Lietotājvārds
Parole
Transporta kompānija nosaka, kur katram jāmācās - super! Varētu padomāt, ka visās skolās ir visas mācību programmas.
tas interesanti, Vilgāles skolā tad būtu, kādi 10 bērni ha, ha / Kuldīgas novadā/, jo tur pieved ar 3 autobusiem, daudziem Kuldīga ir tuvāk un Kuldīgas grūtgalvīši tiek vesti uz Vilgālii, redz kā
ieskats nākotnē 16.12.2014. 22:53:51
Krutāku vai ne krutāku, bet, ja valstī ir noteikta obligāta bezmaksas izglītība vismaz pamatskolas līmenī, tad valstij arī jānodrošina šīs obligātās prasības izpildes iespējas, tātad arī transports. Ja valdība ir likvidējusi visas mazās skolas, uz kurām bērniem bija iespējams no savas dzīvesvietas nokļūt kājām, bez autotransporta pakalpojumu izmantošanas, tad nedz skolēni, nedz skolēnu vecāki nav vainīgi, ka Latvijā skolas paliek aizvien mazāk un lielākoties atrodas vairs tikai pilsētās. Ieteikums izglītības ministrijā sēdošajiem: ejiet vēl modernāku ceļu un ieviesiet e-apmācības programmas jau sākot no 1.klases, t.i., izsniedziet katram topošajam skolēnam portatīvo datoru nevis skolas somu ar mācību grāmatām, valsts līmenī panāciet interneta nodrošinājumu katram skolēnam un izglītojiet bērnus tālmācībā, tad būs nošauts ducis zaķu ar vienu šāvienu - nebūs vajadzīgas mācību grāmatas, burtnīcas, bērniem nebūs ikdienā jāpārnēsā smagās somas, jo arī tagad no grāmatām neko sakarīgu mājās nevar iemācīties, bērni tikai pārnēsā no mājām uz skolu un no skolas atkal uz mājām. Bez tam ieviešot e-programmas, varēs likvidēt lielāko daļu skolu, atstājot pa retam dažas skolas kā konsultatīvos centrus un vietu, kur, piemēram, vienreiz mēnesī skolēniem aizbraukt un nokārtot ieskates, eksāmenus tiešajā, arī kur nepieciešamības gadījumā konsultēties ar pedagogu aci pret aci. Valsts ietaupītu uz skolu samazināšanas rēķina un uz atbrīvoto pedagogu algām, līdz ar to varētu darbā atstāt patiešām augsta līmeņa speciālistus, kuriem arī varētu atļauties maksāt atbilstošas algas. Tāpat ietaupītu uz transporta rēķina. Un pie šāda mācību varianta pedagogi tiešām varētu atļauties visu atbildību uzlikt skolēnu vecākiem, ne tikai par uzvedību, bet arī par mācību motivāciju. Tikai nebļaujat, ka tā ir utopija!
Ekskursijas uz pašvaldības rēķina (transporta ziņā), biļetes tiek apmaksātas. Un vēl slikti dzīvo cilvēki :)
Toties mūsu novadā gan vadā krustu šķērsu. Lai tik centram nepietrūktu skolēnu. Visi busi kursē gar mazajām skolām un tālāk uz centru, katrs kāpj ārā, kur tik grib. Un pašvaldība maksā. Bagāti dzīvojam!
bet tas ir tikai pašsaprotami!!! Ja vien valstj nav neierobežoti līdzekļi (kas praksē tā nekur taču nav). Kāpēc valstij būtu jāpārmaksā, ja vecāki grib krutāku skoliņu?!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.