Lietotājvārds
Parole
Tikai streiks !
vnk skolotāja 15.12.2014. 08:14:53
Mana alga ir apm.100 eiro mazāka par Sastrēgumstundā minēto vidējo algu valstī par vienu slodzi, kaut skola ir galvaspilsētā. KONTAKTSTUNDA ilgst 40 min., taču jāstrādā arī starpbrīžos - dežūras gaiteņos, žurnālu aizpildīšana par katru stundu, klases kārtošana, stundai nepieciešamo materiālu nomaiņa, sagatavošana, bērnu jautājumi utt. Vakaros saņemu vecāku zvanus, bērnu īsziņas, uz to visu cenšos atbildēt. Katru nedēļu jāapmeklē skolotāju sapulces, kas nav iekļautas manā tarifikācijā. Man nav apmaksāta neviena minūte par gatavošanos stundām, par došanos pieskatīt līdzi uz sporta, kultūras pasākumiem. Ēdnīcas pusdienas atļauties nevaru, jo otrais ar gaļu un salātiem maksā ap 2,70. Pildspalvas, papīru u.c. pērku par savu naudu. Klase ir nemoderna, padomju laika mēbeles, ciets koka redeļu krēsls, vecs dators. Drēbes tikai hupmalās, arī ne jau bieži. Varētu turpināt. Taču ne par to ir stāsts. Par sabiedrības neizpratni un ņirgāšanos. Skolēni īstenībā ir ļoti saprotoši, mēs satiekam draudzīgi. Man tikai sāp sirds un ir žēl, ka nejūtos labi, jau padsmito gadu darot savu darbu, ka ēdu neveselīgi, ģērbjos nestilīgi, nevaru iet uz teātri, kad vēlos, nemaz nerunājot par kosmetologa apmeklējumu vai ceļojumu kaut uz Igauniju, Lietuvu, Vāciju
Streiks un algas pielikums-tā ir sadarbībiba nevis nevis bezjēdzīgā sadarbība ar IZM.
Esmu ilgi skolā, daroša, ar idejām, pārzinu izglītības sitēmu. Man NEKAD NEVIENS nav pajautājis, kā ir jābūt, ko vajag mainīt. Ko man darīt? Pieteikt vizīti pie ministra? Lai uzskatītu, ka es sadarbojos. Kur ir sadarbības iespēja? Neviens skolotājiem neko nejautā. Apzsēžas kabinetā un pasaka-būs tā. Varbūt direktori var kaut kur vēl izteikties, bet ikdienas skolotāji NĒ. Tā, ka "aicina uz sadrabību" ir tukša frāze. Kurp konkrēti man doties ar saviem ieteikumiem?
skolotāji, ko jūs te vispār vārāties, ņemiet kāds un izstrādājiet dokumentu, kā tad jābūt, visi zina, kā nevajag, bet kā vajag. un vispār sociālā sfēra ir parazitējošā, tā parazitē uz ražošanu, bet ražošanas taču mums nav...tā kā faktiski ir bezizeja, ja pat samazinātu skolu direktoru algas, katram sanāktu viens cents, labāk nemaksājiet arodbiedrībām, paši konstatējāt, ka tās parazitē, turklāt ar milzīgām algām. Arī tad jūsu ienākums būs nedaudz lielāks, neesmu arodbiedrībā, tāpēc nezinu, cik nu jūs tur tagad maksājat
ministre gan ir naiva, izmaiņas vienmēr ir sāpīgas, tāpēc neviens tās nav ieinteresēts veikt, tā ir lieka laika nosišana. Te nu ir tā, ka jāiznāk vienpersoniski, pēc kopēja valdības lēmuma un jāpaziņo, ka no rītdienas ir viss mainīts un ir tā. Bet jārēķinās, ka darbā var neviens neiznākt, tāpēc laikus jau jāsagatavo studentus iet klasēs un aizstāt
Kas grib- ko grib- redz! Viss ir pieejams! Jautājums; vai grib redzēt!
Bet administrācijai taču super algas, kas redzams RD budžeta lapā . Kāpēc tad mēs skolotāji apdalīti ?? Tas tā speciāli ? Un ministre vispār nezin, kāda mums alga? Vai tad IM darbinieki nevar šos ciparus pa skolām piegādāt ?
Ja daudz virināsi muti skolā vai kāds stkačs būs pacenties - saņemsi pretī mobingu pa visām iespējamām līnijām. Šis mehānisms labi pārbaudīts -nebūs stundas, cita alga, štruntīgs kabinets, uzbraucieni i par neparko , un vēl desmitiem citu izpausmju , kas iešanu uz darbu padara problemātisku .
lauku skolotāja 13.12.2014. 13:16:23
Sliktri, ka ŠEIT NEVAR LIKT VĒRTĒJUMUS pie komentāriem. Portāla admini, padomājiet par šo iespēju.
ministrei par sadarbošanos 13.12.2014. 13:02:03
Aprēķini , saņem drosmi un paziņo, cik REĀLI viens vai cits skolotājs pelna par NOSTRĀDĀTU stundu! Paziņo publiski! Tikai iegūsi!
cien. ministre! 13.12.2014. 12:03:14
Izstrādā skolotāja, klases audzinātāja obligāti veicamos pienākumus! Liec saviem ļoti spējīgajiem padomniekiem apkopot tarifikāciju datos apkopot, cik un par ko tiek samaksāts! Tad izstrādā jaunu darba pienākumu aprakstu, kuriem samaksiņa paredzēta un neiedrošinies no manis prasīt vairāk! Visiem par paveiktu darbu pienākas samaksa! Arī man! Tad arī sadarbosimies!
Talisa Maegyr 12.12.2014. 22:36:04
Seile par skolotājiem vispār uzskata tikai jaunos, un arī tad - tikai sava Iespējamās misijas projekta pārstāvjus. Tāds stereotips. Tā ka no šīs kundzes neko daudz gaidīt negaidu. Bet arī viņas misionāri diezgan sāpīgi finansiāli apdauzās, kad misija beidzas un sākas algas realitāte.
Skola nav bizness, tāpēc tiek nabaga radinieces loma!
par tūlītēju algas pacelšanu, nevis tukšiem solījumiem 12.12.2014. 22:04:13
Algu jāpaceļ tūlīt, jo ēst vajag tagad nevis ar 1.septembri! Neļaujiet atkal apmānīt! Ministre grib palikt amatā, nevis pacelt algas!
netolerantais 12.12.2014. 21:30:39
Seile ir tikai izkārtne un patiesībā ministriju vada Vinķele, lai pilnībā izslaucītu skolas no tradicionālās ģimenes vērtībās balstītiem skolotājiem un ieviestu seksuālo apmācību no 5 gadu vecuma, kas paslēpta zem cilvēkdrošības kursa. Tāpēc jau arī algas nepieliek!!! Iespējamā misisja ir ideāls kanāls kā nomainīt visas valsts izglītības paradigmu un mainīt sabiedrības attieksmi pret viendzimuma attiecībām, tāpēc ir nepieciešami jauni ''radoši un moderni'' skolotāji, kas pastāstīs, ka šo lietu nepieņemšana ir vecmodīga...
kamēr nav algas modeļa, gaidu vismaz ikmēneša pemaksu !
Lepnas un kuplas tās Rīgas skolu administrācijas ar lielām algām kā redzams RD mājaslapā ,cipari uz rokas iespaidīgi. Tiem ar par maz ?
Mazliet sirgstu ar maniakālo depresiju, bet, lūdzu, neņemiet mani vērā. Ar cieņu, skolotājs Maniaks
Ja alga uz rokas par likmi ir 320 ... eiro, nomaksājot elektrību, īri u.c., dienā tērēt ģimenei nesanāks pat 10 eiro! Neviens pat malciņu nenāks skaldīt par 10 eiro dienā! Par ko vispār ir runa! Kāda sadarbošanās! Beidziet reiz pieprasīt no manis darbu bez samaksas! Beidziet reiz tarkšķēt tarkšķēšanas pēc! Tikai streiku! Un tā, lai tas reiz izskan pasaulē!
tā.. tā... tā 12.12.2014. 17:52:14
Nu neies drīzumā uz skolu strādāt jaunie, tā kā nāksies vēl tiem muļķa pensionāriem paldies pateikt! Jaunie nebarojas ar solījumiem- un pareizi dara.
man ir jautājums - cik gadus Ministres kundze ir nostrādājusi skolā, un tā šobrīd ir tukša atrunāšanās .
Šodien (12.12.2014.) "Sestdienā" eleganta intervija ar ministri Mārīti Seili. Tikai viens citāts: "Saeimas deputāte Ilze Viņķele apgalvo, ka Druviete grasās "torpedēt" Seiles darbu: "Viņa ir monopolizējusi nozari un nevēlēsies pieļaut jebkādas būtiskas izmaiņas"" (24.lpp.) Ieteicamā lasāmviela drēgnajiem decembra vakariem ikvienai skolotājai!
Tā izskatās, ka partijai vai partijām nav nojausmas ko un kā vajag darīt. Pie mums jau ministri tikai izpilda partijas uzdevumus. Tādēļ sanāk, ka skolām vajadzētu sadarboties ar pareizo partiju nevis ministru. Praktiski tā bieī vien notiek. Tikai vai partijām šobrīd ir biznesa interese par skolām? Laikam jau nē. Par kaimiņu zemi nerunāsim, tur būtiskas atšķirības pamatos.
Streiks un tikai streiks! Cik ilgi var pazemot un noskaņot visu sabiedrību pret kādu slāni?! Tikai jautājums:"Vai skolotāji beidzot būs gatavi nomest savas važas (atcerieties, padomju laikā mācīja- nav nekā cita zaudēt kā tikai savas važas)?" Nevis vienas dienas streiks un kaut kad, lai netraucētu eksāmenus utt., bet iet līdz galam! Ja jau ar to miršanas pabalstu vēl kājas velkam, tad jau badā nenomirsim arī, kad atņems tos pāris EUR. Un, ja būs beigas klāt, varbūt Staujuma u.c. no tās bandas vairs nevarēs Eiropai acis aizmālēt!
Oksana, skolotāja no Rīgas 12.12.2014. 12:59:49
Ministre kā vienu no prioritātēm nosauca - risināt gados jaunu un radošu skolotāju skaita palielināšanos skolās. Skatos "Iespējamās Misijas" mājas lapā - izsludināta papildus uzņemšana!? Nu nenāks jaunie uz skolu strādāt par minimālo algu! Ja šobrīd no 2000 pedagoģisko augstskolu beidzējiem pēc Ministrijas datiem uz skolu katru gadu atnāk 300, būs vēl mazāk!!!! Pievienojos "Voldemārs 12.12.2014. 12:23" - aizsēdējušies savās vietās ir daudzu skolu direktori, neatkarīgi no vecuma un direktora darba pieredzes. Citam 3 gadi arī ir par daudz!!!! Par papīra atskaitēm - arī mūsu skolā prasa - vietnieces pašas nevīžo saglabāt Wordā, sakopē, pielīmē jaunu mācību gadu un "uz priekšu!" Obligātus datorzinību kursus ar pārbaudes darbiem kkut vai atbilstoši vidusskolas kursa apjomam jārīko katru gadu skolas administrācijai! Un kas notiks, kad pieņems jauno algu modeli? Vai ieviesīs vēl pāris vietniekus, kas izkontrolē, vai skolotāja sēž skolā, stūrītī ierāvusies, jo visiem pie datoriem strādāt vietas nepietiks!
Terminētos līgumus skolu direktorēm un Izglītības departamenta (pārvaldes) "uzraugiem"! Samazināt birokrātisko aparātu Izglītības departamentos un vietnieku likmju skaitu skolā! Absurdā situācija, kad vietnieki skolā strādā uz 0,2-0,25-0,3 slodzēm, ne vien ir "uzaudzējusi" administratīvā aparāta lielumu skolā, bet arī no skolotājiem pieprasīto atskaišu u.c. papīra dokumentu skaitu - spēj tik drukāt katram vietniekam pa atskaites kopijai!
matemātiķis 12.12.2014. 11:54:48
Ar nepacietību "gaidām" reformu: slodzi palielinās divreiz, samaksu arī. Kas būs vinnētājs?
Nu cik var sadarboties vienpuseeji.... pashai ministrei smiekli nenaak????
Gaidām beidzot skolu direktoru migraciju pa skolām, ja liekas , ka daža laba skola jau par ģimenes īašumu pārvērtusies skolā un , ja sevi māki aizstavēt, tad atrast var jebko, lai tiku no skolotaja vaļā, to pazemojot! Manuprāt skoleni un viņu vecāki ta izturas, jo tā skolas administracija pazemo savus darbiniekus! Kad skolās beigs strādāt nekam nederīgie pensionāri- no 67- 80 gadiem?
Cik tad skolotāju vairs tai arodbiedrībā ir palicis? Kam vairs ticēt?Ja saslimsti, tad naudas pat zālēm nepietiek, bet cik ilgi var konsolidēties priekš citiem? Kāpēc arodbiedrībās saņem 1000 LVL, tagad pārvēršot EUR tātad daudz vairāk, bet skolotājs tikai 420 EUR likme.Citās skolās papildus stundas dod tikai saviem draugiem....
Sadarbosimies, konsultēsimies, apspriedīsimies...Apriebies! tikai streiks, kāmēr 10% pie algas nepieliek, stundās neejam!
man ir jautājums - cik gadus Ministres kundze ir nostrādājusi skolā, vadot stundas. Un vēl, cik procentuāli ir pedagoģiskā izglītība IZM un IKVD strādājošiem un cik liela pieredze skolā stundu vadīšanā?
nu līdz šim nevienu no ministrijas nav interesējis "skolotāja parastā" viedoklis. viņiem ir tikai viņu ( vislabāk visu zinošais). un tā šobrīd ir tukša atrunāšanās bez seguma.
Nē. Sadarboties mēs aicinājām JŪS. Tagad būs streiks.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.