Lietotājvārds
Parole
Vidusskolniece 10.12.2014. 23:16:26
Pagājušajā gadā mums klasē vairākām skolotājs par kopy-paste (jūsu terminoloģijā plaģiāts) iespēra vieninieku. Atlika mums uzrakstīt iesniegumu skolas vadībai, kā skolotājam bija vērtējums jānomaina uz sekmīgu vērtējumu. Tā kā mūs šādas programmas nebaida. Mēs mākam rakstīt iesniegumus. Ja vajadzēs rakstīsim visām inspkcijām pēc kārtas.
Nu, vispār jau atbilstoši Augstskolu likumam Latvijā ir docētāji....
Latviešu valoda 10.12.2014. 16:12:57
Ko viņi gatavojas pasniegt? Mēteļus, varbūt īpašu kafiju, kūkas? Kāpēc lietojam rusicismu - pasniedzējs? Mācību spēki, ja nevar norādīt precīzāk...
Tā, kas raksta 10.12.2014. 15:54:12
Iesmeju! Šī sistēma ir leišu bāleliņu izstrādāta naudas kāstuve labticīgiem un bailīgiem latviešu studentiem. Pārbaudīju savma maģistra darbam - ļoti specifisks, visi avoti no veciem arhīviem, personiskais pētījums, teorētiskie avoti ir tulkoti - arī cik tur % plaģiāta! Sistēma ķer bez aiztures gan citātus, neņemot vērā atsauces (ņemat vērā, ka katrai augstskolai ir sava atsauču sistēma!), gan citas nianses, kas obligāti ir darbā. Rakstu par naudu, ar plaģiātismu ,,nesmērējos", jo svarīgs ir katrs klients un personīgais reitings, tāpēc pati varu konsultēt jebkuru pasniedzēju plaģiāta diagnosticēšanā.
Pasniedzēja 10.12.2014. 14:39:01
Es VIENMĒR iedziļinos katra studenta vai skolēna katrā darbā. Un mani patiešām tracina tas, ka jaunieši domā, ka es nepieķeršu plaģiātu. Pēc pirmā darba vērtējumu ielikšanas problēma samazinās par 95% :)
Es arī varu godīgi teikt, ka man universitātē bija pasniedzēji, kuri, šķiet, VISPĀR nelasīja darbus. Paskatījās vārdu, uzvārdu, rakstības stilu un teksta apjumu. :) Un tad nu pēc tā arī iešķieba 8 visiem, kuri cik ne cik pieklājīgā stilā rakstīja, un darba apjoms bija vismaz pāris lapas. Man varb'ūt tās atzīmes nebija tik svarīgas, bet citiem kursa biedriem, kuri patiešām centās, bija riktīgi žēl tērēt savu laiku, naktīm strādāt pie viena referāta, lai ieliktu 7 - tikpat cik citam kursa bieram,, kurš piecu minūšu laikā dabūjis gatavu plaģiātu....
Es pilnībā piekrītu. šeit ir jāmet akmens pasniedzēju dārdziņā - ļoti reti kad pasniedzēji patiešām iedziļinās studentu darbos, kārtīgi iepazīstas ar tiem, kur nu vēl kārtīgi studentus pārbauda. Un nedrīks attaisnoties, ka nav laika visiem studentiem! Nu tad risini to problēmu, ja par daudz studentu!! Ja reiz Tev maksā par to darbu, tad cieni arī studentus, kuri (liela daļa) MAKSĀ savu naudu par šo pakalpojumu - studijām. Un pasniedzēji, skolotāji arī ir šī pakalpojuma sniedzēji. Tādēļ tas ir pašsaprotams pienākums iedziļināties katra studenta, skolēna darbā un labot pēc labākās sirdsapziņas.
Vienīgais drošais veids, kā pasniedzējiem izvairīties no nedogīdiem studentiem ir patiešām iedziļināties studentu darbos. Nekādas šitās programmiņas to neatrisinās, studenti vienalga atradīs veidus, kā krāpties.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.