Lietotājvārds
Parole
Lielākajai daļai skolotāju minimālā alga valstī! Skolotājam jābūt vienmēr laikā, jāsmaida ,arī tad ,kad akmens kaklā piekārts; vienmēr jāatbild par kaut ko,arī par vardarbību skolā. Nemitīgi jāmāca ,arī to ,ko tēvs ar māti nav iemācījuši.Bieži jānorij personīgi pazemojumi ,aizvainojumi. Jādomā kā tikt uz skolu,kad naudiņa cauri jau mēneša vidū.Nu neadekvāta samaksa par tādu atbildību.Teiksiet ,divi mēneši atvaļinājums! Bet ar tādu naudu, grūti to nosaukt par atvaļinājumu. Lielākā vecāku daļa vispār nenāk uz skolu ,pat uz sapulcēm. Vecāku vienaldzība, skolotāju algas , parāda īsto Valsts, sabiedrības attieksmi.
Bija sauklis,ka bērni no laukiem vedami uz skolu pilsētā...un tad sižets,ka Rīgā skolas pilnas...tad lūdzu,ar autobusu centralizēti var skolēnus vest uz tukšajām provinces skolām...sešos no rīta autobusā un mācies bez bēdām,kā tagad dara lauku bērni ...
Kāpēc jūs neatceraties vienu? Latvija ir maza. Iedzīvotāju maz. Nodokļu maz. Kuldīga maza. Skolu daudz????? Es mācījos lielā klasē bez problēmām. Meita mazā un ir dažādas problēmas.
skolotāja. 19.05.2015. 08:55:49
Malači Kuldīgas pašvaldība. Nav bērni jāgrūž kā siļķes mucā. Lielie kombināti vairo vardarbību skolās, jo pedagogi nevar redzēt katru mirkli ko tas lielais bars dara. Kuram ienāca tik dumja doma galvā, ka samazinot telpas palielināsies algas. Tās ir divas dažādas kases algu maksā valsts, skolas uztura pašvaldība. nekur nav teikts, ka to naudu ko ietaupīs uz ēku uzturēšanu pašvaldība atdos skolotāju algām.
Tiek stāstīts "pilnīgs sviests". Izņemot dažas valsts uzturētas skolas (pārsvarā speciālās internātskolas bērniem ar dažādiem attīstības traucējumiem), par skolu uzturēšanu tiek maksāts no pašvaldību budžeta, bet skolotāju algām no valsts budžeta tiek iedalīti līdzekļi speciālas mērķdotācijas veidā! Ja pašvaldība vēl var būt "laba", un kaut ko piemaksāt skolotājiem (diemžēl lielākā daļa pašvaldību tā nedara), tad valsts dotāciju skolotāju algām nekur citur izmantot nevar, un nekādu ēku uzturēšanu no šīs naudas neapmaksā!
Un cik miljonus gadā izmaksā 1 jaunā VID ēka??? Represīvajam aparātam no valsts budžeta nauda atrodas, bet pedagogu algām nē??? Vecu kara tehniku iepērk par miljoniem, budžeta iestādes šķērdē līdzekļus uz nebēdu!!! Sarakstu varētu turpināt!!! Kā vispār nav kauna????
Arī pašvaldības skolās pedagogu algas maksā no valsts mērķdotācijas. Tam nav nekādas saistības ar pašvaldību budžetu, ko varētu ietaupīt apvienojot skolas. No tā skolotāju makos nekas netiks. Izņēmums atbalsta personāls un interešu izglītība. Diemžēl redzams, ka daudzi to nesaprot un raksta muļķības.
to Andris 18.05.2015. 12:24 un kas gan būtu slikts, ja ēku uzturēšanā ietaupīto piemaksātu skolotājiem? Un skolotājiem jau gribētos, lai šādi "ietaupās" un viņu maciņos nokļūst pēc iespējas vairāk.... Tas jau nekas, ka skolēnu skaits klasēs zem 10. Tas jau nekas, ka no sienām krāsa lobās un grīdas nelīdzenas- galvenais- naudiņa ripotu skolotāju maciņos. Pēc tam atkal brēks, ka pašvaldība neko nedara. Bet skolas un to uzturēšana taču pārsvarā domāta bērniem!
GEPARDU FANS ':D 18.05.2015. 18:26:34
Gepards (Acinonyx jubatus) ir kaķu dzimtas (Felidae) plēsējs un ir vienīgā dzīvojošā suga gepardu ģintī (Acinonyx). Gepards ir salīdzinoši netipisks kaķu dzimtas pārstāvis. Gepards ir slavens ar savu ātrumu. Tas ir ātrākais sauszemes dzīvnieks[1], bet nespēj uzkāpt kokā kā citi kaķu dzimtas dzīvnieki. Tas spēj attīstīt skriešanas ātrumu līdz 112 km/h.[2] Protams, ilglaicīgi skriet gepards ar šādu ātrumu nespēj. Parasti tas spēj noskriet ar šādu ātrumu apmēram 460 metrus, bet 100 km/h gepards spēj iegūt trīs sekundēs, kas pārspēj lielāko daļu sporta mašīnu[3]. Gepardi dzīvo Āfrikā un Dienvidrietumāzijā. Neliela populācija dzīvo Irānā, apmēram 70 - 110 īpatņi.[4] Pastāv uzskats, bet tomēr tas tiek ļoti apšaubīts, ka daži gepardi joprojām dzīvo Indijā, toties ir neseni pierādījumi tam, ka gepardi joprojām mīt Pakistānā Beludžistānas provincē.[5] Gepardiem patīk atklātas vietas: pustuksneši, prērijas un savannas, un zemi krūmāji. Tos var sastapt arī kalnainos apvidos[6]. Zinātniskā nosaukuma ģints vārds "Acinonyx" grieķu valodā nozīmē "nekustīgie nagi", bet "jubatus" latīņu valodā nozīmē "ar krēpēm", sasaucoties ar gepardu mazuļu krēpēm.
Talisa Maegyr 18.05.2015. 18:17:32
Dīvaini.... ēku uzturēšana un komunālie izdevumi tiek finansēti no cita budžeta(pašvaldības), algas - no cita(valsts mērķdotācijas). Viena budžeta līdzekļus vai tad drīkst principā tērēt otra budžeta vajadzībām? Tad jau algu fondu arī vienā dienā sāks tērēt elektrības rēķinu apmaksai. ;)
YOOO VISI... KAA IET PA DZIIIVVVIIITTTIIII
skolotājam 18.05.2015. 14:49 18.05.2015. 17:41:05
Jautājums: Vai vienmēr visu izšķir tikai nauda??? Atbilde: Jā. Jo vairāk jāmaksā skolotājiem, jo mazāk paliek ierēdņiem. Tādēļ skolotājiem nāksies piekāpties.
Skolēni un skolotāji nav nedzīvas būtnes, kuras pārbīda no vienas vietas citā, bet gan kolektīvi, skolas tradīcijas un dzīvi cilvēki. Vai vienmēr visu izšķir tikai nauda???
slieka_Lailai 18.05.2015. 14:42:58
Neko jau sev neērtībiņa - klasē 21 vai 31 audzēknis, darbus labot 20 vai 60 gabalus...nav jau laikam strādāts liela skolā....
Taisām vaļā kombainus un kolhozus kolektīvajai skološanai. Izglītības līmenis arī būs kā Itālijā...
Vai tiešām kuldīdznieku viedoklim par labu esošo skolu modeli nav nekādas nozīmes??? Mans bērns tiek izglītots par manis maksātajiem nodokļiem, tātad man ir tiesības izteikt savas vēlmes pašvaldībā. Paldies Kuldīgas domes vadībai, ka respektē novada iedzīvotāju domas.
Muļķības 18.05.2015. 13:18:54
kārtējo reizi - muļķības. Divi dažādi maciņi, līdz ar to nav saistīti. Ieekonomējot vienā neparādīsies nauda otrā.
Andrim Pat privātskolās algu pedagogiem maksā no valsts, jo nauda seko skolēnam! Tikai pirmsskolā (izņemot 5, 6gadniekus) maksā pašvaldība.
Un kam tas izdevīgi???? 18.05.2015. 12:35:05
Lielākā problēma ar uzblīdušo skolu administratīvo aparātu - vietnieku skaits aug gluži kā sēnes pēc lietus! Agrāk bija 2 vietnieces, tagad 5 uz 0,3 -0,5 slodzi. Likmju summa nemainās, bet pieprasīto atskaišu u.c. "dokumentu" daudzums pieaug nenormāli! Soēj tik drukāt!
Vai esat atraduši apvienojamo skolu direktoriem un vietniekiem krēslus?
un kas gan būtu slikts, ja ēku uzturēšanā ietaupīto piemaksātu skolotājiem?
Kādi reāli būtu mīnusi skolu apvienošanai?! Tieši no skolotāju skatu punkta?
Noskaties de-facto sižetu, pirms pats jaucies.
Skolas taču ir dažādas. Ir skolas, kurā skolotājiem algas maksā no valsts, ir skolas, kuras ir pašvaldības pārziņā.
Nevajag jaukt divas dažādas lietas. No pašvaldības naudas nemaksā skolotājiem algas. Žurnālistiem vispirms būtu jāparunā ar speciālistiem, nevis nepareizi jāinformē.
Ēku uzturēšana ir uz pašvaldības pleciem, skolotāju algas maksā no valsts mērķdotācijām.
Jaunajā atalgojuma modelī 900 eiro liela alga nav paredzēta. Viņi var apvienot, ko vēlas, tāda alga nebūs.
Klase ar 30-35 bērniem? NĒ, PALDIES. Tad labāk, lai ir 3-5 skolas rajonā.
Noteikti Kuldīga nav vienīgā pilsēta ar šādu problēmu. Es būtu tikai par to, ja samazinātu skolu skaitu ar domu, lai palielinātu skolotājiem algas. Klases būtu lielākas un skolas nedaudz tālāk. Tas arī viss - pāris neērtības.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.