Lietotājvārds
Parole
Neticu! Runas vien! Lauki JAU ir iznīcināti!
Lauku rajonos ir jāievieš sākumskolu princips, kurās ir arī bērnudārznieki apvienotās grupās, ar noteikumu, ka 6 gadnieki iet uz kādu no klasēm ar auklīti uz nodarbībām pie skolotāja, bet pārējo laiku pavada apvienotajā grupiņā. Pārējie skolēni ir no 1. - 6.klasei. Pēc 6. klases autobuss aizved uz ģimnāziju, kas ir maksimums 30 minūšu brauciens no bērnu savākšanas punkta. Vajag izveidot vietējos busiņus, kas aizved bērnus uz skolu - apbraukā ciematu un salasa visus mazuļus. Man liekas, kas šis beigās būtu lētāks variants, kā uzturēt pustukšas skolas. Ja Katra skola atrodas apmērma 30 - 1 stundasbraucienā no citas, tad skolotāji vara salasīt slodzi pa vairākām skolām. Protams, jānodrošina ir skolotājam pārvietošanās iespējas pa brīvu. Vienkārši ir jāsakārto sistēma. Var arī mācīt apvienotās klases, ja ir ne vairāk kā 6 bērni no katra līmeņa.
Rudenī saeimas vēlēšanas - šobrīd būtu neprāts televīzijā paziņot, ka nepieciešams kaut ko mainīt. Piemēram, Imants Slišāns, 
Baltinavas novada Baltinavas vidusskolas direktors "Latvijas Avīzē" šodien raksta : 
”Jā, nelielais skolēnu skaits mūs satrauc – pavisam 120, mazākajā – 3. klasē – pieci, lielākajā – 7. klasē – 15, bet izlaiduma klasē – septiņi. Tas arī ir iemesls, ka no 18 skolotājiem daļai ir nepilna likme un algas neapmierina. Kā krīzes laikā krasi samazināja, tā toreizējais līmenis joprojām nav atgūts. Turklāt nevaram pilnībā samaksāt skolotājiem par burtnīcu labošanu, individuālajām konsultācijām un gatavošanos mācību stundām. Visam pamatā ir normālas reģionālās politikas trūkums, valsts iedzīvotāju koncentrēšana Rīgā un Pierīgā un daudzu lauku apvidu iztukšošana. Ne vienreiz vien dzirdēts teiciens, ka mazās skolas turas mata galā. Bet ko var gribēt, ja laukus putina un skolotāju algas vēl arvien nav konkurētspējīgas ne ar vidējo algu valstī, ne ar vidējo algu valsts sektorā.”
Neticu, ka beigsies gan. Diemžēl. Lauku skolas joprojām domā par eksistences turpināšanu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.