Lietotājvārds
Parole
studenta opis 02.07.2014. 08:12:06
Dod, dod savam bērnam visu to labāko un daudz. Tik un tā lielāka vērtība viņa acīs būs tam, ko pats nopelnījis/ panācis/izcīnījis . Nu, bet senču dotais - lai tik dod, viņiem jau naudas gana. Tam nav vērtes. Diemžēel mēs, vecāki, to nesaprotam un nodarām bērniem tikai sliktu, labu gribēdami. Un, ja kas, tā summa ir pārspīlēta. Ja pats nepelni, nav ko iepirkties firmu lupatbodēs un vazāties pa naktsklubiem. Rīgā vispār pie vecākiem dzīvo, kam tad tādi izdevumi. Lauciniekam pa brīvdienām labāk senčiem laukos jāpalīdz, lai ziemā ir, ko likt uz zoba un nav jāēd kafūžos un makdonaldos. Un, ja strādā, tad vispār bez problēmām. Gribēt jau var arī mēnesi no debesīm, bet ar varēšanu ir, kā ir.
Esmu liela uzņēmuma galvenā grāmatvede un pelnu ļoti labi, bet mani abi bērni pat ne tuvu netērē tādu summu.
pievienojos 456? 320? 29.06.2014. 19:14:09
Pilnīgi piekrītu! Personīgi manī (kas man ne pārāk patīk) veidojas pilnīgs nihilisms pret visu - valsti, sabiedrību u.t. Strādāju skolā 20 gadus, strādaju labi (ir rezultāti konkursos skatēs - tas viss nelielā lauku skolā). Pēdēja laikā attīstu citas aktivitates - ir sava saimniecība, kuras ienākumi vairākkārt pārsniedz skolotāja atalgojumu. Privāti, tā teikt(detaļās neiedziļināšos, sapratāt paši...). Skola - tas ir šobrīd hobijs. Nu, piedodiet, ja varat...
Redz viņa nesaprotot...kas te ko nesaprast??? Kāds vainīgs, ka Jums nav balkona??? :-D
Ticu, ka normāli dzīvojot arī vajag tos 456 eiro. Mani divi bērni jau izstudējuši un strādā (savās profesijās- un bez kādiem blatiem). Toreiz 3-5 gadus atpakāļ man bija 400 Ls. Varēju iedot tikai ceļanaudu. Bērniem bija jānoturas budžetā un jāizdzīvo ļoti trūcīgi. Pati visu gadu staigāju garajās biksēs, lai nav jāpērk zeķubikses. Tagad mana, lauku skolotāja, alga ir vēl švakāka. Švakāka ar katru "algas pielikuma".Tagad bērniem pat ceļanaudu iedot nevarētu. Pelnu 320 eiro (uz rokas par slodzi) un knapi savelku galus. Starp citu- apmaksāts ir labi, ja puse darba, jo samaksāts tikai par kontaktstundām un 8 minūtes uz katru stundu par visu pārējo. Par kaut kādu remontu, jaunu drēbju iegādi vēl joprojām varu tikai sapņot. Pašreiz pensija sanāktu tikai nedaudz pāri simtam. Par nesamaksāto jau nekas nekrājas. Pazemojums! Būtu jaunāka, brauktu prom! Pirmo reizi mūžā uz SAEMAS vēlēšanām neiešu!
Vajag - tas ir viens jautājums, bet iespējas ir kas cits. Kā skolotāja, mediķe, jebkura cita darba darītāja var iedot saviem , piem., 2 studentiem minēto summu??? Ja viņa pati saņem ap 300-400 eiro uz rokas. Labi, pieliekam tēvu, kas arī saņem tik pat. Jā, students var kaut kur piestrādāt, bet arī tur nav diez kādu algu, īpaši uz pusslodzi (ja mācās klātienē, tad nevar strādāt pilnu slodzi). Tāpēc nevajag tādus absurdus datus publicēt! Es savam studentam pat 300 eiro nevaru iedot, iztiek tāpat. Var iztikt! Nu jau arī darbu ir atradis, ir drusku labāk.
Nesaprotu, kāpēc studentam būtu jādzīvo labāk par savu pasniedzēju (nu labi- esmu skolotāja)! Ir ļoti daudz tādu 356 līdz 456, bet, šķiet, ka "augšas" tas absolūti nesatrauc. Bez tam students no laukiem diezin vai var nomirt badā, bet man Rīgā nav pat balkona, uz kura ko varētu audzēt.
bijušais students 27.06.2014. 23:11:44
Vispār studēt budžetā un strādāt vienlaicīgi var. Protams viss atkarīgs no cilvēka rakstura. Man pat studiju gados sanāca pastrādāt vairākās vietās vienlaicīgi, lai iegūtu pieredzi, un reizē arī mācīties. Protams sekmes nedaudz samazinājās, bet budžetā sudēt nebija nekādas problēmas. Bez iegūtās pieredzes nezinu, kur būtu aizgājis un ko darījis, tā man ļoti noderēja turpmāk.
nelaime --> Latvijai 27.06.2014. 22:27:55
300??? Ja esi budzhetaa un straadaa, tad nedriiksti sanjemt stipendiju!!! Pilna laika klaatiene - kaa var straadaat kaut kur??? Kopmitnees visiem studentiem vietas nav (diemzheel)!!! Pat ja ljoooti paveiksies un juus speesiet izdziivot ar 300 euro - tik un taa - kur sho naudu njemt? No mammas, kurai menesa alga Bauskaa ir 300 euro un pat mazaak??? Nerakstiet komentaarus, ja neesat no laukiem un ja nav kas paliidz. Ja buutu taa kaa juus aprakstat, tad neviens nebrauktu prom, un lidostaa nebuutu rindas. Brauc prom ne jau uz daziem gadiem - bet uz visiem laikiem!!!
Dzīvot var dažādi. Var, mācoties budžetā un strādājot (pretēji apgalvotajam), dzīvot kopmītnēs, pārdomāti iepirkties un izdīvot ar aptuveni 300 EUR. Un dabūt labu darbu pēc augstskolas absolvēšanas. Specialitātē.
gruuti ir shobriit buut studentam; ja gribi budzheta vietu - tad tu nedriiksti straadaat; ja studee par maksu - tad vajag straadaat , lai apmaksaatu izgliitiibu, bet laika maaciibaam nepaliek; kopmiitnee vietu visiem nav; bagaati vecaaki ir ne visiem beerniem :( ko lai mees daram - mees braucam prom! mees aizmirstam valodu, saknes un savu kultuuru, bet tur, taalumaa dziivot ir vieglaak, ir nauda, ir godiiga valdiiba - taa mees visi runaajam angliski, svinam anglju sveetkus un dziedam anglju dziesmas.....adjosLlatvija!!! man ir kauns....
Mans bērns nākamgad ies 6. klasē. Bet...jau šobrīd meklēju variantus, kur viņam mācīties ārzemēs pēc vidusskolas pabeigšanas. Pētu, skatos, lasu, interesējos utt...To ik viens normāli domājošs vecāks saprot, ka šeit jaunatne nepaliks, jo viss iet milzu soļiem uz iznīcību. Tas ir fakts. Protams, lai mācītos ārzemēs, nepieciešami naudas līdzekļli. Tad nu tos arī pelnu cik vien varu, strādājot 2 darbos un haltūrējot. Nemūžam nepieļaušu, ka bērnam jāīrē Rīgā kaut kāds kakts, jāmaksā par to un jāknapinās, kā tas notiek šobrīd ar jaunatni.
Esmu skolotāja un jāizdzīvo ar 356....nu protams godīgi nomaksājot visus nodokļus...ja būtu jaunāka, sen būtu aizbraukusi atpakaļ neskatīdamies, ....jo tur...cilvēki dzīvo, nevis eksistē....Paldies mūsu valdībai!
Parastam studentam vajag 456 euro, bet es ar beerniem izdziivoju ar 400!!! un valstij ir vienalga uz taadiem kaa mees!!!
Arī mans dēls studē ārzemēs un šajā valstī savu nākotni neredz.
Tieši tāpēc visi mani bērni tagad dzīvo Vācijā :((( paldies dzimtenei par atbalstu :*
ATRAITNES DĒLA VAI MEITAS LIKTENIS ARĪ MŪSDIENĀS AKTUĀLS!
Ja nav vecāku, kas var atbalstīts, tad ir ziepes.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.