Lietotājvārds
Parole
Vai nebūtu jauki piešķirt piemaksas tiem skolotājiem,kuri glaimojoši izsakās par Valsti?
Klusēs, klusēs.... Tādi jau mums tie skolotāji ir, kuri audzina jaunu klusētāju un virtuvē čīkstētāju paaudzi. LIZDA ir unikāls veidojums, kur 1 organizācijā ("Arodbiedrībā"?) ir gan darba devēji - skolu direktori, gan darba ņēmēji - skolotāji. Tātad - kā direktors teiks tā būs būt... Arī pašā arodbiedrības darbā nav ne cīņas ne centības, tikai ieteikums sadzīvot ar skolas vadību un paciest visu.
Nieks p ar skolotājiem ,ka tik algas izglītības ministrijā nemainās! Skolotāja ģimenei, kurai uz vienu personu nesanak 128 eur. ir iespēja dabūt trūcīgās ģimenes statusu. Ar šo statusu no pāsvaldības var saņemt pārtikas pakas un arī kādi dakteri par brīvu!
Izgl.Ministrija nav vajadzīga. VISI JĀATLAIŽ. !!!
Laikam jānolād tie,kas šo modeli saģenerēja..
varbūt tomēr vajadzētu padomāt, vai tās algas samazināsies tāpēc, ka samazināsies darba slodze. Visu laiku tiek jaukts vienā katlā- izpeļņa par pārcilvēcisku darbu ar daudz kontaktstundām, vai tā ir alga par normālu darbu. Ja samazinās izpeļņa (tas ir vairāk ticams), tad nevajadzētu celt tik lielu brēku. Mūsu skolā bija laiks, kad ne ar " uguni" nesameklēt otru skolotāju latviešu valodā- protams, ka skolotāja, kura strādāja apmēram 36 kontakstundas bija ar labu izpeļņu, bet vai tas ir normāli?
Nav jau gan pareizi, ka 1/3 skolotājiem algas samazinās, taču tās 2/3 jau 8 gadus krīzē iemestas un grimst ar katru gadu dziļāk.
Tad jau beidzot veiksmīgi noslīdēsim zem minimālās. Atceries pērno smīnīgo smaidiņu???
3% pret 40% 02.09.2015. 15:41:07
M.Seile atkārtoti uzsvēra, ka ar jauno modeli algas palielināsies ap 70% pedagogu Premjerministre L.Straujuma precizēja, ka, ieviešot jauno modeli, algas skolotājiem varētu palielināties par 3%, bet skolu direktoru algas pieaugs par 40%
Vai tiešām tie skolotāji, kuriem alga šo partiju deleģēto biedru lēmuma rezultātā krasi samazināsies, klusēs?! Tādu skolotāju taču ir ļoti, ļoti daudz. Un tas notiek laikā, kad krīze pārvarēta, kad visur runā, ka algas paaugstinās, pat minimālo algu nākamgad paaugstina. Trešdaļai skolotāju krasi samazina!!! Vai tiešām skolotāji, kā tādas aitas, galvu nokāruši, klusējot samierināsies?! Protestējam taču!!! Protestējam tā, lai absurdo lēmumu pieņemt nevar. Kāpēc es drīkstu strādāt tikai kaut kādu noteiktu stundu skaitu un saņemt par to apmēram 200 eiro mazāk nekā tagad, kad stundu man ir vairāk. Es tieku ar visiem darbiem galā, man nav ne paviršu stundu, ne neizlabotu darbu! Kāpēc es nedrīkst strādāt tik daudz, lai arī nopelnītu normāli. Tik daudzi ļoooti svarīgu darbu veicēji tak var reizē būt gan deputāti, gan kādu objektu pārvaldnieki, gan konsultanti, gan komisiju priekšsēži utt. Un viņi paspēj visu un saņem tūkstošus!!! Tad kāpēc es nedrīkstu strādāt tās 7 kontaktstundas dienā un saņemt kaut cik normālu algu?! Nē, nu protams, es jau zinu arī atbildi uz visiem maniem jautājumiem. Ja nenogriezīs manu darba algu, tad jau nevarēs to pacelt tām 2/3, un tad jau nebūs reformas, tāpat nebūs arī citiem jau tā bagātajiem, ko iedot. Es nesaprotu tikai vienu - kāpēc nevar būt šī reforma tāda, ka alga netiek pazemināta nevienam - tā tiek pacelta visiem, tikai pieauguma procents atkarīgs no skolas lieluma? Varbūt to man partiju deleģētie gudrinieki ar Seili priekšgalā man varētu pastātīt?
Citējot, "M. Seile atkārtoti uzsvēra, ka ar jauno modeli algas palielināsies ap 70% pedagogu.", nu tomēr ļoti slikti, ka 30% jeb katram trešajam pedagogam alga samazināsies. Krīze taču beigusies, skolotājiem nav algas pirmskrīzes līmenī ( cik tad saņēmu latu, tik tagad eiro), un vienalga mēs, lielo skolu skolotāji, esam tie trešie, kam algas samazināsies vismaz par 25%.
"darba grupā darbosies partiju deleģētie cilvēki, kā arī pašvaldību pārstāvji" Bet kur skolotāji!? Nuja kā partijas samuļļās tā ar būs. Anekdote - algu modelim līdzekļi no tiem, kas nepardzētiem gadījumiem.
Piekrītu Agatei 02.09.2015. 10:33:35
Pilnīgi pareizi un šķiet vienkārši un loģiski. Kāpēc jālauž tādus šķēpus???
PIEVIENOJOS 100% - no Pārdaugavas 01.09.2015. 15:33 02.09.2015. 09:37:48
"Jāsāk ar skolu birokrātiskā administratīvā aparāta (kā komentāros raksta - skolu "ģenerālieņu") skaita samazināšanu! Vai tas ir normāli, ka katrai "krutai" direktorienei jābūt vismaz 6-7 vietniecēm?! Ne jau uz pilnu slodzi katra, bet uz 1/3, kas netraucē augusta ped. sēdē piesolīt N-tās anketas, aptaujas, vīzijas un supervīzijas un obligāto iknedēļas sapulci sapulces galā!" Mūsu skolā tāpat - bija 2 mācību pārzines un 1/2 informātiķe, tagad 5. Spēj tik rakstīt un drukāt pieprasītos papīrus, ko vietniecēm smuki salikt mapītēs ("Un ja nu kāds atnāk uz skolu un paprasa, bet dators nestrādā ....)
Kāpēc man bija vajadzīgs diploms? Varēju uzreiz uztaisīt mapi..
Domāju, ka ieviešot modeli būs zaudētāji, kuri strādā vairākās vietās. Es modeli nemaz negribu.Visiem vajadzētu pacelt algas likmi vienādu, neatkarīgi lauku vai pilsētas skolaPpiemaksāt vairāk tiem skolotājiem, kuriem klasē ir virs 20 bērniem par darbu labošanu, jo ir starpība labo 15 vai 29 darbus, bet samaksa vienāda.
Izglītības ministrija jālikvidē, ja citiem jādara viņu darbs.
"L. Straujuma pastāstīja, ka darba grupā darbosies partiju deleģētie cilvēki, kā arī pašvaldību pārstāvji." Bet kāpēc ne skolotāji? Kaut viens?
Kāpēc nemitīgas komisijas? Nolikvidējiet VISC, atstāt 3 cilvēkus Kr.Voldemāra ielā - visus, skolu direktori lai apstiprina tarifikācijas elektroniski,( jo jaunajā modelī ir darba samaksa paredzēta palielināt par 40%, bet pašlaik skolā direktoru ir grūti sastapt skolā).Aldermane lai kontrolē, Esošās komisijas slēgt.IZM atstāt pāris cilvēku, nevis aparātu, no kura nav jēgas! Mums nevajag bezjēdzīgas komisijas , kursus, kas tērē tikai ESF naudu!
Lūgums - Straujumas kundze, iedziļinieties, aprunājieties ar ikdienas atbildīgajām amatpersonām profesionālajās skolās, nevis klausieties tikai finansistos. Daudzas lietas ir iespējams sakārtot, diemžēl, cilvēkus, kuri patiešām strādā skolās, neuzklausa.
Ja jau tāda kā Straujuma pieprot pat skolotāja darba specifiku, lai man piedod šī kundze,bet laikam nu gan esam pilnīgās auzās! ĀRPRĀTS!!! Valsts,piem., medicīnas aprūpē,lietās nevar tikpat kā ne ar ko tikt galā-par ko mēs šeit vispār runājam!Ne tikai viņa, bet arī tas pats d--.,klauss!- ,,...ja nav piena cenas,tad atrodiet citu nodarbošanos!" Tautai pateikts tas, ka labāk būtu,ja pēdējais latvietis pazustu no šīs zemītes.Pilnīgs genocīds pret savu tautu.Bet kāds tai pašā laikā berzē savas netīrās roķeles,ka mēs,latvieši pamazām noasiņojam.Bez ieročiem.
šis modelis ir bezjēdzīgākais murgs. Visus tā veidotājus vajadzētu padzīt, lai pat neiedrošinās tuvoties skolām.
cik var lemt??? pa 25 gadiem nevar vienoties cik beidzot jāmāksā skolotājiem!!!! jāgaida vēl 25......
mozgov net - schitaj kaleka
Arī pēdējā lauku skolotāja alga būs vienāda ar apkopējas algu!
VELVET REVOLVER 01.09.2015. 21:01:32
Pelnīt un ekonomēt uz skolotāju rēķina to jau tikai māk mūsu gudrās galvas, protams ka pēdiņas gudrās.)Cinismā un augstprātībā viņiem nav līdzīgu.
lauku skolotājs 01.09.2015. 20:45:32
Atkal jāiet pagarināt trūcīgās ģimenes statusu,jo nekas nemainās!
īstais laiks 01.09.2015. 20:42:55
Sapratu. Lai uz streiku dabūtu arī biezās Rīgas skolas un skolotājus ,jāievieš jaunais modelis, kas lielalajām skolām naudiņu noņem un mazajām skolām palielina .
Tiešām, Straujumas kundzes iejaukšanās un izglītības problēmu pārņemšana ,nozīmē izglītības ministrijas nevajadzību !
Nu tikai lauksaimnieki pēc izglītības vislabāk saprot skolotāju vajadzības, ha, ha, ha,....., kāpēc vajadzīgs izglītības ierēdņu pulks ar Seili priekšgalā, ja jau Straujumai jāvada, beidzot varētu beigt tērēt naudu vienai komisijai pēc citas, tāpēc jau skolotājiem puse pienākumu jāveic par velti, to, ko maksā komisijām, varēja piemaksāt skolotājiem par neapmaksāto darbu .
Komisija komisijas galaa...cik ierasti visu paarveidot un sanjemt naudinju par neko. Maitas!
un atkal sākas viss no gala... atkal jauna komisija!!! komisija komisijas galā, bet vezums netiek uz priekšu,. skumji. ko nu laimdota spēj izdarīt? viņa maanuprāt pat izteikties TV neprot ne par vienu lietu
muahahaha cik skolotāji ātri aizmirsa 2007. gada grafiku. muahahahaha cik skolotājus viegli iebiedēt ar jaunu traku modeli lai šie stāvētu klusu. muahahahaha cik tagad var skaisti skolotājiem spraust batonus ausīs par to kā LIZDA, Straujuma un Seile par viņiem domā un varbūt panāks arī kaut ko labāku nākamajā janvārī, septembrī, janvārī, septembrī, janvārī, septembrī, janv.....
Skolotāji, iedarbiniet savu atmiņu un loģisko domāšanu. Skolotāji, izsveriet un izvērtējiet cik šī omīte līdz šim reāli ir darījusi šīs valsts parasto iedzīvotāju labā (nu tā lai tas būtu tiešām kāds problēmas reāls risinājums nevis kārtējais plāksteris tam kuram reāli reanimācija vajadzīga). Un cik muti dzesinājusi, savu PR cēlusi un imitējusi darbību....
Уже само Министерство образования не справляется с задачей в очередной раз обмануть учителей. Теперь сама премьер-министр будет этим заниматься. Смешно, съездите в любую развитую страну Европы - Германию, Францию . или Финляндию. Наконец в соседнюю Эстонию - уже там зарплата учителя в несколько раз больше нашей. Но не хотят - тогда надо будет платить учителю такую зарплату. А это не входит в планы нашего правительства - их план съэкономить на учителях и тянуть время.
To jau visi zina, ka nedrīkst samazināt! Tas taču nevienam dzīvē NEKO nemaina. :) Tas, ka skolotāji miljardo reizi redz pateiks, ka hhmmm, nē, mēs gribētu lielākas algas - vai tas ko Saeimai mainīs?
ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.
nesaskaitītais 01.09.2015. 16:29:19
Finansu ministrija uzsver: naudas nav 25 tūkstošiem skolotāju (skumji, bet neviens tā arī nevar precīzi pateikt, cik tad to skolotāju ir...). Ja Sraujumas darba grupa saskaitīs Latvijas skolotājus, arī tas būs ļoti daudz.
no Pārdaugavas 01.09.2015. 15:33:10
Jāsāk ar skolu birokrātiskā administratīvā aparāta (kā komentāros rakta - skolu "ģenerālieņu") skaita samazināšanu! Vai tas ir normāli, ka katrai "krutai" direktorienei jābūt vismaz 6-7 vietniecēm?! Ne jau uz pilnu slodzi katra, bet uz 1/3, kas netraucē augusta ped. sēdē piesolīt N-tās anketas, aptaujas, vīzijas un supervīzijas un obligāto iknedēļas sapulci sapulces galā!
Man jau sen kā zudusi ticība šim modelim, bet ceru, ka Straujuma vismaz kaut kādu plusu skolotājiem panāks.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.