Lietotājvārds
Parole
Ministres kundze bija pāršāvusi buku, jo jebkuru lietu vajag pārdomāt un tikai tad "laist to vaļā". Kā tas nākas, ka IZM nezin neko par algāsm? Priekš tam taču pastāv komunikācija starp kolēģiem un darbiniekiem. Nepatīkamu troksni ministre uztaisīja, bet kļūdīties taču ir cilvēcīgi. Un tomēr-algām jābūt kā ES.
Kas tur ko nesaprast? Viss atkarīgs no likmes. Likme atkarīga no skolēnu skaita. Pašvaldība izdod skolai naudu skolotāju algām apkopejam ... Un atkarīgs cik skolotājam ir kontaktstundu... Un vel otrs darbs no kura nodokļus velk vairāk + apgadajamie. Bet taču jāraksta algu uz papīra ari lai saprast. . . kaut kur kļudos? Izlabojat ...
skolas direktors 11.12.2014. 17:28 algas NEDRĪKST publicēt,ļaudis nesapratīs kapēc STARPĪBA skolotāju darba apmaksā. VAJAG GAN PUBLICĒT - tad lai ar tie skolu direktori (tās pašas arodbiedrības biedri un skolotāju darba devēji) skaidro kāpēc vienu un to pašu darbu darot katram cita alga un kur paliek starpība. Skolotājiem vjadazētu algu tieši no IZM BEZ LIEKIEM STARPNIEKIEM maksāt un tad arī būtu vismaz IZM redzama kopējā aina.
Varīte vēlreiz 12.12.2014. 12:03:00
Ja negribēšu dzīvot TĀ, tad arī NEDZĪVOŠU! APTURI, ja vari!
Pārākā Apturētāja! Plurālismu un Publicitāti!!! Mana alga uz rokām= 300 EUR, slodze tāda, kādu Demogrāfija piepriedusi! Skaties, KĀ ES MĀKU DZĪVOT!
Lūk, Šādi komentāri atklāj savstarpējās nesaprašanās pakāpi! Ja būtu visiem par visu reālo darba laiku samaksāts, nebūtu šādu pārmetumu! Secinājums- jāstreiko un tikai jāstreiko! Pat nerunāt par kaut kādu algas pacelšanu, iekams nav samaksāts par VISU darbu, ne tikai kaut kādu vienam mazāki, otram lielāku daļu! Jāstreiko kā gadsimta sākumā: samaksu par padarītu darbu!
fiziķis ir ērzelis zviedz un nestrādā runā degunā svešvārdos un sevi slavē
cik tas ir astronomiskās stundas uzraksta rūtiņu kladē un lasa un lasa un šimpējās fiziķi
mākslīgais piens tek no rīgas piena kombināta 27% eksport saražotās produkcijas strautins sausnitis visu izandelē a nodoklus nomakse par gesseftu
skolas direktors 11.12.2014. 17:28:01
algas NEDRĪKST publicēt,ļaudis nesapratīs kapēc STARPĪBA skolotāju darba apmaksā
Būtu jau vismaz jāpublisko, kas ir tie "sadarbības" partneri. Skolotājiem būtu jāzina, kā interesēs ir slēpt faktisko atalgojumu
Vai gadījumā mans augstskolas diploms un patreizējā ikdienas darba apjoms un kvalitāte nedod tiesības būt piemēroti atalgotai?Kur loģika-kvalitātes pakāpes?Savelkui krustiņus pati sev pēc iespējas vairāk,komisija pārskaita,pārbauda un dod zaļo gaismu kvalitātei!Bet,ja kau kādi ķeksīši nav pievilkti,tad pakāpes nav un es-40 gadus nostrādājusi savā profesijā skaitos sliktā,stulbā,nekvalitatīvā tikai tāpēc,ka uzskatu,ka šī darba novērtēšanas metode ir galīgā grāvī!
Sakaitinātajai no malas. 10.12.2014. 18:48:07
Tā jau laikam no malas izskatās. Neesot šajā jezgā iekšā tiešām pie skaidrības netiksi! Nav jau bail no algas publiskošanas- īpaši provincē. Lielajās skolās lielo algu saņēmēji par vairākām slodzēm arī savu lielo algu gods godam nopelnijuši, Lai publicē- norādot par ko tā lielā nauda (arī laikietilpību). Vienlaikus vajadzētu publiskot skolotāju (arī citu) darbinieku veicamos pienākumus(minot reālo laiku šā uzdevuma veikšanai), norādot, cik par ko samaksā, par ko vispār nemaksā. Ja medmāsa un policists strādātu 2 un vairāk slodzes, arī būtu pieklājīga, nevis šausmīgi liela nauda. Lieta ir nostādnē! Jūtamies pērti un pērti. Saki, kuru profesiju vēl tā per un publiski apņirgā.Jāpublicē visiem viss, arī lēmējiem! Tici, pedagogu viedokli pauž daudzi nepedagogi.
Man kā cilvēkam no malas šķiet gana interesanti, skolotāji tā kā sabijušies, vai tikai viņiem tā alga nemaz tik maza nav... ??? Varbūt tā doma par algu publiskošanu nemaz tik peļama nav, ieliks tiesā par cilvēktiesību aizskaršanu un valsts maksās labu labās kompensācijas, tā var tikt pie papildus ienākuma. Kaut gan ja nopietni, neatbalstu darba algas publiskošanu, vidējo darba algu par reģioniem, jā !
No šiem darboņiem neviens reāli skolā diez vai ir strādājis! Kāda tiem pakāpe? Kad bijuši pēdējie kursi?
Kurš prasa vai grib par 10 stundām algu slodzes apjomā????? Es gribu, lai man samaksā par padarīto- saņemu par slodzi, strādāju 2. Stundu nesagatavoju un darbus neizlaboju 2 minūtēs!!! Klasi neaudzinu 12 minūtes dienā!
Te viņa saka - piekrītu publiskot, te jau tūlīt- būtu jāatliek.
Kā Seile pēkšņi apmeta kažōku uz otru pusi?
Es arī nesaprotu, kur igauņi naudu ņem! Viņiem visas jomas ir daudz labāk sakārtotas! Bet mums jau arī citās profesijās nav igauņu algu...
Domāju gan, ka jāaptur, jo būs jau baigais kauns, tiem mūsu politiķiem! Pārdomām: Igaunijā MINIMĀLĀ skolotāju alga no nākamā gada būs 900 EUR!
Vispirms vajadzētu dzirdēt skolotāju viedokli par visiem modeļiem, algu publiskošanu un tikai tad kaut ko lemt un izteikt masu saziņas līdzekļos. Drīz neviens IZM darbonis,kas saistīts ar šo modeļu veidošanu varēs nerādīties skolu tuvumā.
Kāda jēga publiskot algu, ja blakus nenorāda slodzi, tas ir stundu skaitu, ko n''akas nedēļā novadīt, lai to iegūt. Ir tak jāzin,ka daudzi strādā uz nepilnu slodzi, nedēļā vada 4-10 stundas. Vai tad uzskatiet,ka pienākas vienāda alga?
Lolita - spec.pedagogs 09.12.2014. 21:33:06
Droši tik publicējiet, kopā ar likmēm, speciālo bērnu skaitu un mežonīgo papīru kalniem kurus dien dienā jāaizpilda utt.
skolotājs2 09.12.2014. 21:06:40
Beidzot saprata , ka būs darīšana ar likuma pārkāpumu un tiesas darbiem.
seilej vajadzētu nekavējoties atkāpties no amata - melīga žurka!
Pagājušajā nedēļā pati Seile ierosināja algu publiskošanu, tagad baigo aizstāvi sāka tēlot? Ko tad pēkšņi pārmeta kažoku uz otru pusi?
Ak tad apka....jās Mārīte, pagājušā nedēļā vairākkārt teica, ka jāpublisko, pati redzēju intervijas, ko ta man neticēt savām acīm.
Nav jau runa par algu, bet runa par slodzi. Ir profesijas, kur vienu nedēļu strādā, otra brīva, bet alga tāda pati kā skolotājam, kurš nes uz mājām līdzi diktātu burtnīcas, darba burtnīcas, kontroldarbus,u.c.Srādā turpat divas slodzes, lai varētu savilkt galus kopā, mācīties un uzturēt ģimeni. Turklāt nekas netiek teikts par to, ka publicēs arī to darbu, ko skolotājs veic bez samaksas.
Problēma ir nevis skolotājiem, bet greizai idejai. Ja pie algas netiek norādīts par cik slodzēm tā saņemta, kā arī netiek norādīts neapmaksāto stundu skaits, ko patiesībā skolotājs katru dienu papildus veic, tad rezultāts ir sabiedrības tracināšana un muļķošana.
tā " neiespējamā misija" lokās - pašas ministrija virza steidzamību, bet tagad uz bremzēm! Redzams, ka cilvēciņš nesaprot, kur nonācis!
Skolotājai- ja būsiet pamanījusi, tad direktoru un vietnieku algas jau gadiem ir publiskotas VID valsts amatpersonu deklarācijās. Tiesa, tās ir bruto algas gada robežās, Savukārt arī pašvaldības publicē savās oficiālajās mājas lapās amatpersonu, un skolās tās nav tikai administrācija vien ikmēneša neto izmaksas. Tas, ka bieži vien administrācijas darba samaksa ir nesamērīgi augsta- tur Jums jāpiekrīt. Vēl varētu saprast, kāpēc direktoriem ir tik augsta likme, bet n-tajiem vietniekiem...?
Varēja publicēt gan, jo pašvaldības savas algas publicē jau vairākus gadus, jo skolās no piešķirtā budžeta vispirms direktors saņem nesamērīgi augstu algu, tad administācija, valodnieki, tad tikai pārējie skolotāji! Kur taisnība: valodniekiem dalās grupās pa 7-8 bērni, bet citem klasē -32-34- maksa vienāda.Neizvēlieties skolotāja profesiju, jo skolēniem un viņu vecākiem ir tikai tiesības:):)
Šis mūsu cienītās Valdības lēmums 10 baļļu sistēmā ir tikai 2 -ļoti vāji. Ja jau publicē skolotāju algas,tad jāpublicē arī likmes atšifrējums- skolotājam veicamie apmaksātie darbi. Tikai tad redzēsim,ka daudz jau paliek neapmaksāts,bet no skolotāja prasa kvalitāti. Bez tam jāparāda arī skolotāja apgadājamo skaits,cik mutes ir jāpabaro un jāapģērbj. Es arī kādreiz strādāju1,5 slodzes,jo jāpabaro bija 6 mutes. Mums ir ministri,bet nav valstsvīru,ir tikai runas vīri! Kauns! Lai dzīvo pelēkas viduvējības mūsu varaskrēslos!
Gribētu saprast vienu- kas uzlabosies , ja publicēs skolotāju algas?
Valsts ierēdņu algas sen jau visi var apskatīt..., kur problēma skolotājiem???
Inertā masa mūsu valsti nevis vada, bet dzen postā. SKOLOTĀJU ALGAS PUBLICĒT! DAUDZI IR IEGUVUŠI CAUR SKOLU FINANSĒM VAKARU VADĪTĀJU SERTIFIKĀTUS. TAGAD VADA KĀZAS, BĒRES, PILSĒTAS SVĒTKUS U.T.T. . ARĪ TAS IR JĀPUBLICĒ, JO VIŅUS AIZVIETOJA KURSU LAIKĀ, BET CITVIET SKOLĒNIEM TIKA PATEIKTS-UZ SKOLU NEEJIET, JO SKOLOTĀJA BŪS KURSOS.
Cerams, ka veselais saprāts uzvarēs...
Gribu zināt 09.12.2014. 16:01:50
Jautājums - ko valsts iegūs, ja skolotāju algas varēs apskatīt visi, kam nav slinkums. Būs vairāk naudas izglītībai? Būs gudrāki skolnieki? Skolotāji pēkšņi nokaunēsies un sāks strādāt labāk un vairāk?
Bet parādīt par ko tas tiek samaksāts, 1,4 likme; man tās praktiski ir tikai kontaktstundas. Labošanai un sagatavošanai kopā man uz kontaktstundu ir 0,203; klases audzināšanai- 12 minūtes dienā! Stāsts jau ir par to!!!
Kāpēc nevar pilnīgi visas algas publicēt?Ne tikai skolotāju vien

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.