Lietotājvārds
Parole
Jāraksta "esmu" nevis ..."esu" ...tiešām žēl, ka esi skolotāja.
Nožēloju, ka esu izvēlējusies šo profesiju, ne tāpēc, ka man tā nepatiktu, bet .... ja man samaksā par kontaktstundu un 8 minūtes par šīs stundas sagatavošanu, labošanu .... .
Un, kurš ir tas godīgais darbs Latvijā, par kuru maksās normālu algu? Klausos variantus!
Druvietes kundze skolā nekad nav strādājusi...
Šķērmi metas lasot tos komentārus, kuros lasāmas gaudas un žēlabas. Tieši tā arī ir. Ja nepatīk darbs un apstākļi, meklējam citu darbu. Un neviens nesaka ka jābrauc prom, nav jābrauc prom. Dariet to, par ko jums maksās šeit pat dzīvojot Latvijā. Savukārt, ja jums nepatīk tas, kā ar jums izrīkojas ministrijā vai kādā citā uzraugošā iestādījumā - iesniedziet savus priekšlikumus. Rīkojieties. Parādiet kā var darīt savādāk.
Mazohistēm 27.06.2014. 11:45:56
Savs darbs ir jāmīl...... savs darbs ir jāmīl.... Savs darbs ir.... Tā te klabēja 11:35 kāda ierēdne, gribēdama pamācīt tās vistas, no kurām skolā grib zelta olas izspiest pabiras paberot uzknābāšanai. Ja nemīli, psiholoģiskais tests jāveic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oh, ierēdnele (ar segvārdu skolotāja) tā ir psiholoģiskā ietekmēšana, kā pakļaut atkarībā nonākušos - tevi moka, nedod pietiekoši dzīvošanai, jo zin, ka esi apzinīga un nav jau kur Latvijā citur īpaši aiziet, tikai aizbraukt pavisam prom, un vēl iedzen kompleksus - KĀ, TU NEMĪLI SAVU DARBU?!!! kĀ TU TĀDA VISPĀR VARI STRĀDĀT?!!! UZKRAUSIM TEV PAR NEMĪLĒŠANU VĒL VAIRĀK PIENĀKUMUS, IEBAIDĪSIM AR TESTIEM, ZĀKĀSIM UN KAUNINĀSIM, GAN STRĀDĀSI PAR VĒL MAZĀKU SAMAKSU UN TEIKSI, KA MĪLI!!!!!!! Mazohistes jūs, skolotājas! Sen būtu streiku pieteikušas, bet jūs tik gaidat, ka šādas ierēdnes jums kaut latu pieliks?!!!!
Kalkulator - algas aploksnē skolās nemaksā un būvmateriālus zagt nav kur...šeftēties ar līdzekļiem skolā var tikai daži... Par pārējiem komentāriem - runa nav par darba ienīšanu. Ja jaunietim nepatiks darbs ar bērniem skolā, neviens viņu tur ar varu neiebīdīs. Par to liecina arī "garās rindas un milzīgie konkursi uz vakantajām pedagogu vietām". Spriežot pēc dažādās izglītības programmās iekļautajiem priekšmetiem pedagoģijā un izsniegtajiem izglītības dokumentiem ar tiesībām strādāt skolās, skolotājiem vajadzētu būt "3 slāņos" tāpat kā ekonomistiem un juristiem. Tas tā nemaz nav. Pirms došanās uz skolu strādāt, tāds jaunietis gana rūpīgi pārdomā izvēli. Ja bija laiki, kad darbu novadā skolās rudenī uzsāka 15 - 20 jaunie, tad pašlaik - labi ja 1 - 3. Un ne jau pensionāru dēļ. Jaunieši ir pragmatiski un labi saprot, ka tādu darbu par tādu algu gan nedarīs (nebūs misionāri, kā dažiem te gribētos). Tas ir kauns, ka ministre apvaino skolotājus slinkumā un nepietiekamā darba darīšanā - liekas, ka pati ir jau aizmirsusi darbu skolā, nav iepazinusi jaunākās prasības un to izpildes iespējas.
Pārlasot komentārus nepamet sajūta, ka trīs, četrus komentārus rakstījusi viena un tā pati persona. Laikam cilvēkam nav ko darīt un tagad nodarbojas ar filozofiju.
SOCIĀLĀ
No visa lasītā secinu, ka ideāls skolotājs ir BEZ ĢIMENES, DZĪVO SOCIĀLĀ ĀJĀ mājā, viņam vajag maz, viņš pilnībā ziedojas stundu gatavošanai, kontroldarbu labošanai, rezultātu un dažādu dinamiku apkopošanai, pa nakti lasa zinātnisko literatūru.
Skolotājai 26.06.2014. 23:13:44
Jūs patiesi esat skolotāja Latvijas kāda no skolām??? Izklausaties pēc IZM angažēta komentētāja...
Par tiekšanos uz izcilību un turpināšanu mācīties. Pirms mēneša bija iespēja sarunāties ar pedagogu grupiņu, kuri šausminājās, ka bērni nelasa grāmatas. Un tad, viena no skolotājām pavaicāja, kad klātesošās pašas pēdējo reizi ir lasījušas kādu profesionālo literatūru, informāciju par jaunākajiem atklājumiem pedagoģijā un ziniet kas izrādījās - neviena! Atruna - nav jau laika. Ziniet, tas bija tik ļoti ŠOKĒJOŠI, nožēlojami un skumji vienlaicīgi... Pēc šīs sarunas es "uzcepos", pārnācu mājās un sāku meklēt visa veida materiālus par pašizglītību utt. Angļu valodā ir daudzum daudz literatūras par šo tēmu, visu šo pētījumu rezultātā nonācu pie daudz gana vērtīgām atziņām un piem. tikai viena no tām ir, ka smadzenes ir uzskatāmas par muskuli, kas ir regulāri jātrenē, cilvēkam dienā esot jāizlasa vismaz 50lpp. teksta, kas ir nedaudz sarežģītāks, kā viņš ikdienā spēj uztvert. Es šo materiālu atradu un mani joprojām nepamet sajūta, ka man būtu jāsaņemas un jānosūta tām skolotājām links uz šo vietni, lai dāmas saprot, ka nevis bērni ir slinki, bet viņas pašas nespēj būt par piemēru saviem audzēkņiem. Skolotāji, KAD JŪS PĒDĒJO REIZI LASĪJĀT VAIRAK KĀ INTERNETA ZIŅU VIRSRAKSTI UN PRIVĀTĀS DZĪVES TIPA ŽURNĀLUS?
Saulcerīte 26.06.2014. 16:37:17
Man šķiet, ka visa tā nožēlošana un gaušanās par to, ka darbs netiek novērtēts ir tāda masu (skolotāju) psihoze. Piekrītu, algas varētu būt lielākas (kaut gan kurā profesijā strādājošais to negribētu), taču visa pamatā ir attieksme un tas, kā ik viens katrs skatās uz situāciju. Skolotāji Latvijā ir pieņēmuši cietēju lomu, tā uzvedās un tā par sevi runā, savukārt apkārtējie tamdēļ arī nespēj viņus savādāk uztvert kā tikai un vienīgi par "nabadziņiem", no šī arī izriet šis zemais profesijas prestiža rādītājs. Taču, kā redzams, to, ka skolotāja profesija būtu vērtējama ka mazprestiža saka TIEŠI paši skolotāji! Tātad, apburtais loks. Somu skolotāji, kas ar savu profesiju esot visapmierinātākie to ir sasnieguši nevis tamdēļ, ka saņem visaugstākās algas (viņi ir tikai kādi 5-6 Eiropā šajā ziņā), bet tamdēļ, ka par prestižu šī profesija ir padarīta tieši pēdējo gadu laikā. Stājoties pedagoģijas fakultātē Somijā ir konkurs, kurā ir jāpierāda sava atbilstība un ieinteresētība. Es domāju, jo vairāk zinošu, savu profesiju mīlošu un pašapzinīgu skolotāju būs (neskatoties uz algas lielumu), jo lielāks būs tās prestiž un to var panākt rūpīgi atsijājot visus pedagoģiju studēt gribētājus un mācot topošajiem un esošajiem skolotājiem nebeigt mācīties un attīstīties, un kā arī jau te iepriekš tika sacīts - tiekties uz izcilību, jo viduvējības spēj radīt tikai viduvējības.
pārdomas par komentāriem 26.06.2014. 16:32:17
Vai "nožēlot" un "ienīst" ir sinonīmi???Domāju, ka komentārs nav par rakstu, iespējam, ka cilvēks nožēlo, jo nav līdz galam sevi realizējis savā darba, jo ir tik daudz mūsu izglītības sistēma nesakartotības, tajā skaitā algas, bet, manuprāt, skaļi teikts - ienīst, taču komentārā ir daudz patiesības.
Mnjā, Skolotāja labi pateikusi, tā permanenti ;)! Ceru, ka viņas sacīto izlasīs pēc iespējas vairāk skolotāju un skolās strādājošo, kā arī Izlglītības ministre citēs šo tekstu savās uzrunās skolotājiem!
Kalkulators 26.06.2014. 13:43:02
Iepazīstoties ar publikāciju un pārlasot raksta sākotnējos komentārus acīs duras kāds derdzīgs fakts, ka Latvijas (postpadomju) skolotājiem ir nevis problēmas ar "pārāk mazo atalgojumu", kas līdzi velk šo šķietamo neapmierinātību ar profesijas izvēli, bet drīzāk gan prasme dzīvot saskaņā ar saviem līdzekļiem, ar māku racionāli ieguldīt-tērēt nopelnīto. Jo kā gan tas nākas, ka firmā strādājošs menedžeris, kurš saņem tik pat, cik vidējs skolotājs spēj gan savu auto iegādāties, gan 1-2 reizes gadā aizbraukt ceļojumā, gan kopā ar dzīvesbiedri lēnītēm māju būvēt, bet skolotājs staigājot "pliks un nabags, nenovērtēts un pārstrādājies". Šķiet, ka šī ir drīzāk tāda "ņēmēju-ierēdņu" psiholoģija, kuriem viss viens kā nauda rodas, viņiem vienkārši vajag un pienākas. Skolotājiem būtu jāapmeklē obligātie kursi ģimenes budžeta plānošanā-izlietošanā un varbūt tad mums skolas sāks absolvēt racionālāk domājoši un atbildīgāki jaunieši, kā arī skolotājiem vairs neliksies, ka viņi ir nabadziņi un apdalītie, kuru darbu neviens nenovērtē.
Tuvu stāvošs izglītības sistēmai 26.06.2014. 13:16:09
Arī es piekrītu Skolotājai, jo kādi gan bērni, ar kādu zemapziņā ieliktu kodu, mums absolvē skolas, ja 12% mācību iestādē strādājošo riebjas savs darbs?!?! Ak saprotiet un apzinieties savu misiju! Nepatīk atalgojums, bērni nepaklausīgi, vadība prasīga - salokiet savu tarbiņu un dodieties tur, kur varēsiet saņemt lielāku atalgojumu un jūs novērtēs. Mana pieredze gan rāda: talantīgs skolotājs vienmēr tiek novērtēts - vecāki ir pateicīgi, bērni ieinteresēti klases darbā un vadība parūpējas par Ziemassvētku un vasaras brīvlaika prēmijām. Šajā profesijā strādājošajam uz izcilību ir jātiecas bez apstājas un nerimstoši!
--> Skolotāja. Brīnišķīgi teikts! Redz, ir mums vēl skolās SKOLOTĀJI ar lielo burtu!
Skolotāja 26.06.2014. 11:35 Tik tiešām-PALDIES JUMS!!!! Paldies.ka mums vēl ir palikuši tieši tādi Skolotāji.
Lai arī izlasot "Skolotājas" sacīto mani sākumā pārņēma sašutums, tomēr pēc brīža sapratu, ka varu pievienoties šīs raksta komentētājas teiktajam. Jā arī man gribētos, lai alga būtu lielāka un slodze mazāka, taču parunājoties piemēram ar biznesa vidē strādājošajiem saprotu, ka algas tur ir aptuveni tādas pašas un viņiem piemēram nav iespēja šos 2 mēnešus sabūt atvaļinājumā utt. Katrs pats mēs esam savas laimes kalējs un varu tikai piekrist, ja darbs neapmierina ir jāmeklē citas alternatīves, jo tādas notekti pastāv.
Nožēlojami ir tie skolotāji, kas "ienīstot" savu profesiju (viss viens kādu apsvērumu dēļ: neapmierina atalgojums, ir pastiprināta vēlme, ka kāds viņa darbu papildus "novērtē") turpina strādāt skolā un gaužas par savu izvēli. Es domāju, skolotājiem būtu katrus 3-5 gadus jāveic pāratestācija un jāaizpilda psiholoģiskais tests par to, vai viņi joprojām drīkst būt skolotāji. Savs darbs ir jāmīl!!! Un ja tev - skolotāj - tā nav, tad nekavējoties jāmeklē cita nodarbošanās! Jo izcilāki un savu profesiju mīlošāki talanti strādās šajā brīnišķīgajā dzīves aicinājumā - būt skolotājam - jo prestižāks darbs tas būs, jo labāku atalgojumu varēs saņemt (jo čīkstētāji un atstrādātāji būs atsijājušies nost). Mani pārņem nelabums domājot par to, ka Latvijā 12% manu kolēģu turpina strādāt skolā vienlaikus to noželojot. Esiet izlēmīgi - ejiet meklējiet citu darbu un dodiet vietu talantīgajiem un šo amatu mīlošajiem!
Domāju, ka vai nu jaurtājumi uzdoti "ne tā", vai atbildes saprastas nepareizi. Manuprāt, cilvēki, kas izvēlējušies pedagoga profesiju, nenožēlo pašu profesijas izvēles faktu, bet to, ka netiek novērtēti. Ne materiāli, ne "vārdiski".:(
Apjautāja to skolu skolotājus, kuriem tiek samaksāts par izdarīto. Lauku skolotāji noteikti aptaujāti nav. Svarīgākais jautājums jau arī netika skarts. Man pēc ilgiem skolā nostrādātiem gadiem vēl joprojām šis darbs patīk, taču nožēloju, ka esu kļuvusi par skolotāju un neesu šo darbu pametusi - par apkopēju strādāt izdevīgāk izdevīgāk.
Es arī nožēloju.Un droši zinu, ka tie nav tikai 12%...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.