Lietotājvārds
Parole
Nopietns skolotājs 11.01.2015. 22:57:17
Pasākums uz goda... ;)
bredikis 3a 11.01.2015. 16:21:34
Pareizi Vajag taču palielināt algas!
diemžēl teikšu, ka ne visi skolotāji ir pelnījuši algas paaugstinājumu. Noliecu galvu to pedagogu priekšā , kas savu darbu dara apzinīgi. Brīžiem liekas , ka pedegogi ir visapdalītākie algas ziņā, ko tad darīt citu sfēru darbiniekiem, ja visi sāksim pieturēties pie principa- man nemaksā, tāpēc strādāju kā strādāju.
vajag ari eiropas izgltiby un lielaku adevi no skolotajiem ne tikai algasprasit
Nja. Palasīju visus komentus... Tik tiešām cilvēki mīļie... Jums neviens neliek mesties pedagogiem naudu, ja to dara tad no paša iniciatīvas. Un kā saka: подарки не отдарки. Ja būtu situācija tāda, ka Jūs prasītu bērnam atzīmi labāku, tad jau būtu kukulis. Un ja dāvina cilvēks nekad nevar atteikties no tās, jo tā būs neciena pret otru. Man pašai iznāca situācija... Dežurantei bija jubileja un viņa negribēja pieņemt dāvanu pat nokrustijās, un pateica, ka nedrīkst pieņemt dāvanas no skolēniem, ka dabūs no direktora brāzienu... Protams man palika bēdīgi, jo es tā centos un no visas sirds meklēju ko īsti uzdāvināt. es protams dāvanu nolilu vinai uz galda... Un aizgaju uz datorklasi pasakot, ka no davanam neviens neatsakas, ka mes visi esam Dieva berni un skola ir ka viena liela gimene. Nedrikst tikai nemt kukuli. Un beigas vina mani pasauca uz skolotaju istabu... Un pieklajibas pec man nacas paest kaut gan man bija dieta... Luk ta... A jus te ardaties par konvertem... Ka ta var...
Cieņu pret skolotājiem
Ja apmaksāta viena konsultācija, vienā klasē 20 bērni (parasti gan komsultācija paredzēta 4-6 klasēm vienlaicīgi, ja tas ir kāda priekšmeta skolotājs, nevis sākumskolas, kurš pamatā strādā tikai ar savu klasi), Vienam bērnam sanāk 2 un mazāk minūšu! Tāda ir samaksa! Nepārmet, ja apnicis strādāt bez... Bet par komisiju problēmu gadījumā gan vērts padomāt! Tikai tur gan jāparosās vecākiem pašiem!
Mani neuztrauc algas apmērs bet tas, ka pēc katra jaunieveduma (kategorijas, samaksas diferenciacija,1 eiro pielikšana) kāds, kuram par reālo pedagoga darbu ir nepietiekoša izpratne, pieprasa (izfantazē) arvien jaunas atskaišu un atrakstīšanās formas, papīru kalnus, pašvērtejumus. Kauns, ja medijos paziņots par kaut kadu it kā pielikumu, kas faktiski ir ar mīnus zīmi, jo ne jau visi paguva nokārtot tās kategorijas (un cik tas aizņem laiku!). Varbūt skolotājiem varētu tomēr ļaut darīt savu darbu un mazāk tērēt laiku visādiem nevajadzīgiem papīriem?!
Interesanti, kā tad izskatīsies šī pilnā darba dienas slodze? Vai tas kāds noslēpums, ka skolotāji pēc sskolā labo darbus naktī lidz 12-vieniem, sestdienās, svētdienās, svētkos, transporta līdzeklī? Es, piemēram, vakar darba vietā ierados 8.00, izgāju 21.00, laboju darbus līdz 12iem, ieskaitot labošanu ceļā no skolas uz mājām, Ja vēl skolotajam ir jaizņem bērni no bērnudārza, tad nav gan noziegums, ja no darba vietas viņš iziet 16.00 vai 17.00, jo darbs turpinās vakarā, kaut kur pa vidu vismaz ģimenei jānodrošina arī kāda maltīte.. (Arī veikali parasti pec 12iem nestrādā, kaut gan tur pārdevējiem ir darbs maiņās..)
Vairāk kā vienu konsultācijas stundu nedēļā skolotājam neapmaksā! Jūs taču nedomājat, ka skolotā'jai pienākums strādāt ar Jūsu (un ne tikai) bērnu pilnīgi bez grasīša ārpus darba laika!!!! Reāls ieteikums, ja bērnam problēmas ar mācību vielas apguvi: izejot komisiju, tā var pielemt Jūsu bērnam individuālo apmācību un tad dabūsiet bērnam vēl vienu individuālo apmācību stundu!
Uz rokām : avanss 100 EUR, alga 200 EUR. Vīrs arī skolotājs. 2 bērni. 2 istabu dzīvoklis ne Rīgā. Skola Rīgā. Zinu svešvalodas. Cilvēkus (skolēnus) nepazemoju. Mācību priekšmetā - tikai labāko un jaunāko! Nu, ko, izskatās, ka mana dzīve izdevusies!!!! :)
Būtībš pedagoģija ir vienkārša mateimātika 50 +50= 100 jeb tikai pilnīga abu pušu atdeve dod 100% rezutlātus, bet ievērojot katra skolēna spējas un talantu, kādam 100% ir 6 balles, kādam 10 balles, nu nav tik vienkārši kā mammas domā, jo skola nav tikai mācības, skola ir sociāla grupa ar visām izrietošām sekām- tas ir kā dadzdzīvokļa māja bez sienām, un visiem tādiem atšķirīgiem jāsadzīvo un arī jāapgūs zināsanas. UN PALDIES vecākiem, kuri uzticas skolotājam un sadarbojas, jo šādu vecāku bērni izaug par vislabākajiem cilvēkiem
kabinetā divi jaunekļi, labākajos gados stundas laikā grauž čipsus, padzeras minerālūdeni, sēdot pie datoa un lepni atbild, ka neko viņiem nevar padarīt, jo, redz, viņi ir atnākuši uz stundu. un kā tādiem lai kāds vairs iemāca, ja viņi ir jau " pārgudri"
Atbilde Zanei 12.12.2014. 08:54:36
Piekrītu - vecākiem vakarā bērni nav jāgatavo skolas darbiem (piem., viz. mākslā, mājturībā daudzi vecāki dara bērnu vietā, un skolotāji izliekas to neredzam). Bet būtu ļoti labi, ja vecāki iemācītu sasveicināties, pieklājīgi atvadīties, nodrošinātu, ka no rīta skolēns nenokavē stundas sākumu u.c. pieklājības normas.
Skolotaji protams ir dazadi. Ko lai daru ,ja klase ir 16 berni ,bernam neiet matematika uz konsultaciju drikst iet vienu reizi nedela.Atliek algot tikai privatskolotaju ,lai nav nesekmigs.
----------------/ 12.12.2014. 08:34 1) ir vecāki LĪDĒJI, kuri pieprasa citiem vecākiem naudu samesties skolotājas dāvanai, ko darīt vecākam, kuram vairāki bērni un tā ir nozīmīga summa, bet negribās nodarīt pāri savam bērnam? Žēloties mēdijos, vismaz skolas nummuru minēt!2) mediķim - bez kukuļiem ļoti daudzi mediķi liks gaidīt rindā, stundām uzņemšanā turēs cilvēkus pēc insulta, ieliks tumšā stūrī - ko tādiem padarīt?-------------------------------------------------------------- ???Atkal apmelojumi? Uzņemiet ar slēpto kameru, kā Jums pieprasa kukuli, un kamēr nav samaksāts, liek gaidīt rindā (nejaukt ar oficiālo valsts rindu kvotu dēļ), kā pieprasa kukuli un bez tā stundām uzņemšanā tur cilvēku utt. Bez tukšiem izdomātiem apvainojumiem gribam redzēt reālus pierādījumus! Kad tos publicēsiet, tad arī runāsim, jo pasaciņas tādā atbildīgā darbā, kā veselības aprūpe, vienkārši apnīk!
Zanei, lai kā Jums nepatiktu krievu laiki, bet jebkurš objektīvs skolotās pateiks, ka tad mācīja daudz labāk. Skolēniem bija ne tikai tiesības, bet arī pienākums netraucēt klasesbiedram. Bija specskolas īpaši apdāvinātajiem tikai nedaudzās jomās. Nevar būt vienlaicīgi tolerants pret skolēnu, kurš grib mācīties un skolēnu, kurš traucē visai klasei.
Skolotājiem ir arī ideja no kurienes dabūt naudu algas pielikumam?
1) ir vecāki LĪDĒJI, kuri pieprasa citiem vecākiem naudu samesties skolotājas dāvanai, ko darīt vecākam, kuram vairāki bērni un tā ir nozīmīga summa, bet negribās nodarīt pāri savam bērnam? Žēloties mēdijos, vismaz skolas nummuru minēt! 2) mediķim - bez kukuļiem ļoti daudzi mediķi liks gaidīt rindā, stundām uzņemšanā turēs cilvēkus pēc insulta, ieliks tumšā stūrī - ko tādiem padarīt?
Jūs iztēlojaties bērnu mācīšanas procesu tā, it kā skolotājs atvērtu vāciņu bērna galvā, ielietu tur zināšanas un tad vāciņu aizvalcētu. Mīļā meitiņ, tik primitīvi tas nenotiek. Būtībā bērns jau mācās pats, skolotājs tikai viņam palīdz to darīt. Un ja bērnu mājās tādas mamitas jau no bērnudārza tā "motivē" mācīties kā Jūs, tad tādam skolēnam nu vienmēr būs iegansti nemācīties, lai skolotājs vai pliks kūleņus mestu klases priekšā un pakaļā.
Zane... 1) Skolotājs nav nekāda aukle 2) vecākam jāpalīdz bērnam jānodarbojas 3) Vecākam vismz jāiemāca tik daudz lai pateikt ka vins nesaprot. Savadak ko Jūs iedomajaties, ka dzemdejat un bērnu audzinas skolotāji? Un butu isteniba skola jabut astrologam ... Jo citadi spēju iedomāties kāda elle ir skolotājiem lielajās skolas... Lai cik cilvēce pret to... Bet nu... Astrologijai ir nozime musu dzive. ES vēl gribēju iet par aukliti mācīties... Nu ne paldies :D labāk govis slaukt goda vārds... Jo cilvēce katrs savādāks... :) es nebrinos kpc skolotaji noskaitas... Viniem jau gana pietiek to ko vēži spejigi sastradat :D it seviski ja vini iemilas kada no pedagogiem :) /tas nu ta / tad varat iedomāties kam jāiziet skolotājiem cauri... Kad katrs ir SAVADAKS...
Es jau tieši par to pašu uztraucos! Tai laikā, kad pati gāju skolā nebija pat iedomājams, ka bērns varētu neizpildīt mājasdarbu, ja tā notika, viņs uzreiz tika atstāts pēc stundām un mājasdarbs bija jāizpilda gribi vai negribi. Un skolotājs paskaidroja kas un kā. Un pat vislielākie palaidņi bija spiesti iemācīties. Bet kas notiek tagad? Ja bērns nesaprot, tad tā ir paša bērna un vecāku vaina. Visi vainīgi, tikai skolotājs ne. Bet iemācīt bērnu tomēr ir skolotāja pienākums, nevis medmāsas vai citas kādas mātes papildus darbs pa vakariem skaidrojot savam bērnam mācības.
Atbilde Zanei 12.12.2014. 05:52:47
Skolās bērniem ir grūti ar loģiku! Ko var iemācīt matemātikas , vēstures un latviešu valodas skolotājs,ja bērns 7.klasē knapi boksterē un nezin reizrēķinu! Ne jau par velti esam vienā no pēdējām vietām ES!Skolās daudz mācās "stulbu" skolēnu, kam būtu vajadzīga speciālā apmācība, nevis tagad visus saliek kopā- jo tā ir IZM domāšana! Vecāki neatbild ne par ko!Trulie un apdāvinātie- visi vienā katlā, tapat kā 100 auni Saeimā un Latvijas strādājošie!
Cik zinu, tad tādas kartes saņem tikai krievu skolās- Rīgas Klasiskajā ģimnazijā, kur vispār nav nekādas kārtības ,bet direktors sēž nezin uz cik krēsliem un tikai pipē, kamēr jau infarkts.Skola padomju aizerbaižānu līmenī.Kā saka visu - samosvalka!
Būtu vērts padomāt par skolotāju kvalifikāciju. Atstāt tikai tos, kas tiešām bērnus iemāca, pārējos atlaist un apvienot klases. Un tad naudas pietiktu tiešām labajiem skolotājiem. Tiem, kasa strādā no sirds un kam rūp lai bērns iemācās un vielu saprot.
Skolotāju apmaksai jābūt atbilstošai skolēnu sekmēm. Ja skolotājs bērnus spēj iemācīt un ieinteresēt par savu priekšmetu, tad tāds skolotājs arī ir labi apmaksājams. Padomju laikā klasē bija vairāk nekā 40 skolēni un skolotāji tika galā, ja kāds nesaprata, tad to pēc stundām iemācīja. Un arī atzīmes tika liktas par mājasdarbiem un bija līdzvērtīgas skolā nopelnītajām. Kļūdas tika stundā analizētas un tika piestrādāts, lai katrs bērns vielu saprastu. Skolotāji uzskatīja, ka viņu mērķis ir iemācīt bērnus. Kur šis mērķis ir pazudis? Ja vecākiem pēc garas darba dienas (kas ilgst vairāk nekā 8 stundas) vēl vakaros ir jāskaidro bērniem mācības, tad domāju, ka tomēr kaut kas ar skolotāju kvalifikāciju nav kārtībā. Un skolotāji ir aizmirsuši, ka nodokļus viņu algai maksā skolēnu vecāki, nevis valdība. Un skolēnu vecāki strādā daudz vairāk nekā skolotāji un vēl maksā nodokļus, lai uzturētu valsts aparātu. Un vakaros papildus māca savus bērnus, jo skolotājai nebij neviens samaksājis par paskaidrošanu.... Nesaku, ka visi skolotāji ir brāķiģi, bet būtu
neprasu, bet man arī dod 11.12.2014. 23:43:27
.....1.septembrī, māmiņdienā , pēdējā skolas dienā, izlaidumā puķes. Tās taču pirktas par naudu ! Jāsviež atpakaļ? Ak, jā- esmu saņēmusi albūmiņus ar bērnu bildēm, izlaižot klasi, pāris reižu kādu konfekšu kārbiņu, reiz (kad pamatīgi biju noslimojusies), Z-svētkos saņēmu medus ķobīti un balzāmiņu- biju priecīga- paņēmu, reiz no kādas omītes saņēmu un paņēmu ļoti skaistas baltas- tautiskas vilnas zeķītes.
CILVĒKI jau tikai RĪGĀ dzīvo! Pārējie ir vergi?
Sandriņas draudzenei 11.12.2014. 23:27:41
Pazīstu daudzus kolēģus. Alga uz rokas pārsvarā 300- 500, ja ir 600, tas jau baigi kruti un par pamatīgu sodzi. Iespējams, ka kādam arī ir tas 1500, bet es tādus gadījumus nezinu. No kurienes Jums tādi cipari?! Nekādā gadījumā nevar dažus gadījumus deklarēt kā pārsvaru! Kad publiskos mūsu algas, redzēsiet. Man ar maniem 320 par slodzi, reāli strādājot 2 slodzes, ir par ko cepties! Starp citu, par pamatīgu slodzi skolā tas 1500 nemaz nebūtu "par velti".
STRĀDĀT AR 10 SKOLĒNIEM KLASĒ VARAM GRIBĒT, BET TAS IR PĀRĀK ŠIKI. NEESAM TIK BAGĀTI. iGAUNIJĀ JAU 90.TAJOS GADOS VEICA SKOLU SKAITA OPTIMIZĒŠANU. mĒS TIKAI ČĪKSTAM. dRĪZ GRIBĒSIM,LAI KLASĒ BŪTU TIKAI 3 SKOLĒNI. TAS VISS GARĀM. JĀSAMAZINA MAZO SKOLU SKAITS.
No administrācijas attieksmes alga nav atkarīga. Skolā atkarībā no piešķirtās summas nosaka likmi par 21 stundu un atkarībā no slodzes to arī maksā. Ja kaut kur ir citādi, tad paši vainīgi.
Sigvards Segvārds 11.12.2014. 23:22:05
Mindžas rullē!
mediķis >skolēna mammai 11.12.2014. 22:54:45
Lūk, šādi teksti mani vienkārši tracina! Kas tas ir "Skolotāji neprasa- viņi vnk ŅEM "??? Ja neviens neprasa, tad nevajag dot un pēc tam bļaut!!! To pašu runā par mediķiem... Ja kāds jūtas bagāts vai arī vienkārši tāpat kaut ko grib dot, tad nevajag pēc tam kliegt, ka devāt! Nu, nedodiet, bet beidziet aprunāt tos, kas strādā!!! Ja kāds kādam kaut ko grib uzdāvināt, tad būtu nepieklājīgi to mest atpakaļ, jo devējs jūtas briesmīgi slikti! Vai Jūs esat kādu sveikusi svētkos vai Jubilejā vai kā citādi? Un, kā jūtaties, ja Jūsu dāvanu atmet atpakaļ? Man nekādas aploksnes nenes, bet, ja es mēģināšu pensionārei atmest atpakaļ viņas atnesto šokolādi (dakterīt, tas Jums pie pusdienām saldumam!), tad viņa ļoti ļoti apvainosies un pie manis vispār vairs nenāks, un uzskatīs, ka esmu iedomīga (to man viena vecāka radiniece teica).
tas nav nopieni ja direktors un učenes ir valdošās partijas ACIS un AUSIS
politizēts 11.12.2014. 21:27:57
pārbaudiet Mārupes vidusskolu un sākumskolu
shēmošana 11.12.2014. 21:26:14
tāpat kā ar valsts vecuma pensijām
Loģika vienkārša. Ja jau reiz kāds ņem, tad ir arī kāds, kas dod. Sodāmas abas puses.
Mātei - devējai! Nu tad nosauciet, cik reizes, kādas summas un kam jūs esat devusi!!! Es strādāju Rīgas skolās, bet pirmo reizi par kaut ko tādu dzirdu!
Skolēna mammai 11.12.2014. 20:46:33
Jums kā pieaugušam cilvēkam jau nu vajadzētu būt tik gudrai, lai vienā skolā praktizētu apdāvināšanu neekstrapolētu uz visām skolām un skolotājiem. Vai varbūt Jums ir ticami pētījuma rezultāti, statistika? Vai tikai aizspriedumi un stereotipi? To pieminēt, cik personisko līdzekļu dažkārt skolotājam nākas ieguldīt, lai nodrošinātu mācību procesu - atturēšos.
Skolēna mamma--> skolotājai 11.12.2014. 20:41:33
Skolotāji neprasa- viņi vnk ŅEM =-))) un ar mierīgu sirdi pieņem- nu jau šķiet tik dienišķi ierastās dāvanu aploksnes. Atšķirību neredzu- vai tā būtu skaidra nauda vai ekvivalents. Lai gan tas ir likuma pārkāpums!!!! Lai gan pēc jūsu rakstītā gribas domāt, ka mūsu skolās vēl šur tur ir sava darba entuazisti,kas savu darbu padarīs godprātīgi tāpat- bez kārtējām aploksnēm un "piemaksām skolotājam" no vecāku puses.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.