Lietotājvārds
Parole
Jauna skolotāja 14.05.2015. 20:40:26
1)man ir vairākas augstākās izglītības. Esmu strādājusi arī kultūras nozarē. Ziniet, tas ir tāds pats "suņa darbs", ko neviens īpaši nenovērtē, tikai tu pats un kāds, kas koncertā applaudē. Arī tur naudas trūkst, tomēr darbinieki kaut kā vairāk pamanās izbaudīt dzīvi starp kultūras namu tīrīšanu līdz agram rītam, autoratlīdzību sarakstu rakstīšanu un vīzdegunīgu mākslinieku sagaidīšanu, lološanu, pavadīšanu.... Ārstiem NOTEIKTI ir vēl lielāka atbildība darbā! Nevar salīdzināt to, vai kāds bērns nedēļu ātrāk vai vēlāk iemācās reizrēķinu un to, vai kādam operāciju veic pavirši vai perfekti. Jo vairāk raud, jo vairāk asaru rodas. Jo vairāk nodur galvu no sūkstīšanās, jo ātrāk sāk vēl arī mugura sāpēt..... No čīkstēšanas vēl uzlabojumi nav notikuši. Jāvar paskatīties arī kritiski uz savu jomu un sevi. Kam ir labi, tam būs labi. Kam nav labi, tam arī zelta kalns šķitīs kā metāllūžņi. 2) Vecā skolotāja: Lieku darbu jau vienmēr var sev uzkraut....ja neprot plānot savu laiku. Papīru kalni tomēr vairs nav tādi kā agrāk, nevajag pārspīlēt. Mana mamma ir skolotāja, tantes un onkuļi un tagad arī kolēģes. Nerunāju no zilām debesīm. Tagad savu stundu "pierādu" e-klasē, kas ir minūtes jautājums. Ir jāveido iestrādes stundām, nevis izkārtu mēli katra stunda jāgatavo kā superšovs, kuras shēmu otrreiz nedrīkst atkārtot. Ir metodes, kuras bērniem pat ļoti patīk, tādēļ atliek vien nomainīt ciparus vai vārdus, atkarībā, kāds māc.pr. 3)Neuzskatu, ka tas, ka negatavojos katrai stundai vairākas stundas, mani padara mazāk kvalitatīvu. Tieši otrādi - es zinu jau uzreiz, ko darīšu, kā darīšu, nevis nositīšu laiku, rakstot miljons konspektus, lai stundā konstatētu, ka bērniem šodien pilnīgi cita pieeja vajadzīga. 4)Es neņaudu par to, ka mani nenovērtē. Jā, skolotāja darbs ir milzīga atbildība! Tomēr, ja labi paskatos apkārt, redzu, ka lielo naudu saņem tie, kas nevis čīkst, kā viņus nenovērtē, jo, redz, līdz vienpadsmitiem vakarā burtīcas laboja, bet tie, kas iedod skolēniem vienu pētniecisko darbu, pagūst aizbraukt "komandējumā" pieredzes apmaiņai un neiespringst par sīkumiem.
Jāsāk ar "veiksmes stāstu", atdodiet man manu algu, kas bija apcirpta 2009.gadā, tas ir sākuma punkts! Tad sāciet paaugstināt, kā bija solīts ar 2010.gada septembri - katru gadu 25Ls( tagad ap 35eiro) klāt. Piedodiet-atvainojiet, šodien ir 2015.gads, cenas arī ir mainījušās, un TAD valsts no manis un manas ģimenes aizņēmās 200 eiro mēnesī, valsts man ir parādā 200x12x6, tagad saskaitām. Slodze nav samazinājusies, darot to pašu darbu, saņemu arvien mazāk. Kā tas nākas, ka vieniem ir ko pielikt - aizsardzībai - a, mums atkal jāsarauj jostas? Par kontakststundām varētu būt vienota samaksa visiem skolotājiem Latvijā, un tālāk, ņemot vērā atšķirīgo skolēnu skaitu klasē, - par labošanu visiem pedagogiem, jo VISI labo darbus, par gatavošanos, jo visi gatavojas stundām ikreiz sameklējot ko jaunu un interesantu, par kvalitātes pakapēm, ieviest dažādas piemaksas par nostrādātiem gadiem skolā, jo nevar salīdzināt mani tikko svaigi izceptu pedagogu un mani tagad ar 12 gadu stāžu. Ja pedagogs piedalās tematisko nedēļu organizēsanā, arī piemakasa par papildus pedagoģisko darbu. Par aizvietošanu piemaksa - man nav jāstrādā idejas pēc, man arī ir bērni un ģimene, kas vēlas kaut ko redzēt un dzirdēt, garšīgi paēst un skaisti apģērbties. Pamats tam visam ir visur apkārt. Es ieeju bankā, apmaksāju rēķinu, izprintēju lapiņu, man vajag parakstu un zīmogu, par to man bankā prasa naudu, celtnieks mājās pieskrūvēja reģipsi, aizmirsām, ka vajag papildus stiprinājumu virtuves skapīšiem, noskrūvēja reģipsi, uztaisīja papildus stuprinājumu, pieskrūvēja atpakaļ loksni. Prasot samaksu - pierakstīja reģipša loksnes atkārtota montāža un demontāza 3eiro. A jūs vēlaties, lai pedagogs dāvina savu laiku, zināšanas, veselību. Cilvēki ar vairākām augstākām izglītībām pelna dienā 15-20eiro (!) , savaldot baru ar dažādiem temperamentiem, psiholoģijām, cenšoties iemācīt savu priekšmetu, manikīrs stundā, apkalpojot vienu klientu, izmācījies 6 mēnešus ilgus kursus - bieži pat bez vidējās izglītības, pelna 15 eiro. Apstādiniet planētu - es izkapšu! Man nav žēl, ka citi pelna vairāk, bet es arī esmu pelnījusi dzīvot, nevis izdīvot no tā, ko pasviež kā sunim. Un es nemainīšu profesiju, es par to izmācījos, es tur sevi redzu. Ja valdībai nav naudas apmierināt skolotāju prasības, tad jāsāk sev pašiem apcirpt algas.
Talisa Maegyr 13.05.2015. 20:45:41
Jaunā skolotāja! - Man pērngad bija 19 KS. Un caurvējš makā(402 EUR). Jā, bija gandarījums, ka varu normāli sagatavoties, laikus izlabot darbus, sakārtot žurnālu, ka laboratorija ir spodra un darbiem viss laikus un kārtīgi salikts. Bez lieka stresa un steigas, kas apēd nervus un darba kvalitāti. Ka nav jātērē vēlas vakara un agras rīta stundas. Taču gandarījums diemžēl neder par maksāšanas līdzekli. Šogad ir 29 KS + klases audzināšana. Jā, 700 EUR(u-ū, ministrienes, varen biezi, vai ne?), tas jau skolotājam skaitās nepieklājīgi daudz. Steiga, pārslodze, neizbēgamā nemitīga nepadarīta darba sajūta. Visnepatīkamāk, ka pietrūkst laika klasei, jo skolotājs jau nav svētais gars, kas vienlaikus var atrasties divās vietās. Nākamgad par tādu darbu es saņemšu krietni mazāk, bet reāli ne laika, ne spēka strādāt vēl kaut kur - nav. Tāda ir bagāto skolotāju reālā pasaule. Un tas ir tikai par darba apjoma un atalgojuma apjoma samēriem. Vēl ir birokrātija, atbildība bez instrumentiem tās realizēšanai, nepieciešamība izdabāt katra vecāka kaprīzēm utt, utt.
negribēju apvainot visus sporta skolotājus, bet tādi ir redzēti, kā manā piemērā minētie, jo skolā ir 3-4 sporta skolotāji, kur " smagāko paveic tie cītīgie, bet citi tikai knapi līdz stundai aiziet
Sporta skolotāja 13.05.2015. 13:24:19
Mācu sportu -uz skolu nāku pusotru stundu pirms mācību stundām ,lai piepumpētu bumbas ,izvietotu sķēršļu joslas uzraktu tāllēkšans bedres ,salasītu pudeles un citus atkritumus ,kas ir palikuši pēc apmeklētājiem ,jo stadions ir atvērts visiem. Pēc stundām paņemu uz mājām labojamo inventāru ,mazgājamās sporta formas uttt,utt., ..un tā laikam nav gatavošanās stundām.
Cienītā! Atļaušos precizēt - pārdevējai veikalā naudu maksā veikala īpašnieks, sētniekam - namu apsaimniekotājs, būvfirmai - būvuzņēmējs! Diemžēl, skolotāji pieder pie "Valsts sektorā strādājošajiem", tātad - par viņu algām lemj valsts, nauda tiek izdalīta no Valsts budžeta līdzekļiem.... Kārtīgs saimnieks labam darbiniekam labi samaksā, bet puskoka lēcējus patriec, skolās strādā visi - gan tie, kas no sirds, gan tie - "puskoka lēcēji"!
jaunā skolotāja noteikti māca kādu sportu vai tamlīdzīgu. Tur var bez sevišķas gatavošanās atsevišķām stundām un nav arī PD jāveido un jālabo
Vecā skolotāja 13.05.2015. 10:34:55
Jaunajai skolotājai. Nezinu, ko Jūs, jaunā kolēģe, skolā darāt, bet, lai novadītu kvalitatīvas 19 kontaktstundas, VISMAZ 19 stundas tam jāgatavojas: jālasa jaunākais pedagoģijā, mācību priekšmeta metodikā, jālabo bērnu darbi, jāveido darba lapas, jāpārdomā, jāplāno stunda un ārpusstundu aktivitātes, jāraksta papīru kalni, lai pierādītu, ka stunda reāli notikusi utt.
Jā, nauda par slodzi pieaugs visiem skolotājiem, jo 600 vai 700, vai 800 ir vairāk nekā pašreizējie 420 .Tikai ministrijā laikam rēķināt neprot: pašreizējie 420 izdalīti ar 21(pašreizējā slodze) ir 20 eiro par stundu. 600 (zemākā summa pēc jaunā modeļa) izdalot ar 36(jaunā slodze) ir tikai nepilni 17eiro. Pie tam līdz šim bija iespēja strādāt divas vai pat vairāk slodzes, piemēram 45 stundas(protams vairākās skolās), bet pēc jaunā modeļa - viena slodze - 36 stundas un viss! Par kādu algas pielikumu šeit ir runa!!! Kāpēc ministrija nepasaka godīgi, ka būs skolotāji, sevišķi lielajās skolās, kam alga saruks par vairākiem simtiem? Tie ir tie 30%, bet tā ir 1/3 daļa pedagogu!!! Un par tiem 70%, kam alga it kā pieaugs, prognoze ir stipri optimistiska! Kā var pieaugt, ja palielinot naudu, palielina arī slodzi! Elementāra matemātika!
jaunajai skolotājai 13.05.2015. 10:03:11
Nu gan dusmas par tādiem izteikumiem! Pēc pašreizējās algu sistēmas (nauda seko skolēnam), iespējams, kādam par 19 k-stundām arī ir 380 uz rokas, bet manā skolā ir apmēram tā: man ir 29 kontaktstundas un 6 internāta stundas. Saņemu 580 uz rokas. Jā, skolēnu skaits klasē nav liels, bet ieguldīto darbu stundu sagatavošanā tas nemazina un stundas darba intensitāti ne tik. Ātrāk varu izlabot darbus, protams...Dzīvokļa īre ziemā 450, vasarā 300, no tiem 200 eiro dzīvokļa saimniecei, jo pati par tādu algu dzīvokli nopirkt nevaru. 3 bērni vēl skolēni, vīram invaliditātes pensija niecīga... Atvaļinājums? Kad tas sākas, ir jāpaiet zināmam laikam, kamēr vispār atjēdzies no skolas...Brīvlaikos papīri, sēdes, kursi utt., kas, protams, ir vieglāk nekā stundas, bet atpūta gan tā nav. Un kopā tās ir tikai 2 nedēļas mācību gada laikā. Brīvu dienu kā tādu mums brīvdienās nav, varam izlūgties ārstu apmeklējumam. Citu amatu pārstāvji arī kursos iet savā darba laikā, ja vien meliorators neiedomājas iet aušanas kusros:) Ar varu neviens neliek par skolotāju strādāt, bet visiem par sētniekiem un apkopējiem arī vietas nepietiks...Un kādam tā jaunā paaudze jāmāca būs tā vai tā...
nu tu gan jauna skolotāja un riita ārkārtīgi daudz zini par skolotāja darbu ja atļaujies tā spriest-pirmkārt jau arī pedagogam ar vienu augstāko nepietiek ,lai strādātu nepārtraukti ir jāmācās ,to nopietns pedagogs sapprot pats neskatoties ka tiek pieprasīti sertifikāti un kursu apliecības,arī atalgojums ir svarīgs ne tikai tāpēc ka vajag ēst un jāuztur ģimene, bet arī skolēnu priekšā jānostājas pieklājīgā izskatāun vienu daļu savu naudas līdzekļu iztērē lai klasē noritētu pilnvērtīgs darbs,jo katru dienu kādiem diviem trijiem nav līdzi darba piederumu,nav burtnīcu un pildspalvu utt.,ekskursijā vedot vai aizbraucot uz teātri arī kādam palīdzēt vajag,jo zini ,ka bērns nepiedalās, jo vecākiem nav līdzekļu.domāju ,ka neviens nedomā ka citas profesijas pārstāvji ir zemāk stāvošie-bet,lai strādātu par skolotāju ir jāmācās daudz vairāk unarī līdzekļi jāiegulda vairāk
www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/izglitibas-ministre-es-neesmu-sanemusi-skaidru-ne-skolotaju-algu-finansejumam.a129251/?utm_source=tvnet&utm_campaign=news&utm_medium=iframe_vertical
Redzēju =>Ministre 13.maija "Rīta Panoramā" 13.05.2015. 09:45:42
1) jaunais pedagogu atalgojuma modelis par 97% ir gatavs, bet tajā vēl nepieciešamas pieslīpēt nianses; 2) jaunajā modelī nav iestrādātas visas vēlmes un vajadzības, jo visas prasības nav iespējams ņemt vērā ierobežoto budžeta iespēju dēļ; 3) skolotājiem lielās skolās, ar lielu skolēnu skaitu un lielām slodzēm algas varētu samazināties; 4) skolās ar mazu skolēnu skaitu nevarēs būt daudz skolotāju, tiks noteiks, cik pedagogi ir nepieciešami, lai īstenotu mācību programmu; 5) skolām piedāvās konkrētu amatu vienību (direktors/vietnieki) skaitu; 6) pašlaik nav skaidras atbildes, vai IZM būs iespējams iegūt šogad provizoriski aplēstos papildus 9 miljonus eiro jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanai. P.S. Gan jau ieliks portālā LSM.LV, tad visi varēs redzēt.
Sākumu redzēju šorīt. Ja naudu neiedos, tad modeli neieviesīs (tā izteicās ministre), bet vēl būs kaut kāda apspriede. Un jau pavīdēja jau vārdi- tā kā budžets jākonsolidē, tad vājas cerības, ka....
Ministre 13.maija "Rīta Panoramā" 13.05.2015. 09:30:06
Varbūt kāds(-a) redzēja?
Izglītības modeli jau 25.g.ir svietā un vēl ilgi būs..žēl jaunos ped.,kam reāli nekas nebūs ..!(((Skolā ir labi strādāt vadībai,kas sev labi izkārto prēmijas un vēl tiem,kas tuvāk vadībai..
vai nevar nosaukt konkrētu ciparu,cik par 36 stundām saņems.ko var muļļāties ar tām lapām.neviens pedagogs nelasa tos palagus un arī nesaprot,kas tur rakstīts.visādas formulas,aprēķini,lai sagozītu galvas
jaunajai skolotājai 13.05.2015. 08:42:28
Es labprāt strādāju 12 stundas dienā fizisku darbu ,ko arī vasarās daru ,lai izdzīvotu ,bet tur man neviens nav jāmāca ,jāpieskata ,neviens nekliedz ,negūst bezjēdzīgas traumas ,nečakarē man smadzenes un es vienkārši padaru sev uzticēto darbu. Un ja nebūt skolotājam vasaras atvaļinājuma tik gara ,mēs puse sen jau atrasto psihoneiroloģiskajās slimnīcās ,kur daudzi jau tāpat esam pabijuši.
Kāds te gribēja zināt par reālo peļņu. Manējā sekojoša. Skaidrā saņemu apm. 980 EUR, bet - ceļos 6:00, līdz pusdienlaikam esmu vienā skolā (vispārizglītojošā), tad pārbrauciens ~50 km, pēcpusdienā esmu otrā skolā (profesionālās ievirzes skola), mājās pārrodos 20:30, laboju darbus, gatavojos rītdienas stundām, gultā esmu, cerams, ap 23iem, bet bieži vien pēc spoku stundas. Sestdien atļaujos no skolas atpūsties, bet jau svētdienas pēcpusdienā sāku darīt nepaspētos darbus - labot KD kaudzes utt. Vai saņemu daudz vai maz par šādu koncentrācijas nometnes režīmu - kā nu kuram šķiet. Man arī ir bērni, kurus reti redzu, jo no rīta tie vēl guļ, bet vakarā jau guļ.
to Jauna skolotāja 13.05.2015. 07:47:38
Jauna skolotāja = pašnāvniece! Kādēļ gan Jūs vispār dzīvojat? Vai arī - vecāku paspārnē vēl aizvien dzīvot ērti? Tas, ka Jūs TĀ strādājat par skolotāju, nenozīmē, ka tik bezatbildīgi ir arī pārējie skolotāji. Šķiet, Jūsu vadība vispār staigā nemitīgi aizmiegtām acīm un Jūs savu algu nopelnāt, pati nesaprazdama, par ko.
Urā!!! Esmu starp tiem 30%, kuriem algu samazinās vismaz par 30%!!! Lai dzīvo mūsu jaukā ministrija un vienmēr ziedošā Papuliene!
skolotājs - eksaktais 13.05.2015. 07:37:21
Vai tad IZM ierēdņus turpmāk sauc par jaunām skolotājām? "Būsim zināt"!
Jauna skolotāja 13.05.2015. 07:19:38
Lai nu kurš, bet skolotājs činkst visvairāk!!! Man jau dusmas! Te izlasīju, ka kādam ir 19 kontaktstundas un saņem 380 uz rokas. KAS IR 19 kontaktstundas?! Dažs labs darbinieks mūsu valstī tādu naudu saņem par normālu darba laiku - strādājot no 9:00 līdz 17:00 5 dienas nedēļā. Izlaidušies mēs esam!!! Mums ir tik garš atvaļinājums kā nevienam! Stundas lielākajai daļai beidzas aptuveni līdz trijiem dienā! Gatavošanās darbs TOMĒR ir citādāks nekā atkal dažam labam citam darbiniekam, kurš līdz pat 17:00 strādā vaiga sviedros. Skolēnu brīvdienās atkal atslodze no ikdienas stundām, kad ir iespēja iet kursos, (ko citu amatu pārstāvji var izdarīt tikai atvaļinājumā vai pēc darba laika, vakaros), apspriesties sēdēs un, būsim godīgi, ir skolas, kur vadība piemiedz acis, ja skolotājs aiziet mājās ātrāk. BET SKOLOTĀJIEM JAU TIK GRŪTA DZĪVE! Ja alga neapmierina, tiek meklēts papildu darbs, vai vispār cits darbs -kāds ar varu liek par skolotāju strādāt?!
Ziniet pedagogi,apriebies klausīties kādi jūs nabagi un kā jums un mediķiem vienīgajiem gribas ēst un jāuztur ģimene.Esmu savā darbā un audzinot bērnus saskārusies ar tādu skolotāju attieksmi,ka nekāds naudas daudzums viņos neieaudzinās cilvēciskumu.un lai nu lauku skolotāji kautko teiktu,jo algas tur mazākas,bet arī skolēni daži,tad pilsētu skolotāju algas ir gana pieklājīgas.ja nopublicētu,tad gribētu paskatīties,ko teiktu dažs labs.varētu padomāt ka par naudu jūs kļūtu jaukākas,cilvēcīgākas un iejūtīgākas.Es strādāju profesijā kur ar vienu padomju laikos iegūtu augstāko nepietiek,ikdienā palīdzu cilvēkiem un bērniem,bet mana alga nevelk līdz skolotāju algai,UN ARI MAN IR ĢIMENE,BĒRNI UN PAMATVAJADZĪBAS.Un nekad es neesmu atļāvusies uzskatīt ka pārdevēja veikalā,kasiere vai jebkurš cits ir zemākstāvošs ar mazāk vajadzībām.Sen vairs neticu ka ar naudu piegrūsts mediķis un skolotājs cels Latvijas nākotni-šīs divas profesijas ir mūžīgā badā.
>>> Sabiedrību tracina ar tādu algas skaitļu nosaukšanu(projekta modeļa papīros), ka daudzi tiešām šokā - ko, vēl viņiem maz!? >>> Jā, jā, tikai dikti uzmanīgi jāseko visam līdzi. Vakar, atverot IZM mājas lapā dokumentus, jau parādījušies citi algas skaitļi, nu jau 1. grupai ir zem 800, arī 4. grupai jau vairs tikai 910, bibliotekāram jau palikuši vairs tikai 550. Kamēr nonāks līdz pieņemšanai, būs tie paši 420, tikai par jau 25+ kontaktstundām par slodzi :D
Iesaku mums šeit visiem pedagogiem godīgi apvienoties "vienā dziesmā" un vismaz anonīmi padalīties - kāda kuram slodze un kādu summu "uz rokas" par to saņemam! Tad vismaz redzam šeit reālo atšķirību! Man - 20 kontaktstundas un par to saņemu 402 EUR "uz rokas". Protams, ar to izdzīvot nevaru, tāpēc strādāju arī vēl citā darbā uz slodzi. Jā, esmu pārgurusi... Pašas bērniņš no tā cieš.... :( Es negribu, ka tiem, kuriem lielākas algas, to samazinātu!!! Tikai godīgi to, lai tiem, kuriem zemākās - palielina! Naiva cerība laikam...
Mācību gads beidzas un skolotājiem, aizejot atvaļinājumā, ir jāzina nākamā gada slodze!!! IZM amatpersonas, lūdzu, ievērojiet Darba likumu! ( To pašu , uz kuru tik bieži atsaucaties). Jūsu haotiskums pašreiz rada stresa situācijas skolās! Mums, skolotājiem, jāsaprot varēsim izdzīvot vai jāmeklē vēl kāds darbs. Vai skolotāja darba ražīgums būs lielāks, ja mēs būsim spiesti strādāt 2 darba vietās? Šo modeli jau padomju laikā izmēģināja, bet drīz vien saprata, ka "labs skolotājs ir paēdis skolotājs", nevis steidzīgs ceļotājs.
Mans jaunais modelis ar 1.septembri.!!!!! Jaunais skolotājs ,kurš tiko saņemis skolotāja papīrus saņem 700eur uz rokas. Visi pārēji 700+ par nostr. gadiem( pieredzi)+klase+burtnīcas+skolēnu skaits klasē+ viss pārējais. Cik ilgi mana samaksa būs vienāda ar apkopējas? Un kāpēc man būs jāstrādā skolā 36stundas,tas ir katru dienu,lai mana alga būtu tikai par 10% lielāka. NEKAUŅAS! Beztermiņa streiks UN TIKAI! Man tagad ir 380 uz rokas ar trim apgādājamajiem par 19 kontakt stundām. Pēc ministres vārdiem man skolā par 36st. septembrī 380+38(10%)=418eur? NIRGĀŠANĀS..Pārliecināts tikai par streiku!Esmu izmantots-visi man solījuši un sola cilvēkalgu kopš 1991gada!NETICU NEVIENAM!Mana pieredze 25 gadi.Valdība to diletantiski nevērtē!
skolotājs - eksaktais 12.05.2015. 22:27:40
Ministre un visi pārējie IZM liekēži var sajūsmā berzēt rokas - skolotāji ir tik zemu krituši, ka gatavi streikot pat , lai saglabātu esošo nožēlojamo algu, jo baidās, ka nesamazina pat to - kā pēc neliešu izstrādātā projekta iznāk.
Žagata, tēits drīz būšu 12.05.2015. 20:43:59
Vārna, tu pie olām vai pie olām? Šajā portālā?
Vispār jau ministre mums ir ģeniāla. Ar jauno modeli sarīdīja skolotājus tā, ka viņi tagad bezmaz vai gatavi atteikties no visām savām prasībām, tikai lai saglabātu savu esošo algu, slodzi un pārējās lietas. Sak, še, jums lētticīgie skolotāji. Bet nu skolotājiem jau arī nepietiek nedz prātiņa, nedz mugurkaula, nedz spējas beigt ēsties un konkurēt savā starpā un sākt beidzot tiekties uz vienotu mērķi t.i. uzsākt nopīgu, vienotu beztermiņa streiku izvirzot konkrētu prasību, piemēram, ieviest kādas citas ES valsts (jo jau kādu laiciņu esam taču ES sastāvā) jau izstrādātu un praksē atstrādātu modeli, un līdz šīs prasības reālai izpildei, nevis tikai kārtējiem kompromisiem un solījumiem (daudzu gadu pieredze vēsta, ka šie solījumi dzīvē tiek atlikti no astronomiskā gada sākuma uz mācību gada sākumu, no mācību gada sākuma uz astronomiskā gada sākumu, no astronomiskā gada sākuma uz mācību gada sākumu, no mācību gada sākuma uz astronomiskā gada sākumu, no astronomiskā gada sākuma uz mācību gada sākumu, no mācību gada sākuma uz astronomiskā gada sākumu, no astronomiskā gada sākuma uz mācību gada sākumu un tā līdz bezgalībai.........
Tāda ciniska ņirgāšanās par skolotājiem, kā šis "modelis", sen nav piedzīvota. Veiksmes stāsts...... Sabiedrību tracina ar tādu algas skaitļu nosaukšanu(projekta modeļa papīros), ka daudzi tiešām šokā - ko, vēl viņiem maz!? Bet to, ka reāli maciņā sanāks daudz, daudz mazāk - to jau kautri noklusē. Turklāt par samazināto atalgojumu pienākumu apjoms pieaugs! Par "strādāt labāk" tādā situācijā nav ko domāt.
Tos modelētājus ir vēlēšanās piekaut. Man bērniem arī nākamajā gadā vajag ēst. Es nevaru atļauties strādāt mazāk un vē krietni mazāk saņemt.
Mums skolā algas samazinās . Strādat drīkstēšot mazāk, bet galvenais,ka atalgojums samazinās 70%. IZM laikam dzīvo citā pasaulē.
Man žēl jūs. Jūs strādājat, bet naudas nenāk daudz.
nu patiešām!!! 12.05.2015. 17:59:02
Veriet vaļā MK noteikumu projektu! Skatieties, kā pa dienām sarūk plānotā likme! kas būs rīt???
bbb
Ja skolā samazinātu papīru birokrātiju un nebeidzamās atskaites, ko pieprasa māc.pārzines, piekristu 30 EUR algas samazināšanai, nemainot visu pārējo. Šobrīd vietnieces galīgi satrakojušās, laikam, jūt, ka, pieņemot jaunos noteikumus, vajadzēs iet uz klasi (1 vietniece uz 200 bērniem).
Nu, kā lai zinām, kas mūs sagaida nākotnē? Personīgi mani ir pārņēmusi dziļa, dziļa depresija. Vairs neko negribu - ne darbu, ne hobiju, ne prieku.... gribu aizmigt un nepamosties, jo neredzu jēgu šai mūžīgajai vergošanai gaišākas nākotnes vārdā..... Bet rīt no rīta man atkal būs jāienāk klasē pie bērniem un viņi nedrīkst redzēt mani nīgru un pārgurušu, tāpēc nāksies "savākties"un smaidīt....
modelētāja - piegriezēja

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.