Lietotājvārds
Parole
Ceturtdaļgadsimta jau esam čakarēti- un ar katru gadu trakāk! Kas ļaujas, to ... .
piliens eļļas ugunī 06.05.2014. 13:23:01
Šorīt plkst .8.00 radio ziņās izskanēja viedoklis - par algu palielināšanu skolotājiem varēšot sākt domāt ar ... ... 2017 .gadu. Kā tur savulaik Veidenbaums rakstīja? "Tik pacieties, debesīs labāki būs..." Tagad varētu arī draudzīgi "pacepties", vai ne?
nauda seko skolēnam 02.05.2014. 18:51:29
Vai vēl joprojām septembrī būs šis diskrimitējošais modelis? Jau sen Ķīlis pateica, ka tas ir bijis "viens no" lai slēgtu lauku skolas un esot atceļams. Izskatās, ka arī par šo tēmu nerunājam.Nekas jau nemainīsies, vai ne! Joprojām laukos varēs samaksāt tikai par kontaktstundām. Negodīgi un pazemojoši! Mūsu valstī eksistē tikai pilsētas!
Tagad kvalitātes piemaksa atkarīga no algas. Ja manā skolā par daudziem izdarītiem darbiem vispār nesamaksā, bet kaimiņskolā tiek maksāts par gatavošanos, labošanu u.c., par vienādu kontaktstundu skaitu tur arī par kvalitāti tiek daudz dāsnāk, jo alga taču lielāka. Tātad, tiem, kas strādā par pus velti, arī kvalitāte ir mazāka vai vispār nav! !(Tas pats attiecas arī uz pensiju). Tātad diskriminācija pēc vietas, kurā tu dzīvo un strādā! Kā ar cilvēktiesībām? Kā ar tiesībām par darbu saņemt samaksu? Kāda nozīme, ka lauku skolotājiem devāt iespēju iegūt to kvalitāti? Ne ar pušplēstu vārdu netiek pieminēta doma, ka kāds apsvērtu iespēju samaksāt par izdarītajiem darbiem, par kuriem nemaksā! Jūsu pieņēmumi par lauku skolotāju pacietību var izrādīties stipri rožaini!
Lauku skolotājs dienā drīkst iztērēt 10 eiro - vairāk nesanāk, jo uz rokas ir 300. Skolotājiem ir arī bērni- ja divi, sanāks 3,... galviņai.Uz papīra jau tas cipars nav īpaši tuvu solītajai algai pēc kārtējās reformas! To nesaprast cilvēkam, kas dienā drīkst tērēt 100 un pat vairāk! Nu prasās gan pēc streika, gan attieksmes izrādīšanas vēlēšanās!
Bet man nesimpatizē stulbas reformas katru gadu un skolotāju ikgadējā nervu bojāšana un neziņa par darba samaksas apmēru!!!
Tad sūtiet ziedus,ja simpatizē...
minimums un ...... bišķi 29.04.2014. 19:32:28
Ja dārdzība aug ar stundām, vai ir īsti korekti gadu iepriekš nospraust "griestus"-no 404-413 eiro cik uz rokas- minimums un vēl mazliet. Tas 31,87 eiro par to kvalitāti priekš kolēģu sanaidošanas, jo, tiešām, visiem jau netika dota iespēja to kvalitāti iegūt! Un , ja par to kvalitāti, tad patiesībā lielāks svars ir skolas vadības, audzēkņu un vecāku vērtējumam par reālu ikdienas darbu, gatavošanu olimpiādēm, pasākumiem, rezultātiem, arī attieksmi, nevis darbu ar papīru noformēšanu- kam krāsaināk (papīrs panes visu). Zinu reālu gadījumu, kad papīrīši ļoti skaisti un izcili, bet stundās bardaks, konfliktēšana u.t.t. Diez vai vēl kādai profesijai uzstāda tādus kritēriju kritērijus. Ja būtu reāla samaksa par darbu, būtu arī reāla dabīgā atlase!
God.ministrei-no laukiem 29.04.2014. 16:47:52
Vai tiek domāts arī par samaksu līdz šim neapāksātiem darbiem ( 6 minūtes stundas sagatavošanai, k-darbu sagatavošanai un labošanai, mājas darbu labošanai, klases audzināšanai ...). Visu cieņu par Jūsu apņemšanos, taču es arī laikam izdarīšu secinājumu vēlēšanās- tas būtu tikai normāli- vai ne? Septembris rādīs! Lai Jums veicas!
IZM mājas lapā publicēti iespējamie Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 28.jūlija noteikumos Nr.836 „Pedagogu darba samaksas noteikumi” , kas stājas spēkā 2014. gada 1.septembrī. Alga 405-413-420, kvalitātes piemaksas 31,87 euro, 79,68 euro un 99,60 euro par likmi. Neviena vārda MK noteikumu projektā nav par iespēju maksāt par skolotāju pilna darba slodzi, ko veido ne tikai kontaktstundas ar audzēkņiem (mācību stundu skaits), bet arī citu pienākumu veikšana - burtnīcu labošana, klases audzināšana, metodiskais darbs, darbs ar vecākiem, profesionālā pilnveide, gatavošanās olimpiādēm u.tml.
"Z" ir 32. latviešu alfabēta burts 29.04.2014. 16:39:48
Kur varētu izlasīt cien. I.Druvietes kundzes pirmos 31 plānus? 32. jeb "Z" ir demisija
no citas skolas 29.04.2014. 16:34:36
Vai "Z" nozīmē IZM pārcelšanos uz Pārdaugavas "Z-torņiem" ?
Vai tie, kas plānoja un neiekļāva nepieciešamos līdzekļus, ir zināmi? vai viņi tiks sodīti? Vai, kā parasti, neviens nav vainīgs un bardaks var turpināties? Skolā šādā gadījumā vainīgo izslavētu pa visu republiku un izmestu no darba.
Man simpatizē ministre. Ceru, ka viņa noturēsies vēl kādu laiku.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.