Lietotājvārds
Parole
Rēzekne Skarbai Pateisībai 11.12.2014. 16:33:10
Bija ļoti nepatīkami lasīt par manu pilsētu, neviens Jūs šeit netur.
Skarbā patiesība- nelocies! 11.12.2014. 14:23:43
Citēju no taviem komentāriem 10. 12. 12:17 :" Tad jau sanāk, ka lauku vidusskolas vajadzīgas priekš tā, lai tur mācītos jaunieši, kur (kuri) pēc tam turpat- LAUKOS ARĪ DZĪVOS. ..... Ja vienkārši dzīves mērķis kā "PĒC TAM PALIKT LAUKOS"-NAV NEPIECIEŠAMS VIDUSSKOLAS DIPLOMS. ....... Tie, kuri kādu laiku atpakāļ IEFILTRĒJUŠIES lauku dzīvē, saimnieko un audzē kaut ko... tie lai tur paliek, bet jaunai paaudzei laukos perspektīves nav! " ----ATĻAUŠOS IEBILST!!!!!!! Pārsvarā lauku vidē saimnieko (starp citu- veiksmīgi) un audzē kaut ko, nevis tie, kas kādu laiku atpakaļ, bet gan paaudžu paaudzēs iefiltrējušies un bērni pārņem saimniekošanu no saviem vecākiem. Lielai daļai šo cilvēku ir nevis 4-9 klašu, bet gan augstākā izglītība! Ja tu esi liela pilsētniece, kas tev dod tiesības tik nievājošiizteikties par nepilsētniekiem? SKAIDRĪBAI: Esmu dzimusi un augusi laukos, augstākā izglītība; 2 bērni;- abiem augstākā izglītība, dzīvo un strādā Latvijā (viens laukos) un negrasās aizceļot; 4 mazbērni- labas sekmes skolā, mācās arī mūzikas un sporta skolā (laukos). MANI BĒRNI UN MAZBĒRNI NAV NEDZ SLIKTĀKI, NEDZ DUMJĀKI PAR TAVIEM TIKAI TĀPĒC, KA DZĪVO LAUKOS. VIŅIEM IR TĀDAS PAŠAS TIESĪBAS KĀ TAVĒJIEM! Jautājums: Vai gadījumā neesi "Vienotības" biedrs un negrasies <<<<<<<<<Straujumai par vietnieci?
Skarbajai patiesībai 11.12.2014. 07:23:27
ir melna, maza koka sirsniņa...
no Latgales 10.12.2014. 22:15:17
Vispār jau daudz kas ir atkarīgs no skolotājiem un skolēniem. Ja ir labs skolotājs un centīgs, talantīgs skolēns, tad ir arī augsti rezultāti.
Skarbā patiesība--->Patiesībai 10.12.2014. 21:36:46
Saku vēlreiz - strīdieties cik jūs gribat, bet lauku skolās NAV tās izglītibas kvalitātes, kas ir pilsētās. Mani bērni neiet lauku skolā, bet gan Rēzeknes pilsētas vidusskolā, pagaidām man nekāda pamata doties uz Rīgu vai ārpus valsts robežām. Runa bija par manu bērnu izglītību augstskolas līmenī. Žēl, ka nemākat lasīt. Jau pa gabalu redz, kas esat lauku skolas absolvents.
Protams, ka izmirs. Jau izmirst. Tukuma novada Lestenes pagastā kādreiz bija trīs skolas. Tagad nav nevienas. Pēdējo slēdza, kad tur mācījās 110 bērni. Absurds. Žēl to mazo bērniņu, kurus rauj 6-os no gultas, lai pa tumsu un aukstumu kratītos sazin kur n-tos kilometrus uz kaimiņu pagastu, jo tur ir skola. Vai var salīdzināt Eiropas - Vācijas, Francijas - ziemas, ceļus, infrastruktūru ar Latviju? Bet mēs skaitām skolēnus, skolotājus, iedzīvotāju blīvumu un vēl sazin ko... muļķības. Mēs neesam Eiropas, bet gan ziemeļu valsts. Katrā pagastā (ciemā) vajadzētu vismaz 4 klašu skoliņu, labāk - 6-gadīgo pamatskolu. Uz bērnu rēķina nevar celt valsts labklājību. Un protams, ka jaunās ģimenes visas aiziet uz pilsētām. Paldies Dievam , man tie gadi garām, bet es nevienu dienu nedzīvotu ar maziem bērniem kaut kādā sasodītā miestā, ja tur nebūtu skolas.
lauku 11. klases skolēns 10.12.2014. 21:07:35
tas ko ir izdomājusi valdība ir pilnīgi un galīgi garām, jo tādā veidā viņi ar visām tām nelielajām lauku skolām nogremdēs arī Latvijas visjaunāko skolu Cesvaines vidusskolu, un tas vien rāda ka šis lēmums ir nepārdomāts
Mans Segvārds ÷| 10.12.2014. 20:41:53
Latvijā jau vispār urbanizācijas līmenis ir gana augsts - un tas tiesa, ja aizslēgs lauku vidusskolas tas krietni paaugstināsies.. Starpcitu (jā, arī es piebildīšu skarbajai ;D). Rēzekne arī ir diezgan attīstīta pilsēta, protams ne tā kā Rīga, jo tā pati par sevi ir galvaspilsēta, bet salīdzinoši kvalitatīvāk par maziem ciemiem. Ir jau runa par pagastiem, kuru tuvumā nekas lielāks par centra veikaliņu un autobusa pieturu nav. Manuprāt, lai kaut cik samazinātu šo urbanizāciju attiecīgi tikai uz Rīgu, būtu pamatīgi jāpiestrādā pie citu pilsētu attīstīšanas - un nevis to, kā Ventspils un Jelgava, bet mazo, kurām vēl ir kur augt. Un vistraucējošākais jau ir transporta trūkums. Patiesībā, cik savādi, ka trolejbusi ir tikai Rīgā, un starppilsētu autobusu saraksti tiek arvien samazināti.. Visa problēma ir darbavietu trūkums laukos, ko savukārt var atrisināt tikai ar entuziastisku cilvēku dzīvošanu tajos. Bet nē, visi viņi žēlojas par apspiestību un iespēju trūkumu, ko var piepildīt tikai ierodoties galvaspilsētā...
Domājot par Latvijas nākotni- lauku vidusskolām jābūt. No piemēriem savā pagastā zinu, ka daļa vidusskolēnu neaizietu uz pilsētu mācīties, bet savā vidē- mācās. Ja viņi paliks laukos, būs vairāk izglītotu laucinieku. Vai tad vērtīgi ir tikai tie cilvēki, kuriem dzīvē galvenais ir karjera . Arvien vairāk cilvēku aizdomājas par to, ka lauku dzīvesveidam ir savas priekšrocības.
Paņem, Skarbā Patiesība, savus bērnus un uz priekšu - uz Rīgu, varbūt ārzemēm, bet savu nepamatoto viedokli paturi pie sevis! Kāpēc vēl esi laukos?
Vēlreiz skarbā patiesība 10.12.2014. 19:00:58
Es neesmu no Rīgas un neko nevispārinu. Es runāju iz savas dzīves. Es nesaku ka jauniešiem no laukiem nevajag izglītību. Nevajag nepareizi lasīt - es saku, ka nevajag turēt mazās, nerentablās lauku vidusskolas, kur aiziet nauda uzturēšanai, kurināšanai, aprīkošanai. Skolēni jau daudz vairāk iegūst, ja apvienojas kaut vai divas mazas vidusskolas vienā, bet tā SAGLABĀTĀ vidusskola tiek aprīkota ar mūsdienīgām iekārtām, aparatūru pasākumu apskaņošanai, vai iegulda vēl kaut kamā noderīgā....nekā atstājam divas mazas lauku vidusskolas, un ne vienai ne otrai īsti nekas netiek - katik izdzīvot. Kur jēga knapi garu vilkt??? Katrs savam bērnam vēlēs tikai to labāko. Man tepat pie mājas stūra ir jaunatvērtā un modernā Rēzeknes Augstskolas ēka, 1 minūti ejams ceļš līdz mācību iestādei, bet es jau tagad - kā mamma, kurai ir mazi bērni, zinu, ka sūtīšu savus bērnus tikai Rīgas augstskolā, vai pat aiz robežas. Es nākotni savam bērnam neizvēlos pēc principa "tuvāk vai izdevīgāk," ir jādomā, kā būtu perspektīvāk, kur viņš pēc tam strādās, cik pelnīs? Tas, ka reorganizēs mazās vidusskolas, nemaz nenozīmē, ka jaunietis nekad vairs neatgriezīsies laukos. Vēl labāk, ja viņš atgriežas ar pamatīgu un stabilu un kvalitatīvu izglītību, Nu nav laukos tās izglītības kvalitātes, a strīdieties cik jūs gribat!!! Aiziet jaunietis no lauku skolas pēc 9.klases uz pilsētas vidusskolas 10.klasi - elles mokās nākamie trīs gadi paiet matemātikā un fizikā, atklājas ka pat daļu nav ņēmuši no tematiem, uz kuriem balstās vidusskolas programma. Un kurš tad nes par to atbildību??? Vecāki - kuriem jāalgo privātskolotāji.
Piekrītu, 5 jau nu gan tā kā būtu par maz! Taču tās replikas ir vienkārši iznīcinošas! Vēlētos lasīt pamatotus komentārus!
Es saprotu 10 skolēni klasē, bet šobrīd ir tādas skolas, kur vidusskolas klasi atļauts atvērt no 5 skolēniem?! Tas ir Absurds!!!
laukos skolas paliek pie vietas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :^
Dusmīga mamma 10.12.2014. 17:29:14
Pusi no mana bērna vidusskolas skolotājiem aizdzīt no skolas - kaut ko pačalo klases priekšā un sadod mājas darbus. Viss viņu "grūtais "darbs. Un vēl nav kauna piemaksas prasīt.
pilnīgi piekrītu ka lauku skolās jābūt vidusskolai pati arī tādā mācos un man liekas ka ja vidusskolas klasē ir mazāk kā 10 skolenu to nevajadzētu slēgt...
Vidusskolu skaits ir daudz par lielu - ar lielajās pilsētās. Kas tad te bļauj visskaļāk - lielo pilsētu skolotāji ar lielajām superalgām. Nevaru vien sagaisīt, kad tiks publicēts skolotāju atalgojums, piem., Rīgā. Baidās, ka nevarēs vairs dzīvot kā nieres pa taukiem - tāpēc viss provincēs jālikvidē, lai tiek viņiem. Par laimi, ir saprātīgi arī mazo novadu vadītāji.
Mūsu pagastā tie bez vidējās izglītības ir 2-3 cilvēki! Tā nav " lielākā daļa".Vispārini arī ar kaut kādu mēru!
... skarbajai patiesībai 10.12.2014. 16:26:42
Ja jaunieši dzīvos laukos, tas nenozīmē, ka viņam nevajag izglītību. Nebūt laukos visi nav bomži. Lauku bomži vismaz dzīvo savās mājās- neubago: sarūpē paši sev malciņu , kaut ko izaudzē un to polšiņu nopelna ,kādam kaut ko pastrādājot. Mūsu pagastā pēdējo 10 gadu laikā vidējo izglītību nav ieguvuši, cik man zināms, 2, varbūt 3 jaunieši. Iespējams, ka pilsētā proporcionāli ir vairāk gan bomžu, gan mazizglītotie.Ja ko tādu raksta, vajadzētu arī kaut ko konkrētāk zināt. Vispārināt varam visi! Rīdzenieki nav vienīgie cilvēki!
Nepiekrītu rakstītajam rakstā. Liela daļa paliek vidusskolās tie, kas nav izlēmuši kur iet. Laukos liela daļa pēc vidusskolas nekur arī tālāk mācīties neaiziet. Tātad nekvalificētais darba spēks. Vai mums Latvijā tādi ir vajadzīgi? Lielākā daļa aizbrauks uz ārzemēm tāpat.
pilseta-lauki 10.12.2014. 15:26:36
Izlasot iepriekš rakstīto, stāstīšu pēc savas pieredzes. Septiņus gadus bērns nomācījās vienā no Rīgas skolām, kura lepojas ar to,ka ir viena no labākajām valstī. Bērns mācību ziņā šajā skolā nebija izcilnieks (tik vien kā godalgota vieta angļu val. olimpiādē Latvijā), bet virs vidējā sekmju līmeņa gan. Uz skolu gāja ar sakostiem zobiem, attiecības ar klasesbiedriem zem normālā. Šogad izlēmām pārvākties uz laukiem 60km no Rīgas. Māja no skolas atrodas 5km attālumā. Puisim parādījies dzīvesprieks, attiecības ar klasesbiedriem ļoti labas (ņemot vērā pusaudžu vecumu, kad svešos īpaši nepieņem, man liekas lieliski), draudzīgi arī zēni ar meitenēm (arī pārsteigums Rīgas bērnam)! Uz skolu ja ir vēlēšanās, brauc ar riteni, vai iet ar kājām (un tas vairs neliekas grūti), bet brauc arī skolas autobuss. Un, kas galvenais man dēls vienu rītu saka- mamma, es neticēju, ka tā kādreiz mūžā teikšu, bet man patīk iet skolā! Jā, un mazais bērnudārznieks arī nez kāpēc vairs neraud ejot uz bērnudārzu, atšķirībā no privātā Rīgas! Tā, ka katram, protams, jāizvēlas pašam, bet es savu izvēli nenožēloju.
>> Lauku vidusskolas skolotājai Iet runa par vidusskolas klašu slēgšanu, skola kā tāda paliek - pamatskolas paliek. Par algām- jau tagad ir atšķirība starp skolotāju algām, ja ir 8-15 skolēni klasē vai 30. Nauda seko skolēnam taču. Tākā lielo skolu skolotajiem vevajadzētu būt neapmierinātiem.
Mamma no laukiem 10.12.2014. 14:52:06
Piekrītu skarbajai patiesībai. Nav vērts palikt laukos, lai kļūtu par melnstrādnieku. Bērnam vispirms ir jāredz kā dzīvo citur, jāmācās un tad, ja ir vēlēšanās, jāatgriežas laukos, spējot dzīvot un strādāt gudri, spējot rakstīt projektus, labi nopelnot un spējot savus bērnus ar mašīnu izvizināt uz un no skolas.
----- skarbajai patiesībai 10.12.2014. 14:45:57
Protams, visi ir dzīvi. Bet tikai neviens psihologs nav pētījis, kā jūtas tas mazais pirmklasnieks, to gabalu braukādams, par to jau nevienam, atskaitot vecākus, sirds nesāp. Varētu būt mājās ap pl.2 - 3, paēstu, paspēlētos, izmācītos. Atpūstos. Tagad nīkst skolā līdz 5-6, atbrauc jau tumsā, neēdis, nemācījies (cik jau tai lielajā barā var pamācīties bērns, kam vēl līdzi jāskatās un jāpamāca mācīties), jāsāk otra maiņa. Kas nekaiš gudri runāt, labāk paši pamēģiniet. Bet varbūt labi vien ir, tais grūtībās mūsu bērni norūdās un būs daudz uzņēmīgāki un apsviedīgāki par pilsētas memmīšiem, ko senči katru rītu ar mašīnu gandrīz skolā pa kāpnēm ieved.
Pasniedzēja 10.12.2014. 14:36:14
Diemžēl ir arī Rīgas vidusskolas, kuru beidzēju zināšanu līmenis ir ...hmm. Nav saprotams, ko iesākt ar šādiem studentiem , viņi nav spējīgi sekot mācību procesam augstskolā 1.kursā. Ne vienmēr lielpilsētas vidusskola ir sinonīms kvalitātei.
Ei, ei, GODĪGAIS - tā jau ir apmelošana augstākajā līmenī. Diez kas tev laukos to maizīti un gaļiņu audzē, pieniņu slauc - visi nodzērušies? Un saimniecības n-tajos hektāros apkopj un mājas uztur un būvē - dzērāji un bomži? Laikam sen neesi laukos bijis savus radus apciemot, vai arī viņi tev tādi nedacepti, ja vari tā spriest. Un kur paliek lauki kā dzīvesvieta ar darbu pilsētā vai internetā? Modernās tehnoloģijas nez vai laukos nav labākas kā tavā pilsētā.
Lauku vidusskolas skolotājai 10.12.2014. 14:30:54
Neesmu pret lauku skolu slēgšanu, bet... Tas jau arī ir tas, ko pilsētas skolu skolotāji nespēj pieņemt, ka viņiem par dubultu darbu sola maksāt tikpat kā lauku skolās. 15 pret 30 ir milzīga atšķirība. Un par attālumiem lauku skolās jādomā, efektīvi organizējot skolu autobusus. Ja vidusskola no vidusskolas nav tālāk par 20km, tad viss loģiski. Bet nevar būt, ka vidusskola no vidusskolas 10km attālumā un katrā pa 7 skolēniem vidusskolas klasē...
Ja gribam normālas algas, ir jāslēdz. Lauki izmirs tāpat, jo tāda ir valsts politika.
lauku vidusskolas skolotāja 10.12.2014. 13:49:03
Mūsu valstī pastāv iedalījums -Rīga un tie pārējie. Pavērojiet reklāmas, pasākumu afišas. Es nedaudz pārspīlēju, bet ar izglītību ir tāpa. valda uzskats, ka kvalitatīva izglītība iegūstama tikai pilsētas skolās. Es gribētu aicināt pilsētā strādājošos skolotājus nedēļu pastrādāt lauku skolā. Mums jāstrādā ar visiem bērniem, arī tādiem, kurus vecāki atsakās sūtīt uz palīgskolām, tad kad pagasta tautas namā notiek koncerti, to dalībnieki ir skolas bērni, vidusskolā mācās arī tādu vecāku bērni, kuriem nav līdzekļu sūtīt bērnus uz pilsētu. Skola laukos ir ne tikai izglītības iestāde, bet arī kultūras un sporta centrs. Un vēl, kolēģi, man ir jautājums: vai kvalitatīvāks darbs ar bērniem ir klasē , kurā ir 34 skolēni vai tikai15?
Pa mūsu "ideālajiem" ceļiem kratīties vienkārši ideāli!!! Un attālāko nostūru bērni varēs kratīties ne pa jokam. Vai tad kādam interesē lauku ceļi. Tāpat kā lauki, nevienam pilsētā dzīvojošam tas neinteresē.
Piedod, bet taada diemzheel ir realitaate, un jau ljoti sen.
Skolu skaits ir radikāli jāsamazina. Citās valstīs bērnus uz skolu ved pat no 40 km attāluma. Laukos vienalga darba nav, un tās nodzērušās ģimenes, kam nekādas atbildības par bērniem, vien palikušas. Jā, un palielināt mācību gada garumu- sākt augusta vidū, beigt jūnijā pirms Jāņiem.
vakaros skatos kino 10.12.2014. 12:26:27
Kāpēc Jums nepatīk ASV filmas un seriāli ar dzeltenajiem skolas autobusiem? Ne vien lauku rajonos, bet, piemēram, arī Rīgā. Rīgā katru darbdienas vairāk kā 10 000 bērnu uz skolu tiek vesti ģimenes automašīnās. Tie ir 10 000 pilnīgi lieki reisi. Turklāt, ņemot vērā, ka Rīgā vecāki par katru cenu cenšas saviem bērniem izraudzīties prestižās centra skolas, nereti nākas šķērsot vai visu pilsētu. Skolas autobusa ieviešana katra rajona atsevišķās skolās, kas pašlaik nevar lepoties ar skolēnu pārpilnību, būtu arī papildu stimuls vecākiem izvēlēties dzīvesvietai tuvāko mācību iestādi, nevis Rīgas 1.ģimnāziju.
Skarba patiesība. 10.12.2014. 12:17:10
Tad jau sanāk, ka lauku vidusskolas vajadzīgas priekš tā, lai tur mācītos jaunieši, kur pēc tam turpat - laukos arī dzīvos? Ja ir tik vienkārši dzīves mērķi kā "pēc tam palikt laukos" - nav nepieciešams vidusskolas diploms. Mūsdienu jauniešiem ir jāskatās tālāk nekā dzīve laukos, es neesmu pret tiem, bet šodien dzīve tāda - laukiem tiek vismazāk, kā jau rakstā teikts un labāk jau laicīgi skatīties pilsētas virzienā. Tie, kuri jau kādu laiku atpakaļ ir iefiltrējušies lauku dzīvē, saimnieko, audzē kaut ko....tie lai tur paliek, bet jaunajai paaudzei perspektīvas laukos nav. Diemžēl skarba patiesība. Tāpēc labāk ietaupīt naudu uz nerentablajām mazo vidusskolu turēšanām. Reiz jau caur viso šito Latvija izgāja - kad slēdza ciet mazās pamatskolas, paraudāja, norija sāpi, nu un visi dzīvi, braukā ar autobusu uz tuvākajām lielajām skolām, un nav tik traki! Pat mazi bērni braukā. Kur nu par lielajiem uztraukties. Ja nebūs galvas uz pleciem, un pastāvēs kāds risks kaut kur lielajā pilsētā aizblandīties, nevis iet uz stundām, tad noklīdīs arī piemājas skolā. Ja bērns ir normāli audzināts, tad zinās savu vietu. Galu galā ja vecākiem kas nepatīk, lai vadā ar personīgo auto uz skolu un atpakaļ.
Dace, nu nu. Lauku skolas vēl cīnās. Ir vēl palikušas. Ar šādiem izteikumiem mēs galīgi nepalīdzam....
Vai veicinaas izmirshanu? Juus ko, smejaties...lauki jau sen kaa izmirushi...kursh tad to nezina.
Paldies pašvaldību vadītājiem, kuri dara visu iespējamo, lai skolas laukos neslēgtu. Visu cieņu tiem!
Direktors>>>>no skolas 10.12.2014. 11:53:10
Kas tev liedz būt par direktori/u? Uzņemies pati tādu atbildību. Lauku skolās, kurās ir maz bērnu nepietiek valsts finansējuma, lai algotu kādu vietnieku. Tādu personu vienkārši nav (vismaz mūsu skolā nav) vai arī tie ir uz kādu 0.1 vai 0.2 lielu slodzi, kas ir 4 vai attiecīgi 8 stundas nedēļā. Direktors pats visu dara. Toties pilsētā ir daudz skolēni, bet arī vietnieku ir ļoti daudz un ne jau uz 0.1 vai 0.2 lielu slodzi. Tā kā nevajag kritizēt. Esi pati/s direktore/s, tad redzēsi, cik salda ir direktora maize. Un es nebūt nesaku, ka skolotāja maize ir salda. Paldies mūsu skolas skolotājiem, kas ir ļoti atsaucīgi un darbīgi,dara gan psihologa, gan sociālā pedagoga, gan citus darbus, par ko valsts nesamaksā, bet valsts sola jau vairāk kā 20 gadus lielo algu pielikumu. Skat! Igauņiem būs 900 eiro! Mēs kā vienmēr esam zem viņiem un ne tikai vienu vai divus soļus.
Visadiem valdibas gajieniem es neticu. Viss uzsvars (ar parliecinasanu, ar pieradisanu) jaliek uz vietejo pasvaldibu!!!
Kāpēc mazās skolas Latvijā nevar (vai negrib???) pārveidot par filiālēm? Protams, tas ir "baigi kruta" būt direktorei skolā ar... padsmit skolēniem!!! Mums vienā klasē divarpus reizes vairāk skolēnu! Tāpat ir ar speciālajām skolām - Latvijā vairāk kā 60, lielākā daļa internātskolas. Cik tur katrā skolā priekšnieku un vietnieku??? Iekļaujošā izglītība tikai uz papīra, atskaitēs.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.