Lietotājvārds
Parole
Nav labi, Latvija - latviešiem ir nacionālistu sapnis un mērķis. Nevis realitāte. Ir grūti un sāpīgi, ja cilvēki nepieņem realitāti. Un tāpēc pirmais punkts absolūta fantāzija, vēl vairāk tā nav laba. Daudzi krievi aizvestu savus bērnus uz latviešu bērnu dārziem, ja tur nebūtu audzinātāju nacionālistu kuri izstāsta bērnam ka viņš nav "pareizs" un kur atrodas vokzal. Un arī ja audzinātāji būtu mācīti! mācīt bērnus, kuriem latviešu valoda ir svešvaloda pēc savas būtības, nevis bojātu bērniem psihi.
Mazākumtautību pirmskolas izglītības iestādēs paši pedagogi ļoti vāji pārzina valsts valodu. (biju prof.pilnveides kursos, pedagogi no mazākumtautību pirmskolas iestādēm nevarēja valsts valodā izteikties)
bijušais skolotājs 27.02.2014. 21:13:23
superīgi!
pirmsskolas skolotāja 27.02.2014. 19:50:49
Strādāju bērnudārzā jau 20. gadus. Mums ir gan latviešu gan krievu bērnu grupas. Es strādāju latviešu grupā, bet tajā latviešu bērni ir daži. Pārsvarā ir krievu bērni. Tā ir bijis vienmēr. Un varu apgalvot, ka atrodoties latviešu grupā, krievu bērni iemācās runāt un saprast ļoti ātri, protams, tas ir atkarīgs no paša bērna. Vēl ātrāk latviešu bērni iemācās runāt krievu valodā, jo vairākums grupā runā krievu valodā. Un ir taisnība, ka krievu grupās ir maz stundu latviešu valodā. Ar to ir par maz. Vasarā bija apvienotās grupas. Tad bija vislabāk redzams, ka ikdienišķās frāzes pasaku, un mani bērni momentāli reaģē un saprot. Bet krievu grupas bērni nesaprot. Kaut gan izskanēja parasts lūgums - iet nomazgāt rokas.
Latviešu bērnudārzos nav jāmāca krievu valoda. Latvijā visiem jāsaprot un jārunā latviešu valodā. Nav jāatbalsta šāda veida divvalodība. Var mācīt kādas Eiropas savienības valodas pamatus, ja vēlas, bet ne krievu.
1) Latvijā dzimušiem bērniem dzimtā valoda ir latviešu. 2) Ja mani bērni piedzims Krievijā, viņi būs krievi. Sūtīšu krievu bērnudārzos, krievu skolās. Man nav vajadzības padarīt savas atvases par svešajiem starp savējiem. Bērni būs tikai un vienīgi ieguvēji, viņi būs krievi Krievijā. Viņi jutīsies ērti, brīvi un nepiespiesti. Kāda gan viņiem daļa, ka es vai mani vecāki kaut kad ir dzimuši punktā x, kurš atrodas y kilometrus z virzienā? Svarīgākais ir paši bērni, nevis vecāku iegribas.
kurš grib apgūt valsts val., tas sen jau apguvis, to zina piem. poļi, lietuvieši, bet cik ilgi auklēsimies ar "citiem", jau izgājis laiks. Neviens latvieti nemāca par brīvu svešvalodu un neuztraucas, ja skolā piem. angļu val. nesekmība.
100% pievienojos Nekrievs 27.02.2014. 10:39 27.02.2014. 12:35:57
Stingras prasības ir tikai dokumentu pārbaudīšanai ...
Latviešu bērnudārzos nemāca krievu valodu... tā arī ir mūsu valsts problēma...
Ja audzinātājas vispār neprot runāt latviski, tad kāda mācīšana. Tas jau sen visiem ir zināms, tagad ierēdņiem pēkšņi sensacionāls atklājums. Daudzās skolās notiek tas pats un "atkal" bērni neiemācās runāt valsts valodās. Tāda svaidīšanās ar karstu kartupeli notiek jau 15 gadus. Kā tik piedraud ar krievu skolu aizstāvību, tā valodas jautājums aizmirstās. Pēc 15 gadiem atkal runās par to pašu un pasniegs to, kā neiedomājamu atklājumu. Stingras prasības ir tikai dokumentu pārbaudīsanai, uz pārējo un tālāku likumu īstenošanu ierēdņu karapūļi ir par vārgiem, bailīgiem un savas kabatas piepildīšanā aizņemtiem.
Lieciet bernus miera!!!
Citi bērni savā valodā vēl laga neprot runāt, ko nu latviešu valodā. Lai sākumklasēs bērni apgūst dzimto valodu!
Pilnība piekrītu, jo 1.klasē notiek atkārtota sagatavošanas grupas apmācība.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.