIET ĢIMENĒ CIENĪT SEVI, VECĀKUS ,KAIMIŅUS UN SKOLOTĀJUS,- NEBŪS TĀDU ANOMĀLIJU jūsu un bērnu dzīvē.
> skolotāji..... 10.02.2017. 10:46:31
Labā ziņa, lasot šāda satura komentāru, izrādās tā, ka ne tikai " skolotāji-tā ir diagnoze"! Nomierinājāt.
"vecāki nevar būt blakus skolā. Tur ir skolotāji. Un, kamēr bērni ir skolā, par viņiem atbildību uzņemas skolotāji" . Te jau arī ir atslēga, ka mājās ir vecāki, bet skolā - VIŅI. Dienā Jūsu bērns skolā ir daždien pat 7- 8 skolotāju stundās, un katram skolotājam ir savādākas attiecības ar katru klasi, Ja vienā stundā klasē ir absolūts klusums, tad cita skolotāja stundā totāls bardaks no malas skatoties. Bet faktiski labāks varbūt ir tieši tas "bardaks", jo notiek aktīva domu apmaiņa, audzināšana un mācīšanās.
Daudz jau varam runāt un rakstīt, kas skolotājam jādara, bet reāli. Es mācu priekšmetu, kurā ir 1 stunda nedēļā attiecīgajā klasē. Mēneša laikā tikai sāc atpazīt, kurš ir kurš. 10 min. starpbrīdis ir laiks, kurā sevi "jāpārstartē", jo tikko bija 11.klase, tagad nāks 5. klase, tad nāk 6.klase, vai nu 10. Jasagatavo mācību materiāli, mazliet jāpadomā kā sākt stundu. Pa kuru laiku varētu redzēt tos vardarbīgos. Tas ka skolēni mētajas ar vārdiem "stulbenis, idiots, muļķis, un vēl sliktākiem", ne vienmēr nozīmē, ka viņš grib otru pazemot- vienkārši mājās ir tāds savstarpējo attiecību stils, kuru viņš pārnes uz skolu. Dažreiz tas ir tēvs, kurš bārsta šos vārdu un vēl sliktākus, dažreiz vecākie brāļi, vai vecvecāki. Stundā vari veidot labas attiecības, pārtraukt dunkošanos, lamāšanos, bet klusos skolas stūrus ne vienmēr vari apsekot. Klusa meitene kausta zēnu (sākumskolā), beidzot ar psihologa palīdzību tiek noskaidrots, ka viņš regulāri demonstrē gan neglītus žēstus, gan savus dzimumorgānus.
Aicinu deputātus un ministrus iziet kursus pa 500 eiro no savām kabatām pie manis "Kā izrādīt cieņu latviešu tautai, darba tautai, kā cienīt skolotājus. Kā pareizi pieņemt izglītības jomā nozīmīgus lēmumus."
Kurš ir teicis, ka vecākiem nebūtu jāatbild par saviem bērniem? Paradīsiet konkrēti vai tikai ar demagoģiju nodarbosieties? Runa ir par reālo situāciju. Ir situācijas, kad mobings, pāridārījumi vienkārši notiek. Un vecāki nevar būt blakus skolā. Tur ir skolotāji. Un, kamēr bērni ir skolā, par viņiem atbildību uzņemas skolotāji. Būtu necilvēcīgi, ja pedagogi tik ļoti norobežotos un neliktos ne zinis. Viņi taču pusi dienas pavada ar šiem bērniem, bieži vien pat vairāk nekā vecāki! Tad kā var teikt, ka tikai vecāki par bērniem ir atbildīgi, ja lielāko dienas daļu ar viņiem ir tieši audzinātājs..? Padomājiet paši pirms mēģiniet atkratīties no savas profesijas atbildības.
skolotāji...... 09.02.2017. 23:12:43
Skolotājs - tā ir diagnoze. Un tā tas ir bijis visos laikos. Neadekvāta iedomība, pārliecība, ka skolēns ir tārps pie skolotājas kājām... Visatļautība un vienaldzība. Agresīva vērtēšana. Bet, kad padzird, ka pašu vērtēs, tad bikses pilnas un uguns pakulās... Nabadziņiem liek pamācīties... vai , cik grūti, vai, cik grūti...
Mildai ...Es Jums piekrītu, jo diemžēl tā notiek.
Atkal skolotājiem... Domāju vecākiem jāsāk atbildēt par saviem bērniem un audzināt tos.
Atkal jau skolotājam jābūt tam Visvarim, kurš pārtaisīs bērnu, kurš ģimenē(varbūt jau paaudzēs) iemācījies, ka ar spēku, ar varmācību, ar manipulāciju, ar ņirgāšanos var panākt savu. Un šie varmākas ir ļoti rafinēti! Turklāt daļa vardarbības sen pārcēlusies uz sociālo tīklu vidi. Jā, var redzēt, ka ar kādu bērnu kaut kas notiek slikts, var uzzināt pat, kas notiek. Kurš ir vainīgais. Un tālāk? Varmākam pakratīsim ar pirkstiņu - tu, tu, tu, tā vairs nedari! Apskaujieties, sadodiet rokas un dzīvojiet draudzīgi! Un viss uz burvja mājienu nokārtosies? Blēņas! Stundā saliksim varmāku ar upuri vienā darba grupā - un problēma pazudīs? Kāds naivums....
Vardarbība bija, ir un būs! Mēs visi esam dažādi. Katru konkrētu situāciju var traktēt dažādi. Viens nokrita, otrs par to pasmiesies, trešais - stāvēs kā sāls stabs. Taš, kurš nokrita, apvainosies, otrais smējās, jo psihologiskā reakcija - visu pārvērst smaidā, bet trešais nepalīdz, jo šokā. Pirmais situāciju traktē kā necieńu, bet reāli neviens nav vainīgs, tomēr kāda aizvainojuma nots turpinās un tā tas viss var pāraugt lielās dusmās... Ja skolotājs ir spējīgs sniegt un iemācít analīzes formulu, tad būs draudzīga klase, jo klases vide - skolēnu sastāvs ir dažāds.
Mobings nenāk no skolas, un ne jau no skolotājiem, bet gan no sabiedrības! Laikam arī no ģimenes. Ja pieaugušie ir dikti varaskāri mājās, sabiedrībā, to tiešām ļoti labi jūt bērni. Jo tas vardarbīgais panāk ko grib, ātrāk kā tas mierīgais. Un skolotājs nevar atbildēt par skolēnu, kurš tiranizē citus, bet jāgriežas pie viņa vecākiem. Pēdējā laikā skolotājam tiek piedāvātas Dieva spējas- viņam jāvar viss. Labi jau būtu. Tad valdība var vēl vairāk. Viņi atbild par valsti, tautu. Kas tad viņi ir?
arī skolas vadība mobings pret kādu no skolotājiem 09.02.2017. 14:51:45
100% pievienojos "skolotāja 2 09.02.2017. 13:07": bērni ļoti labi jūt skolotāju savstarpējo mikroklimatu un to, vai un kā skolas vadība vai direktors veic mobingu pret kādu no skolotājiem
Piekrītu Mildas viedoklim. Protams, ka ir atsevišķi (gribas uzsvērt - atsevišķi) skolotāji, kuri tiešām redz, kas notiek ar bērniem, piefiksē izmaiņas uzvedībā, saskarsmē, utt. Šie dažie, atsevišķie skolotāji ir personas, kuras ar visu sirdi un dvēseli ir Skolotājas. Diemžēl, tie ir izņēmumi, jo pārsvaru skolā tomēr veido skolotāji, kuri neko neredz, jo negrib redzēt un nedzird, jo negrib dzirdēt. Par to arī nemaksā. Un vispār, pasarg Dies`, iet skaidroties - beigās vecākus uztaisa vēl par garīgi nelīdzsvarotiem un tāpēc jau arī bērni ir ne tādi, kā vajag. Nezinu kā ir lielajās pilsētās, taču lauku skolās iet skaidroties, tas ir vāks - nākamajā dienā visa skola zin, kur tu biji, ko darīji, kāpēc, ā nu laikam pie psihologa jāiet, utt. Ja maniem bērniem akurāt skolā nav dzīvības un nāves jautājums, es uz skolu kāju nesperu kaut ko runāties..... Man jau sen ir pārliecība, ka jo mazāk sū.. (skolu) kustinās, jo mazāk tā smirdēs.
Lūdzu padalieties ar savu pieredzi! Kur lai ņem naudu šīm nodarbībām? Nodarbības ir maksas pakalpojums! Skolā ir vairāk kā 40 klašu komplekti. Izglītība ir bez maksas. No vecākiem? No skolas budžeta?
skolotāja 2 09.02.2017. 13:07:29
Bērni skatās un mācās ko dara pieaugušie. Un ļoti labi jūt skolotāju savstarpējo mikroklimatu. Ja skolas vadība vai direktors veic mobingu pret kādu no skolotājiem, tad tas notiek arī skolēnu vidū!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.