Lietotājvārds
Parole
>Anna 22.04.2014. 15:47 22.04.2014. 22:49:26
Kurā vietā mēs atbalstām tikai eksaktos? Ir tieši otrādi - pašreiz ir 3 obligātie eksāmeni - viens matemātikā (eksaktais) un divi valodās (humanitārie)! Tātad līdzsvara nav, jo 2 reizes vairāk humanitāro. Ja pieliks vienu eksakto, tad tieši spēku samērs būs vienāds - divi un divi!
Nav jau viss jāiekaļ no galvas. Šis tas protams ir jāzin, bet galvenais - ir jāmācās DOMĀT. Kopš noņēma dabas zinību ieskaiti (eksāmenu) 9. klasēm, skolēnu attieksme pret šiem priekšmetiem ir ļoti pasliktinājusies. Nemācās.
Labākais veids kā izaudzināt nākamos Mcdonald darbiniekus,jo jau matemātika sagādā grūtibas lielākai daļai skolēnu un ja pa virsu visam plusā būs fizika un ķīmija, tad skolēns nevarēs iekalt šos priekšmetus,it īpaši ja bērns ir ar humanitāru novirzienu.
Jā, nav gan ķīmijas un fizikas skolotāju! Un kāpēc ne obligātais eksāmens literatūrā vai bioloģijā, vai otrā svešvalodā? Kāpēc tieši šie priekšmeti"? Vai atkal kādu lobējam vai krītam otrā grāvī? Es neredzu pamatojumu!!!!! Cilvēkbērns, kurš dodas uz vidusskolu, ir jau noformējies - grib vairāk humanitārajos vai eksaktajos specializēties! Kāpēc atbalstām tikai tos, kuri eksakti vērsti? Vai šādi gribam aiztriekt no vidusskolām tos otrus? Laikam gan!
....oho...tagad jau parādījies vārdiņš "un"...līdz šim bija "vai"......... Tātad skolēniem būs obligāti jākārto 5 eksāmeni? Latviešu val., matemātika, svešvaloda, fizika, ķīmija. Ja skolēnam attiecīgai augstskolai vajag vēl kādu, piemēram, vēsturi, bioloģiju..tad jau būs visi 6. Varbūt tad jau laižam kā padomju laikos beidzot vidusskolu, gandrīz katrā mācību priekšmetā bija eksāmeni. Un kur te ir tā cīņa ar skolēnu pārslodzi, kuras dēļ svešvalodu pārcēla uz pavasara brīvdienām? man liekas, ka paši ministri ir pretrunā ar sevi, ISEC darbinieki arī ir aizmirsuši savus skaidrojumus....par skolēnu slodzi. Nu, ko vēl labu vadošie darboņi izdomās???!!!
"... ir jābūt pārliecībai, ka būs skolotāji, kas varēs bērnus šiem eksāmeniem savlaicīgi un kvalitatīvi sagatavot..." Visu izšķir kadri. Arī tie, kas māca augstskolās topošos skolotājus. Skumji.
Diskutējiet, diskutējiet... Kamēr šie diskutē, skaidrs, ka nekas uz priekšu nenotiks... :))

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.