Lietotājvārds
Parole
Skolotāji turpinot stradat par neadekvāti zemu samaksu un necīnoties par konkuret spejigu algu, paši grauj izglitibas sistēmu.Kāda ir valdības morāle, tukši solot skolotšjiem kopš 1991.gada?
Nolieciet man saprotami acu augstumā divus ciparus - algas apjomu bez jaunā modeļa un ar jaunā modeļa pielietošanu un paskaidrojiet manus pienākumus jaunajā modelī, kā arī par ko cik samaksā ņemot vērā manu pašreizējo slodzi (kontaktstundas, audzināšanu u.t.t.). Tad es precīzi varēšu sacīt vērtējumu. Domāju, ka mums visiem tas būtu interesanti. Skolu administratori to varētu izdarīt, bet mēs - izlemt par streiku. Tāda sajūta, ka administrācija to nedrīkst darīt, jo ir taču jāaizmālē acis skolotājiem, lai neceltos nemieri...
Vis var palikt tā kā ir. Vienīgi mazajām un lauku skolām ir jāpiemēro cits koeficients, lai pedagogiem būtu lielākas algas. Tagad pēc jaunā modeļa, lielajām pilsētu skolām nauda tiks atņemta un atdota mazajām skolām. Tā nav reforma, bet bardaks. Lielas skolas noteikti streiku neatbalstīs, jo paši būs zaudētāji, bet ja streikos pret jauno modeli, tad valdība un ministrija to vēl ilgi atcerēsies. Vienīgi arodbiedrība to nepieļaus, jo ir mazo skolu pusē.
kā pati LIZDA tērē līdzekļus?
Mikai un vēl dažiem ir konstruktīvi priekšlikumi. Valstī ir jābūt mazo lauku skolu saglabāšanas programmai, jāpārtrauc šis lielkolhozs un pašiznīcināšanās.Nauda seko skolēnam varētu palikt pilsētas skolās. Varētu diskutēt par sākumskolām-jo tuvāk mājām ,jo labāk bērnam. Par to IZM nedomā.
"Ministrija arī piekrīt LIZDA, ka augstākās izglītības un zinātnes nozares valsts budžeta finansējums 2016.gadam būs būtiski mazāks, nekā nepieciešams, lai nodrošinātu Augstskolu likumā un Zinātniskās darbības likumā noteikto finansējuma pieaugumu. Lai ievērotu likumos noteikto, 2016.gadā būtu nepieciešami papildu 90 miljoni eiro" Kam ir domāti likumi?
Jau n-tos gadus tiem 30% negodīgi nogrieza. Tagad it kā sola ko mainīt- neticu! Tiem 70% nogriezīs līdz to 30% līmenim! Tad varbūt spēsim vienoties!
To, ka "nauda seko skolēnam" ir absolūti netaisnīgs modelis un to izdomāja, lai likvidētu lauku skolas, jau sae publiski raidījumā atzina Ķīlis!
Manuprāt, ir liela atšķirība starp vārdiem "atbalsta" un "piekrīt". Ja IZM atbalsta, tad tas izskatās kā kaķa spēle ar peli. Ja piekrīt, tad IZM it kā būtu sākusi kasīt pakausī. Bet tik un tā ir pretīgi, kaut kādas morālās netīrības sajūta - kaut kas līdzīgs veco cilvēku sēdināšanai ragaviņās. Un šīs nežēlīgās, stiklainās acis...
Bibliotekārs 29.09.2015. 14:10:28
Vai par skolu bibliotekāriem arī kāds vēl atceras? Pēc jaunā modeļa skolās vairs nevajadzēs bibliotekārus? Arī bibliotēkas ne. Arī grāmatas vairs ne, jo ir taču internets, interaktīvās tāfeles un e-vide. Tā tas tagad notiks?
Modulis ir domāts dēļ IZM nevis dēļ pedagogiem, tas savukārt visu izsaka....Jau tas, ka pēc 2007-2008.g. nav algas palielinājumā visu izsaka.agrāk smējās par Brezņeva laikiem un stagnāciju, ko tad varētu teikt par dižvīru un sievu politiku no 2007-20015.g.
531 bēgļa uzņemšanai būs nepieciešami aptuveni 16 miljoni... es arī gribu būt bēglis...
Manuprāt, Jums jāpalielina tā algas daļa, kas saistīta ar darbu labošanu, bet gatavošanās stundai jau nav citāda kā mazā skolā. Un, ja Jūs strādājat paralēlklasēs, tad par vienkāršāka. Jaunajā modelī ir daudz laba, tas varbūt atturēs dažus no kvantitātes un liks pievērsties kvalitātei un individuālam darbam. Pie nosacījuma, ka ministrija nespiedīs uz pārpildītām klasēm pamatskolā, bet jo īpaši sākumskolā.
Miljie, skolotaji, savelciet jostinjas un gaidiet to Laimes laaci valdiibas izskataa! Budzhetaa vajag bnaudu , japalielina nodoklis naftas produktiem (domats benzins un dizeldegviela), tatad automatiski celsies cenas produktiem, kadi skolotaji?! Kreivija uzbruk -aizsardziibas budzhets japalielina, kadi skolotaji?Beglji, nauda jadod begljiem un visam ekstraam ap begljeim : pavadonjiem , tulkiem....kadi skolotaji? Ja vinreiz direktoriem pietiktu drosmes aizklapet skolu ciet uz nedelju, nevis bities likumus un tiesibsargu , tad ari shaja valsti beidzot saprastu kaa iztikt bez bernudarza un bez skolas.
Gala beigaas visa shii tejateera pamataa ir padebilaa sisteema- nauda seko skoleenam, bet nevienam nav drosmes atziit, ka savulaik Kokje ir izriikojusies nepareizi ievieshot sho sisteemu, lidz ar to sarindojot skolotajus dazhaadaas kastaas bagaati nabagi, gudri un duraki, reitingi un nereitingi , lielas vidusskolas, mazas vidusskolas, it ka no ta , ka cena par slodzi ir dazhaada darba kvalitate uzlabosies izglitibas sistemaa kopumaa...un algas leilakas nebus, jo skolotajs nav deputaats...
nozagts komentārs 29.09.2015. 13:10:23
PRIORITĀTE Nr.1 Birokrātiskā administratīvā aparāta samazināšana visos līmeņos, sākot ar ministriju un departamentiem, beidzot ar vietnieku skaitu skolā.
Vai tiešām IZM saskaitīs, cik Latvijā ir skolotāju? Tad, varbūt, mēs uzzināsim, cik Latvijā ir ierēdņu, kas strādā izglītības jomā, un kāda ir izglītojamo/ierēdņu proporcija (cik pārbaudītāju ir uz vienu skolnieku)?!
Juta (dusmīga) 29.09.2015. 12:00:24
Grafiki, līknes, taisnes, bet kad un kurā gadsimtā pedagogi redzēs savu algu reāli maciņos? Ir septembra pēdējas dienas, bet es vēl neesmu redzējusi un parakstījusi savu darba līgumu un nezinu savu algas likmi šajā mācību gadā! Un Jūs, cienījamie kolēģi?
Interesanti zināt, kā aprēķināta nepieciešamā summa? Tas nozīmē, ka ministrija jau paredzējusi skolu tīkla optimizācijas plānu? Vai ministrija jau zina, cik skolas tiks likvidētas īdz 2019.gadam?
Visiem pedagogiem ir jārunā par parakstu vākšanu pret moduli, kura galvenais uzdevums vēl vairāk samazināt algu un apgrūtināt skolotāja dzīvi..
..un kādēļ rakstā nav ne vārda par to , cik konkrēti skolotāju zaudēs savas algas/ ne procentos, bet skaitļos/ un kādu summu tas sastāda? \ Nav arī vienalga vai mēs strādājam mazā lauku skolā, kur jāizlabo 8 darbi vai dienā 100- 150 darbu?
ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.
Bet reāli jau Tie procenti ir otrādi -70 samazinās,bet 30 palielinās
Kad būs???? Kad beidzot skolotājiem būs lielākas algas???? Atkal jau 2016.gadā skolotājiem jaunais gads septembrī sākas? Visiem pārējiem - janvārī. Tā arī ir krāpšana.
Runāt sudrabs klusēt zelts 29.09.2015. 10:37:11
Atbalstīt atbalsta visi! Kas būs, kad vajadzēts balstot?! Tad arī redzēsim!!
Lai vai kādas būtu prasības un noteikumi, priekšlikumi un vēlējumi, visi ļoti labi zina - "pa lielam" skolotājus interesē tikai viens - vai būs lielākas algas. Punkts.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.