Lietotājvārds
Parole
Piedevām par kursiem, kuri ir OBLIGĀTI (ik pa 3 gadiem+specialitāte), jāmaksā pašiem. Tas ir 60-80eiro.
no skolas > Suse 09.09.2014. 11:33:15
Mīļo Susīt!!! Skolotājs strādā ne tikai 8.00 - 17.00. Skolotājs stiepj skolēnu domrakstus un citus pārbaudes darbus līdzi uz mājām un labo tos vēl no 19.00 līdz 22.30 (dažkārt arī ilgāk) Skolotājs mājās pie sava datora gatavo materiālus darbam un nereti tos arī printē ar savu personīgo printeri uz personīgā papīra! Skolotājs tagad, rudenī, brauc ar skolēniem 2 dienu ekskursijā (pavada 36 stundas, pildot savus tiešos darba pienākumus), bet nekādu komandējuma naudu vai piemaksu par to nesaņem! Skolotājs dežūrē skolas diskotēkās un klases vakaros līdz 21.00. Vecāku sapulces nesākas agrāk kā 18.00, bet beidzas ap 21.00. Vecāki mēdz arī piezvanīt klases audzinātājai vēlā vakara stundā, lai parunātu par sava bērna problēmām, vai tas man būtu jāuzskata par vaļasprieku? Vasarā strādā ar nesekmīgajiem skolēniem un kārto dokumentāciju (tie ir papīru kalni mūsu sistēmā) Un kursos skolotāji patiesi iet arī sava atvaļinājuma laikā. Nu, nav tā maizīte bez cietas jo cietas garoziņas. neskaudiet!
Cik noprotu, tad skolotāju algu likmes ir sarežģīts process. Un tā ir tikai pamatalga. Bet vai tad nav vēl visādas piemaksas? Vai tiešām skolotāji sēž darbā no 8:00-17:00? Un vasarā un citos brīvlaikos paši mācās vai sēž darbā? Skolotājiem arī vasarā maksā algu? Un gala rezultātā pieskaitot to summu darba laikam sanāk tā neko. Pieņemu, ka vajadzētu skolotājiem tāpat kā citiem atrasties darba vietā no tiem 8:00-17:00 un tad būtu laiks gan burtnīcas labot, gan konsultācijas pieņemt u.tt.. Un uz cieto algu. Un piemaksas par ekskursijām (tematiskām) u.c. izglītojošiem ārpus klases pasākumiem. Un par labi iemācītu vielu, kas atkarīgs jau no skolēnu pārbaudes darbu rezultātiem. Būtu labi, ne?? Visur ir labi, kur mūsu nav.. Un visiem gribas vairāk naudas..
Vispār jau realitāte atkal izskatās tāda, ka strādājot tādu pašu slodzi kā pagājušajā gadā, skolotāji saņem mazāk...
Vienlīdzība 08.09.2014. 00:02:37
Starp citu, minimālo likmi šogad paaugstināja tikai stundu skolotājiem. Un tā šogad ir realitāte: ar pusotru līdz divām slodzēm skolotājam ir lielāka darba samaksa. Ja skolotājam EUR 630-840, tad vietniekiem EUR 530 līdz 630 (ja skolā vismaz 800 skolēnu). Ja ir kvalitātes pakāpe, piem., 4., tad to maksā arī tikai par 9 stundām. Nevienu darbu nenoniecinot, interpretācija un izvēles iespējas, par ko strādāt, katra paša ziņā. Skumji, ka valstī nav sistēmas, bet ir tikai ugunsgrēka dzēšanas stratēģija - kurš skaļāk kliedz, tam kaut ko atmet.
man kā māc.daļai- 564 (par 40 h ned.), skolotājam manā skolā par 40 h -800-900. un diez vai mēs dzīvojam uz skolot.sviedriem un papīriem...
Un ko neraksta, ka tie 405 eiro ir uz papiira??? ja taa buutu reaala nauda - tad ir ok - bet tad arii rakstiet to summu, ko tie cilveeki sanjems uz rokaam
Divreiz augstāka likme skolas vadītājiem izsaka vienu: neviens neapmaksāts pienākums skolotājiem. Ja tā nav, tad direktora likme proporcionāli jāsamazina....
Skolu vadība pamatā vairāk vai mazāk "dzīvo" uz skolotāju sviedriem un skolotāju sarakstītajiem papīriem, ALGA - LŪK - UZ PUSI LIELĀKA ?!! Par ko? Par psihologiem un citiem logiem nemaz nerunājot.......
Jurtas kundzei 05.09.2014. 18:32:05
Minimalā alga ielu slaucītājam ir 320 eiro, tada ir minimāla alga Latvijā, minimālā pedagogam ar augstāko izglītību 405 eiro. Starpība ļoti maz. Vēl mazāka tā ir naudas daudzuma, ko saņem pēc nodokļu atvilkšanas.
učene no laukiem 05.09.2014. 13:38:11
Skaisti jau skan..... bet tas ir VIDĒJAIS.............. laukos ir jau tas minimālais 405 eiro (pirms nodokļiem). Pilsētās, kur daudz skolēnu, arī algu likme lielāka. Pat ģimnāzijas, lai nesamazinātos skolēnu skaits, būtu visi klašu komplekti, praktiski ņem visus. Vai tas atbilst ģimnāziju statusam? Lai to lemj IKVD! Bet viņiem ir algas...........tur jau tie tūkstoši veidojas!
Jurtas kundze 05.09.2014. 10:30:15
Minimālā alga neizglītotam ielu slaucītājam ir ap 200 eiro. Skolotājs vismaz pa divi lāgi studējis, katru brīvlaiku kursos mācās, darbs vienos nervos...bet alga tikai uz pusi lielāka.
Kurš tad te kladzina par lielām algām. Tās ir mazas algas un atbildīgs darbs!
Atreekiniet nodokljus un tad kladzineitpar tam lielajaam algaaam

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.