Lietotājvārds
Parole
komisijas locekle 12.06.2015. 11:34:14
Jā, mums arī bija skolas komisijā jāizvērtē pa 15 - 17 pretendentiem uz 2, - 3, kategoriju, strādājām melnās miesās pa 12 stundām vairākas dienas, bet samaksas nebija. Ja jau tik daudz līdzekļu iztērēts, tad saņēma augšas, kurām bija jāizvērtē 4. - 5. kategorija.
Jā, interesanti, skolu komisijas, kas vērtēja pakāpes, nesaņēma neko, bet vērtētēji, kas vērtēja augstāk gan. Domāju, ka tie , kas vērtēja 5. kategorijas pretendentus saņēma pieklājīgi. Un ,,augša'' par bezjēdzīgā modeļa izstrādāšanu noteikti par atalgojumu nevarēja žēloties. un tagad atkal. Kļūdains modelis, nauda jau iztērēta...Bet atkal nevienam par to nekas nav. Atbildības nekādas. Kad vienreiz pedagogi par savu darbu, izglītību saņems pieklājīgu algu. Kāpēc nāk uz skolu jaunie pedagogi nesagatavoti, pēc gada mūk prom, ja vēl gadu iztur...
lumpenproletariāts 12.06.2015. 05:37:51
drīz nebūs nekāda modeļa, finansu nav, bezdarbs un minimālais atalgojums ir, atņems ēkas, lai atdotu ebrejiem u.tml. IZM pēdējos gados vislaik zāģē zaru ...
Es arī ieskatījos par pašvaldībām. Ape. Virešu Saieta nama vadītājas. (?).Madara Jakobsone-mājas lapas administratore. (?). Mārtiņš Janušs-jaunatnes lietu speciālists. (?). Ļuļe-izglītības speciāliste. (?). Visi saņem naudu, bet šo sarakstu varētu turpināt un turpināt. Speciālistu daudz, bet jēgas nekādas.
Sajūsmas pēc ieskatījos 2015.gada Valsts budžeta "ekselī". Ak, kungs...
skolotājs2 11.06.2015. 21:41:28
Tai skolniecei izlaidumā nedodiet prēmiju, nav pelnījusi. Neaizmirstiet ka jūsu sistēma skolotājiem rokas lauž kā viduslaikos.
Interesanti 11.06.2015. 21:20:19
Un, kā tad tos valstij lojālos pilsoņus par tādiem izaudzinās šīs sistēmas un valsts mūžam''piekāstie''skolotāji??? Saviem bērniem vienmēr atgādinu, ka šai valstij viņi būs tikai nodokļu maksātāji, tā nerūpēsies ne par viņu garīgo labsajūtu, ne radīs jaunas darbavietas, neatbalstīs viņu ģimenes un bērnus, nerūpēsies par veselību un vecumā viņi nevienam šeit nebūs vajadzīgi...Un ja netic, lai paskatās uz mani-vecu, nabagu, slimu un nevienam nevajadzīgu skolotāju, kurai , ieviešot jauno algu modeli, būs jāstrādā vēl vairāk par nu jau mazāku atalgojumu...
Modelētājus vajadzētu saukt pie atbildības. Patriekt no izglītības sistēmas vēl būtu maz.
skolotājs2 11.06.2015. 20:55:58
Pašvaldības. Tiešām pašas valdām. Apē bez konkursa iebāzām direktori, ja tik klausīs. IZM ministre gan norādīja par skolotāju(kur nu vēl direktoru tikumību) jā, jā tikumību. Šī ta tikumīga. Kāpēc saņem naudu kā vientuļa māmiņa. Nav grūti*******, bet dzīve rādīs-vientuļā māmiņa.
Tieši tāpat interneta dzīlēs - www.mentorudatubaze.lu.lv/ redzams, cik naudas iztērēja mentoru sagatavošanai, ESF projekta ietvaros, bet 90% jaunizcepto mentoru ar mentoringu nenodarbojas.
Kāpēc nepievienojas komentāri?
Lūk interneta dzīlēs atrodama lapa par tik aktuālā skolotāju kvalitātes novērtēšanas projekta izmaksām. Ec(punkts)europa(punkts)eu/esf/main(punkts)jsp(jautājuma īme)catId=46&langId=lv&projectId=244 Ko mēs šajā dižošanās lapā varam atrast. Kopējā projekta izmaksa 28,2 miljoni euro. Projekta laikā „atprečoti” 27 486 pedgogi. Šobrīd nav svarīgi vai atsevišķie pedagogi ir vienu, divas vai en reizes taisījuši mapes un paaugstinājuši kvalitātes pakāpi, jo no raksta var saprast, ka katra „apstiprināta” mape ir viens pedagogs. Veicot vienkāršu matemātisko darbību 28203603:27486 iegūstam, ka pasākumā „uz vienu pedagogu tika iztērēti 1026.1 euro. Tad nu lūk, tā kā katram mapistam, tajā laikā, maksāja stipendiju 400 Ls (569.15 euro), tad ļoti vienkārši varam noteikt, ka prodžekta vadībai, koordināšanai u.t.t., (lasīt arī birokrātiskā aparāta barošanai un nostiprināšanai, kā nekā valstī plosās krīze) tikuši iztērēti 44.5 % no kopējiem līdzekļiem. Velkot paralēles starp šo „brīnumaino pasākumu” un jauno atalgojuma modeli, (kā nekā abus pasākunus koordinē viena un tā pati ieinteresētā persona) nebūtu nekāds brīnums, ja no kopējām izmaksām tradicionālie 45-50 % (ja ne vēl vairāk) aizietu jaunā modeļa dzemdinātājiem.
komunisma ceļš 11.06.2015. 15:19:39
.. vieniem atņemt, lai citiem iedotu. Pēc jaunā modeļa mana alga būs par 200eiro mazāka. Cik mīļi..
"Ja IZM prasīs vēl vairāk, tā var palikt vispār bez finansējuma, uzsvēra ministre." Ak šitā??? Un kur tad paliks paredzētais finansējums? Ak štrunts par to! Jautājums cits - kurš tad strādās skolās???
==>> par speciālajām skolām 11.06.2015. 14:32:20
Vai ar Saulkrastu piemēru nepietika, lai pierādītu, ka Latvijas skolās piespiedu integrācija nestrādā?! Speciālajās skolās vismaz strādā zinošas (padomju augstāko izglītību ieguvušas) skolotājas.
IZM jādomā ar prātu, nedrīkst bezatbildīgi nojaukt sistēmu. Protams, pārmaiņas nepieciešamas, bet pamatotas, līdz galam izsvērtas ar SVID analīzi pierādītas un pamatotas ne vienkārši tāpēc, ka kādam - Papules k-dzei. tā gribas "Sīkums 6%, ieguvums 70%... Ko vēlamies sakārtot un uz kā rēķina?!? Ir jāizveido saprotams modelis, nevar iziet no pedagogu vienībām ar, atvainojiet, aprakstošu veicamo pienākumu izkāstu. Tarifikācijai jābūt kā vienam no izejas punktiem + klases audzināšana un tad pārējais jāliek klāt. Daudzi vecāki šobrīd ir ar: man pienākas, man tiesības, nodrošiniet to un šo..., jūs- SKOLA esat atbildīgi par manu bērnu, viņa veiksmēm, neveiksmēm, jo viņš iet jūsu skolā!!! Nevar rēķināt un pārdalīt to kas ir, jāpieprasa tas, kas nepieciešams, protams, saprotot un iedziļinoties skolas ikdienā, uzklausot skolotājus, skolas vadības pārstāvjus, ņemot vērā ieteikumus...
"Nepieciešamais finansējums modeļa ieviešanai gadā ir 31,43 miljoni eiro". Nez kāpēc šķiet, ka liela daļa no šiem miljoniem par gudro un atbildīgo darbu satecēs MODELĒTĀJU kabatās.....Varbūt godīgāk būtu pateikt, cik REĀLI sashēmojušiskolotāju algām?
kādreiz strādāju speciālajā skolā Rīgā 11.06.2015. 11:29:37
Vai Latvijā 60 speciālo skolu nav par daudz? Intervijā lasīju - uz 130 bērniem 115 skolotāji + NNN tehniskie darbinieki. Pēc IZM datiem Latvijā ir aptuveni 115000 skolēnu ar speciālām vajadzībām, speciālajās skolās mācās mazāk kā puse - apt. 5000. Tātad, skolotāju darba apmaksa pēc jaunā modeļa tiks rēķināta pēc viszemākās likmes, praktiski visiem speciālo skolu skolotājiem būs nodrošinātas apt. 1/2 slodze, bet internāta skolotājiem vēl mazāk (slodze plānota 40 stundas nedēļā). Varbūt laiks padomāt par speciālās izglītības sistēmas kardinālu reorganizāciju???
IZLASIET ŠO SEILES CITĀTU 11.06.2015. 10:47:36
"M. Seile uzsvēra, ka nereti skolotājs ir svarīgāks par vecākiem, jo īpaši lauku reģionos, un nav tikai persona, kas atnāk un novada skolēniem stundu." Protams, ka ministrei ir taisnība, tikai neredzu,kā tas praksē tiktu parādīts.
Par domu gājienu gan var piekrist - būtu jāsāk rēķināt no tā, kas ir vajadzīgs... Nevis kaut ko ķep ļep pielāgot, skatoties, cik liels ir finansējums...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.