Lietotājvārds
Parole
učuks-tikai streiks! 05.05.2015. 10:39:06
400 uz rokas tā ir minimālā alga valstī cilvēkiem ,kas māca mūsu bērnus un atbild par mūsu bērniem!?Mūsu bērniem tikai politiķu vārdos ir nozīme!! Skolotājam vajadzētu vismaz vidējo algu Valstī uz rokas !Bet diez vai arī vairs vidējā var nodrošināt normālu darba attieksmi? Jaunāis modelis ņems nost tiem, kam 1000 un arī tie būs ar mieru streikot.Katram skolotājam un arī arodbiedrībai būtu jāizrēķina ,cik tad vajadzētu saņemt skolotājam ,lai viņš varētu izdzīvot,aizbraukt uz darbu !Domāt par darbu.!
to ha 27.04.2015. 09:23 28.04.2015. 23:09:18
Tikai tāds sīkums - norādītās summas ir uz papīra, nevis - uz rokas. Uz rokas - no 400 līdz 700...
atkal mūs sanaido...:(
Divaini , kas naks uz streiku, ja pec jauna modelja zemaakaa cena par likmi ir 600, bet augstakaa 1000 , jo atkal nauda seko skoleenam, tie kuriem bus uz rokas 1000 ies streikot par tiem kuriem bus 600? Diez vai....katram savs kreklinsh tuvaks miesai....Iekams cena par likmi atkariba no skoleenu skaita noteiks algu, bus bus ta kaa ir.
Pec skolenu skaita mums maksa no Tatjanas Koķes laikiem , jo vinja arii augstskolaa skolotajiem studentiem lasija lekcijas it ka vinji butu taarpi. Tas ie viens, Otrs ,par kadu naudu Latvija pirks vecus tankus , ja maksas zinatnei un izglitibai ?
VAI TIEŠĀM IZM UN FINANŠU MINISTRIJA NEVAR ATRAST KOPĒJU VALODU UN ATZĪT ,KA SKOLOTĀJI ARĪ CILVĒKI. KOPŠ LATVIJAS NEATKARĪBAS SĀKUMA( 199I g.)PAGĀJis-GADSIMTA CETURKSNIS!Tas varbūt tāpēc ,ka vienā ministrijā ministrs vīrietis,bet otrā ministrijā ministrs sieviete!?,,Paldies" Godmaņa valdībai ,kas panāca ,ka skolotājiem maksā pēc skolēnu skaita.Kamēr Godmanis būs dzīvs mēs droši vien nevarēsim no šīs aplamības atteikties.Sistēma ,kas liek aiziet prom no skolām, īpaši lauku, arī profesionālus skolotājus. Profesionālismu nosaka skolotāja nostrādātie gadi- pieredze.PAR VĪRIEŠIEM SKOLĀ SARKANĀ GRĀMATĀ JĀRAKSTA. IZGLĪTĪBAS MINISTRIJA JĀREFORMĒ! TĀ NESPĒJ ĪSTENOT IZGLĪTĪBAS LIKUMU. ARODBIEDRĪBAI JĀNOLĪGST PSIHOLOGS UN JURISTS, LAI PIESPIESTU VALDĪBU AR FINANŠU MINISTRU MAINĪT PRIORITĀTES. SKOLOTĀJU ALGU VIRZIENĀ!!!!!
Jaunais modelis tika izdomāts ,lai ministrijai būtu ko atskaitīties! Tas netika darīts finansistu uzdevumā.!!Jaunajā modelī darbā jābūt 36st neatkarīgi no kontakt stundām. Par KONTAKT STUNDĀM maksās77%algas. Uz jautājumu direktorei ,vai man ar dažām stundām nedēļā būs katru dienu jābūt skolā ,atbilde bija ,tas būs atkarīgs no skolas administrācijas.!Laikam no tā kādās attiecībās es būšu ar vadību un kāds direktores kundzei ,kurai daži gadiņi par skolotāju nostrādāti,būs garastāvoklis! Super ! Tikai komunistiskajās valstīs vēl liek cilvēkiem strādāt par brīvu. Algas samazīnās , transports padārdzinās,bet uz skolu ..katru dienu??? NĒ UN NĒ JAUNAJAM MODELIM ! KUR STREIKS EKSĀMENU LAIKĀ ? ARODBIEDRĪBAS PIEKLUSUŠAS.?! Esmu gatavs strādāt ,dot atbalstu katru dienu ,katru stundu ,BET LŪDZU PAR KATRU STUNDU PAVADĪTO SKOLĀ MAKSĀJIET CILVĒCĪGI , VISMAZ KĀ MINISTRIJĀ.!Tad es skolotājs gribēšu redzēt arī to kam dažreiz vienaldzīgi paeju garām.Teiksim vardarbība.
Izglītības ministrija runā vienu ,finanšu ministrija ko citu.Tikai skolotājiem pilsētā un laukos streikojot var panākt saskaņu ,
izglītots cilvēks - nu, protams... 25.04.2015. 11:18:29
Citāts: "...Tai [reformai izglītībā] nav saprotama mērķa vispār..." Mērķis ir gan saprotams, tikai nav skaļi deklarējams - tam kāds no vārdiem savulaik bija "konsolidācija", tagad "optimizācija" u.t.t. Krīze beigusies, bet naudas jau nav. Jāpārdala kaut kā tas, kas ir un vēl jāietaupa. Makroekonomika šajā ziņā līdzinās mājas mikroekonomikai privātajā biznesā - jāsamazina izdevumi, bet darbu apjoms jāpalielina nosaucot to par darba ražīguma kāpumu, intensifikāciju, pašizmaksas samazināšanu, lētāku izglītotu jauniešu "ražošanu"...uz lētāka darbaspēka rēķina. Skan pabriesmīgi..., bet kaut kas no patiesības tur ir, jo taisnība atkal katram sava.
IZM ar savu darba grupu izperējusi modeli kā apkāst vēl vairāk. Vēl organizē pati IZM sapulci,lai vismaz sev iestāstītu,ka veikusi lielisku darbu..
Atdot to, ko nozaga un viss būs. Strādāju normālā lauku skolā. Nekad neesu skaudusi, ka pilsētu skolu kolēģi par savu darbu saņem normālu atalgojumu, taču esmu dziļi aizvainota, ka par savu darbu saņemu tikai pusi (kontaktstundas). Vienīgā cerība, ka, ja apčakarēs arī pilsētu kolēģus, radīšim kādu kopsaucēju!
Nu neder tā reforma, kura tagad tiek sludināta. Tai nav saprotama mērķa vispār. Mainīšana mainīšanas pēc, pie tam lielai daļai samazinot algas. Tad jau labāk lai paliek pa vecam. Tik , protams, izstrādei notērētā nauda vējā. Tā nu tas notiek.
....jaunā algu modeļa ieviešana paliek ministrijas līmenī-TUR TAČU NOTIEK. Izstrādā modeļus, brauc pa Latviju un šokē pedagogus un galvenais stāsta savus labos nodomus-būs jums tādas lielas algas. Ai, tikai izrādās, ka sliktajai valstij pietrūcis naudas. Piedodiet, skolotāji, pacietieties, 2008. izturējāt.....izturēsiet arī tagad. VIENS 9.KLASES SKOLNIEKS MAN TEICA- NU NEEJIET TAČU UZ DARBU, TIKAI TĀ KO PANĀKSIET......
Domu biedrs 24.04.2015. 14:44:06
Solīts makā nekrīt! Bet skolotāji tāda naiva tauta - tomēr tic......Streikot vajag!
Cerības vairs nemirs pēdējās! reformas nebūs, naudas nebūs, algas mazākas ar 2016.gadu, beidzot var;esim streikot kā plānoja LIZDA...
Jaunā modeļa izstrādāšana izstrādāšanas pēc ir bezjēdzīga, nepamatota, nepārdomāta, iznīcinoša. Vesalajam saprātam ir jāuzvar. Nevar sistēmu mainīt tikai un vienīgi mainīšanas pāc. Cien. Papules k-gze nolieciet malā savas ambīcijas, kaut nedēļu nostrādājiet skolā, kurā pāri par 1000 bērniem, darbā ierodoties ap plkst.7.30 un mājās dodoties ap plkst.19-tiem. Tā katru dienu + neatslēgts mobilais 24 stundas diennaktī...
Jaunā pedagogu atalgojuma sistēmaĻAUS IEGŪT PAPILDU LĪDZEKĻUS!!!! No tām pašām alģelītēm. No skolu bibliotēku iznīcināšanas, kas, ņemot vērā ieguldītos līdzekļus izskatās visai izšķērdīgi... Nu, lai nu kā - paldies par atklātību, KUNGI. Laikam nejauši izspruka Istenais mērķis: iegūt papildu līdzekļus.
Vai nevajadzētu cīnīties par to, lai skolotāja alga tiktu piesaistīta minimālai algai. Citādi pašlaik nakvalificēta darbinieka ( bet visu cieņu) alga no padagoga algas nelielā skolā atšķiras tiaki par 40 eiro.Pedagogs būtu pelnījis 2,5 reiz minimālā vismaz...Citādi- minimālo ceļ, bet pedagogu algām atkal nav.
Valsts glābšanas " Brīnumnūjiņa" paliks bez baterijām!
Kāpēc klusē Seile? Solīja taču naudu no neparedzētajiem gadījumiem plānotajiem līdzekļiem. Jābeidz uz kaut ko cerēt, netiekam novērtēti, jau šobrīd mums nesamaksā par 100% padarīto. Nākošgad vēl draud samazināt, bet reāli darba apjoms palielināsies. labi, ka FM mūsu maldināšanu atklāj pirms eksāmeniem un vasaras atvaļinājumiem....
Kaut ko nesaprotu...prasa valstij miljonus...bet skolotāju algas tiks samazinātas krietni.... pēc tā jaunā modeļa...... tagad strādāju 40 stundas nedēļā pietiekami nopelnu, bet pēc jaunā modeļa...man tur puse algas tik vairs paliek....... nesaprotu kāpēc jātērē miljoni, lai daziem tūkstošiem skolotāju samazinātu algas. Mūsu skolā vēl būs vajadzīgi tādā gadījumā daudz skolotāju...kur viņus ņems....un vispār....... par tādu algu diez kādu kvalitāti nesadzīsiet, un nestrādās pat tie vairs, kas vēl tagad to dara.
Izglītībai naudu nevajag , jo neizglītotāka tauta . jo vieglāk 'vadāma.
Kaut kā nespēju ierubīties - IZM veido kaut kādus modeļus, aprobācijas un līdzīgu figņu, kaut FM uzstādījums ir pilnīgi cits???
Par ko ta pirks vecu nekam nederigu brunju tehniku, ja izglitibai naudu iedos ?!
Tad jau iespējams reformu modeli arī neizdosies izveidot? Lai jau tā būtu, bet vai tikai atkal nebūs pakāsta nauda tā organizēšanai, plānošanai utt?
Tas, ka nav iespējams piešķirt visu finansējumu,nenozīmē, ka tas ir nepamatots!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.