Lietotājvārds
Parole
Domāju, ka profesionālo skolu pedagogiem ir daudz lielāks stress, strādājot ar pusaudžiem, kuriem viss vienalga un kuru vecākiem savi bērni ir vienaldzīgi!!!!
Par pirmskolu absolūti nepiekrītu, ka tas būtu īpašais kontingents. Vispār jau "pedagoģes" tā un strādāju sākumskolā lieliski nodemonstrē savu profesionālo līmeni rakstos ar n-tajām kļūdām. Kauns!
Taisnība, šādu iespēju vajadzētu nodrošināt visiem, īpaši, ja nostrādāti 30-40 gadi! Cilvēks pats izlems- ir viņam vēl duka vai nav!
Manuprāt, izdienas pensijā vajadzētu laist visus, kuri to grib piecus gadus pirms "'īstā" pensijas vecuma. Ja skolotājs jūtas stiprs un ņiprs, lai turpina strādāt, nesaņemot izdienas pensiju. Ir nepietiekoši daudz "izdegušu" skolotāju...Tā būtu iespēja jauniem skolotājiem dabūt darbu. Skolēniem jau patīk gados jaunie...
Iekšlietu sistēmā strādājošiem gan nekāda šķirošana nepastāv- visu mūžu kārtoja papīrus, sēdēja pie telefona vai ķēra kriminālnoziedzniekus. Jā, alga nav astronomiska, bet par virsstundām tomēr tiek samaksāts- mums gluži otrādi- par virsstundām vispār netiek maksāts!
anglu val. skolot. 12.05.2014. 07:50:07
es arii gribu to pensiju!
Gan pirmsskolā, gan pamatskolā skolotājiem jāpiedzīvo līdzīgs stresa līmenis, atškiras katras vecumgrupas "izdarības". Strādājot ar bērniem šajās vecuma grupās skolotājam jābūt ar augstām darba spējām (zibenīga reakcija, neizsīkstosa enerģija, nepārtrauktas koncentrēšanās spējas, darbs bez starpbrīžiem, prasme smaidīt u motivēt bērnus katru dienu un visas dienas garumā u.c.) Vai to spēj cilvēks, kam ir problēmas piem. ar asinsspiedienu, sirdi, kaulu slimības, aizdusas,.... Cik aprobežotiem ir jābūt, ka valdība nesaprot, ka ja ar bērniem strādās cilvēki, kuriem ir veselības problēmas, tas ar laiku ietekmēs arī sniegtās izglītības kvalitāti - tātad bērnus? Ja cieņa pret skolotājiem no bērnu puses būtu kā padomju laikos, kad gandrīz vai nebija problēmu ar disciplīnu, tad arī skolotāji bija ar labāku veselību un varēja strādāt ilgākus gadus ar pilnu atdevi. No nepārtraukta stresa, nievājošas sabiedrības attieksmes par skolotāju darba kvalitāti masu mēdījos skolotāji kļūst arvien neapmierinātāki un cilvēcīgi to var saprast - CIK ILGI VALDĪBA ŅIRGĀSIES PAR CILVĒKIEM?
Uz papra, uz papīra, mīļie!
Ar ko gan citi skolotāji atškiras, stundas un darbu labošanas, un ikdienas stress audzinot vecāku neaudzinātos bērnus, un mēģinot ieskaidrot ka izglītība ir svarīga katram Latvijas iedzīvotājam.
nebuus nauda,priekš jums,tākā,nesakiet peec piemeera:)))))))
Tuolete,esu.....vnk nesaprotu...Tie ir skolotaaji,kas seit raksta????
Cik nu kurš ir ņiprs 70 vai 80 gados, par to nav runa. Arī 60 -gadīga skolotāja ( un arī 55) nevar fiziski izdarīt visu tikpat labi kā teiksim 30-gadīga. Tas taču loģiski. Pensijā mūs nelaiž, bet kritizē gan vienā laidā.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 09.05.2014. 22:56:10
Kāds jau arī 80 gados ir tīri ņiprs, bet lielākā daļa 60-tos ir kā izgrieztas lupatas, izdzīti zirgi. Vai tad ar mūsu algām ir bijusi iespēja cilvēcīgi dzīvot? Tikai eksistēt! Nav svarīgi- pirmskolas, pamatskolas vai fizkultūras skolotājs. Un ja vēl lielākā daļa darba gadu pavadīts aukstās telpās un ar hroniski neizslimotām slimībām. Tā stulbā apziņa- klasē taču nav kas ieiet un mācību viela kavējas, ieskaite vai eksāmens tuvojas....................... Bet nu gudrie jau saka- paši vainīgi..................
Protams, nebūs nauda. Ja tagad alga ir 300 eiro- cik tad BŪTU tā izdiene! Murgs - par 40 darba gadiem - kā nekur pasaulē!
Ko te tagad striideeties - kam darbs gruutaaks, kam vieglaaks??? Naudas priekš jums nav un nebuus!
tā 09.05.2014. 17:12 tuolete....
strādāju sākumskolā 09.05.2014. 17:37 esu esu esu..... Katastrofa!
strādāju sākumskolā 09.05.2014. 17:37:49
Klasē esu visu laiku (arī starpbrīžos). Pie pusdienu galda esu klāt. Mani aizvaino secinājums- neko nedara, sēž, neredz bērnus, mājās iet divos (stipri pārspīlēts- un ar pilnu somu darāmo darbu). Ja arī ietu mājās divos, bet ar bagāžu, kas noteikti paņems vairāk laika kā divas stundas . Nesakiet par visiem pēc savas skolas piemēra. Diez vai arī Jūsu skolas visi sākumskolas skolotāji atbilst aprakstītajam.
tā,tā gribētos zināt,kur strādā divi cilvēki uz vienu grupu.Mūsu skolā katrai grupai viena audzinātāja un nekādas aukles nav.Mēs normāli uz tuoleti nevaram aiziet,ka rinda jau gaida ar sūdzībām.Nav neviena mirkļa atpūtas,pat pie pusdienu galda mums jāseko bērniem,ko sākumskolu skolotāji nedara.Viņas mierīgi paēd,neredzot savus bērnus.Un tāds režīms līdz pus četriem.Slodze ir liela un spriedze vēl lielāka.Bērni trokšņaini,izlaisti.Sākumskola iet mājās vēlākais divos.Mēs katru dienu strādājam līdz pus četriem.,kaut mums nedēļā tikai 30 stundas būtu jāstrādā.Tākā visur nav zelta kalni.
izdienas pensija-cik tad šī liela būs?Dzirdēts,ka kaut kāda neliela daļa no algas.Kā tālāk izdzīvot?
Lasu komentārus - kāpēc viņiem, kāpēc ne mums, visiem atbildes ir pamatotas.....uzskatu, ka skolā vispār nevajadzētu strādāt pēc 65!!!!!! Darbs skolās un bērnudārzos tiešām ir grūts - un visiem, nevis kādai daļai pedagogu!!! Nav ko striideeties - par to pensiju veel tikai vienojas, domaa un paarrunaa :((((( neko juus nesaņemsiet tik un tā!
sporta skolotāja atbilde Jautājums 09.05.2014. 15:57:20
Tāpēc, ka daudās skolās nav piemērotu telpu sporta nodarbībām , ja ir zāle, tad tur strāda paralēli 2 klases, ka ir paaugstināts trokšņa līmenis- piemēram sporta spēlēs, ka tie, kuri apmāca peldēt, uzņemas 2karšu atbildību par drošību, ka darbs visu laiku ir uz kājām , kustībā, mainīgos temperatūras apstākļos- telpā, ārā, baseinā,ka palielināta slodze balss saitēm, pastiprināta uzmanība darbojoties ar dažādiem un uz dažādiem rīkiem, kur bērni nesēž rātni savā solā, bet atrodas kustībā.
ak aizmirsu ,vai to visu reizē var izdarīt cilvēks ,kam pāri 65????
Piekrītu,sākumskola ir gandrīz tas pats kā pirmskola,nesēdēsi vis pie galda,bet skriesi kopā ar mazajiem - ,ēdnīca,gaitenis,tualetes,garderobe,tēlosi aktieri,izmeklētāju,tiesnesi,mammu,tēti, medmāsu,ai aizmirsu un skolotāju arī.....Tā lūk!!Beigās atcerēsies,ka neesi vēl šodien ēdusi.........
Sporta skolotājs(a) jau sen ir pensijā 09.05.2014. 15:11:51
Vai tas ir normali , ja skolā sporta skolotājs(a) vairāk kā 10 gadus ir pensijā un turpina saņemt naudu - necļas roka, lai uzrakstītu "strādā". Nav ko brīnīties , ka no spota atbrīvoto skolēnu tik daudz!
Lai gan neesmu no tiem, kas pieminēti par izdienas pensijām, bet nevaru iedomāties, ka varētu strādāt vēl pēc 60. Tomēr atbildība, uzmanība, savs stress ar nebēdņiem. Un skolotāja darbs tomēr ir pietiekoši intensīvs.
Un kā ar informātiķiem? Mums par darbu labošanu vispār neko nemaksā, bet kontroldarbi ir jālabo datorā - neteiksim, ka manas acis par to ir priecīgas..
Ne visai saprotu par sporta skolotājiem....pie mums skolā sporta skolotāja vispār neko nedara, ne par ko neatbild - stundas sākumā dod uzdevumus - pati sēž pie galda un tik pieraksta - kas ko dara un liek atzīmes, re cik grūts darbs!!! es domāju daudz grūtāk iet sākumskolas skolotājiem klasē - tur stress ir gan no bērniem, gan no vecākiem.
Kāpēc sporta skolotāji?
Tāpēc, ka sākumskolas skolotājiem pēc 60 gadiem divgadīgiem bērniņi ir jācilā uz podiņiem, jāģērbj un botas jāaizšņorē un katru dienu jāatrodas svaigā gaisā vismaz 1 stundu un jābizo līdzi tiem mazajiem. Ja 7 - 11 gadus veciem bērniem var iestāstīt pa skriešanu un grūstīšanos, tad divgadīgam mazulim neko neiestāstīsi. Un ja vēl visi kaut kur kāpj un tad jāceļ nost... Skolā skolotājs tomēr pavada ar bērnu 6 - 7 stundas, kamēr bērnudārzā 12 stundas. Auklīte ir tikai tādēļ, lai būtu trauki noazgāti un iztīrītas telpas. Dažreiz palīdz bērniņus saģērbt...
Kāpēc sākumskolas skolotāji tiks apdalīti?
Šī arodbiedrība nav rīcībspējīga, jādibina alternatīva arodbiedrība! Esmu gatava piedalīties!
Ar ko sākumskolas skolotājs diži atšķiras no pirmskolas skolotāja? Ar to, ka pirmskolā ar bērniem strādā 2 cilvēki, iziet īsās pastaigās, nevis patālos pārgājienos, izbraukumos dodas kopā ar vecāku komandu, kas paši pieskata savus bērnus, nevis viens(labākā gadījumā vēl kāds)? ...................................... CINISKI!
Šorīt LTV1 "Rīta Panorāmā" ap 7.20 Mikiško ciniski deklarēja - izdienas pensijas tiem skolotājiem, kas nevar dabūt grupu (ir runa par invaliditāti...). Vai nav stulbi, ka Latvijā skolotāja profesija ir viena no cilvēka veselībai bīstamākajām? Varbūt jāprasa spec-piens, kā padomijas laikā visiem veselībai kaitīgo profesiju pārstāvjiem?
Kāpēc noteiktas kategorijas skolotāju? Ja nevar dot atbilstošu algu, tad vismaz, lai rada pievilcīgas sociālas garantijas...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.