Lietotājvārds
Parole
mammai 06. 06. 22.34 09.06.2014. 10:49:25
Nē, māmiņ, tas nav vis stilīgi. Un nūģi ir tie,, kas mācās. Un tā bērns ar labu galvu, respektīvi, atmiņu, spiests tēlot dumiķīti, lai klasē neapceļ par zubrilu un lai 'iederētos'. Kam gan gribas būt atstumtam, un vēl tīņu gados.
Pēc psihologu viedokļa, cilvēks (lasi skolotājs) var vienlaikus kontaktēties tikai ar 16-17 cilvēkiem. Tāpēc ari tāds skolēnu skaits klasē ir tīri normāls.
Tas arī ir optimālais skaits vidusskolā- līdz 20 skolēniem! Kur problēma? Vienīgi naudu grūti atrast tik PRIORITĀRAI lietai kā izglītība. Tad arī sākas visa šī ņaudēšana no ministijas puses- skolēnu par maz, skolotāju par daudz, skolas jāslēdz...utt. Vajag beidzot aptvert, ka Latvija izsitīsies pasaulē tikai ar gudriem cilvēkiem. Izglītībai naudu žēlot nedrīkst!!!
gandrīz citējot mammu 06.06.2014. 22:34 06.06.2014. 23:30:03
mamma rakstīja :".... Tas,ka klasē vidēji ir tikai 16 skolēni ir super, jo skolotājs var savā darbā īstenot individuālo pieeju, kas pašlaik ir ļoti aktuāla!". Un tagad nedaudz pārveidošu mammas citātu: " ...Tas,ka valstī vidēji būs tikai 16 - 26 vidusskolas būs super, jo tad "īzēemma" ierēdņi varēs savā darbā īstenot individuālo pieeju, kas pašlaik ir ļoti aktuāla!" Ceru sapratāt!
Ko var ņemties, tagad jauniešu vidū stilīgi ir mācīties, nepīpēt un nedzert, tie kas nemācas, pīpē un dzer ir pēdējie nūģi! Ļoti daudz jaunieši zina ko vēlas un ļoti aktīvi virzās uz izvirzīto mērķi! Tas,ka klasē vidēji ir tikai 16 skolēni ir super, jo skolotājs var savā darbā īstenot individuālo pieeju, kas pašlaik ir ļoti aktuāla!
Jā, visos laikos klasēs ir bijuši skolēni, kas negrib mācīties un ir bijuši palaidņi. Bet atšķirība ir mūslaikos tāda, ka šie mācīties negribētāji un palaidņi ir tie, kas nosaka klasē toni un ir faktiskie līderi. Mācīties gribošiem tādās klasēs nākas slēpt savu tikumu, jo gudram būt nav vairs stilīgi.
Ne visiem pēc 9.klases ir iespējas mācīties vidusskolā. Tas noder bērniem, kas turpina izglītību vidusskolā, tad studē. Jāpiestrādā pie profesionālu tehnikumu mācību satura, lai izpildītu darba tirgu pieprasījumu. Nav jau valsts līmenī izstrādāta stratēģija - cik vajag ārstu, juristu, galdnieku, lai nerastos lieka kadru pārprodukcija.
kaads var teikt, ka agraak arii klasee bija 30-37 beerni un kaut kaa izdziivojaam, BET!!! Tie bija pavisam citi beerni, skoleeni gribeeja maaciities,klasee bija 1-2 huligaani un viss! Bet tagad - viena staavoklii seezh, otrs iemet pirms skolas, treshais piipee spaisu, ceturtais bezkaunja :(((( un tikai 1-2 maacaas un ir zinaatkaari :(((( skumji...... ideaalaa klasee buutu 18-22 skoleeni
jo mazak skolenu jo labak var saprast ko skolotaja skaidro neviss tad kad ap 30 skoleniem ir klase un neko nevar saprast.
priekš Ha! 06.06.2014. 14:15:23
(c) Kāds labums pārbāzt klases?(c) Labums valdībai - tad nav jāmaksā skolotājiem par stundām, jo tad būtu vairāk stundu, bet naudas priekš jums nav :))))
Visos laikos vidusskolas klasēs bijuši, kas grib un spēj normāli mācīties un tādi, kas vienkārši nespēj, arī negrib. Būtu vērts arī mazākās skolās padomāt, ka ar 4 - 5 vidējo- neuzņemt (tomēr kaut kāda atlase). Lielās skolās jau to praktizē sen un uzņem ar stipri atlasot. Lūk, arī atšķirīgie sekmju līmeņu galvenie iemesli! Tik vienkārši!
segas vards 06.06.2014. 12:48:35
man skolaa 8. klasee bijaam tikai 11 , sadalija vel klases, stulbajos un gudrajos..
arī učene 06.06.2014. 12:43:44
Nosakot noteikta skaita limitu klasei atkal panāks, ka vidusskolā ņem visus, lai tik būtu tas vajadzīgais skaits. Līmenis, protams, kritīsies! Vainīgas būs skolas un skolotāji! ETO MI UŽE PROHOĢIĻi!
Cik es būtu laimīga, ja varētu mācīt klasē, kurā ir 16 nevis 34 skolēni!
16 skolēni klasē - tas vispār ir ideāls skaits.
Nav par ko brīnīties! 90o gadu vidū, beigās mazāk bērnu dzima. kad vecākais bērns sāka mācīties skolā, klasē bija 28 bērni un bija piecas paralēlklases. Vidējais bērns kad sāka mācīties - bija tikai 3 klases un vidēji 19-21 bērns klasē (šogad vidējais beidz 9 klasi) Savukārt, jaunākais šogad uzsāka mācības 1 klasē, un mocās 30 bērnu barā. Viennozīmīgi - mācību kvalitāte ir daudz labāka ar mazāku bērnu skaitu klasē un skolotājai vieglāk strādāt, katram ir iespēja atbildēt. Biju vecāku dienas atklātajā stundā pie pirmklasniekiem. Lielākā daļa bērnu žāvājas un staipās. Aktīvi strādā stundā 2-3 bērni no 30! Kāds labums pārbāzt klases?
Neaizmirsīsim arī tos, kas pirmo gadu pēc aizbraukšanas no Latvijas vēl skaitā skolēnu sarakstā skolā. Mūsu klasē tādi ir 5.
Es pat negribēt, ka vidusskolā mans bērns mācītos klasē kur ir 35 skolēni ... ne tur strādāšana ne kā!
ko lai dara? 06.06.2014. 09:28:54
Nu un? Vai skolotāji ir vainīgi? Bērnu nav, puse aizlidoja ar ģimenēm dzīvot Lielbritānijā :( daudzi iet prom jau pēc 9.klases, jo neredz jēgu mācīties tālāk šeit un arī brauc prom, ja ir iespēja, jo pēc 12.klases bērni arī nevienam te nav vajadzīgi, budžetvietu nav, naudas nav, ņemt kredītus????

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.