Lietotājvārds
Parole
tā ir atklāta ņirgāšanās par pirmsskolas pedagogiem.mēs pasniedzam gatavu produktu skolu uzsākot un par to mums apkopējas algas.paldies ministru kungi
par streiku 12.10.2015. 00:18:04
Nauda atrodas visam. STREIKS UN VIENĪGI STREIKS var ko mainīt! Bet skolotāju reālai darbībai jau sen valdība netic. Gadiem tiek solīts streiks. ..
JAUNUMS: uz valsteles 100-gadi plānotais.... 10.10.2015. 18:58:22
"...«Vienotība» uzskata, ka nepieciešams turpināt minimālās algas paaugstināšanu, lai 2018.gadā minimālā alga sasniegtu 450 eiro, bet vidējā alga pārsniegtu 1000 eiro mēnesī.".... . . . . . . . . . . . . . . . . Nu, ko, kolēģi! Saturamies! Mums algas neplānojas paaugstināt. Šobrīd likme ir 405 - 420 eiro. . . . . . . . ., bet 2018. gadā minimālā no tagadējā 360 kāps uz 450 un stabili pārsniegs skolotāju atalgojumu..... . . . . . . Nu nestreikosim vēl, LIZDA, nevajag tak... nav jau iemesla...
audzinātāja 10.10.2015. 08:21:46
Kas notiks ja streikos bērnudārzi-darbā nevarēs iziet ne deputāti, ne pārdevēji,ne sētnieki...Un kad palielinās audzinātāju algas-par tādu lielu atbildību,tik zems atalgojums!
Beztermiņa streiku par Eiropas līmeņa slodzi ar atbilstošu samaksu pēc brīvdienām 1) līdz janvārim! 2)Janvārī redzēsim- turpināt vai nē! Savādāk nekas neuzlabosies!Pietiek likt čupas!
Žēl, ka valdība to nesadzird, bet premjere ņirgājas par skolotajiem un visu izglītības sistēmu.
Lielo skolu skolotāji skries pirmspensijas vecumā pa 2- trim darbavietām, lai nopelnītu, kas man pēc 24 stundu skaita modeļa var aizliegt aizvērt klasesm durvis vienos -divos dienā, lai skrietu uz otru darbu, a pēc 17.00 es varu piestrādāt kaut vai par prostitūtu, pimā apmaksātā profesija pasaules vēsturē.
Iepr.kom. 1.(sākuma) daļai nepiekrītu 2.(noslēdzošajai)daļai - gan. Mums joprojām čurā acīs un stāsta, ka lietiņš līst... Organizējamies un streikojam!
Ja nebūtu arodbiedrības, sen jau būtu jaunais modelis ieviests, lielākā daļa lauku skolas slēgtas, pilsētās - skolas apvienotas! Ko darām mēs paši? Tikai gaidām visu gatavu no arodbiedrības, cik piketos liels atbalsts? Un kas streikos? Mazās skolas, jo lielajām jau nav izdevīgi!!! Mazāk runāsim paši, bet sāksim darīt! Iesim ielās bez aicinājuma!
Laicīgi jāpasaka, ka jaunais modelis ir neveiksmīgs. Arodbiedrība, mēs to gaidām!!! Par ko tad mēs gatavojamies streikot, lai ieviestu jauno modeli ???- Tas taču paredz slēgt lauku skolas, atņemt algas pilsētu skolotājiem, izveidot nekonkrētu algu sistēmu, palielināt algas administrācijai un kontroles institūcijām!!!
Beztermina streiks! Valsts nirgajas un parada savu attieksmi,kops 1991 gada!Ja ari ar vienu roku devusi ,tad ar otru tulit nemusi nost.JO ATRAK SAKS STREIKU ,JO VAIRAK IZDOSIES SAGLABT no grimstosas izglitibas sistemas.Pasu pieredzejusako aiziesanu var apturet tikai naudas piliksana nevis algas samazinasana.Streiks ir ceribu salmins vel ticosajiem ,bet ja streiku nesak ,tad pilniga bezceriba !
Ir un būs ņirgāšanās. Izbijušais izglītības ministrs K.Šadurskis vakar Rīta panorāmā skaidri pateica, lai jau streiko. Lai izmēģina - var vai nevar šādi kaut ko panākt. Prasības neesot izpildāmas. Tās esot nereālas...
Ak tikai tagad sapratīs? 09.10.2015. 09:42:54
Valdība jau gadiem ir ņirgājusies par skolotājiem. Katrā ziņā, arodbiedrībai jau vismaz 5 gadus bija laiks pamanīt, ka skolotāju atalgojums tuvojas minimālajam atalgojumam valstī, kādu saņem jebkurš no ielas paņemts cilvēks bez izglītības, bez iemaņām, bez atbildības, bez īpašām prasībām. Ak, arodbiedrība vēl gaidīs? Vēl cerēs uz kompromisiem? Vēl domās, vai pašvaldību nostāja apliecina vai neapliecina, ka izglītība valstelē salaista galīgā tūtē? Nu, gaidiet, gaidiet. Jaunie nenāk un nenāks. Vecajiem vēl nedaudz līdz pensijai, kura būs zem iztikas minimuma..... Apbrīnoju tos kolēģus, kas šai bezzobainajai arodbiedrībai vispār vēl maksā meslus un tic, ka tā aizstāvēs skolotājus! Tā ir tikai savas kabatas patriote! STĀJIETIES ĀRĀ! Nekāda streika nebūs. Nekādu aktivitāšu, lai normāli uzlabotu skolotāju algu arī nebūs. Saeimas deputāti ar šo janvāri ATKAL saņems par 158 eiro vairāk pie savas 2500 eiro MĒNEŠALGAS. Tātad saņems gandrīz tik, cik skolotāja saņem gadā, tikai tā būs mēnešalga!!!! Kāpēc arodbiedrība neprasa atjaunot iepriekšējo, 2007. gada grafiku? Kāpēc arodbiedrība nestreikoja, kad valdība solīja paaugstināt par 10 eiro algas uz pagājušā (!!!) gada 1. janvāri, bet neizdarīja to???? Tagad pat uz janvāri vairs nesola.... Bet cenas izdevumi aug! Viss paliek dārgāks! Kāpēc skolotāju statuss vispirms tika atsaistīts no ierēdniecības, kuriem katru gadu ir algas pielikumi? Kāpēc skolotāju atalgojums pēc mirkļa vēl tika atsaistīts no vidējās valsteles algas? Tā tagad ir tuvu 800 eiro! Kāpēc Igaunijā skolotāji par slodzi var saņemt pāri 1000 eiro, bet Latvijas skolotāji izdzīvo ar 405 -420 eiro????????????????????????????????????????????? Arodbiedrība, KAS VISPĀR IR DARĪTS šajos daudzajos gados????????????????????????????????????????????????????
LŪDZU NESAGRAUJIET SISTĒMU, NEĻAUJIET TO DARĪT BEZATBILDĪGI. PARŪPĒJIETIES PAR VISIEM SKOLOTĀJIEM - ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.