Lietotājvārds
Parole
Ierosinājumi? 12.02.2017. 14:08:53
Varbūt tad vispār lai visi skolotāji un rektori māca angļu, krievu, vācu vai nezinu kādā valodā vēl? Jo tālāk, jo trakāk... Kad beidzot attapsieties, ka paši dzenat audzēkņus no skolām šādā veidā prom?
Kurā vēl valstī tā var? Vai ir precedenti?
nu jau gan pilnigs stulbums... skolotajam vairs pat nav jamak latviski
Зачем ректору - англичанину знать язык народа своей колонии ? Латвия - колония США и Англии. Вы ещё не поняли ? Смешно.
Piebilde Skaidrītei. Sarunāties latviešu valodā un pārzināt latviešu literāro valodu ir divas dažādas lietas. Kundze pati bez pareizrakstības kļūdām neprot uzrakstīt savu komentāru. Uz kurieni mēs ejam, ja augstākām instancēm valsts valoda nav obligāta? Un Izglītības ministrs to akceptē???
Un vēl par īpašiem nopelniem varētu izdot likumu, ka tie, kuri Latvijai ir devuši naudu un ieguldījuši kautko vēl kautkā labā varētu arī nezināt satiksmes noteikumus. ..Super! Par īpašiem nopelniem nu var visu, tikai jāzina cik tas maksā!!!
Man vienalga , ja viņš būtu anglis, bet viņam būtu man jāatbild Latviski. Un es nepārietu uz angļu valodu ,jo es nedzīvoju Anglijā,bet Latvijā.
Mūsu ofisa apkopējai tantei Mašai bija jākārto eksāmens latviešu valodā, un viņa sekmīgi to paveica. Varbūt cien. rektors arī varētu pacensties? Kaut gan, kālab šim censties, ja likums pacentīsies viņa vietā!
Šķiet, ka lielākām daļa izlasījuši tikai komentārus un virsrakstu! Rakstā skaidri pateikts, ka rektors lieliski sarunājas latviski. Runa ir par formalitātēm un izmaiņām, kas laika gaitā kļuvušas nepieciešamas. Tā, lūk!
tfw your country is slowly self destructing 01.02.2017. 17:30:16
zelta līmenis stulbumā
Kur mugurkauls? 01.02.2017. 17:01:10
Neticu, ka pa šiem gadiem, ja ir vēlēšanās, nevar apgūt valsts valodu. Un, ja nevar, tad diez vai spēj vadīt augstskolu! Kāpēc jāizdara kādi izņēmumi vai vēl jo vairāk jāmaina likums? Absurds!
Ja 18 gados nevar iemācīties Latviešu valodu, tad jau ir tikpat stulbs kā daļa krimnašu. Tāds nevar būt par rektoru.
Vai Oksfordas universitātes rektors drīkst nezināt angļu valodu?
Augstskolu rektoriem OBLIGĀTI JĀZINA VALSTS VALODA.
18 gadus dzīvot Latvijā un neiemācīties latviešu valodu! Tā ir skaidra norāde, kas notiek Latvijā izglītības sistēmā. Dubulti standarti - krievu skolās visiem jāzina latviešu valoda, bet zviedru skolā nevienam. Ne velti tikai latviešiem ir kangars. Ko nepanāca svešas varas, to panāks šadurski un maksātspējīgas kompānijas.
Kā var būt rektors Latvijā, kas nezin latviešu- valsts valodu.!!!
Kādēļ kādam latviešu bbērnam būtu augstskolā jāiet pie rektora, kurš neprot atbildēt vai nesaprot jautājuma būtību.Vai valsts valoda neko nenozīmē? Kādus pakalpojumus Šadurska kungs sniedzat cittautiēšiem, kuri grib un ieņem augstus posteņus??? Kā šeit ar lojalitāti. Varbūt pašam ministram nav kaut kas saprotams\?
Vai uz tik ievērojamu izglītības jomā strādājošu cilvēku lojalitātes likums neattiecas? Viena latviešu valodu neprotoša ( vai negriboša to apgūt ) augstākās raudzes pedagoga dēļ mainīs likumu. Izcili.
Nāc gaismā 01.02.2017. 14:15:26
Ja pats rektors būtu publiski sniedzis kādu komentāru, būtu vieglāk saprast, kā ir labāk. Tagad viņš tāda izplūdusi, pelēka "problēma" vien ir. Jāsaprot, kāds ir paša attieksme pret lv valodu un vispār lv. Citādāk grūti saprast, kur ir sāls - tajā, ka neprot valodu kā faktā, tajā, ka tas apgrūtina augstkolas veiksmīgu ddarbību (šaubos), attieksmes jautājumā vai vienkārši likuma formulējumā.
Monta @Cibiņš 01.02.2017. 14:13:08
Nespapratu.. Kādēļ nedrīkst administratīvās..? Ja ir speciālists un ir padomnieki, un ir izpildītāji? Rektoru jau nenolīgst lekcijām, bet vadīšanai. Uzskatu, ka problēmas nav, ļaujiet strādāt.
Iz twittera: "Jautājums nav nemaz tik sarežģīts. Rektors, ja nezina valsts valodu, drīkst pildīt akadēmiskās, bet nedrīkst adminisratīvās funkcijas. Viss. " Laikam jāpiekrīt.
Dzirdēju, ka LV uzturas jau n tos gadus... Tad jau nav zināšanu, bet attieksmes jautājums.
Tā arī nesaprotu - viņš vispār nerunā latviski vai no sērijas nepārzina deklinācijas?
Minna @Leiputrija 01.02.2017. 14:08:35
...aizmirsāt galveno - šajā augstskolā arī mācību valoda ir angļu. Tā ka vēl jovairāk jocīgi.
Diezgan loģiski. Absurda situācija, ja valstī, iepsējams, labākajā augstskolā jāatlaiž rektors, kurš nav latvietis, jo viņš nemāk perfekti runāt latviešu valodā. To varētu tikai latvieši. -.- Galu galā, tas nav bērnudārzs, bet augstākā izgl. iestāde!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.