Lietotājvārds
Parole
Par vesel'igu dzīvesveidu jādomā visiem- no indivīda līdz pašvaldībai. Un kustības, sportiskas aktivitātes ir vitāli nepieciešamas. Ne jau tikai sporta skolotājam jādomā par bērnu ieinteresēšanu aktīvam dzīves veidam. Pirmkārt, tie ir vecāki, kas bērniem ar savu piemēru rāda dzīves modeli, vērtības, otrkārt , tā ir skola, skolotāji, treškārt, tā ir sabiedrība. Piecelsim savas pēcpuses no komfortablajiem dīvāniņiem un beigsim lūrēt TV un datoros u.c. ekrānos.!
Ja godīgi, man nepatika sporta tērpa vilkšana virsū un nost, tāpēc jau sēž meitenes malā. Un kāpēc man ar puišiem būtu jāspēlē? Viņi mani ar to bumbu var nosist:O
Ko dod shii kaarteejaa bljaustiishanaas. Nekas tachu nemainaas un nemainiisies. Kaa skreejaat vaajpraata apljus- taa arii turpmaak skriesiet,liidiisiet virvees un leeksiet paar Aazi utt...un liks jums tos nv un ni un 2. Nevienu neinteresee iemaaciit elementaaras lietas,kaa piem.iesaakt pareizi sportot,iesildiities utt...kaut ko nodragaat,luuk to gan. Viss kjeksiisha peec..
Sen jau esmu sapratusi to, ka reāli Sporta stundā vinnētāji ir tie, kuri profesionāli nodarbojas ar kādu sporta veidu, jo ķermenis ir attīstīts un tāpēc parastajās Sporta stundās tiek ar visu galā. Sanāk tā, ja ārpus skolas citi nesporto, tad mistiskās ieskaites nevar nokārtot!!! Nu bet, no kurienes viņi nokārtos, nu no kurienes tas spēks būs tajos muskuļos?? Tas ir milzu darbs, lai strādātu ar savu ķermeni.
Piedod, bet tas, ka Tev nav laika, tas nenozīmē, ka citiem arī nav laika. Manējam(7. klase) treniņi 6x nedēļā ārpus mājas pluss mūzikas skola 2x nedēļā! Kurš grib-tas var. Un lieka Sporta stunda nedos pilnīgi neko. Pat nomazgāties nav kur pēc bezjēdzīgās skriešanas! :-DDDD
Nekad neesmu sapratusi, kā par neuzlīšanu virvē var ielikt 2 ! No kurienes tad to iemācīties? Pāris minūtēs var iemācīties līst virvē, stāvot ar visiem rindā un gaidot, kad pienāks katram tā kārta? Cik tad reizes vienā nodarbībā to katrs izdara? Un tad par to vērtēt! ? ! ? Stulbuma kalngals! Nebrīnos, ka bērni basto! Manējam, profesionālam sportistam uz to protams, ka nospļauties, uzrāpsies virvē arī bez kāju palīdzības, visu spēku ieliekot tikai rokās, jo uztrenēts ir katrs muskulis...bet pārējie, ko ? Tā arī tas riebums rodas! Jo, nav jau elementāras darbošanās, pamācīšanas, kā un ko labāk darīt...kā kas tā 2, kā kas tā 1 vai nv! Par ko jūs brīnaties? Ieskaites labi nokārto tikai tie, kuri ikdienā nodarbojas ar sportu. Un tad tā apļu skriešana līdz nelabumam! Ko tie dod???? Sāpoši vēderi pēc tam, jo bērni skriet nemāk, jo tas nav iemācīts, nemāca jau pašos pamatos, ne kā pareizi elpot, ne kā skriet...tā varētu turpināt un turpināt... Kāda jēga, ja no tā pēc tam slikti un zūd apetīte uz šo priekšmetu?? Kad vienreiz pieleks, ka par sportu nedrīkst likt atzīmes??
Būs ĻOTI labi, ja liks trešo sporta stundu. Man kā skolēnam, kas iet muzikas skolā nav laika vēl sportot, trešā stunda būs super! Tomēr.... Ir lieta, kas man arī nepatīk. Atzīmes. Es nevaru skrtiet to kilometru bez apstājas. Nu man nav tā spēka! Pie sirds ārsta biju, viss ir kārtībā, vienkārši nevaru! Un arī tās bumbas. Cik ievainojumus es un citi nav dabūjuši? Un NOTEIKTI ir jāapmāca skolotājus par iesildošajiem vingrinājumiem un stiepšanās vingrinājumi, jo bieži sportojot kaut ko izstaipu. Tā kā, ja izskatīs vērtēšanas kritērijus par skriešanu līdz bezsamaņai, iemācīs bērniem citas spēles ar bumbu (lai nav jāsit pa bērniem, lai tos izsistu no spēles), un stiepšanās vingrinājumus, sports būs mana mīļākā stunda.
Mana meitenes sapņu sporta stunda- māca tikai dejot visādas dejas:))))))) Un nekādas skriešanas līdz lillā pleķiem sejā, nekādas bumbas, bumbiņas, lēkšanas pār āzi.......
Un tas ir viss???? Kur ir kādi daži priekšlikumi palasīt? Vai es nemāku atvērt tekstu? Mans sporta učuks Liepiņš Dobelē man iedzina pamatīgu riebumu uz sportu. Es arī saprotu meitenes kas neiet uz sportu. Varbūt nelikt atzīmes par to ka nevar uzrāpties virvē, nevis divnieku uzreiz likt.
Dies' pasarg no tādiem sporta učukiem kā sporta učuks! Es arī pie tāda debīliķa uz stundām neietu! Inventārs? Lai paskrietu un pavingrotu nekāds inventārs nav vajadzīgs. Skolai jau tā naudas nav grāmatām, vēl kļuškas pirks!
sportiņa učuks 02.05.2015. 14:14:51
Tās trīs sporta stundas ir obligātas, tāpēc nevingrotāji nav tikai skolotāja problēma.Skolas direktors nāk uz stundu un savāc nevingrotājus rakstīt paskaidrojumus.Jau pēc mēneša būtu kātība .Naudas sodi vecākiem arī palīdzētu.Sportā jau dara to ,kas mācību programmā !Tā ir obligāta.!Sporta skolotājam nav burtnīcas ,nav klases audzināšanas,par piedalīšanos sacensībās arī nemaksā ,tātad aldziņa maza un vēlme cīnīties ar sliņķiem nav!Skolnieku skaits skolā skolu direktorus ir novirzījis no direktoru pienākumu izpratnes un pildīšanas,sasien rokas direktoram.!Mums direktori tagad skolās ir grāmatveži! Jāskaita skolnieki un jārēķina slodzes! Nevis jāvēro skolas kārtība!
Es pinīgi piekritu Janai,jo piemēram,mana skolā sporta stunda nav liederīga.Visi gandrīz basto stundas un vēl brīnās,kapēc nav fiziskā forma.Labi,es saprotu tie,kas trenējas kādu sporta veidu.Tie kas trenējas un jau ir augstu sporta līmenis,tiem nevajag apmeklēt sporta veidu,bet tie,kuri 24/7 sēž pie pc,tad lūdzu,sportojiet;)
>_< ---> Janai 02.05.2015. 10:41:01
Un ko tās meitenes sēž mala un nespēlē volejbolu kopā ar puišiem?
sporta učuks 01.05.2015. 08:18:55
Man piemēram vienā klasē ir skolnieks ,kas trešo gadu nevelk sporta tērpu un sēž malā un neviens neko viņam nevar izdarīt. Šogad atkal ar viņu vasaras darbi. Vadības uzskats ,ka tā ir viņa problēma un arī tikai mana!? Un bēdīgākais,ka arī izglītības nodaļā tā domā. Drīzāk tas parāda gan skolas ,gan novada speciālistu attieksmi pret sportu ! Vadošos amatos tomēr jābūt sportiskiem cilvēkiem. Līdz ar to arī manu darbu nevērtē pēc sportiskiem sasniegumiem ar skolēniem.!Nekad nebūs tā kad visi mīlēs sportiņu 100%,bet tāpēc nenozīmē ,ka visiem visiem nav jāievēro skolēna pienākumi! Nav jāiegūst vērtējums! Otrais punkts ir inventārs skolā.Tas ir novelts uz pagasta pleciem? Varbūt pagasts nosaka izglītības programmu? ! Kopš noņemts eksāmens 9.kl. no savas direktores jūtu lielāku nevērību ,jūtos tādā pabērna lomā! Vajadzētu sodīt direktorus ,kas nav gadu desmitiem iespēruši kāju sporta noliktavā. Inventārs ir tikai sporta skolotāja problēma??Sports ir tāds pats priekšmets ,kā visi citi un sporta skolotājam nav jāraksta nekādi eiropas līdzfinansējuma projekti. Ir mācību programma ,kas nosaka kādam inventāram jābūt skolā,protams atbilstoši skolas apstākļiem.Vai tad citos priekšmetos jāraksta projekts ,lai dabūtu grāmatas-mācību līdzekļus! Direktoram jābūt sportistam ,sportiskam,ar sportisku domāšanu.! Likumiem jābūt tādiem,kas liek visiem pildīt savus pienākumus.!
cerams ka ir iesniegts arī priekšlikums kā cīnīties ar katastrofālu treneru trūkumu sporta skolās. Ir pieņemti tādi likumi, ka jaunu treneru mazliet mazāk izplatītajiem naudas kāšanas sportiem praktiski nav un vecajiem izglītība nederīga, vai gandrīz nederīga. Rezultātā - nav iespējams atrast trenerus kuri atbilstu nepieciešamajām prasībām.
Sporta stundās noteikti vajadzētu uzlabojumus. Mūsu skolās sporta stundas ir vājprātīgi bezjēdzīgas. Meitenes sēž, puiši spēlē volejbolu. Tas arī viss.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.