Lietotājvārds
Parole
Man gan nepatīk kā ir tagad-izlaidumi,žetona vakari brīvdienās,dziesmu un deju svētki un koncerti-brīvdienās un atvaļinājuma laikā,vecāku sapulces pēc darba laika,skolēnu klases vakari un diskotēkas arī,ekskursijas(lai ved vecāki) ilgākas par apmaksāto audzināšanas stundu.Atbildība par svešu bērnu audzināšanu kā par savējo.Vecāki neinteresējas,bet man vienmēr jābūt gatavai,lai tikai vecākiem ērtāk.Vecāku bezatbildība,bet man neapmaksātā misija.Tikai mans dzīvokļa saimnieks un manai dzīvei nepieciešamo preču tirgotājs,sabiedriskā transporta vadītājs(ceļa izdevumus uz darbu sedzu pati) vēlas saņemt nevis manu ,,misiju,, ,bet reālu samaksu naudā par sniegtajiem pakalpojumiem.
Skolotājs 25+ 05.04.2015. 18:51:12
Junajā modelī piecas kategorijas,bet ne viena vārda par skolotāja nostrādātiem gadiem- pieredzi-profesionālismu!!???Paiet ilgs laiks kamēr jaunais skolotājs sāk redzēt ,dzirdēt -saprast!!Tikai STREIKS IEMĀCĪS REDZĒT ,CIENĪT SKOLOTĀJUS !Pārāk ilgi skolotāji un viņu cieņa ir bijuši ēnā.TIKAI TĀDA CĪŅAS FORMA LIKS REDZĒT SKOLOTĀJUS!!
Jaunajā sistēmā nekas nav minēts par darba stāžu .Man 25 gadi nostrādāti par apkopēja algu.Tagad mani pielīdzina skolotājam iesācējam.Godīgi.Atdodiet man krīzē noņemtos50% un,tad piedāvājiet jauno sistēmu! Mēs, tie ,kuriem pašreiz ir darba stāžs 20...25...30...ieviešot jauno apmaksas sistēmu un pielīdzinot jaunajiem tiekam muļķoti un izmantoti !!!!!
IZGLĪTĪBAS SISTĒMĀ SĀKOT AR IZGLĪTĪBAS MINISTRIJAS DARBINIEKIEM UN NOVADU IZGLĪTĪBAS NODAĻU DARBINIEKIEM UN BEIDZOT AR SKOLAS DIREKTORU UN MĀC .PĀRZINI SKOLĀS NONĀK CILVĒKI NEVIS PĒC PIEREDZES-NOSTRĀDĀTIEM GADIEM ,BET PĒC PAZĪŠANĀS.UN TAPĒC IR ŠĪ NECIEŅA , HAOSS!!Kā var novērtēt manu mūža darbu skolā ,ja AUGŠĀ IR JAUNĀKI PAR MANI. Skolotāji un skolotājas!!!Jaunais modelis saka ,ka 77%algas veidos kontaktstundas,kuras ar katru gadu samazinās,uz STREIKU!!!!!!.Ja kāds man iedos bazuku ar mērķi iešaut ministru ēkā,es to izdarīšu ,ja tas būs sākums SIGNĀLS STREIKAM! Streika prasība CILVĒCĪGU ALGU! UN TAD RUNĀSIM PAR SLODZĒM UN DARBA STUNDĀM. Tagad pēc jaunā būs jāstrādā 36st ,bet maksās par dažām.
Noklausoties šā rīta ziņas, man radās ieteikums: pārdēvēt IZM par Hokeja ministriju, jo tā ir mūsu ministrijas prioritāte, Rīgas Dinamo uzturēšanai ministrija bez garas domāšanas piešķir 18 miljonu šogad un vēl 50 miljonu sturpmāk, tas ir, lai 20 -30 cilvēki varētu nodarboties ar savu vaļasprieku un vēl algu saņemtu simtos tūkstošu. Bet, kad ir runa par skolotāju algām, tad katrs cents jāizlūdzas. Hokeju apmeklē tūkstošiem skatītāju, komandai ir arī sponsori - no tā lai arī pārtiek! Izglītības un zinātnes ministrijai būtu jātērē nauda jauno hokejistu sagatavošanai, ko tā arī dara Rīgas hokeja skolā, lai bērni būtu brīvajā laikā nodarbināti, bet nav jāmaksā miljonu algas hokejistiem. Mums daudziem patīk dejot, dziedāt, nūjot u.tml., tad lai arī mums par to piemaksā, nu kaut pāris tūkstošu, tad mēs par algu vairs nesūdzēsimies.
Skolotājs 25+ 31.03.2015. 18:30:52
Es biju jauns un fanātisks skolotājs ticēju Valstij .Strādāju ar skolniekiem sestdienās svētdienās ,lai uzvarētu nokokļūtu novadā! Ha ,ha tagad es saku ,ka izglītības ministrijā nav sistēmas ,kas spējīga novērtēt manu darbu mūža garumā !Jaunie učuki uz streiku kopā ar mani ar veci ,kurš 25 gadi vergojis !!
Talisa Maegyr 31.03.2015. 16:05:29
Izeja ir tikai viena - konsekventi darīt tikai to - un uz minūti! - par ko maksā. Jā, būs neērti sākumā to pateikt bērniem vai vecākiem. Bet tikai tas var atvērt acis sabiedrībai.
To Stellai un Kerijai 31.03.2015. 08:31 31.03.2015. 11:59:07
Par dalītu darba dienu apmaksa pienākas savādāka. Man neviens nevar spiest nākt vakarā, ja tas ir mans atpūtas laiks. Un vienu nedēļu nākt, bet citu nenākt. Ja jau grib darba nedēļu - ok. bet tad tiešām normētu, bez stiepta varianta - šonedēļ pstrādāsi tik, nākamnedēļ - tik. tad rēķiniet virsstundas, dalīto dienu u.c. lietas, ja reiz radošu profesiju gribiet iebāzt rāmītī.
To Kerijai 31.03.2015. 10:00 31.03.2015. 11:56:47
Starpbrīži tiek apmaksāti, tikai pieskaitīti sadaļai - gatavošanās stundai. Tā kā reāli tur gatavoties nesanāk, tad jā - zaudējam laiku, ko līdz šim saņēmām apmaksātu reālai gatavošanās. Ja saskaitu to, ko man maksā tagad un to, ko maksās - esmu zaudētāja labošanas un gatavošanās daļā. Protams, mazo skolu skootāji, kur līdz šim to neapmaksāja, būs vinnētāji šai pozīcijā, jo nedaudz ir vairāk nekā nekas. Bet man ir 28 - 30 bērni klasē. 72 minūtes uz stundu - 40 vadīšanai, 32 - starpbrīži plus gatavošanās plus labošana. Smieklīgi, lai nebūtu jāraud... Plus slodze no 21 stundas pieaugs līdz 36.
Skolotājs 25+ 31.03.2015. 10:08:08
Streika prasība - cilvēcīgu algu,atbilstošu kvalifikācijai,atbilstošu atbildībai.Skolotājs atbild par dzīviem cilvēkiem.Nost ar apkopējas algu.Apkopēja atbild par slotām.Vismaz vidējo algu valstī jaunajam skolotājam ,pārējiem +par darba stāžu+par nopelniem.Visiem vīriem skolotājiem,kuriem ir darba stāžs 20...25...30....jāpiešķir apbalvojumi par izturību,ieguldījumu. Jāatdod Pareksa glābšanā atņemtais nekavējoties un jālūdz dievs,lai mēs nepametam skolas.Nost ar viendzimuma audzināšanu.Ar 10 miljoniem mums varbūt pietiktu ,jo vīriešu skolās ir ļoti maz. Pašlaik vērojama vīriešu skolotāju nīdēšana ārā no skolām.Jo vīrieši parasti ir tie ,kas neprofesionāliem direktoriem uzdod nepatīkamus jautājumus un māca viņus strādāt.
Ja pareizi esmu sapratusi skolas administrācijas skaidrojumu, tad agrāk mums maksāja par akadēmiskajām stundām un arī par to, ka starpbrīžos pieskatām bērnus. Turpmāk maksās par astronomiskajām stundāt, t.i., vienā apmaksātā darba sstundā ietilps 1,5 agrākās mācību stundas, pie tam starpbrīži vairs netiks ierēķināti darba laikā, tas nozīmē, ka skolotājiem, lai liktu IZM sākt reāli skatīties uz skolotāja darbu, j\a\lauj, lai starpbrīžos bērni dara ko grib un lai vismaz pārītis nelaimes gadījumu lai notiek. IZM speciālisti ieteica par bērnu pieskatīšanu starpbrīžos apmaksāt vienu stundu nedēļā!!!
studentam +++++ 31.03.2015. 09:59:07
Izlasīja pareizi: "Es arī lasīju, lasīju un sapratu - "10 milj. vajadzīgi modeļa ieviešanai" - ne jau skolotāju algām"
Neticu, ka ministrija nesaprot - ļoti daudziem pedagogiem algas paliks krietni mazākas. Viņi to ļoti labi zina un ir izrēķinājuši. Tikai viņu mērogos tie pusotra-divi simti eiro ir sīknauda. Graši, par kuriem nav vērts uztraukties. Savā makā skaitot tūkstošus un valsts makā - miljonus, par simtiem neuztraucas. Diemžēl.
Stellai un Kerijai 31.03.2015. 08:31:33
Jūsu jautājums/komentārs*: Jaunais modelis paredz 36 stundu atrašanos skolas telpās, caurmērā no 8.00 - 16.00. Kā tiks organizētas vecāku sapulces, klases vakari, koncerti, ekskursijas, vai šie pasākumi jābeidz līdz 16.00 vai arī tiks apmaksāti kā virsstundas - ar kādu procentu? Atbilde: Jaunais pedagogu darba samaksas modelis pedagagam paredz apmaksātu 36 stundu darba nedēļu, bet neparedz, ka pedagogam skolas telpās katru dienu jāatrodas caurmērā no 8.00. - 16.00. Skolā pavadāmo darba laiku tāpat kā līdz šim noteiks attiecīgās skolas darba kārtības noteikumi. Apmaksāts pedagoga darba laiks klases vecāku sapulču, ekskursiju organizēšanai ir paredzēts sadaļā Atbalsta pasākumi skolēniem. Neviens no skolotāja amata aprakstā ietvertajiem pienākumiem nav paredzēts kā virsstundu darbs. Ar cieņu, Modra Jansone
Kā tā nelietīgā arodbiedrība var vispār runāt par šādu modeli????? Galīgi spļauj virsū skolotājiem? bet saņem taču skolotāju saziedoto naudu. NELIEŠI, KOPĀ AR IZM!!!
nevajag jauno modeli 30.03.2015. 22:54:04
Nevajag jauno modeli. Lasot komentārus, neredzu nevienu komentāru, kurā būtu atbalsts jaunajam modelim. Kam tas ir vajadzīgs - ministrei, ministrijai, arodbiedrībai? Skolotāji grib algu palielinājumu, nevis jaunu modeli. Slodzes palielināšana ir šī modeļa būtība.
Kerija - Stellai 30.03.2015. 22:45:33
Kāpēc līdz 17.00? Ja mana darba diena sākas 7.45 (stundas sākas plkst 8.00, klases atslēgšana, telpas skakārtošana darbam, tāfeles ieslēgšana utml. - knapi 12 minūtēs pirms tam var paspēt, pēdējās 3 minūtēs jau nāk iekšā bērni un kārto savas darba vietas) un nedēļā man būs 36 darba stundas, tad katru dienu tās ir ir 7 stundas un 1 dienu 8 stundas. Tātad tīrais darba laiks ir līdz 14.45 četras reizes nedēļā un līdz 15.45 vienu reizi nedēļā. Pie šāda režīma, jādomā, man neviens nevar prasīt, lai obligāti ņemu pusdienslaiku. Ja nu tomēr var, ok, pusstunda pusdienslaika klāt, tātad 15.15 un 16.15. bet tad tajās 30 minūtēs neviens mani nedrīkst traucēt. Viss. Nekādu sapulču, vecāku dienu, lektoriju, muzeju, ekskursiju, pasākumu.
IZM rīkojas ļoti gudri - lai skolotāji neuzsāktu kopīgu streiku, viņi ir jāsašķeļ. Lielo pilsētu skolotāji (un viņu ir visvairāk) pēc jaunā modeļa var cerēt uz normālu algu (kaut arī būs pārstrādājušies vēl vairāk kā tagad) un tāpēc rudenī nestreikos, bet vidējo un mazo skolu skolotājiem neizdosies savākt tik daudz stundu, lai iznāktu likme, tāpēc saņems pusi no solītās lielās algas vai vēl mazāk. Un maciņā nekas jau īpaši nebūs mainījies, bet realitātē gan. Ja tagad mazpilsētas skolotājs varēja kādu dienu pēc trijiem aiziet no skolas ar burtnīcu pilnu somu, lai tiktu uz bibliotēku, pie ārsta vai uz banku, bet burtnīcas labotu vēlā vakarā, tad tagad to vairs nevarēs, jo 'būs piesiets' pie skolas ēkas līdz plkst.17.00. Ja vēl būtu vismaz noteikts, ka skolotājam ir jānodrošina pilna likme vienā darba vietā, bet kas tagad notiks lauku skolās, kur skolotājam ir 4 ķīmijas stundas un 6 bioloģijas? Un tikpat citā lauku skoliņā, kas atrodas 30 km attālumā? Vai laukos vispār kādam skolotājam sanāks pilna likme? IZM iesaka iegūt papildus specialitāti. Par kādu naudu tad skolotājs var izbraukāt uz augstskolu, kur ir skolotājam tas brīvais laiks, un kam tad mācīs, ja skolā lieku stundu nav? Secinājums viens - lauku un mazpilsētu skolotāji arī nestreikos, jo nevarēs (vai nepratīs) vienoties par streiku. Pie tam daudziem lauku skolotājiem jau tagad ir kauns, ka viņiem ir tik liela alga, jo laukos citiem ir vēl daudz mazāki ienākumi. Tāpēc viņi uz streiku nebrauks, pat tad, ja streiks notiktu. Līdz ar to IZM skolotāju algu problēmu būs atrisinājusi spīdoši.
Mans ieteikums: beidzam runāt par algu un sākam cīnīties par būtiskākām lietām, piemēram, lai varētu aiziet pensijā 55-60 gadu vecumā,kamēr vēl no stresa un pārslodzes neesam prātu izkūkojuši un bērnu acīs kļuvuši smieklīgi. Ja kādam būs spēks (un skaidra galva), tas varēs skolā vēl kādu stundu pasniegt vai kādu privātskolēnu pamācīt, lai ziemā par apkuri varētu samaksāt.
Viss būs tāpat, kā līdz šim. Tikai mēs saņemsim mazāku algu par tādu pašu darba apjomu. (mūsu skolā tas tā būs).
Jaunā modeļa aprobācija parādīja, ka reāli skolotāji un skolēni zaudēs. Turpmāk klases ekskursijas ilgs vairs tikai līdz 17.00. Skolas vakaru un diskotēku nebūs. Vecāku sapulces rīkosim plkst.16.00, cik vecāku būs - tik būs. Labāk lieciet mieru skolotājiem! atdodiet to naudu veselības ministrijai. Man un visai manai skolai patīk tā, kā tagad ir.
nākamais students 30.03.2015. 19:43:12
Es arī lasīju, lasīju un sapratu - "10 milj. vajadzīgi modeļa ieviešanai" - ne jau skolotāju algām.
Kam tie 10 miljoni, ja algas tiks samazinātas , lielo skolu skolotājiem un pieliktas klāt mazāko skolu skolotājiem? Vai valdība ir padomājusi, kas notiks, ja skolotāji masveidā sāks iet prom no darba? Kas nāks vietā?
Papule Evija un darba grupa.
Izlasīji gan, bet neko nesaprati. Jau tagad ir skaidrs, ka algas būs mazākas, bet darba vairāk.
runa vispār neiet... runa ir par to, ka skolotājs elementārus valodas likumus nezin!
Palīgā! Help! Помогите! ;-) 30.03.2015. 16:21:08
IZLASĪJĀM: "... skolu direktora, vietnieku skaits tiktu aprēķināts proporcionāli skolēnu skaitam, piemēram, skolā ar 50 skolēnu skaitu direktora amata pienākumi tiktu apvienoti ar vietnieka amata pienākumiem... " Meklējām skaidrojumu IZM mājas lapā "Vispārizglītojošo skolu pedagogu darba samaksas jaunā modeļa projekta" sadaļā, arī "Biežāk uzdotajos jautājumos". Vai publikācijas autori ir domājuši skolu ar skolēnu skaitu līdz 50 vai kā modeļa aprakstā IZM lapā - skolu ar skolēnu skaitu līdz 100 izglītojamiem?
Krutais Džeks 30.03.2015. 16:09:19
tuc tuc hmm...
Nākoša mācību gada oktobrī ( ja būs jaunais modelis) jānopublicē dati - cik skolotājiem algas un par cik ir pieaugušas un cik skolotājiem un par cik algas ir samazinājušās. Tad redzēs šī modeļa nozīmi.
Lasīju, lasīju, beidzot pieleca - mazāk būs jāstrādā, bet alga - lielāka....
Mūsu skolotāji nevar saņemt ES algas, jo viņiem nav ES sertifikātu, kas apliecinātu atbilstošo kvalifikācijas līmeni...:))) Gaidi apmēram šādu atrunu!
Vai mēs beidzot varam vienoties par sreiku, citādi nekas nemainīsies. Mēs- skolotāji arī esam tikai cilvēki, kuriem nepieciešams ēst, apģerbties, bērnus izskolot, galu galā arī kādu izrādi vai koncertu apmeklēt. Es ,patreiz ,to nevaru atļauties, jo alga par slodzi ir 300,00 uz rokas!!! Šeit vispār neiet runa par to ko un kā kāds māca, iet runa, ka par atbilstošu kvalifikāciju ir jāsamaksā atbilstoša alga, tā kā ir visās ES valstī, citādi mūsu valdība visādus piemērus ņem no citām ES valsīm , tikai ne algas. Tās mums paliek tādas pašas. SREIKS, STREIKS, STREIKS!
Un vēl mūs aicina uz streiku? Par ko lai streiko? Par algas samazināšanu? Kurā Eiropas valstī streiko par algas samazināšanu? Mēs laikam būsim pirmie.
Kāpēcītis 30.03.2015. 14:19:46
Kāpēc nepieciešama tik liela nauda algām no septembra, ja vieniem atņems, bet citiem pieliks? Mūs skolas vadība jau "iepriecināja", ka no septembra sāksim dzīvot krīzes režīmā. Tad kāpēc ir vajadzīgs tāds algas modelis, kas mūs apzags. Nosauciet šī modeļa autoru vārdus!
intereshu izgliitiiba 30.03.2015. 14:19:32
Un arī ne vārda par interešu izglītības skolotājiem.
skolotāja. 30.03.2015. 14:19:00
Kāpēc neviens no IZM nepasaka. ka tā viena likme ir tas pats, kas tagad 2 likmes. Un ar to 1 likmi būs jāpadara tas pats, kas tagad it kā ar 2. Tikai skiatīsies, ka skolotājs strādā vienu likmi, bet īstenībā strādās par 2. Atkaļ muļķo sabiedrību un skolotājus. Vai Jums IZM ierēdņi liekās, ka esat padarījuši labu darbu? Arodbiedrību biedri jau sen vsavu viedokli ir izteikuši pret šo modeli. Tikai suņi rej, bet karavāna iet tālāk.
Lai kaut ko iemācītos, tas ir kaut pāris reizes pašam skolēnam arī jāatkārto, lai nostiprinās, pašam ir jādomā, jāsaprot un jāiegaumē. Tas tikai veicinās prāta attīstību. Vēl jau ir konsultācija, kurā var pamācīties papildus pie "vainīgā" skolotāja, kurš slikti paskaidrojis, ka stundā jāseko līdzi vienam tematam nevis čatam telefonā. Nevaru saprast, par ko ir cepiens, ja kaut ko neapgūst, neiemācās un dzīvē neizmanto? Par atbilstošo vērtējumu? Runa ir par izglītību un tas jau ir apjoms, ko katrs ceļ pats atbilstoši spējām un vajadzībai. Tad jau nevajag satraukties, kad vērtējums ir "3" vai "4",... ka tikai labs cilvēks... Var jau vispār uz skolu nenākt, neviens tāpat neko nevar padarīt, jo nekas no tā nekur nenoder... daži lieliski spēj mācīties eksternātā un skolā kārtot tikai ieskaites, lai saņemtu vērtējumus un izglītības dokumentu. Smadzenes attīstās tikai tad, ja tās nodarbina ar domāšanu, atcerēšanos, lasīšanu, iztēli u.t.t. Runa ir per to, ko bērns dara pats, nevis mamma viņa vietā izdara, lai labāks vērtējums. Palīdzēt savam bērnam un saprast, ko viņš spēj apgūt un ko nē, tas ir tikai normāli un cienījami no vecāku puses - šajās jukās vecāki cenšas ne vien "rādīt skolotājam viņa vietu un pienākumus", bet visnotaļ būtiski un pareizi atbalstīt savus bērnus, jo, kas tad ir svarīgākais šajā? Protams, ka bērns, kura labā pat privātstundas apmaksājam. Jautājums - kāpēc? Taisnība ir katram sava, bet patiesība, kā parasti - kaut kur ārā. Ko darīt? Rāties? Polemizēt? Apvainot citam citu? Kas no tā visa būs produktīvākais? Protams - katram vecākam darbs ar savu bērnu - profesionālāk un labāk, nekā tie dumjie un pārslogotie skolotāji to veic.
vai es viena nesaprotu? 30.03.2015. 13:51:26
Vajadzīga papildus nauda, lai algas samazinātu???
..un atkal ne vārda par pirmsskolām.
Vai beidzot nevajadzētu beigt apriet vienam otru,tas ir bezjēdzīgi,no tā nekas nemainīsies,paēdis neēdušu nesapratīs jebkurā gadījumā. KĀDA VALSTS TĀDI PILSOŅI, žēl.bet fakts.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.