Lietotājvārds
Parole
IZM pieprasīs 70 miljonus- iedomājiets, skolotāji, kādas mums algas plānojas :D
Man jau arī interesē cik tad ir to skolotāju un cik, kura skola saņem finansējumu, un cik iekrīt IZM bedrē.
Sorry par kļūdām, nevaru izlabot (vainīga, vajadzēja izlasīt, pirms nospiest sūtīt). Un rindkopas, izrādās, arī neatdala, līdz ar to teikumi bez punkta beigās.
Kerija - sliekai 18.06.2014. 20:59:56
Viss ir vnk. Ärzemēs skolotājs saņem algu, nevis apmaksātas stundas. Mums ir slodze, klāt tarificē audzināšanu, ja paveicās, arī labošanu, gatavošanos, konsultācijas. Un skat, jau manas 21 kontaktstund kļuvušas par 25 stundām jeb es par 1,2 pedagogiem Tālāk pedagogu skaitam pieliek klāt bibliotekāru, prihologu, speciālo pedagogu, sociālo pedagogu, logopēdu, sporta darba organizatoru un vēl kādu. Nu un tad sadala skolēnu skaitu uz iegūtajām likmēm. Otra lieta - ja vidusskolā skolēnam ir ap 32 - 36 stundām, daļā no tām loģiski, ka daļās grupās, tad sanāk, ka klasi māca 2,... skolotāji, jo kopējais stundu skaits jau ir virs 42 stundām, ar audzināšanu un citām tarificētajām stundām. un tad klasē sēdošie 28 bērni, sadalīti uz 2,2 slodzēm 9skootājiem) jau ir 12,7 bērni uz skolotāju. bet, tākā skolotājiem tiek likti klāt pedagogi, tad jau beigās sanāk visi 10 uz 1 pedagogu.
Patiešām, nekādi nespēju saprast, kā uz vienu Latvijas skolēnu var būt vairāk pedagogu, kā ASV! Savos 30 darba gados esmu strādājusi klasēs, kurās ir no 18 līdz pat 36 skolēniem stundā (46 žurnālā - sarakstā vietas pat nepietika). Ja kādā blakus darbiņā gadījās mazāk, tā jau liela laime, ka var darbu padarīt laikā un labi nevis pa naktīm labot 60 darbus, lai tikai laicīgi jau nākamajā stundā būtu, ko analizēt. Ļoti gribētos zināt, kāda ir šo aprēķinu metodika, ko skaita par pedagogiem un cik tādu ir. Cik man zināms, tad IZM neviens nevar precīzi nosaukt pedagogu skaitu, vakantās likmes, vakantās specialitātes. Tāda pati putra ir arī jautājumā par skolēnu skaitu - cik ir reāli, cik ārzemes, bet skaitās skolu uzskaitē u.t.t. Cik ir amata vietu uz doto skolotāju skaitu? Kāda ir šī attiecība Latvijā un ASV? Vai skolas direktors, kas kaut kā vada 12 atļautās mācību stundas, skaitās pie skolotajiem vai pie administrācijas? Un visi ministriju, pārvalžu un izglītības vai kompetenču centru darbinieki un aģentūru ierēdņi? Kā tas viss tiek sarēķināts un cik var ticēt šādiem apgalvojumiem, kuru mērķis ir tikai sabiedrības sanaidošana un finansu deķīša staipīšana no vienas puses uz otru. Kur tad īsti izšķīst IZM piešķirtie līdzekļi, kur ir tas "kāstuvis", kas visu noķer un aiztur tā, ka nenonāk līdz skolām un skolotājiem.
ir jau arī, izšķiež, kur tik nevajag
nu, protams! 17.06.2014. 22:22:54
Ai, ai, vēlēšanas tuvojas straujiem soļiem. Pedagogu balsis kaut kā "jānozvejo", un vai tad var vēl labāk to izdarīt kā kritizējot ministrijas "neprofesionalitāti" algu jautājuma sakārtošanā?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.