Lietotājvārds
Parole
Principā ne vairāk kā 2200 Kcal, ja tavai meitai ir kādi 9-13 gadi un viņa ir aktīva, jo vecumu jau tu neteici. 900 kcal daudzums no ēdienreizes var būt tikai tad, ja ir kompleksās, jo citādāk tādu daudzumu nav iespējams dabūt. Tu domā, ka tas ir par daudz? pusdienas ir 2. svarīgākā ēdienreize, un nejauc kaut kādus dietologus vēl iekšā vispārinot visu savu domu. Tavuprāt, tu vispār viņai sagādā vismaz optimālo daudzumu no kalorijām? Es varētu rakstīt vēl un vēl bet slinkums un šaubas ka tev kas aizies.
Pec skolas ies uz veikaliem un tur naudu vairak izliks neka skola, skolas ir parcenotaks ari viss
Es atkal nesaprotu, kāpēc vienā ēdienreizē manai meitai liek uzņemt 800 kalorijas + ogļhidrātus = 900 kalorijām. Tas tākā par daudz priekš vienas ēdienreizes. Es par kaloriju samazināšanu uz 500, bet iespēju bērnam apēst kādu augli pēc 2. stundas un salātiņus pēc 6. stundas. Visi dietologi saka, ka jāēd 5 reizes dienā un ne vairāk kā 1800 kalorijas kopā, bet skola vienā ēdienreizē močī bērniem tik daudz pārtikas.
īstenībā tas neko nedos jo ja bērniem blakus skolai ir kāds saldumu veikaliņš viņi ies uz to!kur ir loģika?
Nav skaidrs pēc kādiem kritērijiem tiek izraudzītas firmas kas ēdina skolēnus.Gatavo tā ka lielākā daļa bērnu neēd jo esot negaršīgs un vienveidīgs ēdiens. Kas tad nes atbildību par valsts naudas izskerdesanu jo vecako klašu skolēniem lielās porcijas nedod. Vai tad aiznes mājās personāls ? Kāpēc tadas firmas tiek turētas skolā? Kurš par to atbild ?
mjā. Ziemā ar ķimikālijām apstrādātie āboli no Spānijas būs ''baigi veselīgi''... Bērni tāpat ies uz blakus esošajiem veikaliem. Turpinām kasīties valstī tur, kur nevajag. Būtu labāk bērniem pusdienas finansējuši...
Come on, pamu'*ķi , tev būs laiks un iespēja kaut kādu ātro putru (un cerams, ka ar pienu) vispār uztaisīt? karoti ar nēsāsi līdzi? un spirāli? Un vēl sazin ko? Kā mani šī raudāšana riebjas, atnāk tas jūsu bērns mājās un TĀPAT jūs viņam sadodat vis kaut kādus neveselīgus s*dus kā cīsiņus, ceptus/ pārsālītus / neveselīgi gatavotus ēdienus u.tml, un brēc tik uz skolām, pasakiet godīgi, cik daudzi no jums vispār izlasa, kas ir to produktu sastāvā kurus paši iegādājas?Un cik daudzi vispār cenšas kaut cik veselīgi mājās ēst?
Direktires bizness drusku cietīs.
An prieks, ka Veselības Ministrija šo ieviesīs!
Riebjas tas mārketings uz bērnu veselības rēķina!
kas to ''VESELĪGO'' pirks?
Gudrs vēl gudrāks dalībniece, 6.a 01.10.2014. 21:08:07
Es to atbalstu!!!! ;**
Skolniekam slaists 01.10.2014. 20:50:57
Piena produktus varētu gan pirkt - kāda vaina Valmieras Piena spēkam piemēram? Es gan atstātu arī normālu saldējumu.
Interesanti, kurš izdomā tik dārgas cenas? Viens ābols maksā gandrīz veselu 1€!
Gribēšu redzēt kurš pirks piena produktus un dārzeņus.
"Tā jau tas mūsdienās ir, ar sportu itkā grib nodarboties un momentālus rezultātus sasniegt, bet izpildīt minimālos nosacījumus - treniņiem atbilstošu apģērbu, apavus, dienas režīmu (veselīgu, sportistiem atbilstošu pārtiku, atpūtu, dzeramo) lielākā daļa vecāku nespēj nodrošināt"Un šis teikums ir pavisam garām. Starp kādām rindām ir lasīts, ja izsecināts kas šāds? Kur ir runa par rezultātiem (kas nepavisam nav slikti), vai atbilstoša ekipējuma vai režīma neesamību?Pirms vairākiem ierakstiem bija "nolikti" makaroni. Jums vispār ir kāda nojēga par to, ka tieši makaroni pirms treniņa/sacensībām ir standartēdiens jebkuram sportistam, jo ātri pārstrādājas? Un tie ir tieši šajā gadījumā nepieciešamie ogļhidrāti?
"tagad taisās propogandēt picu ēšanu pirms treniņa, kura ir pilna ar garšas uzlabotājiem, produktiem ar iztecējušu termiņu, e-vielām..!!!" Es neteicu, ka to propogandēju. Mēs savu risinājumu jau esam atraduši. Vienkārši man nepatīk, ka šis piedāvātais sortiments ir tik mazs.
Uz priekshu,aizliedziet pardot kafejnicas visu to un tas neko nemainis.Skoleni tapat ies uz veikalu vai atras edinashanas iestadem,nekas nemainisies
Sākumā vajag kārtīgi izlasīt komentārus un tad iesaistīties ar savu saprātīgu risinājumu, savādāk sanāk, ka uz treniņu, te skrien, te brauc ar autobusu, tad ēd "veselīgo Picu" un vispār ļoti veselīgi ēd..! Tad ar citiem vārdiem pateikt to, kas jau sen te ir pateikts..!! Apēd kādu antonofku un liecies taču mierā, stress arī bojā veselību..!!!
to: Slinķim 30.09.2014. 10:47:07
Paklau, kāpēc Tu man lec virsū ! Mans bērns ēd veselīgi un līdz ar to sportā rezultāti viņam ir izcili LV līmenī. Atradies pārgudrais! Runa ir par to, ka jūs kaut izstiepdamies varat piedāvāt visas pasaules veselīgākos labumus, bet bērni tos neēdīs, jo paši vecāki neko nav iemācījuši! Mūsdienās pat ģimenēs nezina, ko nozīimē kopā apsēsties kopā pie vakariņu galda! Tad ko jūs gribat? Lai pēkšņi bērni ēstu veselīgi?? Aizvāciet tos stulbos aparātus no skolām ar visiem našķiem, kakao utt, slēdziet kafe, jo tas viss visu bojā!
Tās ir kārtējās atrunas, jo auzu pārslu putra nav vienigais risinājums veselīgam uzturam! Pastāv taču 101 iespēja pagatavot mājās veselīgu ēdienu, našķus, ko bērnam iedot līdzi uz skolu, tikai vajag saņemties un sākt darīt! Tā jau tas mūsdienās ir, ar sportu itkā grib nodarboties un momentālus rezultātus sasniegt, bet izpildīt minimālos nosacījumus - treniņiem atbilstošu apģērbu, apavus, dienas režīmu (veselīgu, sportistiem atbilstošu pārtiku, atpūtu, dzeramo) lielākā daļa vecāku nespēj nodrošināt un tagad taisās propogandēt picu ēšanu pirms treniņa, kura ir pilna ar garšas uzlabotājiem, produktiem ar iztecējušu termiņu, e-vielām..!!! Vecāki, apdomājaties ko Jūs rakstat, kam tad Jūs paši esat, taču lai palīdzētu saviem bērniem izaugt labākiem, gudrākiem, skaistākiem, veselīgākiem, nekā Jūs paši esat..!!! Pietiks ar visu aizbildināties, sāksim beidzot kustināt pēcpuses un rūpēties par saviem bērniem, jo neviens to Jūsu vietā nedarīs..!!!
Nu protams, bērns tagad pa ceļam no skolas uz treniņu autobusā vārīs putru! Jūs tak te viena daļa slimi ar galvu! :-)))
slaists 29.09.2014. 22:18 Puisis - strauji augošs padsmitnieks. No rīta mājās brokastis ap 7, stundas beidzas pustrijos, pēc tam skrien uz treniņu. laika ieēst kaut kur pa ceļam nav. Jums šķiet, ka apēdot tikai skolas pusdienas, un pēc tam kafejnīcā piepērkot ābolu vai kāpostu salātus viņš treniņā nenoģībs? Pica vismaz kaut kādu enerģiju iedos.Un ja jau tik veselīgi - tie saldinātie dzērieni zem nosaukuma "sula" jau arī nav nekas veselīgs. ĀTRI VĀRĀMO AUZU PĀRSLU PAGATAVOŠANAI VAJAG MAZĀK KĀ 6min, KAMON SLAIST, BEIDZ ATRUNĀTIES UN NOKĀP NO PICU UN CITU PUSFABRIKĀTU ŠĻIRCES...!!!!
Pansionāta-Direktors, man pietiek... 30.09.2014. 00:00:30
Pilnībā piekrītu tam, ka bērns ir psiholoģiski nenobriedis vecāku spogulis..,vismaz pa 75% !!! Kaut cik pareizas un veselīgas ēšanas principus neievēro 80% no mums, ko tad mēs tagad par bērniem runāsim, mums pat sievietēm ar krūts barošanu iet švaki, piena ta lielākai daļai nav, sāk jau zīdaiņus ar kokteiļiem barot..!! Es teikšu tā, ka tā tirgus ekanomika ir aizgājusi par tālu ar savu apjomu audzēšanu it visā, no gada uz gadu..,cilvēki apstājaties...apdomājaties...izguļaties...aizejiet uz tirgu, uz dārzu, savu vai omes, kaimiņa..zem ābeles noteikti ir jabūt kādam ābolam...atliek tikai tajā iekosties un atcerēties bērnību, laukus visu to veselīgo, kas tur bija un tagad vairs nav...skumji saprast uz kuru galu mēs ripojam, kļudami ar vien apaļāki un tizlāki..!!!!
''Burvīgs'' piemērs ir Ikšķiles vidusskola! Tur kafejnīcu ar neveselīgiem našķiem, gan aizliedza, toties vietā uzradās 3 jauki automāti ar šokolādēm un citiem mēsliem. Bērni, protams, sajūsmā. Automātu saturs ir par 3x lielāku cenu kā parasti. Tāda liekuļošana sanāk.....bufetei-nē, bet automātus tik krauj rindiņā. Vai tik nav kāds vietējais uzņēmējs ieziepējies?! Es uzskatu, ka pietiek ar ēdnīcu. Skolai ir jāseko līdzi ēdiena kvalitātei un daudzveidībai tur. Gribiet automātu - lieciet tādu ar burkāniem un kāļiem. Bērniem, jau galvenais tā fiška, ka aparāts.
Esmu par ,lai likvidē,nav jarada biznes un uz mūsu bērnu reķina ,skola nav tā iestāde.
Labak lai ministrija izdoma projektu,ka popularizet veseligo dzivesveidu!!! Jau daudz ir kas aizliegts vai noniemts ,jautajums vai ir pozitivs rezultats?! Ja berns apedis kadu salduminu, vina veselibai nekas nedraud, galvenais lai berns macitu darit pareizo un sabalanseto izveli. Vajag macit, nevis aizliegt!
Puisis - strauji augošs padsmitnieks. No rīta mājās brokastis ap 7, stundas beidzas pustrijos, pēc tam skrien uz treniņu. laika ieēst kaut kur pa ceļam nav. Jums šķiet, ka apēdot tikai skolas pusdienas, un pēc tam kafejnīcā piepērkot ābolu vai kāpostu salātus viņš treniņā nenoģībs? Pica vismaz kaut kādu enerģiju iedos. Un ja jau tik veselīgi - tie saldinātie dzērieni zem nosaukuma "sula" jau arī nav nekas veselīgs.
Ēšanas paradumi bērnam veidojas līdz 2 gadu vecumam, ko vecāki iemācīs ēst, to arī bērns ēdīs. Vecāki ir slinki, pagrūž, ko vieglāk un ātrāk pagatavot !
Vispār paldies. mans sāka mācīties 64tajā, jāpaskatās, kas tad Misjunas kundzei azotē. Jo izklausās, ka nekas labs..
Pilnībā piekrītu! Pati mācos vidusskolā un nepiekrītu ,ka vecāki dod naudu tieši našķiem. Ja būtu citāds asortiments, domāju, ka daudzi savu naud tērētu tiem. Es skolā neko nepērku, kaut arī man tiek dota kabatas nauda, jo kafejnīcā NAV ko pirkt.Es ieturu veselīgu dzīvesveidu un nevēlos pirkt tās šausmas, kas tiek pārdotas kafejnīcā. "Sokolādes, cukurainas bulciņas, kruasāni,vafeles, kūciņas, visādi krāsaini draņķi, burgeri, picas, saldējumi - tas viss tiek pārdots šeit. Es gaidu to brīdi, kad sāks pārdot augļus, dārzeņus , salātus un riekstus.
Pietiktu, ja aizvāktu no skolas krāsainās končas, čipsus un krāsainos dzērienus. Jau tas būtu liels solis uz priekšu. Mazajiem pudienas vel par brīvu, bet viņiem patīk pats pirkšanas process, patīk palielīties ar saviem pirkumiem. Ja vēl vecāki dāsni izniedz kabatas naudu, tad to , protams, jāiztērē līdz pēdējam centam. Ne jau to konču tik ļoti gribas. Turklāt skolā tie sīkumi maksā dārgāk kā lielveikalā. Bulciņas gan varēja atstāt. Ar tam vismaz izsalkumu var remdēt. Neticu, ka skolās sāks piedāvāt salātiņus utml. Ar ķimiju piesātināti āboli nav labāki par tam bulciņām.
Skolēni!!!!!! 29.09.2014. 20:31:49
Skolēni skapīšos ierīkos saldumu krātuves nopirks iepriekš un kad gribēs aizies uz skapīti pēc saldumiem! Vai tad jūs domājat ka viņi stāvēs rindās lai nopirktu ābolu vai baranku????!!!! Tad kad ābolus vai burkānus dalīja bērni tos ēda. Bet maksāt naudu un stāvēt rindā pēc ābola vai barankas ????
Nu, ideja jau nav slikta. Vaŗetu pārdot kastītēs ogas un augļus, arī augļu salātus. Bet nu esam reāli-dzīvojam Latvijā. Labākajā gadījumā dabūsim grauzt cietus burkānus un zaļus ābolus pa 70 centi gabalā
Nu kuram garšo rieksti, daudziem ir alerģija. un vai tad sausiņi un barankas nav miltu izstrādājumi? Bērni no tā visa varbūt ēdīs dažus augļus.Lai gan ja tie augļi, kā parasti skolās mēdz būt ,būs kkādi apdauzīti un brūni neviens neēdis.... Bērni no veselīgajiem ēdieniem varētu ēst tikai banānus, mandarīnus, ābolus. Pārējie produkti netiks pirkti. Un vai tos lētos makaronus vēl varēs nopirkt? Un desu zupas?
Vai tad makaroni un cīsiņi ir veselīgs ēdiens? Muļķības kaut kādas... No visas manas skolas tās pusdienas ēd tikai daži bērni. Un kas izdomāja tādu lēmumu, ka 7., 8., 9. klase ed tikai pēc piektās stundas? Visi jau paspēs nopirkt sev kaut ko veikalā un ar to arī paēst. Bet dažreiz sanāk tā, ka jau no pirmās stundas gribas ēst (pat ja brokastoji) un kad visi nāk ēst ēdnīcā, tad jau nevienam negribas ēst.
Mūsu skolā uz nedēļu tika slēgta šāda kafejnīca inventūras dēļ. Rezultātā pus klase regulāri nokavēja stundas sākumu, jo īsajos 10min starpbrīžos skrēja uz tuvējo veikalu. Tad ,protams, tika iegādāti ne tikai skolā tirgot atļautie produkti, bet arī tādi kā kola, čipši un pat enerģijas dzērieni. Kas tad ir labāk nokavēt 5min no stundas un iegādāties extra neveselīgo energijas dzērienu vai pārsālītos čipsus vai nenokvējot stundu iegādāties kaut ko mazliet mazāk neveselīgu?Ja aizliegt našķus, tad arī veikalos, jo bērni tos tur tāpat nopirks!
Un kas mums?! 29.09.2014. 18:09:04
A bērniem kāds prasa? Mums taču atņem tos saldumus, un nav jau tā, ka kāds visu laiku ēd, un no anoreksiķa dienas laikā kļūst par aptaukojušos resni (pārmērīgs piemērs, zinu).
Atbalstu šo lēmumu. Kafejnīcā nav nekas cits kā bulciņas un kaloriju piesātinātie batoniņi, popkorni,vafeles. Pat riekstiņi, kuri ir veselīgi, aplieti ar šokolādi. Nedēļas sākumā kāds auglis ir, bet nedēļas beigās no veselīgā tikai apsisti āboli. Un bulciņas noteikti nav pilnvērtīga ēdienreize. Varbūt agŗāk bija labākas, bet šobŗīd jau par veselību nedomā. Produktus gatavo no vislētākajiem draņķiem, pēc tam ķīmiski uzlabojot garšu ar saldinātājiem un pārējiem E. Maizīti līdzņemšanai mājās gan var uztaisīt, lai pēc ēdnīcas slēgšanas nemirtu badā. Ir beidzot jāsaprot, ka nevienam nebūs vajadzīga diabētiķu un nefunkcionējošu resnīšu paaudze. Turklāt, skolas kārtībā ir noteikts, ka skolēni var iziet no skolas tikai pēc stundām. Atrāk izlaiž tikai ar skolotāja vai medmāsiņas zīmi. Tālāk jau ir skolas gods ievērot atbildību par nepilngadīgajiem audzēkņiem no pirmā līdz pēdējam zvanam.
Labi, ka nākamgad vairs nemācīšos 29.09.2014. 15:47:43
Nu kaut kāds murgs! Vai tiešām lēto makaronu kaudze ēdnīcā ir veselīgāka par bulciņu?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.