Lietotājvārds
Parole
Optimizējam IZM 20.07.2017. 19:27:48
Sveiki! Sveiki! Šeit un patreiz Skolnieciņš ir ar jums! Urā, lai dzīvo laimīgs Skolnieciņš un viņa asprātības! Dārgie draugi, vai vēlaties redzēt vel vienu manu asprātību? Tad skatāmies... Cilvēku skaits Latvijā samazinās. Tas, protams, ir negatīvi un skumji. Un Skolnieciņam dēļ šī latviešu "štata samazināšanas" radās lieliska ideja! Tādas idejas kā man pat mazais Kārlītis nespēj pilnmenesī izdomāt!!! Kārlītis grib samazināt skolu skaitu un skolēnus grib sabāzt kā siļķes mucā. Nu, šī ideja kapitālista-plantatora prātā ir ideāla, bet parastai tautai no mazā Kārlīša daiļrades raudiens nāk. No tautas prāta puses šajā idejā trūkst empātijas, žēlsirdības un cilvēcības. Man ir ideja! Ir jāsamazina Izglītības un Zinātnes ministrijas darbinieku skaitu par 40%! Un 20% no viszemāk atalgotajiem ierēdņiem IZM palielināt algu par 10%, bet vidēji algu palielināt par 5%. Taču 20% no vislabāk apmaksātajiem IZM ierēdņiem algu samazināt par 60%! Protams, mazajam Kārlītim maksāt minimālo! Lūk, Skolnieciņa plāns. Kas ir ar mani? Balsojam! Un man ir vel priekšlikumi. Kamēr dabīgā ataudze Latvijā ir negatīva, tikmēr ierēdņu algas valsts augšā nedrīkst palielināt! Deputātu skaitu ir jāsamazina uz pusi gan pašvaldībās, gan Saeimā. Pašvaldību mēriem un deputātiem algu nemaksāt! Patiesā cieņā, Jūsu Skolnieciņš ®Skolnieciņš Skolnieciņš™ ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-( P.S. Optimizācija
Skomnieciņš 19.02.2017. 07:55:56
Vo, ko trijatā ar x un y spēj izdomāt K.Šadurķis... Interesants tipiņš, kuram Skolnieciņš neuzticās, jo es neesmu naivs... Atkal runa ir par algām.. Jārisina nabadzība, nevis jāreformē... Cieņā, Skolnieciņš © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{
Nevis skolu pagarināt, bet vielu saīsināt vajag!
Nju ja paskatas ka tiek viela iznemta skolas,tad nebrinos,ka pagarinas skolu.
Darīt tikai darīšanas pēc - lielāku stulbumu grūti iedomāties ! Laika limiti par īsu, bet tomēr izdevās veikt reformu! Ķeksīti var ievilkt! Štrunts, ka daudzi zaudētāji in lērums absurdu izmaiņu, bet visas straujumas un šadurski laimīgi, jo, kamēr Straujuma Ķīnā - algas strauji pieauga, tikai bez noteikumiem. Psihiatri uztraukušies, ka Tramps sirgst ar narcismu, liekas, ka Šadurskis arī, jo sadzird tikai to, ko grib! GRIBU VISMAZ IEPRIEKŠĒJO ALGU PAR 10 STUNDU ILGĀKU DARBU!!!
Skolotāja no Bauskas 15.02.2017. 15:09:51
Protams, ka iznācis kļūdīties, tas ir cilvēcīgi. Bet runāju ar jums tādā tonī, kā jutos, ka esat pelnījis - jo, redz, jūs pats nebijāt paskatījies, bet atļāvāties nevis komentāros kādam pavaicāt kur jāskatās, ja neorientējaties lapā, bet sākāt izteikt nepamatotus pārmetumus un pat apsūdzēt. Lūk, tas nav īsti normāli.
Nu, vienā ziņā šmundukam taisnība - kad komentāru sadaļā lavīnām sāk nākt argumentēti(!) kritiski komentāri par IZM&Co darbību, tad šie materiāli(acīmredzot, neglaimojošo komentu dēļ) tiek ātri novākti no augšas, prom no acīm. Nu kas jau grib, tas var tālāk, dziļāk pameklēt un tos atrast, bet priekšā noliek neitrālāku tematiku. Tas par e-klases mājaslapu.
Mācos rēķināt 15.02.2017. 14:42:59
Jaunais algas modelis paredz slodzes pieaugumu no 30 uz 40 stundām. Par šo darbu minimālā alga 2021.gada 1.septembrī – 830 euro.Secinājums: 1 stunda maksās 5,18 euro (830:160=5,18 euro /h)pirms nodokļu nomaksas.Tagad 1 stunda maksā 5,66 euro pirms nodokļu nomaksas (680:120=5,66 euro/h). Nezināju, ka pieaugums nozīmē stundas samaksas samazināšanos par 48 centiem!!!
skolotājai no Bauskas 15.02.2017. 11:46:32
Atvainojos, cienītā kundze! Pārbaudīju, tik tiešām - Jums par interviju taisnība. Paldies par aizrādījumu. Un atvainojos arī visiem citiem, kurus esmu aizskāris ar savu komentāru. Jūtos vainīgs. Tikai nesaprotu vienu - kāpēc, aizrādot uz cita kļūdu, tāda agresivitāte? Es izteicu viedokli, šoreiz kļūdainu. Vai tāpēc labojums nevarētu būt korekts (bez "muļķa lomas" un bez "bazunēšanas")? Pieņemu, cienītā, ka arī Jums taču kaut pāris reizes dzīvē iznācis kļūdīties?
Jau tagad par normu ir palicis vecākiem stundām būt ceļā uz un no darba, Viņi domā, ka arī bērniem tas nekas slikts nav. Un jau tagad daudzi pavada autobusā lieku stundu no rīta un vēlā vakarā, piekalti pie saviem telefoniem. Nepaceļ galvu, nesarunājas...Un tad skolai jāpievieno sporta stundas, lai šos sēdošos "celmus"izkustinātu... Būs interesanti pēc gadiem šos "darba augļus" pavērot- visi no malu malām uz lielām skolām savesti, kādi kolektīvi, kāda saliedēta kopiena? Aizmirstiet! Katrs par sevi! Visu reducējam uz naudu!
skolotāja no Bauskas @piekrītu ŠMUNDUKAM 15.02.2017. 10:15:56
Gānāties, bet paši vien nostādāt sevi pilnīgā muļķa lomā. :) Cilvēks, kurš pats nepainteresējas, tikai skaļi bazūnē, nekad nav bijis cieņā. Jūsu minētā publikācija nav ZIŅA, bet RAKSTS un tā ir sadaļā INTERVIJAS nevis pie ziņām. Un tur vienmēr ir bijuši visi rebaltika raksti, nekas nav dzēsts. Vispirms apskatieties pirms bazūnējat skaļi. :) :) :)
Ja jau, tad jau 15.02.2017. 10:05:49
optimizēsim tiktālu, ka sāksim ķerties pie augšām. Vai vajag Saeimā 100 deputātu, ja viens rāda īkšķi un citi balso. Vienam piešķiriet visas tās balsis, kuri balso pēc īkšķa komandas, pārējie sēd mājās, vai lai iet ražošanu veidot. Kāds ietaupījums valsts budžetā! visi cela izdevumi tikai 5- 6 (nemaz īsti nezinu, cik tie īkšķotāji ir) deputātiem. Dzīvokļa maksas arī ietaupīsies.
piekrītu šmundukam 15.02.2017. 08:10:03
Tieši tā! To, ka pazūd raksti ar asākajiem un ministrijas interesēm neatbilstošiem, bet patiesiem un grūti atspēkojamiem komentāriem, esmu pamanījis arī es!!! Kur, piemēram, ir pazudis raksts par to, kā Bauskas novadā optimizē skolas? Šis raksts parādījās samērā nesen, un pie tā bija ļoti asi, valdībai nedraudzīgi komentāri! Un, lūk, rezultāts - citi, daudz senāki raksti, kur komentāru maz vai mierīgi, ir Aktualitātēs jau mēnešiem, bet šis pazuda ātri! Un tas nav pirmo reizi! NU ĻOTI NEGLĪTI! CENZŪRA PAT ŠEIT!
Nē, reizēm nav saprotams, ko cilvēki domā ar 42 bērni un 14 skolotāji. Ja tā ir pamatskola, kura atļaujas turēt 9 klases, tad 9 skolotāji ir minimums, kas skolā ir tajā dienā un tajā stundā. No rīta. Iespējams, ka pēcpusdienā kāds no šiem skolotājiem jau stāv citas klases priekšā pavisam citā skolā. Cits nāk viņa vietā. Bet skolā skaitās tarificēti 14 skolotāji. Varbūt sadalījums ir pa dienām un skolām. Un nav tā, ka visi 14 piecas dienas nedēļā ir vienā skolā. Un diez vai viņiem maksā par vienkāršu būšanu. Skolotājiem maksā par mācību stundām visupirms. Nav stundas, nav alga. Āmen. Ļoti liela daļa skolotāju strādā divās vai vairākās skolās. Un tiek saskaitīti vairākas reizes. Toties kādam tāpēc parādās "argumenti". Varētu domāt, ka tās telpas nevajadzēs kaut kā uzturēt. Var jau, protams, arī nopārdot, ja skola ir senas muižas vai pils sienās. Optimizatori. Smieklīgi un bēdīgi reizē. un nezinu vai būs prieks pat no 2000 eiro algas, ja dienā 6 stundas jānodrošina kvalitatīvas mācības tajās pašās skolu klašu telpās, kurās būs sastūķēti 30-32 skolēni katrā. 40-10-40-10-...
Man radās aizdomas,ka šāda veida komentāri tiek izcenzēti apmēram diennakts laikā.Reizēm pazūd ar visu rakstu vai tamlīdzīgi...
Zinot, ka IZM plāno likvidēt pat pamatskolas ar 300-400 skolēniem - vai tiks organizētas otrās maiņas skolās, kurām pieptimizēs šos skolēnus? Vai arī ir ieplānotas vērienīgas piebūvju celtniecības? Jo klašu telpas jau nav bezizmēra.....
Optimizācija kā uzlabošana tiešajā tulkojumā reālajā dzīvē te un tagad politikāņu rokās un mutēs reformēšana, reorganizācija= likvidācija
Vairs neko no ministra mutes nevēlos dzirdēt. Jūtos smagi pievilta ar jauno algu modeli un neticu vairs nevienam viņa vārdam.
Par ko jūtas gandarīts? Par to, ka man alga par 300eur mazāk? Domāju, ka IM šiem skolotājiem, kuri reformas rezultātā zaudēja, vajadzētu izmaksāt kompensāciju.
Man radu bērns pēc skolas likvidācijas Latgalē spiests 2. klasītē katru dienu braukāt uz 24 km attālo Krāslavu. Un mans viedoklis ir šāds. Nu nevar uzturēt skolas, kurās ir 14 skolotāji un 42 skolēni! Bet es domāju, ka attālajos novados vajadzētu algot pašvaldības struktūrās vienu skolotāju uz 10 bērniem, kas apvienotā klasē māca 1. - 4. klases skolēnus. Un mācībām atvēlēt 1 telpu pagasta pārvaldē. Tad vecākiem ir izvēle - sūtīt bērnu uz 24 km attālo novada centru, vai rēķināties, ka bērns mācās 4 gadus apvienotā klasē. Savukārt pašvaldībai 1 skolotāja algošana nebūtu nepanesams vezums. P.s. Pati strādāju Rīgā, uzskatu, ka arī Rīgā nebūtu jāuztur skolas ar 100 - 250 skolēniem, pa vienai uz katra ielas stūra.
Vispār no pašvaldībām gan lielākaja mērā. IR nabadzīgas pašvaldības, kur dzīve skarbāka arī skolotājiem, ir bagātās pašvaldības, kur paveicas ja var strādāt.
Ministrs protams neaizmirst atbildību novelt uz pašvaldībām. Viss atkarīgs no pašām skolām varbūt vēl.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.