Lietotājvārds
Parole
Katrs sevi var aizsargāt tikai pats
tā jau ir:( 16.09.2014. 13:12:04
Atkal par bērnu drošību vienīgie atbildīgie ir pedagogi. Kādi tad pienākumi paliek ģimenei un vecākiem? No raksta sapratu, ka runa nav par drošību izglītības iestādē, bet gan par bērnu vispārējo drošību, galvenokārt, ārpus izglītības iestādes. Cik labi, ka savā neizdarībā ir ko vainot.
pedagogs > Mācīt vajag 16.09.2014. 10:36:29
Jā, bez šaubām, mācīt vajag! Tomēr nedrīkst aizmirst arī vecuma īpatnības. Mazam bērnam nav tik attīstīta sānu redze kā pieaugušam cilvēkam, viņš patiesībā uztver tikai to, uz ko tieši skatās. Spēja sadalīt uzmanību arī ir zemāka. Ja bērns no skolas mājās dodas bariņā ar klasesbiedriem, kas dzīvi apspriež tikko aizvadītās sporta spēles, neiedomājami ir prasīt no viņa maksimāli koncentrēties uz automašīnu plūsmu. Bērns var uz ielas rīkoties pēkšņi, impulsīvi. Neiedomāsimies, ka ar pareizu audzināšanu, nemitīgiem atgādinājumiem vai dresūru mēs varam mazā ķermenītī ielikt pieauguša cilvēka uztveri un domāšanu.
Skolā un bērnudārzā gan mani neuztrac nekas, es uzticos mācību iestādei.
Pašsaprotami 16.09.2014. 10:06:42
Nu, jā, tad nevajag brīnīties, ka tik daudz negadījumu, ja tik neuzmanīgi.
Mācīt vajag 16.09.2014. 10:06:12
Vajag iemācīt bērnam, kā uzvesties uz ielas. La viņš uz ielas nejūtas kā mājās, lai neuztver to par savu drošo vidi! Uz ielas visu laiku jābūt modram, jātur acis un ausis vaļā. Tā nepavisam nav droša vide! Vēl nesen redzēju video, kur Lāčplēša ielā maza meitene skrien pāri ielai, neskatoties ne uz ko. Jo nesaprot, ka pastāv risks! Nesaprot, ka apkārt ir briesmas! Par kādu 1 vai 2 cm izvairījās no motocikla, tīras sagadīšanās pēc...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.