Lietotājvārds
Parole
paratā skolotāja- sociālajam pedagogam 01.05.2014. 12:13:28
Nebūt nesaku . ka Jūsu alga ir adekvāta, taču Jūs nostrādājat tās tās 30 stundas- kontaktā, taču mēs to 21 stundu un tad nesam darbu čupas uz mājām (reāli strādājam vēl vismaz 21 stundu).
Ministres kundze, NEDEMISIONĒJIET!!!! Nevar Latvijas izglītību "nolaist uz grunti"!!!! Es ticu, ka Jūs mēģināsit atrast risinājumu! Sveiciens svētkos!!!!!
Kur tad sataisījusies? Uz Briseli, laikam? Laikam, pēc Briseles par šo algu strādāt negribas? Bet pārējie pacietīsies, strādājot par 300 eiro un apmaksājot visas valdības afēras?
Sociālie pedagogi skolās visu dienu noņemas ar problēmu risināšanu, bet alga ļoti pieticīga. Darba apjoms arvien pieaug, atalgojums nemainīgs un likme-30 stundas nedēļā, nevis 21. Vai sociālie pedagogi var arī sagaidīt kādas pozitīvas pārmaiņas.
IZM mājas lapā publicēti iespējamie Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 28.jūlija noteikumos Nr.836 „Pedagogu darba samaksas noteikumi” , kas stājas spēkā 2014. gada 1.septembrī. Alga 405-413-420, kvalitātes piemaksas 31,87 euro, 79,68 euro un 99,60 euro par likmi. Neviena vārda MK noteikumu projektā nav par iespēju maksāt par skolotāju pilna darba slodzi, ko veido ne tikai kontaktstundas ar audzēkņiem (mācību stundu skaits), bet arī citu pienākumu veikšana - burtnīcu labošana, klases audzināšana, metodiskais darbs, darbs ar vecākiem, profesionālā pilnveide, gatavošanās olimpiādēm u.tml.
Mūsu skolā (Rīga, Pārdaugava) vakar informatīvajā pensionāriem ieteica padomāt par iespēju iet pensijā un dot iespējas gados jaunajiem tikt pie stundām. Arodbiedrība (tūlīt būs pensija) gandrīz vai noģība, bet neteica ne vārda. Vietnieču skaitu gan nesolīja samazināt, jo viss tikšot vērtēts stingrāk. Stulbums! Pēc katrs tādas hospitācijas 3 dienas visādi papīri jāraksta, lai priekšniecēm ir ko mapītēs salikt.
depresija 2 29.04.2014. 11:33:16
Tikko kā no skolotāju informatīvās sanāksmes ... kā ar asfalta rulli pāri pārbrauca. Tagadējie izglītības standarti esot "derīgi' līdz jūnijam. Kad būs jaunie, nevienam TUR -AUGŠĀ nav ne jausmas. Varbūt atgriezīsimies augustā no atvaļinājuma un divās dienās "uzcepsim" jaunus darba plānus. Varbūt neviens neko nezinās vēl līdz septembra vidum (tāpat, starp citu, kā par slodzēm un darba samaksu) ... Taču skaidrs esot tas, kas skolotāju darba KVALITĀTI gan vērtēšot STINGRĀK. ... Kā tur bija tas teiciens par saimnieku, kas baro zirgu ar sapelējušiem salmiem un sit par to, ka sacensībās nav rezultātu?
Nevienam nav noslēpums , ka rudenī pēc Saeimas vēlēšanām "pūtīs citi vēji" ne vien saeimā un valdībā , bet arī ministrijā. Līdz vēlēšanām nekas nemainīsies. Būs tikai jauni solījumi par izdienas pensijām skolotājiem , apmaksātu 40 stundu darba nedēļu pie patreizējā kontaktstundu skaita . Solīs visi , arī tās partijas , kam šobrīd iespēja kaut ko darīt , ne tikai solīt . Direktoru arodbiedrība LIVA arī tikai sola , bet paši trīc par savām vietām . Skolotāju arodbiedrībā LIZDA praktiski ir tikai pensionāri un pirmspensijas vecuma skolotāji. Atliek tikai "Iespējamā Misija" , bet viņi neko nesola .
Samaksāt par izdarīto un tad malt par pielikumiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kādreiz bez samaksas strādāja VERGI! Vai tie laiki nav beigušies? Likme= vidējā alga valstī , nevis iztikas minimums!
velikij kombinator 28.04.2014. 22:47:19
ATKAL KAUT KO KOMBINE, MANIPULE AR MUMS UZ NEBEDU! JAU TA SKOLOTAJS IR PERAMAIS ZĒNS KATRAI VALDĪBAI,JO NEKO NERAZO! NEĻAUJIETIES SARĪDĪT AR CITĀM PROFESIJĀM, NEPIECIEŠAMS VIENOTIES PAR SADARBĪBU UN ATBALSTU! TIEŠI MŪSU ŠĶELŠANA ĻAUJ VALDĪBAI AR MUMS MANIPULĒT! ATCEROS STREIKĀ VIENA MINISTRE TEICA ;KO JŪS TE DARIET, KĀPĒC NEESAT SKOLĀ? SOCIĀLIE DARBINIEKI, MEDIĶI, VEIKALU DARBINIEKI LŪDZU ATBALSTIET MŪS UN MĒS ATBALSTĪSIM JŪS!
sarežģīti 28.04.2014. 19:11:09
Sarežģīti ir paredzēt, cik laika nepieciešams kontroldarbu sastādīšanai, labošanai, mājas darbu lagošanai, studdu sagatavošanai...........- 7 minūtes Par visu uz vienu kontaktstundu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Labāk jau 30 eiro par pakāpīti un - stāviet klusu! Pielikām - jau atkal!
Jāsamaksā par padarītu!!! Beidziet ākstīties ar tām mapēm! Ieturētā nauda ir daudz lielāka kā tie 20-30 eiro mapes nauda un 10-20... "algas pielikums". Vienkārši pazemojoša rīcība. Kladzina tik visiem, ka "pieliek". Kā te ir ar tām cilvēktiesībām? Vai tad nav tiesības par darbu prasīt arī samaksu? Par stundu maksā 3 euro, bet reāli taču sanāk nedaudz pāri 1 eiro! Kurai šķirai vēl tik liela samaksa? Kurš tev strādās par 1,5 eiro stundā?
kāpēc 2.pakāpei nav nekā?.Nevajadzēja muļķot skolotājus tad.Kaut kādas mapes liek taisīt,safabricē papīrus un skaitās ļoti gudrs.
Ja man nav iedots neviens pulciņš vai papildus darbs,tad es esmu sliktāka par pārējiem?Tās kategorijas visas mēslainē.Redzot,kas notiek skolās,raudāt gribas.Grūž pa labi ,pa kreisi saviem draugiem tās pakāpes,vai tas ir godīgi? Daži no šiem pakāpju saņēmējiem nejēdz neko,bet 4. pakāpe ir.Beidziet vienreiz pazemot pedagogus un samaksājiet par pārstrādātajām stundām.
Prasām godīgi samaksāt par padarīto- Tagad vismaz puse darba , ko no manis prasa, ir vispār neapmaksāts! Godīgu algu par padarīto! Piemaksas!!!!! Nu taču beidziet ņirgāties- 30..eiro- ha, ja liela daļa padarītā nav apmaksāta! Tas- lai atkal cilvēki, kas nestrādā skolā (lauku- pilsētā situācija ir savādāka), uztvertu frāzi " piemaksa", "pielikums" . Ar katru algas paaugstinājumu saņēmu arvien mazāk- labi izštukots, kā izreklamēt " mēs taču radām iespēju pielikt. Pirms pieciem gadiem mana alga bija 2...-reiz lielāka ar visiem šiem pielikumiem un, starp citu , arī par pakāpi (24euro). Smieklīgi- vai ne? Pensionārs, kas strādāja padomju laikā, saņem lielāku pensiju, nekā tagad "salecas" man. Par nesamaksāto darbu jau ar'ī pensija nepienākas! Bērnu taču ir mazāk- vai mazāks ir ministrijā strādājošo skaits, cilvēku Latvijā mazāk- vai SARMĀ, valsts pārvaldē strādājošo ir mazāk? Saka- darbiņš vienalga jādara, visi štatiņi vajadzīgi! BEIDZIET RUNĀT PAR PIELIKUMIEM, JA PAR PADARĪTO NAV SAMAKSĀTS. Kurā profesijā vēl darba pienākumos paredz un pieprasa darbu- bez samaksas???!!! Tikai jāstreiko!!! Un uz vēlēšanām neiet, ja septembrī ŠIS jautājums nebūs atrisināts. Kādu sapratni, lojalitāti kāds no manis gaida??? Starp citu variet ieskatīties manā maciņā- 300 eiro (par slodzi- nu, protams tikai kontaktstundām).
Par svaigo informāciju delfos: Vai tas ko atrisinās? zinot, ka 4. un 5. kvalitātes kategoriju skolotāji bieži vien vada tikai dažas stundas, jo ir arī citi pienākumi. Pie tam tas ir tikai normāli piemaksāt, bet šobrīd ir aktuāls jautājums par pamatsamaksu. Atkal darbība uzmanības novēršanai.
Nevajag blefu sasolīt, tad nebūs jāatkāpjas. Ja neko nav iespējams izcīnīt izglītībai papildus, (un tas ir loģiski, jo samazinās bērnu skaits), tad kaut kam palielināt var tikai kādam atņemot. Un tad gan skolotāji būs ielās!!!
Tātad princips - katram pēc papīriem mapē - paliek spēkā un ir prioritārs.
Svaiga informācija DELFI 28.04.2014. 11:34:11
IZM izstrādājusi grozījumus noteikumos, lai no šā gada 1.septembra nodrošinātu piemaksas pedagogiem par kvalifikācijas pakāpēm – tie paredz pedagogiem ar trešo kvalifikācijas pakāpi maksāt fiksētu piemaksu 31,87 eiro apmērā, pedagogiem, kas ieguvuši ceturto kvalifikācijas pakāpi – 79,68 eiro, bet pedagogiem ar piekto kvalifikācijas pakāpi – 99,60 eiro apmērā.
Tieši tā - VISAI LATVIJAI IR JĀIZIET IELĀS!
Sēžam un gaidam- laiks iet, cikls atkārtojas. Uzmanības novēršana turpinās. Ja jau krīzes laikā varēja atļauties uz pusi samazināt algas un visi piekrita tam, tad kādēļ lai tagad būtu jāpaaugstina. Esam izmaksāši no savas nopelnītās naudas gan Parēx miljonus, tāpat mūsu nopelnītā nauda aizgājusi savulaik monopolistam Lattekom, tagad Latvenergo. Gribam būvēt dārgus tiltus- uz priekšu. Ar Maximās atstāto naudu finansējam Lietuvas miljonārus. Neo atklātos biezos, kuru algas krīzes laikā pat pieaugušas, arī zinām. Tikko Metalurgs- valsts galvo kredītus, lai ražošanu padarītu dārgāku (izmantojot dārgāku energoresursu), tagad likumsakarīgs rezultāts- uzņēmums slēgts. Mēs esam bagāti, mēs varam izmaksāt tautsaimniecības n-to miljonāru izklaides, tajā pašā laikā paši saņemot praktiski minimālo algu. Vēl nesen bija pētījums- cik vidēji ģimene Latvijā, Lietuvā un Igaunijā saņem. Sanāca skaisti skaitļi (tiesa gan, transports un dzīvošana Rīgā dārgāka, bet ienākumi mazāki, nekā Tallinā, bet'vidējās algas labas). Tikai, vai tiešām ir daudz tādas ģimenes, kurās patiesi tādi ienākumi ir? Atbilde- tas ir vidējais skaitlis. Arī slimnīcā vidējā temperatūra ir normāla 36,6 :) Tikai vienam vairāk, citam pavisam maz.. Pat valsts prezidents - cilvēks ar lielu pensiju, bet cik liela pensija ir tiem, kas ir strādājuši padomju laikos, bet brīvajā Latvijā vairs nav varējuši tikt pie darba. tas ir pirmspensijas vecums- kam vieglāk iekārtoties darbā pēc haosa gadiem- jaunam cilvēkam vai tam, kam līdz pensijai daži gadi? Arī šobrīd skolotāji ir tie, kas saņem un arī pēc gadiem saņems mazas pensijas, jo algas, no kā rēķināt taču bija mazas. Tā arī turpinam, tāpat ļaujam zemes izpirkt vietējiem biezajiem, ļaujam to darīt skandināvu bankām, krievu biznesmeņiem, ķīniešiem, visiem kam ir nauda. Latvijas skolotājs, Latvijas zemnieks, Latvijas uzņēmējs u.t.t. Latvijas nabags.....
Nu cik tiem skolotājiem vajag????vai citi ar negrib dzīvot-nu nav viņi galīgi tā nabadzīgākā daļa,sviests.Varētu padomāt ka kopā ar algas pielikumu viņi saņems cilvēcīgumu,man kā soc.darbiniekam ir krietni mazāka alga un darbs tikpat atbildīgs.VAI LATVIJĀ VAJAG TIKAI SKOLOTĀJUS,MEDIĶUS UN UGUNDZĒSĒJUS????????vai visai latvijai ir jāiziet ielās un miers.
Vajag, lai nauda no ministrijas uzreiz tiktu pārskaitīta skolas budžetā, nevis pašvaldības budžetā.
juris>>>JA 26.04.2014. 11:31 28.04.2014. 10:27:33
starp citu, arī mediķi tur saņem vairākas reizes lielāku atalgojumu nekā Latvijā! Kur igauņi ņem naudu??? Vai tiešām mūsu "gudrie prāti" nevar aibraukt pie igauņiem pēc pieredzes??? Igauņi vienkārši nezog un pirms ko dara kārtīgi apdomā. Par tādu korupciju, kāda ir Latvijā, viņi var tikai sapņot.
Nu ja,visiem galvanais ka demisionet un aizbegt...
GALVENAIS, KA VINNĒTS LAIKS!
Man šodien vajadzēja iziet cauri tādam pazemojumam, kādu nebiju pieredzējusi. Strādāju krievvalodīgā skolā par latviešu valodas skolotāju. Esmu beigusi latviešu skolu, Latvijas universitāti, maģistratūru. Bet nez kāpēc krievu skolās arī latviešu valodas skolotājiem bija jāiet uz latviešu valodas zināšanu pārbaudi. Visiem. Kad iegāju kabinetā, es, protams, pajautāju - kādā sakarā man šeit ir jāatrodas? Un ka es nekad neesmu kārtojusi nekādas latviešu valodas kategorijas eksāmenus. Man tika paziņots, ka man, redz, esot krievisks uzvārds. Es aiz niknuma paskaidroju, ka nevis krievisks, bet poļu izcelsmes un mani senči šeit dzīvo jau 500 gadus. Rodas jautājums,proti, pusei Latvijas pilsoņu (arī valdībā) uzvārdi beidzas ar -skis/-ska - tagad tie visi būs jāpārbauda uz latviešu valodas zināšanām?Un šādai valdībai interesē skolotāju algas???? Viņiem ir uzspļaut visam, ko mēs darām. Par kādu patriotismu vispār var būt runa?KOMENTARSlatvieshi pashi tagad dabu to, ko ieplanoja 20 gadus atpakal , kad cilvekiem ,kuri sheit dzimushi un dzivoja,liedza pilsoniibu, tagad nak atpakal auglji .
VISS IET UN AIZIET TĀLUMĀ................UN SĀKĀS VISS NO GALA!!!!!!
>JA 26.04.2014. 11:31 27.04.2014. 15:28:49
Starp citu, arī mediķi tur saņem vairākas reizes lielāku atalgojumu nekā Latvijā! Kur igauņi ņem naudu??? Vai tiešām mūsu "gudrie prāti" nevar aibraukt pie igauņiem pēc pieredzes???
Novāciet reklāmas. Tās traucē darbu!
PAR KOĶETĒŠANU 26.04.2014. 22:41:39
KOĶETĒ VISA VALDĪBA, NE TIKAI INA VIEN! KAD JĀPALIEK NOPIETNIEM, VISAI LABI NESANĀK!
INA IR KOĶETE- NEMAZ NOPIETNI NEDOMA DEMISIONĒT!
TŪLĪT SĀKS KRITIZĒT , CIK SKOLOTĀJI SLIKTI UN IZNAKS, KA JAPRIECAJAS, KAVISPĀR ATĻAUJ STRĀDAT!
ESTONIA 2009 26.04.2014. 20:00:03
After months of negotiations and demonstrations, the Estonian Education Personnel Union announced its members would strike between 7 and 10 March 2012 in protest at teachers’ low pay. Pay negotiations started in September 2011, and the teachers’ minimum wage has not risen since 2009, but the government has said that it does not have the resources to pay the 20% increase being demanded. Around 15,000 teachers took part in the strike and 4,000 demonstrated in Tallinn on 7 March. Latest agreed minimum wage increase abandoned Teachers wages are set annually in an agreement between the Estonian Ministry of Education and Research (HTM) and the Estonian Education Personnel Union (EHL). However, the teachers’ minimum wage has not been increased since 2009. In December 2008, EHL and HTM reached an agreement to increase the minimum wage by 8% for all teacher qualification levels starting from 2009 (EE0902019I). In May 2009, however, the deteriorating economic crisis meant that government had to cut all public expenditure and it announced that the 2008 agreement could not be honoured. The union and the ministry agreed that minimum wages be returned to 2008 monthly levels for junior teachers of €608.18, for regular teachers, €644.04, for senior teachers, €736.07, and for teacher-methodologists €888.88.
JANSON!!!!! 26.04.2014. 15:18:41
Manuprāt Jūs esat SAKARĪGĀKAIS JURISTS mūsu valstī! Vai jūs nevarētu arī aizstāvēt skolotāju tiesības - saņemt algu par padarītu darbu no valsts nelikumīgajām prasībām - darīt darbu bez samaksas! Vai nepastāv iespēja panākt, ka izmaksājama ieturētā samaksa ( par ko gadiem nav maksāts). Augstu vērtēju Jūsu darbu saistībā ar pensijām!Kaut Jūs būtu prezidents!
Un ko mums darīt? Cik lgi vēl tā smaidīsim un māsim ar galviņām? Pašcieņas deficīts!!!
1.papļāpāsim komentāros, 2. ziņās izliks informāciju, ka skolotāji saņem daudz un nez kāpēc grib vēl vairāk, 3.ziņu komentāros parādīsies viedokļi, ka pat tik daudz nedrīkst maksāt, 4. varbūt pastaigāsim ar plakātiem, 5. iestāsies krīze sankciju pret Krieviju dēļ, un samazināsies budžets, jo arī aizsardzībai vajag trūkstošos %, kā rezultātā budžetā nemaz nebūs no kā maksāt, 6. muldēšana par kvalifikācijas kategorijām, 7 nomainīsies izglītības ministrs .... un sāksies viss no jauna :)
par kompensācijām 26.04.2014. 12:46:57
Ministre (no tā paša deputātu sastāva, ko esam ievēlējuši, nākusi) demisionēs, ja ... . Saņems dāsnu kompensāciju! Turpinās darbu SAEMĀ, balsos atkal par LIKUMIEM, kas izdevīgi..... .Skolotājs .........................................................................
JA KOLĒĢI IGAUNIJĀ SAŅEM 800 EURO PAR SLODZI, KĀPEC MĒS NEVARAM?
ZIVS PŪST NO GALVAS, VALDĪBA NO SAEIMAS!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.