Lietotājvārds
Parole
Izdienas pensijas būs smieklīgākas par algām ! Ja izdienas pensija ir vismaz vidējā alga valstī ,tad varbūt varētu turp doties! Sporta učukiem būs jāintegrējās mācību procesā arī ar kruķiem! Mani novērojumi -mūsu valdībai labās ieceres nepiepildās ,bet sliktās vienmēr!
skolotāji, ziņas lasījāt? še jums vēl viena sauja sāls plēstā brūcē - nākamgad "mazākais ļaunums" par kuru ietiepīgi balsojāt kādā skaistā pagājušā gada rudens dienā grasās palielināt nodokļus. un tā jau gluži nav, ka visi viņu solījumi netiek pildīti. šito viņi izpildīs pavisam noteikti. tā ka turpiniet icēt un cerēt. un pēc pāris gadiem nezaizmirstiet arī atkal noticēt "krievi nāk!"sauklim un nobalsot par "mazāko no ļaunumiem".
ņer ņer, yada, yada 15.06.2015. 13:55:54
Kamēr skolotāji būs tik stulbi, naivi, lētticīgi un domās, ka viss ir panākams tikai ar komentāru rakstīšanu internetā (jo sevišķi portālos kurus no "krējuma" neviens pat lāgā nelasa un ja lasa, tad tikai lai ierēktu par nabagmājas iemītnieku problēmām un kasīšanos savā starpā) un plusiņu, mīnusiņu likšanu citu respondentu komentāriem, kā arī laiku pa laikam turpinās nodarboties ar bezjēdzīgu tvaika nolaišanu tajā populārajā bezjēgas brīnumā, kas saucas "manabalss", noticot meliem, ka šie paraksti ir baigais ieguldījums viņu nākotnē, tikmēr viņi neko arī nesasniegs. Turklāt bēdīgākais ir tas, ka viņi tā domās un rīkosies vēl ilgi, ilgi, ilgi, ilgi un arī šim komentāram akli un spītīgi ieliks mīnusiņu. Piedodiet, skolotāji, varbūt nākamās paaudzes būs drusku gudrākas par jums. Tiesa tās gan būs ne šeit, bet Anglijā, Īrijā, Norvēģijā, Vācijā, ASV........... un viņu nodokļu dēļ (kuri Latviju tīri loģiskā kārtā nemaz nesasniegs, bet cels citu valstu labklājību) jums pat jūsu mazmazītiņajām pensijām līdz galam nesanāks ko izmaksāt.
Vecu cilvēku liels īpatsvars izglītībā ir izdevīgs, jo viņiem nav jāuztur ģimene. Pirmspensijas skolotājas īpaši nesatraucās par zemu atalgojumu,jo viņu jaunība ir pagājusi pie tukšiem veikaliem un necilām aldziņām.Skolā šīs sievietes izcili realizē visas izglītības funkcionāru fantāzijas.Jaunieši ir pagrūti pieradināmi pedagoģiskai videi,drusku pastrādā,izaugsmi neredz un dodas labākas dzīves meklējumos.
Oi, skolotāji, streikotāji! Cik tad gadiņus jūs to savu streiku solat? Un kā vispār jums ar kultūru? Pat savā starpā neko sarunāt un noorganizēt nespējat. Taču skaitaties visi tādi inteliģenti, gudi un izglītoti cilvēki. Lepojaties ar saviem diplomiem un pakāpēm. Palasiet savus komentārus un kritiski padomājiet paši vai šāda niķošanās, tukši solījumi (streikot, protestēt, kaut ko darīt vai nedarīt), citu, sevišķi slinkāko skolēnu un to, kam dzīvē pat ne tik nav paveicies kā jums un to kas jums darba vietās nekurnot kalpo ik dienas (tā vietā lai šos cilvēkus iedvesmotu un motivētu mācīties, kāpt pa karjeras kāpnēm u.tml.), nonicināšana vispār atbilst cilvēkam ar augstākās izglītības līmeni un diplomu? Ja vēl tā augstākā izglītība būtu nopirkta, tad varētu saprast. Taču vispār skolotājiem jau nu būtu jāapzinas jau augstākā izglītība ir kas vairāk nekā tikai diploms un diplomdarbs. Tā diemžēl ir arī prasme domāt, izteikties, atbildēt par saviem vārdiem un darbiem, būt inteliģentam un kulturālam cilvēkam, kas prot ne tikai mācīt, bet arī iedvesmot citus. Diemžēl ne visi pedagogi kuriem ir diplomi ir šīs augtākās izglītības un lielākas algas cienīgi. Taču tie, kas ir diemžēl šo pārējo gļēvo "augsti izglītoto" pabiru dēļ, kas konkurences un dažādu citu untumu dēļ "sprauž sprunguļus spieķos", savus mērķus uz lielāku algu un labāku dzīvi tā arī sasniegt nespēj.
...piemēram, apkopēju, sētnieku, laborantu, elektriķi, santehniķi, garderobistu u.t.t. varētu laist stundās par to pašu algu, vai ne?
Jūs sajaucāt portālu, Jums jāiet uz e-slota.
to skolotāja 14.06.2015. 17:37 streiks, ilgtermiņa streiks, kārtīgs ilgtermiņa streiks... nu ko var bazūnēt to kā nekad nebūs. Nebūs jums tur nekāds streiks, kamēr visi skatīdamies viens uz otra gaidīs, kad kāds cits (atlidojis no Marsa) to noorganizēs. Bet neko citu jau tie pedagogi nemāk. Tikai brēkāt un pa laikam nolaist tvaiku interneta vidē. Starp citu skolas tehniskajiem dabiniekiem uzturot skolu lietošanas kārtībā, salīdzinoši baudāmā tīrībā un estētiskajā noformējumā jau dzīve nebūt nav labāka, kaut arī atbildība nebūt nav mazāka kā skolotājiem, tik vien tās atšķirības ka skolotāji ir vienīgā kas brēc un skolotāji ir tie kurus viņu brēkšanas dēļ pamana, kamēr, piemēram, apkopēju, sētnieku, laborantu, elektriķi, santehniķi, gaderobistu u.t.t. nemaz nepamana kamēr skolas tualetē var ieiet bez garajiem zābakiem, pa gaiteni un klasēs nestaipās putekļu vērpetes, sniegotā ziemā skolā var ieiet pēdējos metrus nebrienot pa dziļu sniegu, elektriskais apgaismojums deg kā nākas, skolas kopētavā visi materiāli tiek sakopēti laikā, tiem kuriem skolās palaimējies ar laborantiem nav pašam jārūpējas par daļu savu mācību stundu nodrošinājuma un to radītajām sekām aka. netīrību, bērniem ir drošības sajūta, ka viņu cimdi, zeķes, zābaciņi būs pieejami arī pēc stundām un ar tiem nav jāstaigā no klases uz klasi, pēc vasaras skolā brīnumainā kārtā ir pazuduši dažādi pleķi uz sienām un pat grīdas ir nesen pārkrāsotas u.t.t.
cerams, ka rudenī beidzot notiks kārtīgs ilgtermiņa streiks, jo nu jau tā ņorgāšanās pae skolotājiem pārsniedz visas robežas!! arodbīdrību līderi jāpārvēl, ja ir tik bezzobaini. KĀPĒC SKOLOTĀJIEM VIENĪGAJIEM - AR 420 eiro PIRMS NODOKĻU NOMAKSAS - NEPIENĀKAS VESELĪBAS APDROŠINĀŠANA????? Vai kāds ir parēķinājis, cik no savas pārsimts eiro pazemojošās algas skolotājam jāatdod par ārstēšanos, ārstu apmeklējumie,. izmeklēšanām? Nelietīga ir šīs valsts valdība, neko citu pateikt nav iespējams.
A ka ta tie cilveki ,kuri strada ar smagajiem bērniem un pieaugušiem ,vai ta viņi nav pelnijuši izdienas penciju/? Auklite vai tie tehniskie cilveki ,kuri strada aprūpes centra Domāju ,ka pa viņiem ari vajadzetu padomat tas nav viegls darbs
Jau trešo reizi " dabīgā nāvē" nomirst doma par izdienas pensijām. Sporta skolotāji ir nemitīgā stresā, ik stundu uzmanot skolēnus, lai nebūtu traumu, nerunājot par demonstrējumiem. IZDEGAM!
sporta učuks stāžs25 13.06.2015. 21:35:16
domāju-līdz 30 g.darba stāžam 5gadi ,bet līdz 60 vecuma gadiem 9gadi. Zinot par niecīgo pensiju, priekšlaicīgajā izdienas iet nespīd! NEIZDZĪVOT!(neviens neies!)... PRiekšlikums : izdienas pensija 1000eur uz rokas un problema atrisināta!
Valsts ierēdņi saņem kompensāciju (nezinu gan, kā tas precīzi nosaukts, bet saņem) par to, ka viņiem ik dienas jākontaktējas ar dažādiem ļaudīm, starp kuriem var būt arī slimi un infekciozi cilvēki. Interesanti, vai skolās šis apstāklis pilnībā ir novērsts? Man liekas, ka skolā tas ir vēl bīstamāk, jo daži vecāki savus sasirgušos bērnus palaiž uz skolu, ir slimības, kas neafišējas, bet cirkulē bērnu kolektīvos un nekāda higiēna un tīrības ievērošana neglābj, klasē jāsēž ap 30 cilvēkiem. Redziet, teorētiski uz skolu esot jāiet veselam, tāpēc skolotājam pat veselības apdrošināsana nepienākas. Pa iestādēm drīkst staigāt slimi? Viņi vienkārši nāk un uz skolu ir tāpat, jo baidās nokavēt ieskaiti vai ko citu.
Zināšanai. Ķīmijas eksperiments es arī demonstrēju personīgi, ar ar savām rokām salieku aparatūru un traukus, tad arī vielas un beigās aizdedzinu spirta lampiņu.
Gribu piebilst, ka arī vispārizglītojošo skolu mūzikas skolotājiem būtu nepieciešama izdienas pensija, jo viņu darbs, tāpat kā sporta skolotājiem, ir saistīts ar personīgo demonstrējumu. Emocionālā izdegšana 2x gadā: uz Ziemassvētkiem (jo tikko sagatavots Valsts svētku koncerts un klāt jau Ziemassvētki) un pavasarī (gatavojoties skatēm, konkursiem un ikgadējiem pasākumiem, koncertiem skolā). Dziedāt, spēlēt klavieres, klausīties bērnos, tam visam pāri skolotāja emocionālā atsaucība, līdzdalība priekšnesumā. Sākumskolas klasēs 80% no mācību vielas ir praktiskā darbošanās ar balsi, ar ķermeņa kustībām, veicot ritma vingrinājumus. Mūzikas skolotājs darbu sāk ap 8-ņiem no rīta un beidz savu darbu tikai vēlā pēcpusdienā, kad novadītas 7-8 mācību stundas, novadīti kori, ansambļi u.c. muzikāli pulciņi. Mūzikas skolotāja balss saites fizioloģiski (arī no pārslodzes) nolietojas, noveco jau ap 60 gadiem, daudziem skolotājiem pat agrāk. Vai mūzikas skolotājs pēc 60 gadiem, ar čerkstošu balsi ir spējīgs strādāt klasē un demonstrēt bērniem tīru dziedāšanu, intonāciju ? Domāju, ka par mūzikas skolotāja darba specifiku ir vērts padomāt, pakonsultēties ar speciālistiem. Ar cieņu, mūzikas skolotāja Aija.
Nekas jau juns nav izdomāts. Politikāņi ķērušies pie vecās taktikas: skaldi un valdi. Tagad sarīdīs skolotājus savā starpā ( vieniem dos, bet otriem nē). Patiesībā nedos nevienam un tad jau atkal streiku atliks uz nezināmu laiku. Tad, kad vajadzēs novērst uzmanību no kārtējās valsts apzagšanas, uzsvilps "bezzobainajai izglītības darbinieku arodbiedrības priekšsēdētai, lai taisa streiku un "streiks notiks" bez rezultātiem. Viņiem liekas, ka ir ļoti gudri, bet patiesībā ved tautu aizvien dziļāk purvā. Redzu tikai vienu izeju: veidot jaunu tikai pedagogu, nevis visu izglītības darbinieku arodbiedrību ( augstskolou pasniedzējiem ir pilnīgi cita situāija). Atrast enerģisku priekšsēdētāju no pedagogu vidus, nevis gaidīt kārtējo ielikteni. Interesnti, vai kāds man piekrīt un ja jā, tad jāsāk darboties.
skolotāja U 12.06.2015. 22:23:06
Ziniet, jebkurš skolotājs strādā tiešā kontaktā ar bērniem, ne jau caur organiskā stikla sienas. Esmu sākumskolas skolotāja un ne mazāk kā pirmsskolas pedagogs uzturu klasē pozitīvu gaisotni un atbildu par savu audzēkņu drošību un visu pārējo. Tas ir smieklīgi, ka tiek runāts tikai par atsevišķām pedagogu grupām. Pirms brīvās Latvijas izdienas pensijā varēja doties jebkurš pedagogs. Man ir 50 gadi, kad man pienāks pensijas vecums, kas tiek nemitīgi pagarināts, man pat negribās domāt, kādā fiziskā un garīgā formā būšu. Tiešā kontaktā ar bērniem būšu pavadījusi 46 gadus.... Pa klasi steberēšu ar štoku...
Hahaha, atkal tos āpšus - pedagogus skaisti piečakarēja. Bet šie pat nedomā kaut kā reāli protestēt. Bet tā nu ir, valdība sola kaut ko labāku kaut kad nākotnē. Pedagogi sola streiku arī kaut kad nākotnē. Un tā viens otram visu visu sola un neviens savus solījumus nepilda. Vienai pusei jau izdevīgi, taču tā otra ir un paliek stulbeņu pozīcijā. Jautājums ir tikai kurš pirmais attapsies un cik ilgi tie ko lepni dēvē par pedagogiem dzīvos savā naivumā, stulbumā, lētticībā, gļēvumā un bezpalīdzības ilūzijā.
Atbilde -man brīvdienas!!! 12.06.2015. 16:37:03
Neviens! Pirms pāris gadiem sporta skolotājs, kuram tuvojās 60 dzimšanas diena izlēma par aiziešanu no skolas veselības stāvokļa dēļ, tagad naudu pelna Norvēģijā celtniecībā, bet mūsu skolēnu sportiskie sasniegumi diemžēl nav vairs iepriekšējā līmenī...
Manuprāt, Saeimas deputātiem nav skaidrs, kam īsti pienākas izdienas pensijas, bet kam nē. Piemēram, KNAB informāciju tehnoloģiju tehniķim vai grāmatvedei nav bīstams darbs, bet viņi saņem izdienas pensiju.
man brīvdienas!!! 12.06.2015. 15:56:29
Cik sporta skolotāju-pensionāru strādā jūsu skolā? Mūsējā divi, vienam pāri 70. Neko parādīt nevar, bet balss labi nostādīta, kliedz par trim!!!
Attiecība par skolotājiem to tik vien lasu: nav iespējams pieņemt....neizskatīs...neieviesīs...jautājums tiek atlikts. Augstākais labvēlības žests skolotājiem ir bijis algu paagstināšanas grafiks, kurš, protams, netika ievērots...Kolēģi, izdariet secinājumus paši!
citējot ministri M.Seili: 12.06.2015. 14:32:32
Visvairāk bezdarbnieku ar augstāko izglītību ir ekonomistu, inženierzinātņu, vadības zinību un skolotāju vidū. Varbūt, valstī ieviest likumu, kas aizliedz pedagogiem-pensionāriem strādāt skolā, ja jau nevar 150 skolotājiem nodrošināt iet izdienas pensijā? (dati par skolotāju skaitu no Juta 12.06.2015. 14:26 komentāra
Pēc statistikas datiem Latvijā ir aptuveni 2000 pedagogu vecumā virs 60 gadiem, no kuriem apmēram 150 strādā šajās nozarēs (pirmsskolas izglītības, speciālās izglītības un sporta skolotāji). Jāatgādina, ka izdienas pensijas pedagogiem līdz 1993.gadam tika piešķirtas neatkarīgi no vecuma un darbspēju stāvokļa, ar darba stāžu pēc specialitātes ne mazāku par 25 gadiem. Nedrīkst aizmirst, ka pedagogi ir profesija, kurai attiecināmi Ministru kabineta noteikumi "Par darbiem, kas saistīti ar iespējamu risku citu cilvēku veselībai un kuros nodarbinātās personas tiek pakļautas obligātajām veselības pārbaudēm", jo pedagoga profesija ir saistīta ar profesionālo iemaņu zudumu un izdegšanas sindromu, kā rezultātā darbinieks nav spējīgs kvalitatīvi strādāt. Turklāt pedagoga darba apstākļus neesot iespējams uzlabot, ieviešot jaunas tehnoloģijas, jo darba specifika - tiešā saskare ar bērniem - paliek. Šo faktoru ietekmes rezultātā organismā notiek fizioloģiskas un psihoemocionālas izmaiņas, kas noved pie profesionālo iemaņu zuduma.
kārtējā nerealizētā programma... 12.06.2015. 14:25:33
apollo.tvnet.lv Svētdiena, 2007.gada 13.maijs 08:39 ..."Pedagogu atalgojuma grafiks paredz, ka 2008.gadā skolotāji saņems 344 latus, 2009.gadā - 414 latus, 2010.gadā - 494 latus par vienu likmi pirms nodokļu nomaksas." .... " Attalgojuma programma paredz pedagogu algu palielinājumu līdz pat 2014.gadam. Programmā noteikts, ka par vienu likmi bez piemaksām 2011.gadā skolotājs saņems 586 latus, 2012.gadā - 695 latus, 2013.gadā - 824, bet 2014.gadā - 978 latus" .... (t.i. 1391.57 EUR)....
Pilnībā piekrītu,ka to ,kas rakstīts par pirmsskolas skolotājiem, var attiecināt uz visiem skolotājiem.
Pagaidām vēl skolotāja 12.06.2015. 11:54:25
Nu redz' cik labi! Centralizētie eksāmeni garām - tagad mūsu "maizes tēvi" atkal veselu gadu var neko nesolīt! Uz aprīļa beigām parunāja, lai Eiropas prezidentūras valsts neizgāžas ar skolotāju streiku, tagad viss OK! Nu čakarē mums tā valdība, nu čakarē!!!
------> skolotājs eksaktais 12.06.2015. 11:44:00
Nu, pacietīgi mēs esam, pacietīgi. Laboranta darbu arī strādājam par velti.....
Iespējai aiziet Izdienas pensijā visiem skolotājiem jābūt vienādai!!!
To, kas rakstīts par pirmsskolas skolotājiem, var attiecināt uz visiem skolotājiem.
skolotājs eksaktais 12.06.2015. 10:53:16
Izrādās, ka man ķīmija visus šos gadus bija jāmāca attālināti, nekontaktējoties ar skolēniem. Kāds es esmu izrādās muļķis, pats sev liekas problēmas radījis. Pēdējos desmit gadus varēju stundas no mājas konferences režīmā vadīt, bet 80.-90. tajos no laboratorijas pa lodziņu šādus, tādus norādījumus paklaigāt. Sasodīts!
Matemātika 12.06.2015. 10:36:53
Un ko darīt matemātikas skolotājiem? Ne tikai izdegt, bet arī sadegt???
Par ķīmijas skolotājiem neviens pat neieminas...
Pensijas izd. 12.06.2015. 09:54:26
Eh, nu tad jau 18.redzēs. Es tiešām ticu, ka par šo nav ko uztraukties. Galu galā, tā ir tomēr arī salīdzinoši šaura grupa skolotāju, vismaz šiem varētu jau arī piešķirt. Problēmas sāksies, kad arī pārējie prasīs.
Pff, kā tad!!! Kas Jūs vakar dzimusi? Taču tieši tas pats bija ar algu modeļa ieviešanu!! Teica, ka tikai pašā sākumā neieviesīs, lai neviens streiku nerīkotu. Tak tā ir tāda taktika.
Nu, nu! Šis taču tikai uz nedēļu alikts, lai "skaitītu naudu", kā jau teikts rakstā.
Paldies IZM 12.06.2015. 09:46:14
Ja atliks par veselu mācību gadu arī šo, ne tikai algu pielikumu, tad es kaut vai viens iešu streikot. Vai meklēšu ziepes un auklu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.