Lietotājvārds
Parole
Gruzi. Domā, ka ja nav vsk, tad esi lunis? Lasīt maki grāmatas veikalos ir - mācies ja ir velme! Galu gala ar tam pasam 12 Krievija busi nekas...
Te jau neiet runa par 15- 20 km. Tie 15 km ne vienam vien jau ir atkļūšana līdz pagasta centriņam! Laukos ir viensētas, kuru tuvumā itin bieži nav normālu ceļu, kur nu vē satiksme! Laucinieku pienākums ir ceļa nodoklīšus maksāt, tad tos sadala pirmkārt it kā nozīmīgāku ceļu uzturēšanai.Nereti no rīta, aizbraucot uz pilsētu, atpakaļ tiek tikai nākošā dienā, jo satiksmes autobuss kursē pāris reižu nedēļā (ja kursē). Ir daudz veco cilvēku, kuri gadiem nav bijuši pat novada centrā, kur nu vēl tālāk (ja nav savs autiņš un labs kaimiņš nepaķer līdzi). Lietas būtu jāskata kopumā, nevis salīdzinot .pārvaramo ceļa garumu pārvietojoties mīkstā autobusā pa daudzmaz normālu ceļu un kājām veicamu striegoņu! Arī līdz skolas autobusam bērnam tumsā jānobrien krietns gabaliņš. Lauki lemti saplosīšanai. Atbrīvojam vietu imigrantiem! Tāda tā politika.:rīdīt laukus ar pilsētām, lielās pilsētas ar mazajām, pilsētu skolotājus ar lauku skolotājiem, skolotājus ar neskolotājiem un tā tālāk! Kamēr par kaut ko cepas, var veikli kaut ko sakārtot! Kurš n kauliņš nākamais?
No Rugājiem līdz Balviem ir 20 kilometri, tas ir 15 minūšu brauciens. Diez vai Rīgā var par 15 minūtēm tikt uz skolu, tur aiziet daudz vairāk laika.
Bauriem nekas nepienākas!
domāju, ka vēl arvien netiekam vaļā nosērgas "vadīt VALSTI kā uzņēmumu" - un vēl, nereti, kā privāto un, man liekas, valdībai ar tai pietuvinātiem izņemot laukā naudu savām vajadzībām... tāpēc arī naudas citam nepietiek. Noteikti JĀPUBLICĒ algas VIESIEM valsts sektorā strādājošiem un ne tikai no valsts budžeta saņemtās, bet arī projektos iegūtās (ES naudas jau ar VISIEM domātas)... Ja tā kārtīgi izvētīs paši katrs savā skolā naudas atbilstību KATRA darbam un daudzo vietnieku vajadzību, izņems liekos posmus - atkal varēs jaunas skolas atvērt. Par to siltināto skolu ciet vēršanas sērgu - tā jau ir neefektīvi izlietota ES nauda un par to jāinformā EK un jāatmaksā pašvaldībai šī nauda atpakaļ ES budžetā - tad padomās, varbūt tomēr skolu atstāt.
Ģimnāzija 12.12.2014. 22:19:12
--internāts 12.12.2014. 21:55 Internāts atsvešina no ģimenes, parādās blēņas.-- Vairākās ģimnāzijās jau tādi ir, un kas tur slikts? Tie taču ir nākamie studenti - vai studiju gados arī ar ģimeni kopā dzīvos?
Internāts atsvešina no ģimenes, parādās blēņas.
cik viņiem gadu
Laižam visi uz Rīgu!
Tur jau neesot nemaz 50 km (tā rakstīja citos portālos), bet krietni mazāk. Vidusskolēni var dzīvot pie lielajām skolām internātos, nav jau mazi bērni. Varētu domāt par internātu izveidi pie lielajām vidusskolām vai ģimnāzijām, lai 16-19 gadīgie jaunieši varētu tur dzīvot uz vietas, un nevajadzētu braukāt uz mājām katru dienu. Daudzās ģimnāzijās jau tā ir.
šī nu reiz ir tā problēma,kuru viena pati IZMa atrisināt nebūs spējīga bez pašvaldību palīdzības,jo situācijas tiešām ir ļoti neviennozīmīgas. Zinu,ka normāls risinājums ir tepat Igaunijā.
Mamma - Daumantam 12.12.2014. 11:36:46
Arī es esmu gājusi kājām uz skolu un manējie tagad arī(ne pa līdzenumu un asfaltu).Agrāk pa lauku ceļu nenesās ar BMW aptrakuši ļautiņi ar 120km/h!!!, vispār mašinas bija mazāk. Dzīvojam tikai 3km no skolas un bērni bieži brien pa dubļiem uz mājām, bat ja kaimiņieni, pieaugušu cilvēku dienas laikā,,paķēra"' uz mašīnas jumta, tā kā labi ka dzīva palika....?Zini, kāda ir sajūta, ka tev no krūmiem izlien mežacūku ģimene ar sivēniem vai 16 briežu bars? Tas nav vienreizējs fakts, bet pierasta lieta....Agrāk arī neklaiņoja apkārt tādā daudzumā teļa izmēra suņi.
Nu jau kā manas mammas bērnībā, kad līdz skolai vajadzēja iet 2 stundas kājām. Valsts vadītājiem jau ir izdevīgi: jo vairāk analfabētu, jo mazāk jautājumu un pretenziju valdībai.
Es saprotu, ka runa ir par VIDUSSKOLAS klašu slēgšanu, bet PAMATSKOLA paliks. Tā ka attēlā redzamie bērni (tie noteikti nav vidusskolēni) varēs turpināt ierasto ceļu uz skolu. Protams, vidusskolas statusa zaudēšana būs smags trieciens, bet informācijai un ilustrējošai bildei tomēr jābūt korektai.
Agrāk jau bēni gāja savus 10 15 kilomertus līdz skolai. Ar kājām. :) Neko, norūdījās, viss kārtībā. Tagad taču nevar noeiet mau gabaliņu, nabaga bērniņi... Kaut gad, jā, 50km, protams, tas ir par daudz.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.