Lietotājvārds
Parole
;'op[eoodww dksdkfwdipiwdpwidpipqwoepoqwqwooooooooooooooooooqwro[ wrf
Ja daudz diskutēsiet, varēsiet vispār strādāt bez samaksas!
Lūdzu nodefinēt, kas ir papildus pienākums! Patreiz laukos nesamaksā pat par tiešajiem pienākumiem( Izklausās ,ka uzstādījums- burtnīcu labošana, klases audzināšana, gatavošanās, konsultācijas, darbs ar vecākiem, ekskursijas... tiešām ir brīvā laika pavadīšana?! Hobijs!?).
Ak tad PAGAIDĀM? Nu ko, turēsim nabaga pārgurušos skolotājus visu laiku spriedzē- sak, ja kas, varam uzreiz samazināt. Tā jau alga 10 kārt zemāka kā "vecajā Eiropā", bet joprojām kādam augšgalā šķiet, ka tā ir par lielu. Tā mēs cienām intelektuālā darba strādniekus...
skolotāja-reāliste 08.12.2013. 18:35:49
Kad Ķīlis argumentēja apmaksātu 40 stundu darba nedēļu skolotājiem, saglabājot 21 kontaktstundu klasē (pārēja laikā gatavošanās, darbs ar vecākiem, burtnīcu labošana, konsultācijas, jaunu mācību materiālu veidošana u.t.t.), mūsu skolā visskaļāk pret to iebilda ... skolas administrācija, jo nav telpu, kur nodrošināt iespēju visiem skolotājiem strādāt. Kad iebildām, ka strādāt var arī, piemēram , tuvējā bibliotēkā, kur ātrs internets un labiekārtotas darba vietas, atskanēja argumenti - bet kā mēs jūs izkontrolēsim?
latviešu valodas skolotāja no Rīgas 07.12.2013. 15:10:48
Par 8 stundu garu darba dienu, kas turklāt obligāti pavadāma skolas sienās, var spriedelēt vien tie, kas paši skolā nekad nav strādājuši. Skolotāja darbs neizbēgami ir saistīts ar darbu paaugstinātas spriedzes apstākļos (nekad jau nevar zināt, kas kuram delverim iešausies prātā, kā viņš centīsies "noraut" sev netīkamo mācību stundu, kādas emocijas un konflikti būs uzliesmojuši starpbrīdī gaitenī). Kad esmu novadījusi piecas mācību stundas 5. vai 6.klasē, es vienkārši neesmu spējīga uzreiz ķerties pie vidusskolēnu domrakstu labošanas, jo šis darbs prasa rūpīgu iedziļināšanos. Parsti pēc skolas izeju pāris stundu garā pastaigā pa mežu ar saviem suņiem, tad mierīgi izdzeru krūzi zāļu tējas (vai kafijas) un tikai tad vakara klusumā atkal spēju labot soklēnu darbus vai gatavoties nākamās dienas stundām. Nedomāju, ka mana darba kvalitāte uzlabosies, ja no šādas darba kārtības būšu spiesta atteikties... Kas būs ieguvējs, kas - zaudētājs?
Tur jau parādās 8 stundu darba dienas neiespējamība, jo skolotāja darbs ir nenormēts. Nevar skolotājs katru dienu strādāt no 9. - 17. Jo visas tikšanās ar vecākiem, gan individuālas, gan sapulces un kopīgie klases pasākumi skolotājam jāorganizē pēc 18.00, jo vecāki darba dēļ nevar ierasties pa dienu. Tāpat lielākajā daļā skolu stundas nesākas 9.00, bet gan 8.00 vai 8.30, konsultācijas - vēl agrāk. Būtu gan jāpārstrādā normatīvi, cik, konkrēti pienākas par gatavošanos un darbu labošanu, jo tagad jau to nosaka, cik naudas atsekojis skolēniem, nevis noteikts darba apjoma uzskaitījums.
Nesaprotu, kāpēc par kontaktstundu būtu jāmaksā viena cena, par gatavošanos cita un labošanu vēl cita...Kāpēc nevar noteikt 8 stundu darba dienu, kur par vienu darba stundu maksā noteiktu samaksu, neatkarīgi no tā, vai tā ir kontaktstunda vai gatavošanās stundai? Un skolotājs skolā atrodas visas 8 darba stundas, gan vadot stundas, gan gatavojoties stundām, gan labojot kontroldarbus, gan tiekoties ar vecākiem. Piekrītu, ka būtu jānosaka maksimālais pieļaujamais kontaktstundu skaits nedēļā - tāds, lai, līdz pieciem vakarā esot skolā, skolotājs pagūtu gan izlabot visu nepieciešamo, gan sagatavoties stundām nākamajai dienai.
mazajās skolās to nemaz neapmaksā.
Piekrītu!!!
Tātad varu negatavoties stundām, nelabot darbus, nepiedāvāt konsultācijas, nestrādāt ar talantīgajiem skolēniem, jo IKVD uzskata, ka jādod tikai iespējas uzlabot vērtējumus, kas ir absurds. Katram jāsaņem par savu darbu pamatots vērtējums, nevis nepārtraukti jāuzlabo. Jāpanāk, lai skolēni mācās regulāri uz katru ieskaiti, nevis jāuzlabo katrs darbs. Beigsim dāvināt šos nepamatotos vērtējumus. Arī ārsts operāciju veic vienu reizi. Jau tagad samaksa ir niecīga.
Kur palika 6 miljoni?
Lūdzu IZM vispirms definēt, kas ir PAPILDUS PIENĀKUMS. Ja gatavošanās stundām vai darbu labošana, tad iznāk, ka to var nedarīt? Un kā vispār iespējams sagatavoties stundām, katras stundas gatavošanai veltot 2 minūtes? Ja konsultācijas ir PAPILDUS pienākums, tad kāpēc tās ir iekļautas obligātajā darba laikā?
Ak, kāda laime, kāda laime...
nu...vismaz pagaidām nesamazinās :D un kur ir atbildīgie par šādas kļūdas pieļaušanu?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.