Lietotājvārds
Parole
Ne jau skolā jāatpazīst bērni ar īpašajām vajadzībām, bet jau pirmsskolas iestādē, bērnu dārzā. Un tur jāsāk strādāt. Citādi - ar tiem, kuri klausās, strādā, tos, kuri neklausās, noliek uz paklājiņa spēlēties. Un- jau pirmsskolas iestādē jāziņo vecākiem, ka varbūt vajadzētu uz speciālizēto bērnu dārzu vai- vismaz grupiņu, kura mazāka un logopēds un psihologs nāk biežāk.
Es kā pedagogs spēju saprast, ka bērnam ir īpašas vajadzības un zinu, kā ar viņu strādāt, Bet vai pedagogs var noteikt diagnozi. Vai ar bērnu var pilnvērtīgi strādāt, ja laukos praktiski nav pieejams psihologs, logopēds un medmāsa.Manuprāt, deputāte īsti nav informēta par reālo situāciju mācību iestādēs.
Skolnieciņš 02.02.2017. 17:16:08
Kā jūs, ļautiņi, domājat? Vai man īpašas vajadzības! Jā, ir... Bet es neatšķiros no citiem.... Man ir bērnu invaliditāte no 2013.g. © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{
Kopsavilkums. 02.02.2017. 15:34:15
Visas kritiskās piezīmes par šo jauno integrācijas projektu ir konkrētas un argumentētas, sakņotas reālās dzīves pieredzē. Visi tā slavinājumi - mētāšanās ar skaistām, bet tukšām frāzēm, sagrābstītām no birokrātu un teorētiķu savārstījumiem. .
dusmīga mamma to Tādēļ jau 02.02.2017. 15:08:13
"tie parasti nečīkst par algu vai neciešamiem apstākļiem" Maniem bērniem šī mācību gada laikā ir nomainījušies jau 4 (!) skolotāji. Ne jau tie sliktākie. Droši vien ka nečīkstēja, bet izlēma savas spējas un zināšanas izmantot citur. Tikai nav manāmi tie jaunie , gribošie, progresīvie, visu varošie utt. Nav. Jāpriecajas, ja vispār kādu atrod. NO skolotajiem prasa neiespejamo - tikt galā ar tiem, kam vārdi 'disciplīna, pieklājība, darbs' ir tukša skaņa, iemācīt kaut ko tiem, kuri negrib, iemācīt tiem, kuri nevar, un mēģināt pa vidu neaizmirst arī tos , kuri grib un var. Tas nav nopietni. Vispirms vajag efektīvus līdzekļus, lai tiktu galā ar tiem, kuri neļauj strādāt citiem. Skolotājam nav jācīnās ar visatļautību un tādiem, kas visam spļauj virsū. Ar to jānodarbojas kādam citam, nulle iecietības , ja traucē citiem, tad kāds no malas - sociālais darbinieks, apsardze, policija u.c. paskaidros ārpus klases telpām piesaistot vecākus. Nekāda auklēšanās. Skolotāja palīgs aŗi būtu solis uz priekšu.
Man patīk mans darbs. Bet es redzu pieaugam BEZDIBENI starp skolu - reālo un izglītības birokrātiem un teorētiķiem. Īss atskats izglītības "reformā", kura ir dzīvelīga kā nemirstīgais Kašķejs: 1) IZM pakļautībā esošās skolas tiek atdotas pašvaldībām. pirmajā klasē mācās no 6 gadiem - tad tas tiek atcelts. 2) Notiek integrēšana: speciālās skolas slēdz, bērnus ieintegrē vispārējās skolās, kur - izrādās - ne viņi, ne pārējie nekļūst laimīgāki, vecāki satraucas, skolotāji izmisuši, - NEKĀDAS REAKCIJAS uz praktiķu satraukumu. Ja nu vienīgi - "skolotāji vainīgi". Tiek ieviesti individuālie izglītības plāni katram audzēknim ar 'programmu, skolotāji tās pilda par to pašu algu un to pašu slodzi. 3) nauda seko skolēnam, mazās skolas spiestas iet uz kompromisiem, vēlāk tas tiek atzīts par kļūmīgu soli, un sākas mazo skolu slēgšana (neviens nav parēķinājis, cik valsts zaudēs uz ēkām, kuras tiek pamestas likteņa varā.) 4) Skolas tikšot atdotas atpakaļ Valstij!!!! PĀRDOMĀJĀM. Un atkal - 1. klasē jāiet sešgadīgajam, štrunts par to individuālo pieeju! Un skolas, protams, slēgsim. Kas attiecas uz IZM un meitas iestādēm - tās noteikti būs jāpaplašina un algas arī jāpieliek.. :)
Tīna -to tādēļ jau 02.02.2017. 14:46:43
O, jā, par kursiem.. tā ir īpaša tēma! Kursu skolotājiem (un obligātu) vairāk kā šo kursu "cepējiem" saprašanas... Visi kursi ,kuros piedalījos, bija ar apm.20% lietderību. T.i. - viens no 5 lektoriem tiešām bija praktiķis un atbildēja uz jautājumiem lietišķi, kompetenti. Pārējie lektori lielākoties cienāja mūs ar 1. - 2. kursa tēmām, turklāt nedaudz garām mums nepieciešamajām zināšanām. Būtu interesanti parēķināt, un arī SABIEDRĪBAI darīt zināmu, cik naudiņas aizgājušas, organizējot kursus, un kas tos vieglu roku sastāda un piesaka par obligātiem. Ja kļūdos - lai kolēģi mani apsauc: kursi, kuri tiešām PRAKTISKI palīdz risināt uzvedības un mācību traucējumu gadījumus - man nav gadījušies. Vislabākie kursi ir tad, kad mēs paši savā kolektīvā uzrīkojam ideju vētru.
TĀDĒĻ JAU------- 02.02.2017. 14:27:30
Kad es mācījos-man neviens neteica, ka ar manu izglītību reiz nevarēšu strādāt bērnudārzos. Ka man būs jāiet kursi un jāintegrē šie bērni. KĀDS MUMS KAUTKO PRASA? Tu aiziesi mācīties par inženieri, bet Tev liks pēkšņi strādāt ar ko citu. Saredzi problēmu tagad? Un tad Tev teiksim-tak mācījies, ko bļauj! Ir grūti,ja man jāskraida pi 3 bērniem, jo ir tabalsta pasākumi, a tie, kuri talantīgi, ir malā, gribot negribot,jo pamēģināšu tik nepalīdzēt tiem 3. Bērni super, viss labi, tikai peiaugušie ir egoisti un nesaprot ko tas prasa,pirmkārt, no bērniem!!!!!
Neviņķele 02.02.2017. 11:34:09
Nu, kā var būt lojāls, ja valdībā strādā šādas kundzītes?? Uz kādiem pētījumiem balstīts ir šis apgalvojums? Izklausās pēc neizglītota cilvēka emocijām, un šis cilvēks veido sociālo politiku valstī (vai precīzāk, imitē, ka to dara). Tā ir- ir dažādi pedagogi, pieļauju, ka daļa arī neatpazīst un nestrādā atšķirīgi ar MT, utt. Bet kāpēc "pļokāt" virsū visai izglītības sistēmai? Tas ir spļāviens sejā pedagogiem. Tas ir kārtējais mēģinājums sarīdīt sabiedrību. Uzskatu, ka deputātei Viņķelei ir vai nu jāpierāda sava apgalvojuma patiesums, vai jāatvainojasun jānoliek mandāts.
atbildu " Tādēļ jau" 02.02.2017. 11:26:40
visi jau strādā, gan tie, kas čīkst, gan tie, kas nečīkst. Tikai ir tāda lieta, ka cieš skolēni. Ja klasē integrēti dažādi skolēni(ar veselības vai uzvedības problēmām), cieš skolēni. Viņi varbūt būs cilvēciski atsaucīgi pret slimo, bet tomēr iegūs mazāk zināšanu, jo skolotājam lielāka uzmanība jāvelta tam, kuram iet grūtāk, Bet neviens, kas nav saskāries klasē ar šo problēmu, nekad nesapratīs to darbu, kas tiek prasīts no skolotāja ar spec programmām. Viena lieta ir fiziskās vainas, citas lietas, ja klasē ir psihiskās, vai sociālās vainas.
Tādēļ jau 02.02.2017. 11:04:31
pedagogi iziet n-tos kursus, lai zinātu, kas pedagogam klasē ir jādara...un, ja nevar pavilkt, tad nevar, tad meklē citu profesiju, neviens tak augstskolā ar varu nelika mācīties un uz darbu arī neviens ar varu netiek sūtīts. Lai strādā tie, kas prot un spēj strādāt ar dažādiem bērniem klasē. Un tādi ir. Un tie parasti nečīkst par algu vai neciešamiem apstākļiem, bet strādā, jo, strādājot nav laika žēloties komentāros. Nevienā darbā nav jāstrādā, ja nepatīk, tas ir kaitīgi gan pašam, gan bērnam, kuru māca. Nevienā darbā arī neesmu redzējusi šitādu demokrātiju.
Deputāte: Pedagogi neatpazīst bērnus ar speciālām vajadzībām. Skolotāji : Pedagogi atpazīst deputātus ar speciālām vajadzībām
Tīna to Aha 02.02.2017. 08:52:54
Komentāros lielākoties runā PRAKTIĶI AR PEDAGOGA IZGLĪTĪBU. Savukārt pretējā puse sauc par reformu tikai un vienīgi skolu slēgšanu, un pagaidām nav dzirdēts, ka kāds būtu iepazinies ar citu valstu pieredzi par to, kas ir IZGLĪTĪBAS REFORMA. Nevajag meklēt "reformu pretiniekus", tur, kur no pašām reformām, kuras visi pedagogi gaida un cer, nav vēl ne vēsts. Vai jūs tiešām neapjēdzat, ka KOMPETENCE pazīst NEKOMPETENCI!... :)
Cien. Viņķeles kundze! Valsti pārstavošas personas apgalvojums ir sabiedrībai kā vadmotīvs. Sakiet, cik skolās Jūs vai Jūsu palīgi veikuši pētījumu, lai nonāktu pie šāda visaptveroša slēdziena? Kādi bija pētījuma kritēriji, metodes, Kādas aptaujas, intervijas, rādītāju analīzes tika veiktas? Ar kādām metodēm un paņēmieniem guvāt šo secinājumu? Vai drīkst iepazīties ar pētījumu? Nu, nevar taču būt, ka Valsti pārstāvoša persona vienkārši tāpat izsaka savu apgalvojumu - pieņēmumu, kā to mēdz darīt mazizglītoti ļaudis: "skolotāji neko nejēdz," jeb - "deputāti ir zagļi", utt.
Mēs nemitīgi uzsveram jauno kompetenču nepieciešamību un individuālās pieejas nozīmīgumu, sausu muti runājam par atbalsta nepieciešamību skolēniem ar dažādām problēmām un humāno pedagoģiju, tajā pašā laikā gribam viņus sagrūst klasēs, cik vieta atļauj, un iesūtīt tur pa vidu universālos kareivjus - terminatorus, lai izcīna kārtējās ''uzvaras'' pedagoģijas kaujas laukā. Tajā pašā laikā citu Eiropas valstu skolās veiktie pētījumi par bērniem ar dažādām vajadzībām un problēmām, apliecina atkal un atkal, ka vislabāk ir veidot viņiem salīdzinoši nelielas ''mājas'' grupas no 8 - 12 skolēniem ar audzinātāju un atbalsta personālu. Un tad bērni mācās, integrējas un jūtas labi, kā arī skolotāji var strādāt ar viņiem diferencēti, atrodot laiku individuālai pieejai. Varbūt arī medicīnā var tā pareformēt, kā Latvijas izglītībā, teiksim, apvienojot traumatologus - ginekologus - stomatologus - podologus? Tas taču arī būtu milzīgs ietaupījums un, principā, visas slimības 'var piemesties vienam cilvēkam, īpaši ar tādu valdības attieksmi...
Rezultāts ir acīmredzams. Jā, notiek intergrācija. Tikai kurss ir uzņemts un pretējo pusi. Normālie un talantīgie skolēni tiek INTERGĒTI šo te skolēnu ar speciālām vajadzībām vidē. Respektīvi notiek regress. Iedomājaties 7-8 klasi, kurā ir 20 skolēni un no tiem daži ir skolēni ar uzvedības traucējumiem, mācīšanās traucējumiem. Labi tas kurš ir ar mācīšanās traucējumiem vēl, vēl.... bet ir viens "frukts", kuram ir uzvedības traucējumiem. Viņam nav ne morāles, ne etiķetes, NEKĀ!!!! Un tad viņš klasē dara, ko grib. Sēž un lamājas (sēž- labākajā gadījumā) , staigā pa klasi un tā "nejauši", starp citu garām ejot iesit klasesbiedram pa galvu.... bet ko jūs - tas taču ir bērns ar VAJADZĪBĀM!!! Viņu tak nedrīkst aiztikt! Viņa taču jāintegrējas!!!! Jā, tas notiek - viņš ļoti veiksmīgi integrē savā SPECIĀLAJĀ vidē pārējos klasesbiedrus, it sevišķi tos, kuri ir vājāka rakstura, vieglāk ietekmējami.... Un gala rezultātā - otrajā m.g. pusgadā tamlīdzīga uzvedība vairs nav vienam, bet nu to jau kopē kādi 7-10 skolēni. Secinājumi: skolēna ar uzvedības traucējumiem veiksmīgs projets, kura galvenais ieguvums ir "pavilkt" sev līdz vēl 3daļu klases (labākajā gadījumā). Ideāls IZ projekts!!!
toties pedagogi 02.02.2017. 00:30:30
atpazīst deputātus!
sāk jau kaitināt 02.02.2017. 00:29:16
sabāž visus vienā klasē un tad skolotāj strādā diferencēti..... absurds! Kamēr ar vienu auklējos citi garlaikojas, iznākums = kā vidējā temperatūra slimnīcā ieskaitot morgu.... tā apzogam talantīgākos un producējam pelēkas viduvējības un sociālo dienestu nākošo kontingentu! Skolām jābūt dažādām!
Žēl, ka par izglītības sistēmu "'spriedelē'' jeb kurš KURAM IEGRIBAS. Bet nu gan mūsu politiķi ir viszinoši. Kārtoja kārtoja un nesakārtoja sociālo politiku Vinķele, tagad ķērās klāt pie izglītības sistēmas.... Bet gan jau pēc laika ķersies pie nākamās sfēras valstī... Galvenais lai tikai neko nedarīt un pats galvenais nenest atbildību par šīm reformām. Tukšus salmus kult ir vislabāk. Reāli ne viens no šiem kūlējiem arī nav strādājis izglītības sistēmā. Kādus secinājumus, priekšlikumus ir tiesīga šī persona publiski izteikt? Vājprāts!
RITAI 21:56 01.02.2017. 22:10:08
Un kas tad skolotājam būtu jādara!?
Sapratu....Ļurināšana ir šī sadaļa.....146 komentāri par NEKO!!!
...un cik tālu viņi drīkst iejaukties????Skolotājai klasē bērns regulāri "purkšķina" biksēs,drēbes smird,klases biedri apsmej,bērnam pat paliek tualetē izbiruši izkārnījumi....Neviens neko nedara!!!!
jāintegrē ar prātu 01.02.2017. 21:47:42
Vienlaicīgi laukumā arī nevar kvalitatīvi spēlēt voleju un basīti. Čiks vien sanāks. Kvalitāte nekāda, bet darīts ir. Apmēram tā gadus atpakaļ lielo integrēšanu novērtēja kāds pieredzes bagāts skolas direktors Aizputes pusē. Tieši tas arī tagad notiek. Uz kā rēķina tā naudiņa tiek ietaupīta? Kurš iegūs?
Ne visos gadījumos bērni ar īpašām vajadzībām, iesēdināti vispārizglītojošā skolā (kaut arī būtu lielisks atbalsta personāls, tomēr tas nav pilnīgi), ir ieguvēji. Lielākoties- zaudētāji, jo mācību apjomu vienalga nespēj pavilkt. Agri vai vēlu rodas pamatīga nepatika pret visu, agresija. Tad cieš arī visi apkārtējie. Uzskatu, ka tieši tas ir šo bērnu tiesību pārkāpums! Nerunāju par bērniem ar dzirdes, redzes, kustību traucējumiem. Šiem bērniem un viņu vecākiem parasti ir vēlēšanās strādāt.
32 miljoni, sakāt? Skaidrs, ies atkal pāri līķiem, lai tikai izbīdītu prōdžektu. Interesanti, cik no tās naudas nonāks tieši skolās - mācību līdzekļiem, telpu iekārtošanai, konsultāciju, individuālo nodarbību, logopēdu, audzinātāju, asistentu atalgojumam? Nulle, var derēt uz jebko! Tas pats, kas ar kompetencēm.
>>>tad nu gan 01.02.2017. 18:31:04
Varbūt vajag runāt par konkrētu skolu, nevis vispārināt! Normālas skolās kafijas pauzēm nav laika, kur nu vēl 5x dienā. Ja nu māmiņai personīgs naids un slimīgas ambīcijas, tad gan. Parasti gan ir tā, jo neaudzinātāki, jo problemātiskāki bērni, jo komunicēt un sadarboties nespējīgāki un nevarošāki vecāki. Savu nepadarīto darbu neredz, bet kādu vainīgo vajag - tātad skolotājs! Ja ir apmaksāts darbalaiks, tad var iet mājās arī 19.00, tikai kad vecāki nodarbosies ar audzināšanu? Un skolotāja sirdsmiers par saviem bērniem? Tāda stulba tērgāšana! Vediet savu brīnumu uz speciālu skolu un būs miers visiem!
Speciālajām vajadzībām ir nepieciešama daktera diagnoze, tātad sanāk, ka skolotājam ir jābūt arī dakterim?!
"VISC plāno apmācīt skolotājus "universālos kareivju", kas spēj identificēt bērnu ar speciālām vajadzībām un zinās kā viņu apmācīt" . Runa nav par komatu pirms kā, bet par nosaukto ciparu - 30 skolēnu klasē, kurā iesoļo "universālais karēvis" ar ieroču arsenālu. Kur palikušas normas, ka klasē ar 20 skolēniem var integrēties 1 skolēns ar īpašām ( skan labāk kā speciālās) vajadzībām? Kareivji soļo uz uzvaru pāri līķiem, attā - humānism......, atā Latvija. " Tad nu gan" - biežāk gan vecāki nevēlas atpazīt, ka bērnam IR problēmas, jo kurš gan negrib bērnu veiksminieku, īpašais bērns - tās ir problēmas, dubults un trīskāršs darbs vecākiem, īpaši, ja viņa bērnam jāintegrējas un jājūtas labi starp 30. Skan pēc utopijas, bet "kareivji" var visu, misija... Lai izdodas!
lūgums Aha 01.02.2017. 15:54:46
Tad varbūt panalizē un izstāsti nējēgam vecākam, nleitojot vispārīgas "spārnotas" frāzes, ko ir paredzēts mainīt? Oliņas kundze intervijā diezgan skaidri pasaka, ka reformas virzītajiem atbilžu vēl nav. Kā reforma ietekmēs manu bērnu, kurš pieder pie tiem, kas iet uz skolu mācīties? TIkai, lūdzu, konkrēti - kas tiks darīts savādāk? Ja man, piemēram, teiktu - tagad klasēs skolēnus dalīsim pēc zināšanu līmeņiem, tad es saprastu, ka skolotājiem būs vieglāk strādāt, klase būs labāk sagatavota darbam, vairāk paspēs izdarīt stundā. Cita starpā - manu bērnu skolā jau tagad prasa domāt, bet lai kaut ko izdomātu, jabūt pamatam, kaut kam ir jabūt arī galvās. Tātad, lūdzu, konkrēti, pa punktiem un bez vispārīgām frazēm. Varbūt rakstot sapratīsi, par ko cilveki satraucas.
Kāpēc tiek dzēsti ārā komentāri, ja tajā netika lietoti necenzēti vārdi, neviens netika apvainots? Izglītības sistēma ir sakropļota.
Pēc komentāriem labi var nojaust, kādēļ ir milzu grūtības veikt jebkādas reformas izglītības jomā, lielākā daļa i negrasās sevi un attieksmi mainīt. Plusiņi reformu pretiniekiem, mīnusiņi - pārējiem...citādi domājošiem. Gluži kā vecajā skolu sistēmā.
Viņķeles kundze, ar speciālām vai tomēr īpašām vajadzībām? Milzīga atšķirība.
vienkārši skolotāja 01.02.2017. 13:50:04
Ilgus gadus vēroju, kā skolotāji izvairās no bērnu nosūtīšanas uz speciālo komisiju. Tāpēc, ka nejūtas droši par vadības reakciju( neprot strādāt!), tāpēc, ka vecāki nepiekrīt. Tāpēc, ka gan jau pēc 4.klases aizies uz "lielo" skolu. Bet tad izmisuši sāk domāt, kā to putru izsmelt skolas beigšanas eksāmenos, jo cita veida programma bērnam nav bijusi noteikta. Tad vēl standarta prasības. Tad vēl laika trūkums un liels skaits skolēnu klasē. Tad vēl konsultāciju laiks pagājis tikai labojot nepietiekamos vērtējumus. Tad vēl darbs ar talantīgajiem, viduvējībām vienā stundā. Ir gandrīz neiespējami tikt klāt tam īpašajam bērnam. Skolotāji pazīst šos bērnus, taču tikt galā ar problēmu nav īsti iespējams, ņemot vērā visu, ko uzskaitīju. Karš pret skolotājiem nupat jau pieņēmis milzīgus apjomus. Vēl tikai Viņķeles prātojumu trūka. Atkal jauns projekts. Cik var?
Skumji! Skolotāji atpazīst bērnus ar speciālām vajadzībām!! Problēma sākas valsts nesakārtotībā, jo vecāki no skolas pieprasa bērna mācīšanu (mocīšanu) konkrētajā skolā, neskatoties uz to kā bērnam būtu labāk. Atcerēsimies situāciju ar bērnu, kuram garīgā atpalicība, nespēja absolūti par sevi parūpēties un masu mēdijos tiek parādīts kā "SLIKTĀ" Saulkrastu vidusskola atsaka integrēt šo skolēnu savā skolā...
Viņķeles kundzei pēc deputātes pilnvaru beigām iesaku taisnā ceļā doties darbā uz kādu no speciālajām internātskolām, jo viņa taču ir "izcila speciāliste" atpazīšanā un darbā ar bērniem, kuriem ir mācīšanās traucējumi vai speciālas vajadzības!
Varbūt cienījamā Viņķeles kundze varētu kaut vai šajā pašā mājas lapā publicēt pētījuma datus, pēc kuriem ir izdarījusi secinājumus. Citādi tas izklausās pēc nepamatota apvainojuma.
...šitiem visgudrajiem deputātiem, speciālistiem visās jomās - pastrādājiet tikai vienu nedēļu skolā, un tad runājiet. pastrādājiet: šodien, tagad, tūlīt....
Te nu es teiktu tā, ka viena daļa pedagogu nevis neatpazīst šādus bērnus, bet nemaz nemēģina un negrib atpazīt, izliekas nemanām, lai nav papildus jāpiepūlas, strādā pa vecam, un grauj bērna pašapziņu jau pašos pamatos. Neatpazīšana vai nevēlēšanās atpazīt mācīšanās traucējumus, tiešām ir milzīga mūsu skolu problēma, uz papīra viss var būt kārtībā, bet dzīvē...un nevajag aizbildināties ar 30 skolēniem klasē, es pazīstu vairākus pedagogus, kas strādā ar 30 bērniem klasē pēc labākās sirdsapziņas, pienācīgi komunicē ar vecākiem, nerīko kafijas pauzes 5 x dienā, un mājās dodas ap 17.00 vai 18.00, bērni mierīgi, vecāki droši, ka skolā viss kārtībā un ir abpusēja ļoti veiksmīga sadarbība. Pazīstu arī tādus, kuri principāli cenšas bērnus pārveidot, nemaz nav dzirdējuši par dažādām medicīniskām problēmām un nemaz negrib dzirdēt, komunicē tikai ar tiem vecākiem, kuri ir labi pazīstami, rīko kafijas pauzes pat stundu laikā un galu galā vispār nesaprot, ka ar savu attieksmi sagrauj pašapziņu cilvēkam uz visu mūžu. Šādus pedagogus cienīt nespēju.
atbilde: Kāpēc? 01.02.2017. 12:51:52
Kā skolotājs raksta individuālo plānu skolēniem ar īpašām mācību vajadzībām pārliecinājos : tur ir elementāra pārkopēšana no kolēģa ( pusei no visiem skolēniem vai pat vairāk) ir turpat viena stila un vienos un tais pašos teikumos "uzcepts" individuālais mācību plāns! Skolotājs ir sarūgtināts par lieko darbu (formālo) prasību un pārraksta vienu un to pašu. Protams, es nevaru teikt par ikvienu skolu un skolotāju - bet ir skolas, kur tā notiek. Domāju, ka skolotājs ir formāls rakstot individuālo plānu, jo neprot to pielietot stundās un individuālās nodarbībās ar šiem speciālo vajadzību bērniem un vecākam vēl jo vairāk ir tumša bilde, jo tikai rakstot uz VISC un zvanot un interesējoties es dabūju informāciju, kas pienākas manam bērnam.
Nepārspīlēsim: ir pedagogi ar stāžu, kuri noteikti var atpazīt speciālo vajadzību skolēnu un prot viņam palīdzēt! ir ilgstošie pedagogi, kuri ir jau izsīkuši un brauc pa virsu; ir jauni skolotāji - studenti, kuri ir ar vājām kompetencēm un kuriem trūkst sajēgas un metodiku kā organizēt stundu un panākt disciplīnu, viņiem nav māku veidot atgādnes mācību traucējumu bērniem un organizēt individualizētu pieeju, daudziem ir bail no vecākiem. Savukārt, vecākiem skola netāsta kā skolotājs strādā ar viņu bērnu, kā jālieto atgādnes un kā vecākam ir jāstrādā ar bērnu mājās un vecāks ir visnezinošākais. Ja vecāks ir centīgs un seko līdzi, jaunais skolotājs jūtas apdraudēts. Bez tam skola pati nezin, ko tad darīt ar skolēnu, kurš ar mācību traucējumu programmu (vecākam piepūloties) sāk parādīt pietiekoši labas sekmes - skola uzreiz saka: ahā - tad jau viņam vairs nevajag nekādu atbalstu! redz, viņam ir trīs septiņnieki! Kā skola sadala naudiņu mācību traucējumu bērnu individuālajām stundām - VECĀKI nav lietas kursā! Tas ka pedagogam ir jābūt virtuozam cirka māksliniekam klasē , sniedzot uzmanību 25 skolēniem un starp tiem vēl teiksim 4 skolēniem virtuozi nodrošinot diferenciālo pieeju - ir grūti izpildāms noteikums! Daudzas lietas ir atkarīgas arī no skolas vadības nostājas: sniegt vecākiem caurspīdīgumu šais jautājumos jeb informāciju noklusēt, atbalstīt pedagogu vai grauzt viņu un meklēt vainas. Tas ka RPIVA sagatavo vājus skolotājus - tas tā ir. Daudz visādas teorijas māca, bet neiemāca strādāt ar klasi. Kā savukārt sadarbojas skolotājs ar logopēdu un psihologu ir no paša skolotāja atkarīgs. Ja skolotājs meklē atbalstu un palīdzību (nebaidās un lūdz un sadarbojas), tad arī dabū atbalstošu koplēģi. Skola visbiežāk visus trūkumus noslēpj un palīdzību neprasa - īpaši ja vadību interesē varas jautājumi nevis izglītības kvalitāte.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.