Lietotājvārds
Parole
Par krievu bērnu izglītošanu bilingvāli vai arī atsevišķu priekšmetu pasniegšanu latviešu valodā neviens neapmaksā jau kopš dižķibeles laika algu konsolidācijas, bet prasība krievu skolās strādāt bilingvāli un "bilingvālais" karogs tik un tā tiek vicināti un demonstrēti, neskatoties uz to, ka tā ir papildus noslodze bērniem un skolotājiem.
bb.vesti.lv/news/1413?utm_source=draugiem.lv&utm_medium=say&utm_campaign=post_1448982370 Skolās varēs strādāt tikai Latvijas patrioti Saeima 18.jūnijā, trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā, nosakot, ka izglītības iestāžu vadītājiem un pedagogiem ir jābūt lojāliem Latvijai un tās Satversmei. Saeima pieņēma deputāta Inta Dāldera priekšlikumu, kurā noteikts, ka "strādāt par pedagogu ir tiesības personai, kas ir lojāla Latvijas Republikai un tās Satversmei". Attiecīgais nosacījums komisijas izstrādātajā redakcijā attiecināts arī uz izglītības iestāžu vadītājiem - to bija rosinājis noteikt gan deputāts Dālderis, gan parlamentārietis Aleksandrs Kiršteins.
Es liels patriots nēesmu, bet tādu mauk-- man nav žēl. Tagad LV IZM sistēmu pārvalda neiznēsātās sievietes, kuras ieguvušas ,,augstāko izglītību". Tagad par direktorēm apstiprina tādas kā pašas.
Esmu patriote visos citos jautājumos, bet domāju, ka pamatskolas posmam vajadzētu būt dzimtajā valodā, no tā iegūtu ne tikai krievi. Mums taču ir arī baltkrievu, ebreju, lietuviešu u.c. minoritāšu skolas, kurās gan dzimtā valoda ir viena no svešvalodām. Arī tas nav pareizi, vajadzētu, ka šajās skolās visu pamatskolas posmu visas stundas, izņemot latviešu valodu, notiek dzimtajā valodā. Kāpēc es tā domāju? Jo uzskatu, ka krievu bērnam, neatkarīgi no tā, kur viņš dzīvo, ir jāiepazīst lielie krievu dižgari, kā Puškins, Gorkijs, Turgeņevs oriģinālvalodā, jo latviešu skolās krievu valoda ir tikai otrā vai trešā svešvaloda, kur literatūru vispār nemāca, bet katram ir jāzina savas saknes. Jau tagad krievu bērni, kuri izvēlas mācīties latviešu skolās, ir spiesti krievu valodas stundās mācīties "jaunos vārdiņus", bet par savas tautas dižgariem neko neuzzina.
bb.vesti.lv/news/1413?utm_source=draugiem.lv&utm_medium=say&utm_campaign=post_1448982370
Zinu, ka bija pietiekami laika, lai apgūtu valodu, bet realitāte ir cita, jo latviešu sabiedrība (mēs) neko nedarām, lai krieviem būtu jārunā latviski. Pat portālos komentējam zem krievu kirlica, tā vietā vajadzētu visus Putina sludinātājus dzēst no draugiem.lv, eklases.lv komentiem. Cik bieži mēs vienkārši ignorējam krievu jautājumus krievu valodā? Cik bieži aizrādam viņiem,ka te ir Latvija? Ir Jau viegli nosodīt Mārīti, bet 30% no mūsu sabiedrības ir krievi un 40% nāk no jauktajām ģimenēm. Labi ja 30 ir tīri latvieši, kuri ir mazākums un pakļaujas lielākajai sabiedrības daļai.
Tiem skolotājiem bija laiks apgūt valodu. LIELS laiks.
Cerēju, ka ieviesīs jau no jaunā mācību gada
Mūs -Latvijas sabiedrību absolūti neinteresē kaut kādas Mārītes viedoklis šajā jautājumā. Tieši patlaban ir īstais brīdis to darīt. Un krievu skolas jau sen lieto latviešu valodu lielākās daļas priekšmetu pasniegšanā. To izdarīt - pāriet pilnībā uz valsts valodu- ir izdarīt ļoti viegli. Un nevienā valsts bērnudārzā NEDRĪKST runāt citā valodā kā valsts valodā.
Šito jautājumu patiesībā tāpat kā skolotāju algas stiepj kā kaķi aiz astes jau neskaitāmus gadus un kā nav gatavi, tā nav gatavi kaut ko beidzot reāli darīt. Jau pagājušā gadsimta 90 gadu sākumā par šo jautājumu sāka runāt un tad bija doma, ka drīzumā jāsāk krievulēnus un viņu skolotājus pamazām pie tā radināt sākot ar kaut kura nākamā vai aiznākamā gada pirmo klasīti. Taču gadi gāja pirmās klases mainījās un auga, taču nekas netika darīts un joprojām netiek arī tagad. Tik turpina vien atlikt uz nezināmu nākotni. Bet tā taču mēs nekad tam nebūsim gatavi. Nedz skolotāji, nedz skolēni. Bet varbūt patiesībā jau arī nemaz negribam un mūsu "krievi nāk - mazākie ļaunumi" patiesībā ir tikai divkoši ar diezgan pamatīgu dubultmorāli, no kuras viena puse "kvīīī, krievi nāk, balsojiet par mums" ir pirms vēlēšanam, bet "eu, notirgojam vēl pāris īpašumus krieviem un lai jau tie krieviņi tik savā valodiņā vārās, jo nav tak viņi vēl mums gatavi" pēc vēlēšanām.
Man ir liels kauns. Līdz 2018.gadam vēl laika diezgan, lai sagatavotos. Šai pārejai bija jānotiek jau sen. Nesaprotu, ko Jūs tur darat IzM. Varu derēt, ka ar latviešu krieviem runājat krieviski un tā, kamēr nāve jūs šķirs.
Vispirms jāsagatavo skolotāji. Nedomaju, ka 2 gadu laika varēs nomainīt ap 90% Krievu skolu skolotājus vai arī iemācīt viņiem latviešu valodu pietiekami augstā līmenī, lai spētu bērniem visu vielu izskaidrpt bez milzīgām gramatiskām kļūdām un akcenta
Bet es domāju > > to 18.06.2015. 17:12:27
Vai varētu lūdzu, konkrētāk? - kur Krievijā ir skolas, kuras uztur pati Krievija un kur mācās skolēni latviešu valodā? Interneta laikmetā šīm skolām noteikti ir arī mājas lapas vai ir apskatāmas ziņas par tām. Lūdzu nosauc!
ka viņa nodod latviešu tautu! Vai te nav vajadzīgs Tautas tribunala spriedums?
To es domāju 18.06.2015. 15:10:40
Informācijai - Krievijā psatāv latviešu skolās un nevuena vien.
Bet es domāju 18.06.2015. 11:45:03
Valsts budžeta atbalsts jābūt tikai latviešu skolām. Krievu skolas lai atbalsta krievu kopiena un paši maksā par izglītību savā valodā. Vai Krievijā arī tiek no valsts budzeta maksāts latviešu skolām (tādas tur vienkārši nav!!! Nepieļautu!) Kāpēc jābūt atškirīgai pieejai, kā krievijā? Ir pagājuši 25 gadi, kopš Latvija atguva neatkarību, izaugusi viena jauna paaudze. Visiem būtu sen jāprot runāt valsts valodā. Ja, protams, ir lojāli valstij, kurā dzīvo . Vai ir?
Atbalstu, nav nepieciešama papildus krievvalodīgo cilvēku "šūmēšanās" par viņu tiesību pārkāpumiem... Šajā jautājumā nav jāiet uz asumiem.
Ilgtermiņā no 1991.gada...
Kā vienmēr - mums viss ir novēlots. Vajadzēja līdz ar neatkarības pasludināšanu pāriet uz obligātu latviešu valsts valodu.
Kuram no tā tagad paliktu labāk? NU un, ka izdotu tādu likumu? Tas nemainītu pilnīgu neko, situācija tikai eskalētos, tā būtu provokācija. Neviens taču pēkšņi nesāktu runāt latviski tikai tādēļ, ka tāds likums. Arī tagad taču ir obligāts procentuālais sadalījums, cik ir jāizmanto lv valoda, bet nezinu nevienu skolu, kurā to ievērotu. Neesmu tik naivs.
Ko nozīmē sabiedrībai pieņememā veidā?!??!?!? PAR KURU sabiedrību viņa runā? Par Putina sabiedrību? Druviete jau pirms cik gadiem mēģināja pāriet uz valsts valodu visās LV skolās?
Šajā jautājumā gan es neatbalstu Mārīti. Neredzu pamatojumu viņas nostājai.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.