Lietotājvārds
Parole
Kādēļ man, dzīvojošam Latvijā, par savu nodokļu naudu (IZM) būtu jāizstrādā programmas valodas apguvei tiem, kas paši izvēlējušies dzīvi ārzemēs? Nevieni valodu kursi nav bez maksas. Un piekrītu sandrai, ka tā ir zemē nomesta nauda.
Uzskatu, ka visi līdzekļi, kas tiek doti diasporu skolām , ir zemē nomesti. Nevar mākslīgi turēt pie valodas un kultūras, ja ģimene to nedara. Atnākot sestdien vien padziedāt , padancot un iedzert tēju kopā- tā nav valodas apguve. Un vēl- kādi speciālisti māca latviešu valodu ārpus Latvijas? Bērnudārzu audzinātājas, kuras izglītību ieguvušas 90. gadu beigās un ar to viņu izglītības ceļš ir beidzies;pārdevējas, kuras prot runāt, bet par gramatikas pareizību sen jau ir aizmirsušas... Skarbi? Nē, patiesi, jo zinu to arī no pieredzes. Tikai un vienīgi no vecākiem ir atkarīgs, vai bērns teiks- jā, esmu latvietis un protu šo valodu runāt, rakstīt...
Kāda tur tālmācība un spec programmas??? Tie kas vēlas lai bērni runātu latviski, tiem arī runā. Pašam bērni savus pirmos 6 gadus pavadīja Anglijā un, neskatoties uz to, tagad peidalās latviešu valodas olimpiādēs. Atļaujiet skatīties LTV onlainā arī ārzemēs un problēma risināta.
Ak Latvijā latvieši tagad ir jau diaspora? Tomēr krievi latviešu valodas eksāmenu kārto ar labākiem vērtējumiem, nekā latvieši.
Protams, ja ģimenē tikai māte vai tēvs runā latviski, tad 90% ģimenē ar bērniem runā svešvalodā. Saku to no pieredzes.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.