Lietotājvārds
Parole
TO,KA LIZDA IR NOIETS ETAPS ZINA VISI. PAR STREIKU RUNA,LAI NOTURĒTU BIEDRUS.FORMALA ORGANIZACIJA ,KAS IMITĒ DARBĪBU! LIELAS ALGAS,SILTS KANTORIS! AIZMALET ACIS EIROPAI PAR DEMOKRĀTIJU!
nothing special 27.02.2014. 17:02:38
Nekas tur nenotiek un nenotiks!
Riskēju atkal saņemt skarbu vārdu un aizvainojumu birumu pār savu galvu. UN TOMĒR ... Vairums komentāru autoru, kā saprotu, ir skolotāji, tātad inteliģenti, izglītoti cilvēki, raduši diendienā strādāt paaugstinātas spriedzes apstākļos, diplomātiski risināt konfliktsituācijas. Tad kāpēc ik trešajā komentārā mētāšanās ar tādiem vārdiem un frāzēm kā "prātiņš par īsu", "aprobežotība", "pēdējā muļķība", "nodevēji", "pielīdēji"? Emocijas ņem virsroku? Gadiem krājies rūgtums gāžas pāri malām? Jā, var saprast... Bet - atkārtošos - mūsu savstarpējie ķīviņi un kašķēšanās taču mūsu problēmas NERISINA! Vēl vairāk - kādam skolotāju šķelšanās un nevienprātība ir pat izdevīga. Skaidrs, ka pašreizējā arodbiedrība nekam neder. Ko tālāk - izstāties, likvidēt, reorganizēt, veidot alternatīvu? Viedokļi dalās. Droši vien nemaz nav tāda "VIENĪGĀ PAREIZĀ" . Nu, tad IZRUNĀSIM, VIENOSIMIES, DARĪSIM, bet ne mētāsimies apvainojumiem!
skatam no malas 27.02.2014. 13:10:17
Ne dzeniet demagoģiju! Jums uz pēdām nākošajā komentārā paskaidroja īsi, tikai nav zināms, cik jums pašam prātiņš īss! Nerunājot par goda prātu. Runa par LIZDA! Tā ir arodbiedrība? Nē! IZM un valdības pakalpiņš. Skolā arodbiedrības vecene (nav saprotams, kas viņu ievēlējis) ir direktora labā roka un iztapoņa. Ko dara LIZDA? Rīko banketus, ballītes, ekskursijas, kur apēd arī to biedru naudas, kas tur nepiedalās! Kas tā ir par arodbiedrību? Parazītu iestāde, kuras algoto funkcionāru algas ir valsts noslēpuma līmenī, neviens nekur neatskaitās! Rokraksts jums aizdomīgi līdzīgs un tā kā skribelējas no visiem zināmā "labdaru" kantora!
LIZDA as vienīgais ceļš ir pašlikvidēties! Skolotājiem jāveido sava arodorganizācija, nevis kaut kas jācer no padomju laiku piedēkļa - LIZDA, kura pastāvīgi nodot savu biedru naudu maksātāju intereses... Pamuld, pakrata pirkstu un viss!
Skats no malas 27.02.2014. 11:49:39
Izglītībā ir ļoti daudz problēmu. Tās problēmas kas skar katru pedagogu var izlasīt komentāros. Jautājums ir viens, kas šis problēmas risinās? Skolotājs, kas sēž pie datora un vaimanā par problēmām, bet ir izstājies no arodbiedrības jo neredz jēgas tās darbības gala rezultātam. Tad kurš risinās skolotāju problēmas? Skolas direktors, izglītības pārvaldes darbinieki, pašvaldību deputāti, IZM un tās ministre, partijas, Valdība vai Saeima? Vai kāds ieklausīsies skolotāju gaudās? Diez vai? Jautājums, ko Jūs ieteiktu veidot arodbiedrību vietā? Dažādas asociācijas jau ir izveidotas. Kura no tām skaļi runā par pedagogu problēmām. Neviena, izņemot arodbiedrību! Ja mēs iedomājamies, ka mūsu sasāpējušās problēmas kāds risinās bez arodbiedrības biedru spiediena, tad rūgti maldāties. Paskatāties kā izskatās Eiropas arodbiedrības. Plašas protesta akcijas nav iedomājamas bez biedru tiešas piedalīšanās. Mēs tikai meklējam ieganstus, lai citus pārliecinātu, ka neviens neko nedara. Citi vainīgi, bet mēs balti un pūkaini!!!
Anitai - pēdējo reizi 27.02.2014. 09:42:25
No kuras dvēseles tas naida izvirdums tad patiesībā gāžas? Kāpēc man būtu jums jāziņo, ko es daru? Vai tas mazinās jūsu moralizētkāri un dusmu kūri? Nu paņemiet, ja varat, manu pirmo komentāru "pirkstos" un izlobiet, KONTEKSTU, tad varbūt sapratīsiet, būtības sakni! Bet neceru un arī nealkstu. Nevienam jau nepatīk, ja uzkāpj uz varžacīm, tāpat kā nevienam nepiestāv atkošanās. Panākumus jums darbā, laimi un saticību personīgajā dzīvē, sirdskaidrā un citādi burvīgā Anita!
Priekš kolektīva eglēm un pasākumiem arodbiedrība nav vajadzīga . Tas jau no komunisma laikiem tā piespiedu kopā būšana nāk. Pamēģini neiet , ja direktore piedalās, atrauj vakaru ģimenei un sēdi kā miets. Bet pedagogu konkrēti par darba jautājumiem skolā neaizstāv neviens, tad kāda jēga šim amatam ????
Administrācijai super algas , kādi tur protesti !!!! Pasvilpot un padziedāt var sestdienu un svētdienu vakaros mājās labojot kontroldarbus ... un vēl var pajodelēt ar !
Komentētāji nu gluži kā Buratino Muļķu zemē! Iestāda trīs zelta naudas un gaida, lai izaug. Arodbiedrība nav triecienbataljons, bet ikviens tās biedrs. Ja biedrs nekā nedara, tad pats izstājas no organizācijas, kurā pats guļ un kaut ko gaida no debesīm.
Mūsējā atkal nedeļām ilgi mācību laikā var braukt dziedāt pa pasauli tāpēc ka arodbiedrības priekšniece skolā, laikam jau dierektoram izdevīgi ja laiž . Tātad viss kārtībā šmuces nav.
cirks ne arodbiedrība 26.02.2014. 15:06:59
Mums skolā tā arodbiedrības dāma muti never vaļā, no direktores saņem visu ko vajag klase šamai iekārtota. Ar direktori sadziedājusies. Pret vadību pat acis nepacels kur nu vēl runās. Kas viņu iecēlis nav skaidrs tādas sapulces 20 gadus nav bijušas. Kam tāda vajadzīga ?? Lai ziemassvētku egli noorganizētu un vienreiz ekskursiju 50 km radiusā no skolas aizbrauktu ??? Tie ekskursiju laiki pagājuši. Tas arī viss , skolotājiem reālas aizstāvības nekādas , nulle kvadrātā. Izstājos no šī kantora jau sen.
mammai Lai teiktu, ka pedagogu vienīgais kreņķis ir atalgojums, ir jābūt pilnīgi aprobežotam. skolotājs, kurš, iespējams, arī ar jūsu bērnu ir vairāk aizņemts nekā jūs pati, kurš brauc ar skolēniem ekskursijās, gatavojas konkursiem, olimpiādēm, kurām bērni bieži vien stāsta vairāk nekā mammām... jūs redzat tikai medaļas vienu pusi un absolūti nesaprotat to, kas notiek skolā. Kauns!
Esmu izstājusies 26.02.2014. 14:57:20
Nav jēgas šai LIZDAI,. Tikai saņem milzīgās 1500 eiro algas no biedriem atvilktajām naudām, bet NEKAS nav darīts organizācijas biedru smago algas situāciju risināšanā. Kur v'el ir tik rijīga un bezzobaina arodorganizācija? Kur vēl Eiropā ir tik zemas algas, kas ir ~ 12x zemākas, kā VIDĒJI Eiropā???????????????????????
Anita - ļoti aizkaitinātajai oponentei 26.02.2014. 14:10:56
Piedodiet, bet nesaņēmu atbildi uz jautājumiem. Vai strādājat skolā? Vai arī skolēniem tikpat vieglu roku piekarat birkas "aprobežots", "stulbs", "nodevējs" u. tml. kā saviem oponentiem internetā? Apzinātu izvairīšanos no tiešām atbildēm un faktu sagrozīšanu, kā arī nepamatotu pieņēmumu izplatīšanu ( piemēram, ka esmu "trekni atalgota LIZDA funkcionāre" ) sauc par demagoģiju. Starp citu, vēlreiz pārlasīju savu pirmo komentāru, kurš izsauca Jūsu naida izvirdumu, un nudien neatradu tajā nevienu rindiņu, kas aizstāvētu arodbiedrību tās pašreizējā veidolā. Izdevies vai neizdevies sarkasms, tas tomēr bija pret ŠĶELŠANOS pašu skolotāju rindās. Daļa kolēģu mudina izstāties no šīs organizācijas (kā to izdarīju es), daļa cer to reorganizēt un padarīt par reālu spēku, kā tas ir citviet pasaulē. Vai tāpēc kāds jāsauc par muļķi, stulbeni vai nodevēju? Sāpe taču mums visiem viena - neadekvāts atalgojums, pārslodze, pazemojumi, neskaidrība par rītdienu. Lai Jums un visiem pārējiem jauka diena un gaišāks skats uz dzīvi!
Anitai - vēlreiz 26.02.2014. 12:16:50
" Bet vispār jau mana sarkastiskā piebilde bija par skolotāju kašķēšanos un nespēju vienoties kopīgai cīņai pret nejēdzībām." Nekā tamlīdzīga Jūsu komentārā nebija, izņemot patvarīgu un neveiksmīgu tieksmi uz oriģinalitāti un asprātību. Bez SAVAS pozīcijas! Tas arī Jums veltītos epitetus apstiprina labi..
Anita - vēlreiz 26.02.2014. 10:16:42
Paldies par novērtējumu! Sapratu, ka esmu APROBEŽOTA, plātos ar savu APROBEŽOTĪBU un mētājos ar SAVU STULBUMU. Šāds "zīmogs" man tika uzlikts, izlasot VIENU VIENĪGU 4 RINDIŅU GARU KOMENTĀRU. Atļaušos gan piebilst, ka no arodbiedrības pati izstājos pagājušā gada rudenī, savā iesniegumā kā iemeslu norādot organizācijas mazspēju pedagogiem aktuālu problēmu risināšanā, bet ... kuru gan tas interesē.? Man gan ir daži jautājums ļoti niknajai oponentei. Vai Jūs strādājat skolā? Vai arī savus skolēnus šādi "apzīmogojat" pēc pāris varbūt ne sevišķi veiksmīgiem izteikumiem? Bet vispār jau mana sarkastiskā piebilde bija par skolotāju kašķēšanos un nespēju vienoties kopīgai cīņai pret nejēdzībām. LAI MUMS IZDODAS!
Nu, tad kada vel tur programmas un plaani paaugstinat, lai atdod to, kas pirsms krizes bija atnjemts , jo redziet Latvija ir veiksmes stasts. Tas vienkarshi noziime to, ka valdiibai nav intereses [par nakoamo paaudzi , jo vle pileikot glupumu pie veselibas aizsadzibas idiotisma , tas ir nosaucams par genociidu. jautajums cik demokratiski ir merdet bada un bojat nervu sistemu, cik humani ir likt nomirt lenaam nevis uzreiz.
Arodbiedrības (kas tā par arodbiedrību, kas neatskaitās, kā izlieto biedru naudas?) funkcionāri saņem daudz lielākas algas nekā skolotāji, dzīvo uz citu rēķina, parazitē un ik pa laikam kaut ko APSVER.... Likvidēt tādu "arodbiedrību"!
Nemoralizē, arodbiedrības līderīte un pielīdēja! Arī par anonimitāti ne! Kur tad pašai īstais vārds?
Vai ar aprobežotību būtu tā jāplātās? Ja neredzat problēmas sakni, tad var izmantot izdevību paklusēt. Tas, ka arodbiedrība nevis aizstāv pedagogus, bet imitē darbību, paslepus un atklāti luncinās ap IZM, ir muļķim redzams, bet jūs mētājat savu stulbumu. Izskatās, ka esat viena no trekni atalgotajām LIZDA funkcionārēm! Nodevēji nevienās aprindās nav cienīti...
tikai 19.martā Druviete kaut ko prezentēs, tad arodbiedrība kaut kad lems par streiku eksāmeu laikā..., bet jau 17., 18.martā skolotāji visā valstī vadīs, novēros, vērtēs centralizēto eksāmenu angļu valodā, 20.martā- krievu valodā. "Suņi rej, karavāna iet tālāk".
Kārtējā muldēšana no arodbiedrības , lai imitētu darbību! Nekāds streiks un algas paaugstinājums nevar būt, jo mums vienmēr būs skolotāji, kas lielās idejas vārdā (bērni taču jābeidz skola !) līdīs uz skolu pat tad, ja viņiem vispār nemaksātu algas. Pāris gadus atpakaļ, labojot CE latv,valodā, varēja vienkārši skumji pasmaidīt par skolotājiem. Puse atteicās par kapeikām labot CE darbus, devās uz mītiņu ar arodbiedrības un Izglītības ministrijas pārstāvjiem, bet otra puse (īpaši lauku skolu skolotāji) laboja , galvas nepaceldami -viņiem vispār varēja nemaksāt! Ce komisija tajā brīdī pieņēma īstu Zālamana lēmumu-vienu reizi ir izlabots, tad otro reizi var arī nelabot šos darbus!!! Kur tad palika objektivitāte un interese par bērniem??? Kur palika nosacījums-katru darbu vērtē 2 (pat 3) vērtētāji!??? Tā kā mūsu valdības un arodbiedrības liekulība, divkosība un skolotāju muļķība(palasiet Pumpura eposu!) un pārprastais patriotisms nekad problēmas neatrisinās!
Apsveicu, kolēģi! Līdz šim naidojās un savstarpējiem apvainojumiem mētājās rīdzinieki un laucinieki, lielo un mazo skolu skolotāji, gados jaunie un gados vecie ... Nu pievienojas vēl divi naidīgi grupējumi: tie, kas ir arodbiedrībā, un tie, kas izstājušies... Varbūt varam turpināt? Gaišmatainie skolotāji pret tumšmatainajiem, garie pret īsajiem, tievie pret resnajiem, kreiļi pret labročiem ... Un kamēr mēs tā savā starpā plēšamies ... kāds maliņā priekā berzē rokas!
Skolotāja, kura nav arodiedrībā, dzīvo uz citu kolēģu rēķina - viņi izcīna, ir solidāri, jo kādam jau jāpārstāv arī darba ņēmēji sarunās ar valdību, pašvaldību, bet šādi ne - kolēģi izmanto citu paveikto un vēl ar to lielās. Domāju, ka vismaz skolotāji varētu būt vienoti un atbalstīt savu profesionālo organizāciju. Par īpašu inteliģenci neliecina naidīgie komentāri, jo tie tiek izteikti anonīmi. Tātad nav drosmes pašiem uzņemties kļūt par līderiem arodbiedrībā un izcīnīt paaugstinājumu. Visi gudri aiz muguras. Ja ribam, lai sabiedrība ir aktīva, tieši skolotājiem jārāda paraugs, kā vienoties un panākt savu prasību izpildi. Šķeļot arodbiedrību, nekas labāks nebūs.
kāds vārds sakāms... 25.02.2014. 21:56:56
Kāpēc tad maksājiet tādai arodbiedrībai? Streiks eksāmenu laikā laukos? Ha, ha, ha, smiekli nāk! Kā tad Jūs domājiet nopirkt veikalā maizi? Tak nobadīs! Te jau jāsāk streikot pret arodbiedrību, kura tikai naudu iekasē.Ja nejēdz algas pacelt, tad vismaz ceļazīmes uz SPA centriem varētu atmaksāt par pašu iemaksāto naudu. Padomju laikā tak deva sanatorijām. tad tak algas nebija ar lielākas.
Tas jau kļūst smieklīgi. Kuro reizi LIZDA apsver iespēju... Kad domas transformēsies reālos darbos? Kas tic šādai pabaidīšanai?
ES arī piekrītu 25.02.2014. 21:15:57
to tālredzīgā...Kāda jēga? Arodbiedrība skolā pilnīgi atkarīga no direktora, no piešķirtas slodzes.Ja padaudz runā ...nakamgad nesaņēmsi stundas ... un vairs neviens neko nerunā. Ir skolas, kur jebkuru skolotāju, kurš paver muti administrācija iznīcina ar visām metodēm, arodbiedrība jau tāpat izliekas, ka neredz un nesaprot... Vaina ir skolu vadības patvaļā un pārspīlētā tiesību uzsvēršanā! (tā jau bija ar bērnu tiesību pārspīlēšanu - ar skolu vadību ir taspats). Skolotāja darba devējs ir VALSTS un direktors vai vietnieks - tie ir tikai starpnieki (citur jēdzīgāki - citur...). Finansējums nāk no valsts un "darba uzdevums" arī no valsts (valsts standarti un likumdošanas nosacījumi un prasības) - skolas direktora pienākums ir pildīt valsts funkcijas un nevis kārtot personīgos rēķinus. Ja būs taisnīga naudas sadale skolā un to ievēros arī pašvaldība - naudas pietiks, Vispirms ir LIZDAI jātiek galā ar duālo situāciju, ka salikuši kopā pedagogus ar skolas direktoriem 1 organizācija, kura, protams, kā svarīgākus uzskata vadību un skolotājus tikai piecieš, bet neko īpašu nepalīdz.
bijušais skolotājs 25.02.2014. 21:12:12
laba doma, tas ir ārī jādara!
Nedomāju, ka bū streiki. Par to jau runā ne pirmo reizi. Ja mēs būtu radikālāki, iespējams kaut kas mainītos, bet tagad tāda kucēna ņerkstēšana vien ir... Un neka no svilpošana un dziedāšana nemainīsies. Kāpēc, lai mainītu, ja dod 300 LVL un strādā. Tukšas vietas nepaliek. Ja ir pieprasījums - ir piedāvājums. Kā mēs to nesaprotam.
Patiešām kauns, ka skolotājiem ir tāda arodbiedrība. Saka gan, ka valstij ir tāda valdība, kādu tā ir pelnījusi. Vai te nedarbojas tas pats? Ja nav arodbiedrības normālas, tad pašiem jāķeras pie reformām kā Ukrainā!
Pasakiet man mīļie cilvēki, kur Eiropā skolotājiem ir vel zemākas algas nekā Latvija?!
Ja tas apgrūtina eksāmenu norisi, tas nevar novest ne pie kā pozitīva.
Vai tad vainīgi skolnieki, ja izglītības darbinieki nevar sakārtot savas problēmas.? Manuprāt pašiem jāatrisina savas problēmas nevis tagad pirms eksāmeniem runāt tādas absurdas muļķības pa streiku. Ka var bērns nopietni gatavoties eksāmenam un domāt par tālākām studijām?
Arodbiedrībā neesmu no 1996 .gada. Labums- parēķiniet , cik naudas esmu ietaupījusi. Negatīvais- tāda nav., jo šī organizācija tikkai imitē darbu.
Protestēt vajadžetu arī skolēniem. Pievienotais eksāmens tiešām ir lieks.
Arī es esmu sen kā izstājusies no šīs biedrības, ļoti ceru, ka šoreiz viņa man pierādīs,kas tas nav bijis pareizi..
beidziet muldēt, skolotāji ne nu streikos, neko, īpaši jau eksāmenu laika
to tālredzīgā... Kāda jēga? Arodbiedrība skolā pilnīgi atkarīga no direktora, no piešķirtas slodzes.Ja padaudz runā ...nakamgad nesaņēmsi stundas ... un vairs neviens neko nerunā.
Ministrija bieži vien veic dažādas reformas.. vai arodbiedrībai visas šīs reformas apmierina? Kāpēc mums pievieno papildus darba pienākumus, bet atalgojumu tik samazina? Vai tad par to nebūtu jācīnās arodbiedrībai? Bet par streiku eksāmenu laikā esmu par visiem 100% par. Ko diez darīs IZM, ja vidusskolēni nevarēs nokārtot eksāmenu, jo skolotāji streikos?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.