Lietotājvārds
Parole
Par trūkumu nevarētu sūdzēties skolu administrācijas ,kā redzams Rīgas domes lapā , vai tad tiešām tiešā darba darītājiem skolotājiem būtu trīsreiz mazāk ??? Kāpēc gan viss tik slepeni ??
Kapec tads uztraukums no skolotaju pusem par algas publicesanu? Tatad ,kaut kas nav kartiba .
Jāā sašūmējās tie "nabaga" skolotāji 13.12.2014. 18:38:43
Kāpēc tāds satraukums, ka nopublicēs Jūsu mazās algas??? Ja tiešām tās izrādīsies mazas, tad sabiedrība Jūs labāk sapratīs un atbalstīs, kad prasīsiet algas pielikumu.
Vēlos iebilst! Kad es stājos augstskulā, lai mācītos par skolotāju, konkurss bija 4,7 uz vienu vietu. Neviens, kam bija 'vidējais zem 4 to skaitā nebija (5 baļļu sistēmā). Arī studiju gados ne viens vien izkrita. Tagad - tiek uzņemti visi, kas grib, neskatoties uz līmeni- ka tik naudiņu maksā! Aiziet tādi, kas puslīdz beiguši 9. klasi, vidusskolu- "jeļi jeļi. Augstskolu BEIGS! Būs viens no labākiem kadriem, jo citur tiešām nederēs! A citu jau vairs nebūs! Maksās bargu samaksu, lai tik strādā! Tāda, lūk, nākotne!
Vecākus ir audzinājusi ŠĪ valsts (vairumā gadījumu) 13.12.2014. 06:42:52
Vecāki nu jau ir LATVIJAS VALSTS produkts, kur baidās no atklātības un ir patvaļa, bet (varbūt kāds var paskaidrot?) - izglītības darbinieku arodbiedrībā - VIENĀ arodbiedrībā ir darba devēji - skolu vadība un darba ņēmēji - skolotāji. Kā un kur skolu vadība liek - tur arī iet:( No algu pieauguma iegūs atkal pārsvarā visvairāk starpnieki - būs vairāk ko dalīt kā un kam patīk. IETEIKUMS demokrātijai ! 10.12.2014. 09:16 Sabiedrība aizmirst, ka arī vecākiem jāaudzina savi bērni, jārāda labs piemērs, jo BĒRNI IR SAVU VECĀKU ATSPULGS ! VAR RUNĀT, KO GRIB, BET BĒRNI RĪKOSIES TĀPAT KĀ VECĀKI.Skolā bērni pavada tikai dienas daļu, trīs pārējās viņi ir vecāku aprūpē. Vieglāk ir meklēt vainīgos(skolu), nekā pašiem uzņemties atbildību, mīlēt , cienīt, uzklausīt savus bērnus.
arī skolotājai piekrītu! 13.12.2014. 06:37:51
TAS NAV tikai mobings - TAS IR BOSINGS+MOBINGS no vadības labāk atalgoto puses. arī skolotāja 09.12.2014. 22:24 Skolotāji prasa atņemto? Izdarīsim tā, lai domas novirzītu uz kaut ko citu. Vai tad ne tā? Katru gadu ir šis valdības mobings pret skolotājiem. Apzināti un mērķtiecīgi! Mīļie kolēģi, neņemieties, lai taču valdība to dara! Kauns jau būs viņiem. Visa Eiropa varēs pašausmināties par to, cik zemu Latvijā novērtēta izglītība. Man šķiet, ka viņi to vēl nav sapratuši, domā, ka mēs tūkstošus pelnam. 450 - 600 eiro. Ar augstāko izglītību cienīga alga? Pretīgi ir tikai tas, ka katrs ar nožēlu tagad varēs uz mani noskatīties un saukt par muļķi, jo esmu izvēlējusies profesiju, kura jau 20 gadu garumā(tik strādāju) tiek nicināta. Un jaunajiem būs " baigā" motivācija tiekties pēc šī statusa. Mūsu skolā nav neviena jaunā, šogad vajadzēja 3. Pieņēma pensionārus, jo jauno NAV!!!!! Un pēc šī pasākuma, jau nu tiešām nebūs. PIETIEK NEMITĪGI PAZEMOT SKOLOTĀJUS! Esmu nogurusi, negribu strādāt šādā atmosfērā, gribu saņemt atbilstošu algu par padarīto darbu.Starp citu, esmu iemācījusies atsacīties no daudz kā - jaunām grāmatām, teātra apmeklējumiem, jaunām drēbēm. Paldies par to! Un saviem personīgajiem bērniem esmu iemācījusi būt pieticīgiem. LAI VISIEM JAUKS ZIEMASSVĒTKU GAIDĪŠANAS LAIKS!
Pensionārei piekrītu - skumji par prezidentu:( 13.12.2014. 06:34:49
Pensionāre 12.12.2014. 18:23 Bet vai tad kādreiz nepieņēma likumu, ka nodokļu maksātājiem ir tiesības zināt , kādas algas saņem no nodokļiem algotie cilvēki? Lielas vai mazas-tas vienalga, bet zināt taču ir tiesības! Un kas tur ko slēpt? Un kas tur ko draudēt ministrei ar demisijas pieprasīšanu? Izskatās, ka skolotāji (viena daļa) nudien nav izturējuši lielus konkursus, stājoties augstskolās, ja ar loģisko domāšanu un demokrātijas izpratni tik bēdīgi. Demokrātija bieži vien nav patīkama, bet it kā nekas labāks neesot izgudrots. Es brīnos par kārtējo dīvaino paziņojumu no prezidenta puses-tas liek atcerēties, ka viņam pašam ir dažas lietas, ko nav ērti pieminēt demokrātijas apstākļos. Bēdīgi
Varb;ut prezidents tādēļ negrib, ka publicē algas? VISU SKOLU DARBINIEKU algas ir JĀPUBLICĒ OBLIGĀTI!!! Lai beidzot atklājas visas mirušās dvēseles, kas "strādā"katrā skolā un pelna naudu direktorei, kā arī cik naudas ir pierakstīta apkopējām, kas tāpat dalās naudā ar direktori. Ne vienai vien skolai var sanākt kaunā krist!? Manuprāt, pareizi būtu VISU no VALSTS budžeta maksājamo algu publicēt ar amatiem, vārdiem uzvārdiem - tad katrs ejot uz VALSTS darbu zinātu, ka AR to ALGU jādzīvo. Tad arī nodokļu maksātāji maksātu nodokļus, ja būtu skaidrs, kur tie paliek, kam tiek atdoti. Jebkurš, kurš algu nopelna godīgi ar savu darbu, no algas publicēšanas nekaunās un nebaidās. Laikam, bail tikai skolu un dažiem no valsts vadības???
VISU SKOLU DARBINIEKU algas ir JĀPUBLICĒ OBLIGĀTI!!! Lai beidzot atklājas visas mirušās dvēseles, kas "strādā"katrā skolā un pelna naudu direktorei, kā arī cik naudas ir pierakstīta apkopējām, kas tāpat dalās naudā ar direktori. Ne vienai vien skolai var sanākt kaunā krist!
Man tikai drusku pāri tukstitim uz rokas, par maz ! Kas tas ir ?
Vajag vēl vairāk noslepenot !!! Gan jau visi nomierināsies. Galvenais skolās vajag labi daudz un labi apmaksatus priekšniekus, kas aptur protestus .
Pensionāre 12.12.2014. 18:23:23
Bet vai tad kādreiz nepieņēma likumu, ka nodokļu maksātājiem ir tiesības zināt , kādas algas saņem no nodokļiem algotie cilvēki? Lielas vai mazas-tas vienalga, bet zināt taču ir tiesības! Un kas tur ko slēpt? Un kas tur ko draudēt ministrei ar demisijas pieprasīšanu? Izskatās, ka skolotāji (viena daļa) nudien nav izturējuši lielus konkursus, stājoties augstskolās, ja ar loģisko domāšanu un demokrātijas izpratni tik bēdīgi. Demokrātija bieži vien nav patīkama, bet it kā nekas labāks neesot izgudrots. Es brīnos par kārtējo dīvaino paziņojumu no prezidenta puses-tas liek atcerēties, ka viņam pašam ir dažas lietas, ko nav ērti pieminēt demokrātijas apstākļos. Bēdīgi...
Pilna iztikas minimuma patēriņa preču un pakalpojumu grozā no pārtikas precēm ir maize, graudaugu un konditorejas izstrādājumi, gaļa un tās produkti, zivis un to produkti, piens un tā produkti, olas, eļļa, tauki, augļi, ogas, dārzeņi, cukurs, medus un citi saldumi, kā arī bezalkoholiskie dzērieni. No nepārtikas precēm grozā ir vīriešu, sieviešu un bērnu apģērbs, apavi, mājokļa uzturēšanas un remonta materiāli, sadzīves tehnika, pārējās elektropreces, personīgās lietas, mēbeles, tekstilmateriāli dzīvoklim, trauki un virtuves piederumi, dārza inventārs, mazgāšanās līdzekļi, transportlīdzekļu iegāde, kosmētikas un higiēnas preces, individuālie aksesuāri, medikamenti, rakstāmlietas, avīzes, žurnāli, grāmatas, atpūtas un sporta inventārs, kā arī rotaļlietas. Pilna iztikas minimuma patēriņa preču un pakalpojumu grozā iekļauta arī apģērbu šūšana, apavu remonts, īre, elektrības un apkures maksājumi, mājsaimniecības pakalpojumi, komunālie pakalpojumi, pasta un sakaru pakalpojumi, sabiedriskā transporta izmaksas, sadzīves, kultūras un pārējie pakalpojumi. Iztikas minimuma patēriņa grozā nav iekļauti alkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi un luksusa preces.
veiksmes stāsts 11.12.2014. 21:56:36
Pērn decembrī iztikas minimuma rādītājs vienam iedzīvotājam bija 252,19 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Decembrī no iztikas minimuma rādītāja nepārtikas preces veidoja 86,89 eiro, pakalpojumi - 78,81 eiro, pārtikas preces - 76,78 eiro, pārējie maksājumi - 9,7 eiro. Decembrī salīdzinājumā ar novembri iztikas minimuma rādītājs vienam iedzīvotājam ir samazinājies par 1,03%, novembrī šis rādītājs bija 254,81 eiro.
veiksmes stāsts 11.12.2014. 21:54:31
Vecuma pensijas minimālais apmērs nevar būt mazāks par valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu (64,03 euro (45 lati), invalīdiem kopš bērnības - 106,72 euro (75 lati)), kuram piemērots koeficients: 1) cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs ir līdz 20 gadiem - 1,1; 2) cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs ir no 21 gada līdz 30 gadiem - 1,3; 3) cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs ir no 31 gada līdz 40 gadiem - 1,5; 4) cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs ir 41 un vairāk gadu - 1,7. Minimālo vecuma pensiju aprēķina, valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu reizinot ar noteikto koeficientu. Minimālā vecuma pensija, ja apdrošināšanas stāžs ir no 10 līdz 20 gadiem 70,43 euro (49,5 lati); invalīdam kopš bērnības - 117,39 euro (82,5 lati) Minimālā vecuma pensija, ja apdrošināšanas stāžs ir no 21 līdz 30 gadiem 83,24 euro (58,5 lati); invalīdam kopš bērnības - 138,74 euro (97,5 lati) Minimālā vecuma pensija, ja apdrošināšanas stāžs ir lielāks par 30 gadiem No 31 gada līdz 40 gadiem - 96,05 euro (67,5 lati); invalīdam kopš bērnības - 160,08 euro (112,5 lati) No 41 gada un vairāk - 108,85 euro (76,5 lati); invalīdam kopš bērnības - 181,42 euro (127,5 lati)
skolas direktors 11.12.2014. 21:51:21
man vecumpensija būs lielāka kā prezim un cepanei savs mehaņizms strādā
dolgo.polovs. arī brangu žūksni 11.12.2014. 21:49:46
Savukārt izpētot deklarācijas Saeimas deputātiem, kuri sasnieguši pensijas vecumu (tādu ir desmit), atklājās, ka arī I. Čepāne pašlaik saņem vienu no vislielākajām pensijām valstī . Proti, pērn viņa pensijā saņēmusi vairāk nekā 28 000 latu 40 000,00 eur , jeb 2336 latus 3337,00 eur mēnesī. Pensija I. Čepānei ir pat par 800 latiem 1142,00 eur lielāka nekā Saeimas deputātes alga
shēmošana 11.12.2014. 21:46:03
I. Čepāne pensijā saņem trīs reizes vairāk nekā Saeimas deputāts Kārlis Krēsliņš (VL!TB/LNNK), kuram pienākas atvaļināta ģenerāļa izdienas pensija. Izdienas pensijas parasti ir lielākas nekā parastās pensijas, un tāpēc K. Krēsliņš vidēji mēnesī saņem 757 latus.-1081,00 Eur Mazāku pensiju nekā I. Čepāne saņem arī viņas partijas biedrs, Saeimas deputāts, Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāta loceklis Andris Buiķis (657 lati mēnesī). 938,00 Eur Vēl kāds salīdzinājums – pat ilggadējais LZA prezidents un Senāta priekšsēdētājs, ilggadējais Organiskās sintēzes institūta vadītājs, Filozofijas un socioloģijas, kā arī Vēstures institūta vadošais pētnieks, pasaulslavenais zinātnieks Jānis Stradiņš ir nopelnījis divas reizes mazāku pensiju nekā I. Čepāne – viņam tikai 1009 lati 1441,00 Eur mēnesī.
Šā gada maijā Valsts prezidenta pensijas apjoms atkal izsauca lielu rezonansi, jo tika publicētas valsts amatpersonu deklarācijas, kas apliecināja – A. Bērziņš pērn pensijā tiešām saņēmis vidēji 4580 latu mēnesī. 65542,-eur ik mēnesi 78514,28 EUR gadā
Jāsmejas.... Atraduši ko publicēt. Čekas maisu saturu neatklāj tautai ,baidās, ka neatklājās daža tautas kalpa vecāku pagātne . Vēl visi nav nomiruši. Man nebūtu pretī, domāju ka arī citi vēlētos uzzināt kādus līdzekļus (kādā veidā iegūtus) Prezidenta k-gs iemaksāja pensiju fondā, lai tagad varētu saņemt vislielāko pensiju valstī?
Atbilde učenei 11.12.2014. 09:02:59
Spriežot pēc tā, kādā vārdā Jūs saucat skolotājus, Jūsu bērniem noteikti ir problēmas ar mācībām skolā, jo Jums nav cieņas pret skolu, tad nav cieņas arī bērniem, Vēl sliktāk, Jums nav cieņas arī pret sevi un saviem bērniem.
KĀRTĒJĀ SHĒMA 10.12.2014. 21:12:40
valsts vīri nāk un AIZIET..... LATVIJAS VALSTIJ VAJAGA IZGLĪTOTUS CILVĒKUS TAGAD PUSGUDRI BĒRNU VECĀKIEM IZVEELE PAR LABU BĒRNAM NAUDA SEKO SKOLNIEKAM- PILNĪGI GARĀM ŠIZOFRĒNIĶU DIAGNOZE
nejauši nokritu un sasitu galvu
nodokļu naudas plūsmai jābūt caurspīdīgai uzņēmējiem ir PIENĀKUMS zināt kā tiek tērēta viņu nauda ES visos rādītājos esam iepriekšpēdējie gala eksāmenos skolēnu zināšanas ŠOKĒJOŠAS
tas pats sakāms par PII iestādes vadītāji dzīvo kā PSRS PSKP atbrīvotie partiju sekretāri, Taisa intrigas,juridiski nav iesaistītas politikā, bet faktiski aktīvi darbojas. VIŅĀM 'STUKAČU' loma, visu noziņo un interpretē darba devējam -pašvaldībai ŠTATU SARAKSTOS IR vakances,raksta rīkojumus par AIZVIETOŠANU DARBA LAIKĀ UN IZPUMPĒ NODOKĻU MAKSĀTĀJU NAUDU, papildus SAŅEM PAŠVALDĪBAS prēmijas trīs algu apmērā un vairāk.................. ZiemasSVĒTKOS, Lieldienās,Vasarsvētkos,Valstssvētkos,dienesta auto, un benzīns ēdienu nes alumīnija kannās uz auto, nāk ģimenes loceklļi - vīri, brūtgāni, bērni pie saimes galda un pusdieno,vēl vāc no vecākiem naudu tualetes papīram,kuru izlieto vadītāja un viņas ģimene saviem caurumiem
nedrīkst pedagogu algas publicēt,jo SKOLAS DIREKTORS, nosaka pilnīgi visu slodzi un darba algu ir atstātas vakances pēc štatu saraksta, nauda ir iedalīta budžetā,to apēd DIREKTORS ar izredzētajiem-roklaižiem,viss ir POLITIZĒTS,PILNĪGI VISS SKOLAS DIREKTORS IR MILJONĀRS UN PIETUVINĀTIE, VĒL IR PAŠVALDĪBAS FINANSĒJUMS UN VALSTS FINANSĒJUMS PAR SLODZI
Publicēt ne tikai jaunavas, sievas, šķirtenes, vecmeitas, mīļākās statusu.Vajadzētu minēt šķiršanās iemeslu- bieži arī manā gadījumā) pie skolas mājas darbiem iespējams pieķerties vēlu vakarā, kad bērni un vīrs jau guļ. sestdienās, svētdienās tiek padarīti darbi, ko pa nedēļu tīri fiziski nevar iespēt- tiesu slēdzienos tos var atrast. Vajadzētu minēt arī kuros veikalos es iepērkos un kādas preces par kādu summu iegādājos: bankas izdrukās to veiksmīgi var atrast.
.... , kam publicē algas, nav 320 uz rokas par slodzi!
Skolotāji slikti strādā, sklēni to aptaujā jau rakstīja. Viņiem algas vispār vajadzētu samazināt, lai izmirst kā suga.
Policistu, ugunsdzēsēju, robežsargu, ieslodzījuma vietu darbinieku un karavīru algas jau sen tiek publicētas... Vai viņi ir sliktāki kā skolotāji?
jāpublisko 10.12.2014. 13:11:16
Algas ir jāpublisko tādēļ vien , lai redzētu cik godprātīgi direktors tās sadala skolā un ,cik kuram amatu uzrakstīts. Par to jau te cepiens. Sabiedrībai ir jāzina , cik reāli saņem pedagogi un kuri ir maz apmaksāti ar lielām slodzēm un otrādi. Un kāpēc .
Malacis mūsu prezidents!!!! Lai viņam veicas.
skolotājs Agris 10.12.2014. 10:43:25
Piekrītu ,lai publicē manus 360 uz rokas par slodzi. Skolotājam ar trim apgādājamajiem. Ar 25 gadu darba stāžu. Valsts ''Māk"pateikt paldies saviem pieredzējušajiem skolotājiem,,mērdējot" tos badā.! Neatbalstot ne materiāli,ne sociāli,ne juridiski aizsargājot.(drīz skolēni aiz neaudzinātības,necieņas,respekta trūkuma sāks dakšiņas durt skolotājiem mugurā..Tikai ierēdņa alga var atgriezt skolotāju sociāli pareizā vietā.).Toties skolotājiem-misionāriem ik uz soļa atgādina skolotāja pienākumus,atbildību,prasa kvalitāti. Piketi ir noiets etaps,pārbaudīts. Tikai streiks-skolu aislēgšana,var iedarboties uz valdības nekaunību.
Bijusī skolotāja 10.12.2014.9.42. 10.12.2014. 09:59:52
Pārsvarā komentāri nāk no vispārizglītojošo skolu aizvainotajiem un,,miljonāriem". Vairāk painteresējieties par arodskolu skolotājiem, vispār šoks!!! Direktoram un vietniekiem dotas visas lemšanas iespējas. Skolotāji ir tie, kas atbild par visu, bet algas,- skolai nav naudas.???. Valstī krīze. Kāda ir algu starpība vienā skolā?
Paldies Valsts prezidentam par attieksmi! Protams, ka algu apmēru var publicēt - nekā slēpjama jau tur nav, bet jautājums ir par to, kā šādus lēmumus pieņem - cieņpilnā dialogā vai autoritārā, augstprātīgā publiskā paziņojumā, turklāt tad visas algas varētu būt publicētas vienotā datu bāzē (skolotājiem, mediķiem, tiesnešiem u.c.). Algas vidēji skolotājiem nav mazas (tās jau daļēji visi var redzēt pašvaldību mājaslapās pedagogiem amatpersonām), bet tās ir tādas tāpēc, ka skolotāji apvieno dažādus amatus (protams, ir skolotāji, kas strādā tikai vienu slodzi par EUR 420.00 - mācību priekšmetos, kur ir mazs stundu skaits), kā rezultātā cieš kvalitāte. Normāli būtu, ja skolotājs strādā vienu slodzi 8 stundas dienā ar algu par slodzi, kā, piem., Igaunijā. Katrā ziņā nepieciešams cieņpilns, konstruktīvs dialogs, nevis naidpilnas emocijas no abām pusēm.
Ō, man ļoti patika LII komentārs: "Skolā nevajadzētu atļaut strādāt vecmeitām un šķirtenēm, ja neprot izveidot ģimeni, kā var audzināt bērnus!!!" Nez cik tad skolās paliktu skolotāju, ja vadītos pēc šāda principa?:)) Mjā, publicējot algas, pie uzvārda vēl vajadzētu arī attiecību statusu - jaunava, sieva, šķirtene, vecmeita, mīļākā...:))
Paldies. Miers un Bērziņš.
IETEIKUMS demokrātijai ! 10.12.2014. 09:16:35
Sabiedrība aizmirst, ka arī vecākiem jāaudzina savi bērni, jārāda labs piemērs, jo BĒRNI IR SAVU VECĀKU ATSPULGS ! VAR RUNĀT, KO GRIB, BET BĒRNI RĪKOSIES TĀPAT KĀ VECĀKI. Skolā bērni pavada tikai dienas daļu, trīs pārējās viņi ir vecāku aprūpē. Vieglāk ir meklēt vainīgos(skolu), nekā pašiem uzņemties atbildību, mīlēt , cienīt, uzklausīt savus bērnus.
Bet es vēlos lai publicē manu nabaga algu, 420 EU par vienu likmi, bez nodokļiem ( UZ ROKAS 300 UN DRUSCIŅ, JA IR BĒRNI, ATVELK DRUSKU MAZĀK, JA NAV BĒRNU, NOVĪLĒ T\A , LAI NU VISMAZ BATONAM SANĀKTU. Un tas ar 25 gadu darba stāžu, jaunie , kuti tikko atn\ak uz skolu saņem vēl mazāk.....kāda motivācijajaunajiem strādāt.....nekādas. Man nav , ko slēpt. Ja nu vienīgi valdībai palika drusku kauns. Bet par to gan šaubos. TIKAI NEPUBLICĒT KAUT KĀDUS VIDĒJOS, KUR SKOLOTĀJS STRĀDĀ UZ PAPĪRA 2, 3 LIKMES, BET SAPROTIET PAŠI, TUR DARBA KVALITĀTES NAV NEKĀDAS !!! PRIEKS PAR IGAUNIJU !!! uN JA NU SKOLOTĀJ BRAUC AR 20 GADĪGIEM AUTO, TAD TIE PAMATĀ IR VĪRU NOPELNĪTIE AUTO. Nevis skolotāju.
Paldies, Bērziņa kungs! Par Vienotību vairs nekad nebalsošu. Straujuma ir nekaunīga.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.