Lietotājvārds
Parole
Viss?Zinis! 11.09.2014. 10:04:49
Man ir risinjums visu skolēnu problēmām, vienkārši neiet uz skolu ! Vai arī vienkārši nosvilināt skolu ;) ;) :) porn....asdlaklfjgfsgjts[fksKGF]P
es macos upesleju internāt pamatskola rehabilitacijas centrs
mums skola ir 10 minišu starbridis
Un, tā kā dzīvoju Carnikavā, tad nevaru pa starpbrīdi aizskriet uz mājām pēc grāmatām. Ne visiem skola ir 5 minūšu tuvumā.
Es zinu, ka manā skolā - Ādažu viduskolā - ir 5 minūšu starpbrīži.
Dace, man tiešām ir vēlme uzzināt, kurā skolā ir šādi starpbrīži. Un grāmatas atstājot skolā, tās pirms visām stundām var salikt somā(tikai tai dienai nepieciešamās, protams). Es tā daru, no rīta paņemu grāmatas pirmajām trim stundām, bet pusdienu starpbrīdī arī pārējām. Piekrītu, ja visas katrai dienai nepieciešamās grāmatas un peldēšanas treniņa lietas nestu no mājas, soma noteikti pārsniegtu to it kā vajadzīgo svaru...
Problēma pastāv! 08.09.2014. 10:31:50
Ko nozīmē norma - līdz 9 g.v. nedrīkst pārsniegt 2,5 - 3,5 kg? Tad 2,5 vai 3,5 ? Manai meitai 1.klasē jau 8.septembrī somas svars ir 3 kg. Tur nav nekā lieka! Un meita nav no lielajām augumā! Bet vēl citās dienās būs vijole un notis mūzikas skolai... Gribi - negribi jāvadā.ar mašīnām 5 bērni - katram jābūt citā laikā un citā vietā... Abas mašīnas to slodzi netur - visu laiku jāremontē...
Ļoti žēl, ka MK noteikumi NR.610 tiek pasniegti neprecīzi un maldināti kā skolēnu vecāki, tā skolotāji. MK noteikumi nosaka normu - lai netiktu pārsniegts izglītojamā somas PIEPILDĪJUMA svars. TAS nozīmē, ka NEVAR SOMU AR TĀS SATURU LIKT UZ SVARIEM UN SVĒRT,bet gan ir jāsver tas, kas ielikts somā. Tāpēc ļoti būtiski ir izskaidrot vecākiem kā MK noteikumos noteiktos skaitļus - uz ko tie attiecas, tā arī runāt par skolas somas izvēli.
tādēļ skolās ir jāizvieto skapīši un uz mājām jāņem līdzi tikai mājasdarbiem vajadzīgās grāmatas. pati sāku iet 8. klasē un tas grāmatu smagums man vienkārši lauž muguru un pa trepēm paiet ar somu uz muguras ir gandrīz kā fiziskais treniņš basketbolā. tas taču kaut kā ir jāmaina.
Atceliet mūzikas stundas 07.09.2014. 10:00:51
Kāda atšķirība cik sver soma . Lai kāds būtu svars tai somai ar mācībām vienalga viņa ir jānēsā .
Ir forši, ja skolā var atstāt savas grāmatas, bet ne visām skolām un klasēm ir skapīši, tāpēc grāmatas jānēsā līdzi. Sūdzēties jau var, bet ne klases audzinātājs, ne skolas vadība nevērsīsies pret smagām somām. Atceros piektajā klasē 7kg soma, nemaz neņemot klāt sporta tērpu, zīmēšanas piederumus vai ko citu. Skolai pret šo jautājumu nebija atbildes. "Dāmu somas" bieži vien ir veglākas, jo viņās nemaz nevar visu tik eleganti satilpināt. Smagas somas nav tikai pašu bērnu vaina...
tāpēc ir labi, ja ir skapīši skolās
Marta, manam bērnam ir tikai 5 minūšu starpbrīži un nav iespējas grāmatas atstāt skolā, kā arī katru dienu ir vai nu mūzikas skola, mūzikas literatūra vai solfedžo, kur jānēsā mape ar nošu burtnīcām, notīm, kladi. Pa 5 minūtēm viņa knapi vari aizskriet uz nākošo kabinetu, pat uz tualeti tik tiek pēc 5. stundas, kad ir pusdienas brīvstunda.
Iepriekšējā gadā bija iespējams klasē izmantot lieku latviešu valodas grāmatu komplektu, jo skolas bibliotēkā bija tik daudz grāmatu. Ja mamma (15:46) domā, ka man jānodrošina visi skolēni ar otru grāmatu komplektu, tad varu uzaicināt viņu pašu, lai palīdz sagādāt.
DACE, man tiešām nešķiet, ka somā ir TIKAI viss vajadzīgais. Grāmatas var atstāt arī skolā un vienu mazu uzdevumu izpildīt pirms stundas nevis tā vietā paņemt uz mājā divas grāmatas un kladi. Bet izvēle jau ir katram pašam...
Skolā klasēs vajadzētu atrasties mācību grāmatu komplektiem (atbilstoši izglītojamo skaitam) katrai izglītojamo vecuma grupai..., bet par to būtu jāparūpējas skolotājiem un skolas administrācijai, lai skolēniem izsniegtās mācību priekšmetu grāmatas uz skolu nebūtu jānes.
Manai meitai, 5.klases skolniecei,trešdien ir tā saliktas stundas,ka jānes līdz 5 mācību grāmatas +darba burtnīcas un klades un nosverot somu tā bija 5 kg.Kā var neiet saliecies uz priekšu,ka soma velk atpakaļ.
Manai meitai skolas soma sver 12 kg + vēl jānēsā flauta 2x nedēļā vai sporta tērps. Meitai tikai 11 gadi un neko lieku tur nav salikusi.
Tā tiešām ir pašu meiteņu izvēle, man liekas, šeit vairāk uzmanība jāpievērš tieši mazāko klašu skolēniem. Viņiem muguras vēl stipri ilgi attīstās, un viņi paši tik daudz neizlemj, ko staipīt līdzi.
Bet tās dāmu somas jau ir smagas viņu pašu vainas dēļ - piekrāmē pilnas ar kosmētiku, ūdeni, žurnāliem un visādiem krāmiem. kas attiecas uz mācībām, tas aizņem vismazāk smagumu.
Kad paceļu meitas somu, tīras šausmas pārņem! Man jau biedē skolioze, jo viņa nēsā tikai dāmīgās plecu somas - nevis mugursomas.
Manā skolā ir iespēja klasē glabāt otro mācību grāmatu komplektu - tas visu atrisina. Grāmatas vispār nav jāstaipa līdzi.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.