Lietotājvārds
Parole
Mēs arī tā domājam: 08.12.2015. 23:34:19
- šāda i.d.i.otiski sarežģīta mācību programma pirmklasniekiem ir PILNĪGI NEDERĪGA! Un ir neatbilstoša šāda vecuma bērnu uztveres spējām. Tā ir kādu provokācija jeb nelietīgs eksperiments! Un tas ir jāmaina uz citu, bērnu vecumam atbilstošu mācību programmu. Un turiet mutes , kas te aiztāv šo kretīnismu, ieintresētie draņķi- maksas troļļi, ne jau īsti vecāki, kā te ar nez cik nikiem tie izliekas !
Tieši par Tēmu! 08.12.2015. 23:27:39
Naivis Kvadratā 15.10.2015 01:33 Pašreizējā cionistu kalpu-lib erastu izglītības sistēma ir tā organizēta,lai mazie 1 klasītes cilvēciņi saņemot šādus 4-6 klases uzdevumus justos nepilnvērtīgi,neko nesaprotoši dumiķi,lai tiem zustu personīgā intrese par apgūstamo vielu,jo tikai ar vecāku palīdzību to spēj iekopēt mājas darbu burtnīcās! Bet papētiet vecāko klašu mācību grāmatas -7-10 utt. un ieraudzīsiet brīnumvieglus 3-5 klases līmeņa uzdevumus, tā d ebilizējot vecāko klašu skolnieku prāta spējas. Tā ir pārdomāta un nelietīga sistēma un kauns pieredzējušajiem skolotājiem,kas to visu cūcību labi redzot klusē, pat anonīmi klusē??!
Stalkers 06.12.2015. 08:18 Jāapzinās tos skolotājus, kuriem ,bez pārtraukumiem nostrādāti ap 25 darba gadi ,kuri izturējuši visas krīzes ,izglītības ministrijas kļūdas,nolaidības. Šie pieredzējušie skolotāji vēl ir skolās un turpina mācīt arī jaunos. Cer uz skolotāja goda atdošanu, krīzē nogrieztās algas atdošanu.Turpina strādāt upurējot savu un savas ģimenes labklājību.Šiem fanātiķiem jāpiešķir Lāčplēša ordenis un jāpiešķir Goda pensija pensijā aizejot !! Nevis jāizdzen no skolām ar kārtējām reformām, jāizmet kā vecas kurpes .Mēs jūs izmantojām ,tagad reforma -nēesat vajadzīgi. IZDIENAS PENSIJU PĒC 30 SKOLĀ NOSTRĀDĀTIEM GADIEM!!! UN PAAUGSTINĀTU AR KOEFICIENTU 1.4, JO KRĪZES SĀKUMĀ SKOLOTĀJIEM NOŅĒMA 40% ALGAS!
Jāapzinās tos skolotājus, kuriem ,bez pārtraukumiem nostrādāti ap 25 darba gadi ,kuri izturējuši visas krīzes ,izglītības ministrijas kļūdas,nolaidības. Šie pieredzējušie skolotāji vēl ir skolās un turpina mācīt arī jaunos. Cer uz skolotāja goda atdošanu, krīzē nogrieztās algas atdošanu.Turpina strādāt upurējot savu un savas ģimenes labklājību.Šiem fanātiķiem jāpiešķir Lāčplēša ordenis un jāpiešķir Goda pensija pensijā aizejot !! Nevis jāizdzen no skolām ar kārtējām reformām, jāizmet kā vecas kurpes .Mēs jūs izmantojām ,tagad reforma -nēesat vajadzīgi.
Еунда все это. Никакого толка от этой забастовки. В Латвии из 833 школ в 311 учатся меньше 100 учеников, для которых надо содержать огромные здания. Даже богатая страна не может себе это позволить. А что говорить о нищей Латвии. Школы надо объединять - из этих 311 школ надо сделать примерно 100. Самоуправления этим не будут заниматься, потому что если они закроют школу, то за них никто не будет голосовать на выборах. Поэтому и содержат они эти школы с 30-50 учениками и с учителями на нищенской зарплате. А начинать надо с территориальной реформы - объединить самоуправления. У нас полно самоуправлений, в которых живет 1000-2000 человек ( а есть и меньше 1000 человек) и надо содержать всю управу с кучей бездельников и депутатов. Латвия - страна бюрократов и чиновников и в этом случае она всегда будет нищей. Эти депутаты только смотрят, как бы им набить свой карман и подольше просидеть в мягком кресле депутата. Мэр Айзкраукле - свежий пример.
nost ar reformam 04.12.2015. 07:14:33
Atkal reforma. Reforma reformas galā, bet kurš strādās? Strādāt tak nemāk.
Velk vispār uz bezalgas darbu! Krīzē nogrieza 60%. Joprojām katru gadu kādam kaut ko nogriež, bet pārtērējamies! Kas atbild par miljonu nelietderīgu izšeptēšanu? Kas atbild par labi apmaksātajiem brāķiem? Vai IM blice vispār spējīga izstrādāt kaut ko reālu, dzīvotspējīgu, pamatotu skolām? Liekas, ka tikai savām kabatām!
Misija jau principā ir jebkurš darbs, ja tā domā VA un viņai līdzīgie. Kurā darbā tad nav jāiegulda ne tikai prāts, bet sirds un dvēsele? Un par kuru darbu tad nav jāsaņem atalgojums? Vai par to runāt nedrīkst? Tas skaitās sliktais tonis? Varbūt laiks izsludināt konkursu par nozari, kurā nav jāiegulda līdzekļi nemaz?
"Kur pazūd naudiņa, ko katru gadu nogriež?" - jā, dīvaini. Bet par to neviens pat nerunā. Kapa klusums!!! Ko ŠAJĀ JAUTĀJUMĀ TEIKTU LIZDA???????
Es gan gribētu, ka mans bērns mācās pie profesionāļiem, ne kaut kādiem misionāriem.
xa piekritu skeptikjim 03.12.2015. 14:07:50
Ta intereesanti ap dushu, pareizak sakot ta drusku pasmirdiigi.....policija cinas ar likumparkapejiem , skolotaji ar discipinarajiem parkapumiem un rupjibu....ta vien izskatas , ka tajaa slimaja sabiedriiba ir divas profesijas skolotaji par kuriem njirgajas nakamie likumparkapeji un tie, kurus shos, nu, jau uz ielas iznaakushos vaakis , nu jau likuma noteiktaa kaartiibaa....sanak ta divaini ap duushu lasot visus tos TVNET uzrakstinju Reirs nesekmigs, AIR Baltiks 85 miljoni, ministriem skolotaju streika diena 600-700 eirishi par smagu darbu klat, 4 miljoni Turcijas islamistu terorisma atbalstam,....tada sajutaa, ka vladiba sezh prata jukushie vai ari vinji zina vairaak neka pienakas mirstigajam.....
tomēr jautājums VA 03.12.2015. 08:36:55
Bet kāpēc neatbildat uz konkrēto jautājumu, vai kā bērns gribētu tādu māti kā jūsu izpratnē ideālo Misiju, kas mūždien tik skolā un par skolu, un par savējo nav laika ne domāt, ne gādāt, un arī naudas nekad nav.
Misijai,.... Kad biju jauns, savu skolotāja darbu uztvēru vairāk kā misiju nevis profesiju un darīju lietas kopā ar skolēniem, kas tālu pārsniedza kopīgu teātru apmeklēšanu un braukšanu ekskursijās. Būtībā biju disidents, kurš ķecerīgas domas ar Ēzopa valodas palīdzību sēja audzēkņu galvās un manis nīstais komunistu režīms pār to vēl maksāja naudu,.... man tas patika. Tomēr, kad izveidoju savu ģimeni, pārvērtēju prioritātes, jo labi redzēju un novērtēju to kolēģu bērnus, kuri turpināja savu "misiju",... Tad nāca Tautas Atmodas un valsts atjaunošanas gadu eiforija un manī atgriezās misijas sajūta, kura ļoti ātri izzuda, jo par to parūpējās manīgie cilvēki, kuri visai ātri no valsts politikas veidošanas atgrūda patriotus un ideālu cilvēkus un manīgo ļaužu vērtību orientierus drīz vien pārņēma liela daļa sabiedrības, skolēni tajā skaitā. Šo cilvēku runās kopš 90-to gadu vidus izglītība ir prioritāra nozare, bet nauda skolotāju pienācīgai atalgošanai tā arī nav vēl atradusies. Pa šiem gadiem vidējais skolotāju vecums ir stipri palielinājies un dažos mācību priekšmetos jau ir tuvu 60 gadiem. Novecošanās notiek par spīti tam, ka ik gadu Rīgā kādas 4 augstskolas gatavo pedagogus, tad vēl Liepāja, Daugavpils, Rēzekne,... jo daudzi tie jaunie censoņi, kuri varbūt bija sajutuši sevī misionārus, ir studiju laikā "pamodušies" un skolā nenonāk. Varbūt arī labi, ka tā, jo daudzi no jaunajiem skolotājiem vāji pārzina mācību priekšmetu saturu, tā zinātnisko aspektu, jo skolā ir bijuši visai viduvēji skolēni, diemžēl... Neesam Somija, kur konkurss uz skolotāju profesiju augstskolās ir kā pie mums komunikāciju, menedžmenta utt. specialitātēs. Ko tad vecā "gvarde"? Gvarde dragā... liels kontaktstundu skaits, kuru vienā skolā likums ierobežo, bet atļauj citā skolā... Tā mēs strādājam vairākās vietās, jo lai kaut cik nopelnītu dzīvei jāsavāc vismaz 36 - 40 kontaktstundas. Par norvēģu, zviedru 16 kontaktstundu slodzi mēs varēsiem pasapņot, kad dzīvosim blakus sliekām... Būt radošiem, atraktīviem, misijas apziņā mirdzošām acīm mēs nevaram atļauties...Valdības vēlme mūs "reformēt" saglabājot atalgojumu tuvu minimālajai sadūrās ar masu inerci,... pasīvu pretošanos un konformismu - viņi izliekas, ka ir veikuši reformas, mēs izliekamies, ka esam "reformējušies" apmeklējot neskaitāmus kursus, kuros mūs pamāca tie, kuri paši nekad nav darījuši. Olimpiādēm un konkursiem mēs skolēnus izvairāmies gatavot, jo tas prasa neadekvāti daudz neapmaksāta laika,.... tad jau labāk privātskolēnus pamācīt, kuru skaits pateicoties "efektīvajām" reformām ir pietiekami liels. Kā teicis Dižais Vadonis Mao: "Jo sliktāk, jo labāk!" Ko gan citu mēs varam sagaidīt no izmirstošas tautas? Misijas skolotāja, - patrako vēl kādus pāris gadiņu, bet nezaudē iespēju atgriezties vidē un profesijā, kura nav prioritāra.
Kur pazūd naudiņa, ko katru gadu nogriež? Tagad pienākusi arī lielo skolu kārta. No likvidētajām skolām arī kaut kas atbira. Kur palika? Nevienam klāt nekas nav nācis! Vienīgi IM darboņiem prēmijas un ik pārmēneša atvaļinājumi! Kur pazūd?
Nezināju, ka vēlēties saņemt pienācīgu algu par padarīto darbu ir "pašlabuma meklēšana" un merkantilisms.
Ja skolotājs tiek tik ļoti slikti novērtēti un atalgoti, kas tad izskolos jaunos politiķus un biznesmeņus? Un jaunos bankas prezidentus? Divaini sanāk - skolotājs par 420 Eur izskolo tādus, kas saņem pēc tam 10 000 Eur mēnesī? Man nav žēl, bet nu tas nekādā gadījumā nav adekvāti. Skolotāja darbs ir jānovērtē!
Nu gan, A. god. Rimšēviča kungs laikam no ziemas miega nelaikā iztrūcināts - par reformām izglītībā runā jau 25 gadus; jau viena skolotāju paaudze nomainījusies un dažas valdības...:)
Misijas skolotājai novēlu vienmēr laikā iedzert sava psihiatra izrakstītās zāles. VA novēlu sekmīgi absolvēt 9. klasi (vakarskolā).
Ja mums jau ir 4 novadi, tad tāda sadrumstalotība pa mazām pašvaldībām ar visām sīkām ierēdņu partjām tikai veido pārtēriņu budžetā. Var jau arī tos skolotājus nozākāt un meklēt skabargu, bet jaunie kā neraujas uz skolēm, tā neraujas.
kā vēsturniece>VA 02.12.2015. 18:52:39
Senos laikos skolotājs basām kājām tādiem pašiem nabagiem apgaismību nesa. Tagad ir "izgudrojuši" cilvēktiesības! Arī skolotājs drīkst būt paēdis un apģērbies. Laikam VA "augšām" rada! Vienu dziesmu dzied - visiem nevajag, ka tik man labi!
Jā , tiem kuriem tūkstoši ripo kabatās , nekad nesapratīs tos, kuri smagi strādā ar neaudzinātiem bērniem un saņem grašus.
Skolotāji, beidziet attaisnoties, pierādīt - tādi VA no tā barojas. Kam nav lemts izprast otru cilvēku, tam arī nebūs, un nevajag....nav vērt ;)
Varētu padomāt, ka Jūs dzīvojat komunismā un nauda nav vajadzīga, bet arī mūsu bērni grib ēst un izglītoties, kas ir primārais. Protams arī apģērbties nopērkot jaunas drēbes, nevis iepērkoties humpalās un izmantojot citu žēlastību, novalkājot labāk situēto radinieku, draugu un paziņu nenovalkātās drēbes. Šeit varētu turpināt bezgalīgi, bet patiesība ir tāda: Arī mēs un mūsu ģimenes grib dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi, nevis kaunēties par savu izvēli- skolotājs. Nenonieciniet mūs, ja paši esat par tādiem padarījuši...
Laipni lūgti skolā. Savu bērnu varēsiet uzticēt sev. Samaksu par darbu gan neprasiet, to jums nevajag, varēsiet misionēt.
Reformas ir ļoti vajadzīgas-optimatizācija-administracijas samazinašana/skolu optimiz'ācija/ēku apsaimniekošanas uzlabošana
Es savu bērnu neuzticētu tādiem merkantiliem pašlabuma meklētājiem, kādi ir vairums komentētāju. Ko labu un cēlu jūs varat iemācīt bērniem, ja acu priekšā vīd tikai naudas zīmes!
par VA komentāru 02.12.2015. 15:46:00
Vai jums tā kā neliekas, ka kaut kas nav kārtībā ar cilvēku, kurš absolūti ne par ko citu nedomā, tikai par darbu? Vai jūs tiešām domājat, ka skolotājam jābūt kvēlam nabagam, kurš par 420 eiro neko citu dzīvē neredz kā tikai darbu, un par to pat naktīs domā? Nu tad iedomājieties sev kā bērnam blakus mammu, kura jums nevar atļauties neko, jo par savu minimālo algu sponsorē citu bērnu izklaides, kura ar jums vakarā neaprunājas un neinteresējas, jo viņai galvā tikai skolas problēmas, kura jums siltas vakariņas negatavo, jo viņai visu laiku kādi papīri jāraksta. Jūsuprāt - tā ir ideāla skolotāja, kurai pašai savas dzīves nav, vai ne? Un ko tāda par dzīvi var iemācīt citiem?
Es būtu priecīga, ja man būtu 3 mēneši atvaļinājums, bet tā nav. Jūnijs paiet gatavojot skolēnus eksāmeniem, labojot eksāmenus. Tas vēl ir darbietilpīgāk nekā ikdienas darbs, nemaz nerunājot par dokumentiem. Augusts paiet, gatavojoties jaunajam mācību gadam. Noteikti visi domā, ko tur gatavoties? Es varu uzaicināt sev kādu palīgos, tad redzēsiet, ko nozīmē sagatavot metodiskos darbus., plānus, izvēlēties mācību literatūru. Kāpēc ir 8 nedēļas atvaļinājums? 4 nedēļas kā visiem. Kaut gan zinu daudzas darbavietas, kur piešķir 5 nedēļas. Tās otras 4 nedēlas sanāk par virstundām, ko mēs nostrādājam ikdienā:klases vakari, izlaidumi, ekskursijas, kursi... Daudz no tā notiek ārpus darba laika vai sestdienās un svētku dienās. Pie tam pasākumi kaut kad jāsagatavo. Kaut gan var jau saprast cilvēkus, ka viņi nesaprot, ko dara skolotājs. Es jau labprāt uzaicinātu kādu sevi ēnot veselu nedēļu. Tad priekštats mainītos.
Kā kundziņš liek , tā kalpiņš runā. Ka tik pašam naudiņa nāk.Jājautā tikai, vai pelnīta?
Atkal runā tas, kas par situāciju šajās nozarēs saprot tik, cik ''cūka nu dabasu. Vismaz izglītība ir reformēta nez cik reižu, tikai bez jēgas.Kad beidzot tiks reformēts valsts pārvaldes aparāts, kurš patiešām prasa aizvien vairāk naudas.TV parādās personas no neskaitāmiem birojiem, departamentiem, padomēm utt., tikai nevar saprast , kur ir viņu darba rezultāti, ko viņi ir panākuši valsts labā.Skolotāji vēl nav atguvuši krīzes laikā atņemto.Algas pārsvarā ir smieklīgas , prasības -milzīgas.Kurš naivais vēl cer iemānīt skolā jaunos , īpaši vīriešus?
jautājums VA 02.12.2015. 15:22:32
Vai jūs gribētu sev tādu laulāto vai tādu māmiņu???
Vēlreiz par to pašu, par "'garo brīvlaiku". Kā redzams, cilvēks nesaprot: Brīvlaiki ir skolēniem. 1)Skolotāji skolēnu brīvlaikos papildina savas zināšanas dažādos kursos, semināros, pieredzes apmaiņas braucienos utt. turklāt visbiežāk par saviem līdzekļiem. 2)Skolotājiem skolēnu brīvlaikos jāsakārto dokumentācija - atskaites par skolēnu sekmēm, kā arī notiek pedagoģiskās un metodiskās sēdes, sapulces, kurās izvērtē skolēnu, t.i. Jūsu bērnu sekmes un sasniegumus , jo semestra - intensīva mācību procesa laikā to nav iespējams izdarīt. 3) Skolēniem skolēnu brīvlaikā jāatpūšas no šī intensīvā mācību darba. Tā tas ir +- visur pasaulē, kur ir skolu sistēma (dienvidu puslodē ir otrādi šie vasaras un ziemas brīvlaiki) Un vēl. Pajautājiet saviem bērniem - vai viņi vēlas īsāku vasaras brīvlaiku un iztikt mācību gada laikā bez brīvdienām? Cik zinu, skolēniem vēl jūnijā nereti ir dažādi pasākumi - ekskursijas, izlaidumi utt., kā arī vasaras brīvlaikos tiek organizētas neskaitāmas nometnes, daudzviet pat par velti, arī turpat skolās. Bet vislabākā nometne parasti ir pie vecmāmiņas laukos..Protams ja vēl ir tādi "lauki", kur aizbraukt.
Vēlreiz par to pašu, par "'garo brīvlaiku". Kā redzams, cilvēks nesaprot: Brīvlaiki ir skolēniem. 1)Skolotāji skolēnu brīvlaikos papildina savas zināšanas dažādos kursos, semināros, pieredzes apmaiņas braucienos utt. turklāt visbiežāk par saviem līdzekļiem. 2)Skolotājiem skolēnu brīvlaikos jāsakārto dokumentācija - atskaites par skolēnu sekmēm, kā arī notiek pedagoģiskās un metodiskās sēdes, sapulces, kurās izvērtē skolēnu, t.i. Jūsu bērnu sekmes un sasniegumus , jo semestra - intensīva mācību procesa laikā to nav iespējams izdarīt. 3) Skolēniem skolēnu brīvlaikā jāatpūšas no šī intensīvā mācību darba. Tā tas ir +- visur pasaulē, kur ir skolu sistēma (dienvidu puslodē ir otrādi šie vasaras un ziemas brīvlaiki) Un vēl. Pajautājiet saviem bērniem - vai viņi vēlas īsāku vasaras brīvlaiku un iztikt mācību gada laikā bez brīvdienām? Cik zinu, skolēniem vēl jūnijā nereti ir dažādi pasākumi - ekskursijas, izlaidumi utt., kā arī vasaras brīvlaikos tiek organizētas neskaitāmas nometnes, daudzviet pat par velti, arī turpat skolās. Bet vislabākā nometne parasti ir pie vecmāmiņas laukos..Protams ja vēl ir tādi "lauki", kur aizbraukt.
Liekēžu uzburbušais aparāts 2015.gadā izmantoja visas iespējas,vēl tikai lidostas afēra jānoved līdz galam. Kunga minētās sistēmas jau ir sagrautas, atliks vien ieviest kvotas izglītībā.
Starp visiem čīkstētājiem un labuma meklētājiem šeit ir tikai viens Pedagogs - Misijas skolotāja, kura pareizi saprot skolotāja sūtību. Visi pārējie rūpējas tikai par savu kabatu, kaut nebūt nav tie sliktāk atalgotie šajā valstī.
reformators 02.12.2015. 14:34:13
Latvijas banku vajag likvidēt, jo tā vairs nau vajadzīga.
Ja tikai nedaudz padomā, tad ir pilnīgi skaidrs,ka "100 gudrie" Latvijai sen nav vajadzīgi! Satversme ir jāgroza! Latvijā iedzīvotāju skaits vairs nav pat 2 miljoni, bet deputāti jāuztur tie paši 100! Kāpēc? Tā nu gan ir bezjēdzīga naudas tērēšana!
misijas skolotājai 02.12.2015. 14:01:30
Visu cieņu,Jums, kolēģe! Tā vien liekas, ka Jūs esat bez ģimenes. Lielai daļai pedagogu tomēr ģimenes ir (ja nav izjukušas mūžīgās aizņemtības dēļ). Normāli tomēr būtu, ja pirmajā vietā ir pašas ģimene un tikai tad- darbs. Nesodīsim savus mīļos ar savu "misiju". Mums nav tiesības to darīt, un nevienam nav tiesības to prasīt.
Pirmkārt inventarizāciju vajag Latvijas Bankā, lai Rimševicam nav jātēlo visszinis visās jomās un sava alga jānopelna izdodot monētas, lai bankas darbiniekiem nav jābrauc pieredzes apmaiņā uz Āfriku. Ja samazinātu algas neviens vairs muti velti nedzesētu.
Rimševica kungs jau nemaz nepamanja, ka valstī krīze. Citādi būtu zinājis, ka pedagogiem procentuāli atņēma visvairāk, tikai atdot aizmirsa. Abi ar "Lāčuku" turpina rakstīt SAVU veiksmes stāstu, žēl, ka tos, kas iznesa visu krīzes smagumu, nesaprot! Un turpina brīnīties - prasa un prasa, vai tad viņiem arī kaut ko vajag? Ha! Citā dz ivē piedzimsiet Indijā par nabagiem!!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.