Lietotājvārds
Parole
Alise aizspogulijā 09.10.2014. 10:22:04
Kaut kas tāds var notikt tikai pie mums- par slikti padarītu darbu vēl piemaksas prasīt! Tie uzņēmēji, kam šāda veida informācijas sistēmas radīšana ir bizness, attīsta to ātri un kvalitatīvi, un kamēr valsts ierēdņiem algu maksā tāpat vien, īsti ne par ko, kāpēc tad iespringt uz kādu ātru un kvalitatīvu rezultātu? Mūsu valstī arī par lieliem neveiksmīgiem projektiem atbildību neviens neuzņemas, un par slikti padarītu darbu nevienu nesoda.
Kad tad ir kāds līdzekļu izšķērdētājs atrasts un sodīts? Nu varbūt kādas nelielas iestādes vai nelielas pašvaldības vadītājs. Lielie ar lielo izšķērdēšanu nāk un iet.
Ērti atkal novērst uzmanību no ... jautājumiem. Ir atkal par ko cepties! Izdevīgi! Kam?
nevienam tas portāls nav vajadzīgs.
Tos, kuri sagrābās šos miljonus, IR JĀTIESĀ! Skolotājiem algas niecīgas, valstī 50% nabagu, bet ierēdņi sadala miljonus savā starpā. Un IZM izliekas nemanot. Jātiesā arī atbildīgie ministrijas darbinieki.
brrr .... un tagad sistēma, kuras lietderību un nepabeigtību vēlas skolās aprobēt? Dīvainības LIELĀS
Jā, bet nekā vairāk par labu ideju tur nav. Praktiskā realizācija vājā līmenī. Pirms tiem 3-4 gadiem projekts tika prezentēts, BET visai sliktā izstrādes stadijā, "jēls", nenostrādāts. Un tā arī palika. Reāli tikpat kā nekas no tā vēl šodien nav īsti palaists. Laikam tiešām labāk neveiksmīgu projektu norakstīt zaudējumos, lai neizšķiestu vēl vairāk naudas, bet padomāt, kā attīstīt, savstarpēji integrēt un finansēt kopējām vajadzībām tos projektus, KO REĀLI SKOLAS IZMANTO (e-klase, uzdevumi.lv u.c.)
Vēl būtu labi papētīt, cik lietderīgi līdzekļi ir tērēti tādu sistēmu ieviešanā kā Kultūras karte un VIIS.
Atbildīgās Izglītības ministrijas amatpersonas garajā projekta īstenošanas laikā nomainījušās pat vairākkārt. Un līdz ar to pat nav no kā prasīt atbildību par līdzekļu izšķiešanu. Kad šogad septembrī VISC atkārtoti aicināja skolas iepazīties ar šo projektu un pieteikties testēšanai, mums radās iespaids, ka steigā grib jaunajā portālā iemest daļu informācijas no VISC mājas lapas (informācija par mācību priekšmetiem, par olimpiādēm, mācību standarti un tml.), eletroniskos žurnālus atstājot e-klasei un mykoobam.
Principā jau skolas.lv ideja sākotnēji bija pat ļoti laba! Atceros, pirms gadiem trim četriem (?) Diena par to rakstīja. Bet tas sāka iet pa līkni lejup un lejup. Tagad ir nenormāli daudz naudas izšķērdēta, tagad 100% jāslēdz ciet.
Tikai valstij nav drosmes atzīt, ka līdzekļi izšķērdēti par velti un tagad ies zudumā. Ja to projektu turpinās, aizies zudumā vēl vairāk mūsu naudas, alleluja, ka atteica finansējumu! Vajadzētu prasties un atzīt, ka ir izgāzies un beidzot lai ir miers! IZM, dariet taču to, ko patiešām izglītībai šobrīd vajag!
"ka tirgus telpā jau tagad eksistē alternatīvi informācijas sistēmu risinājumi, kuri ir spējuši piesaistīt lielāko daļu no potenciālajiem informācijas sistēmas lietotājiem," Ar to jau arī ir domāts E-klase... ;) Vienkārši IZM jau to nevar teikt "skaļi", viņi to vispārina. Visi viņi taču saprot, ka E-klase ir iekarojusi šo nišu, turklāt veiksmīgi.
Turklāt tas jau sen ir gan morāli, gan tehniski novecojis projekts.
Kā nav kauna vēl prasīt naudu! Vienkārši nespēj atzīt - nesanāca?! Es no saviem nodokļiem ne santīmu (centu) nevēlos dot šim projektam! Tas ir pilnīgs sviests! Kauns IZM vietā, tas taču ir par valsts līdzekļiem! Būtu privāts projekts, lai dara, kā grib, kaut 10x zaudē un tuprina. Valsts, piedodiet, nav tik bagāta, lai tā varētu atļauties. Skolas.lv jau sen vajadzēja slēgt, atvainoties un strādāt pie citām izglītības lietām, piemēram, skolotāju algām. Tur finansējums ir krietni vairāk vajadzīgs, ne?! Tas skolas.lv taču simts gadus nav nemaz vajadzīgs, ir E-klase, viņi to nesaprot!?
BEIDZOT.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.