Lietotājvārds
Parole
Ja sporta stundas būtu aizraujošas un tiešām noderīgas,bērni ietu ar prieku. Bet tā bija manā laikā un arī tagad meitas skolas laikā-uz sporta stundān iet ar nepatiku, toties pēc stundām pa maksu ar prieku iet uz aerobikas nodarbībām un fitnesa zāli.
atrada sportu par iemeslu pagarināt gadu -beigās būs pārbāzts ar pavisam citiem priekšmetiem.......kā tas ir visur un visās jomās,labi izdomājuši ...........jūtās ļoti gudri....
nekā nebija 09.04.2016. 09:08:34
lai viņi visi iet skriet,es savus bērnus vasarā uz skolu nelaidīšu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3.sporta stunda? Super! Skolēniem, kuri apgādājas ar atbrīvojumiem, vēl viena bumbulējama stunda klāt. Varēs ''sportot"' mobilajās ierīcēs. Šadurskis jau bija viens no idejiskajiem tēviem, sačakarējot vēstures sadalīšanu 2 priekšmetos. Tagad nākošā "'pērle"'!!!!
nu tad lai labaak 6 dienas maacaas nekaa vasaru
Par drusku garāku mācību gadu. 07.04.2016. 17:56:00
Skolas mācību gadam būtu jābūt garākam viennozīmīgi, protams vasaras mēnešiem ir jāatšķiras no mācību gada ierastā ritma. Vasaras mēnešos vairāk uzmanību pievērst sportam, mākslai, pārgājieniem. u.t.t.. Mani trīs bērni 5 gadus apmeklēja skolu Anglijā, tur vasaras brīvlaiks sākas jūlija beigās un bija pilnas 6 nedēļas. Tā saucamajā mācību vasaras semestrī bērni ir pieskatīti, mācības ir mazāk, bet ir nodarbināti, vairāk sports, māksla, mūzika u.t.t.. Nav garais, nogurdinošais pavasara semestrs 10 ned. garumā. Patika arī skolas darba ritms. 6 nedēļas mācās 1nedēļa brīva, tad atkal 6 ned. mācās un 2ned. brīvas un tā līdz mācību gada beigām, 6 ned. vasaras brīvlaika. Arī vecākiem vasarā strādājot mierīgs prāts, jo bērni nodarbināti. (nevis datoros) Bērni NEPĀRGURST, jo vienmērīgāks mācību gada semestru izkārtojums.
Pec manām domām 3 sporta stunda ir vajadziga ja dienā ir sareždžīti priekšmeti piem. matemātika ģeogrāfīja krievu val. Bet mācību gada pagarināšana neder.
Nokaitināts taisnīgs skolēns 07.04.2016. 17:13:06
Es domāju, ka izglītības ministrija vienkārši mēģina mūs skolēnus pataisīt par protestantiem, bet tas nav normāli pagarināt mācību gadu dēļ apalīšiem kas nesporto un dzer kolu. tas nav pieņemami. Kas notiks tālāk, ja pagarināto māc. gadu dēļ skolnieki zaudē interesi mācīties? Te vairs nav padomju laiki, nav PSRS pamostaties pieaugušie. Krievi pārņem Latviju un mazāk mācās latviešu valodu, drīz latviju sauksim par trešo Krieviju
Ielikuši vienu āzi par dārznieku.
skolotajs 52 07.04.2016. 12:28:32
Vidusskola nav vajadziga zimes'ana,kultaralog'ija,muzika,bet sports vismaz2st.vajadzigs,kur viens ir vingrosana,ritmika stajai.
skolotajs 52 07.04.2016. 12:11:26
Par skolas direktoru nevar but cilveks ,kas nav stradajis,vadijis sporta stundas,kuram nav nevienas sporta klases.
Ja Šadurska kungs nevar izcelties citu IZM ministru vidū ar kaut ko skolai piemērotu ( jo nepārzina skolu) , tad ieviesīs 3. sporta stundu. Uz kā rēķina? Mainīs Izglītības likumu? Jūnija 2 nedēļas neatrisinās skolās samilzušās problēmas, kur nu vēl 3.sporta stunda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
SPORTA STUNDAS VAJAG NOMAINĪT PRET KIKBOKSA TRENIŅIEM,LAI AUDZINĀTU MORĀLI,FIZISKI UN PSIHOLOĢISKI SPĒCĪGU PAAUDZI!
RE>Pedagogs 06.04.2016. 18:18:57
Latviešu valodas stundas var noņemt tikai skolās, kurās mācību valoda ir latviešu valoda. Mazākumtautību skolās latviešu valodas stundas nekādā gadījumā nedrīkst samazināt! Citādi liekas, ka krievi latviski brīvi runā tikai 12. klasē. Un arī- gramatisku kļūdu gana, bet vismaz valodu pārvalda. Ja krievi latviešu valodā runātu brīvi jau kādā 8. klasē, tad būtu laiks mācīties lietot pareizi valodu. Bet reāli agrā vecumā krievi latviski brīvi runā labi ja 25%. Tā ka latviešu valoda mazākumtautību skolās nedrīkst tikt samazināta.
kāda jēga no 3 sporta stundas ja tāpat reti kur;s sporta stundās piedalās. lai aiziet un paskatās ko bērni dara sporta stundās. es jav zinu atbildi:neko. tātad 3 stundas ir lai tās varētu bastot?
Skolēna slodze ir noteikta, ja kādam mācību priekšmetam stundu pieliek, kādam jānoņem! Atņemt var tikai matemātikai vai latviešu valodai Uz šo mācību priekšmetu rēķina jau ir ieviesti nevajadzīgi mācību priekšmeti (sociālās zinības, ētika utt. ), kuru saturs dublējas ar audzināšanas stundu saturu, lasīšanas stundu saturu utt. !!! DIvu nedēļu pagarinājums nekādu labumu nedos nevienam! Vēl jau eksistē mācības nesekmīgiem skolēniem ( divas nedēļas )! Vajag ļaut mācīties līdz maija beigām visiem Un tad organizēt eksāmenus. Nebeigt mācības 13.maijā!!! Piešķirt stundas sporta nodarbībām pēc mācību stundām. Pēc sporta stundām skolēni ir sasvīduši, noguruši (ja ir nopietni darbojušies )., nav laika izmantot dušu, ja tā nav pēdējā stunda, ko nevar ielikt visiem. Tiek izdomātas visādas muļķības, lai novērstu uzmanību no galvenajiem jautājumiem - pedagogu atalgojuma, programmu atvieglošanas utt. Vienreiz vajadzētu beigt taisīt eksperimentus ar bērniem un skolotājiem!!!
Nevajag savu lolojumu uzvelt citiem ... audzināt savus bērnus vajag pašiem
Мне одному кажется, что у министра вид пьющего человека?:)
vajag programmas, līdzīgas ārzemēm, un sports mūsu skolās , tāds, kā viņš ir patreiz, nebūtu vajadzīgs vispār. Sports pēc pusdienām, ar 5 min starpbrīžiem, bez iespējas ieiet dušā, pēc krosiņa ir stulbs ., sportā vajag vingrot un tikai, bet vidusskolā vispār tādas stundas ir nevajadzīgas, tāpat, kā vizuālā māksla, kultraloģija un citas specifiskās mācību stundas
Viela pārdomām 05.04.2016. 17:08:02
Varbūt arī deputātiem vajag sportot? Viņi ir pieaugušie, bet brīvlaiks garāks nekā skolniekiem, turklāt skolniekiem nav palīgs, kompensāciju sistēma utt . Būtu lieliska deputātu basketbola, futbola komanda, lieliski sumo cīkstoņi , kuri varētu izcelties pārējo Eiropas Savienības valdību starpā kā sportiskākā!
....vispirms ieteiktu nesaīsināt esošo mācību gadu. piem.12.iem-angļu val.CE martā, , pēdējais zvans nu jau 13.maijā, eksāmeni beigušies 3.jūnijā...
Apkopojot visas domas, kas izteiktas šeit komentāros, izkristalizējas daži konstruktīvi viedokļi, ko šeit atbalsta daudzi: (1) Latvijas apstākļos īstais sports nav un nemaz nevar būt vispārizglītojošo skolu programmas sastāvdaļa, un tam arī nevajadzētu būt; tā vietā ir svarīgāk bērniem nodrošināt veselīgu, bet nesviedrējošu izkustēšanos regulāri un tieši pa vidu "nekustīgajām, sēdošajām" stundām, kurās valda intensīva domāšana; īstā sporta treniņi ir ārpus skolas laika; (2) mūsu īsā ziemeļu vasara un šaurās materiālās iespējas nosaka, ka baudīt katru saulesgaismas un svaiga gaisa pilnu dienu vasarā bērnam ir nudien svarīgāk, nekā to pavadīt klasē mācoties; (3) ir radikāli jāuzlabo skolas mācību saturs - ne tikai t. s. "sportā", bet vēl arī daudzos citos aspektos, piem., katrā priekšmetā izkopt un noturēt abstraktās domāšanas augstumus un vienlaikus saistīt augsto domu ar ikdienas parasto dzīvi (smieklīgi, vai ne!?); (4) būvējot fizisko nodarbību saturu, noteicošais ir bērna fiziskā labsajūta (nevis IZM valdošās aplamās sporta idejas); tad vairs nevajadzēs mūžīgos stresus, atbrīvošanas ar ārsta zīmēm, steigu un kaunu no sasvīduša ķermeņa un no zemas atzīmes, utt.
Kurš te drīkst vēlēties? 04.04.2016. 16:25:42
Ak ministrs veelas ieviest trešo sporta stundu. Un kad notiks tas ko veelas skolotaaji? Kad tik atrisinats algu jautaajums? Kad bus kaada skaidriiba, informaacija par to kaarteejo modeli? Kaa var plaanot pielikšanu/nonemšanu stundu skaitâ, ja pedagogs dara tik daudz neapmaksatu darbu aarpus sava darba laika bet naudu saņem tikai par kontaktstundaam?
bija laiki.... 04.04.2016. 11:38:21
Jā es piedzīvoju šos laikus, kad bija 3reiz sports... fiziskā izturība uzlabojās! To trešo stundu mēs to vien darījām kā skrējām krosiņu!!!! Murgs, bet nenomirām... tagad to atceros normāli. Bet, manuprāt, būtu grūti salikt stundas, visai skolai un tev ir tikai viena sporta zāle! ( es neaizmirsu, ka var arī laukā...)tas tā .... sports ir laba lieta! tikai vajag ar galvu veikt jauninājumu ieviešanu!!!!
Kaads sakars!!!
Vienreiz to Sadurska bildi un beidziet ar to te bernus biedet. Vemiens nak skatoties...
Ļoti pareizs lēmums! Atbalstu!
uzklausiet !!! 04.04.2016. 00:23:42
Bērni jau tā ienīst skolu un visu kas ar to saistīts. Es ar savu bērnu bieži strīdos par iešanu uz skolu. Mans bērns iet 7 klasē un ir maigi sakot neapmierināts ,jo pārsvarā viņš iet pie manis un lūdz lai palīdzu mājas darbos . Jo tie skolotāji uzdot kautko tādu ko viņi paši nesaprot . Skolās māca tādas lietas kas dzīvē nemaz nenoder tikai sabojā uzskatus par to . Es piemēram nesaprotu vai tik svarīgi tajam bērnam iemācīt rēķināt rakstos . Es nezinu nevienu NEVIENU cilvēku kas reāli tā rēķinātu kad ir izaudzis liels . Visi normāli cilvēki izmanto kalkulātoru.. Un par to mācību gada pagarināsanu ...priekškam ?? Ja jūs to sportu pieliksiet klāt jūs domājat ka kautkas mainīsies un bērni paliks tievāki Nē un arī sportiskāki ne . Cilvēkam ir pašam ar sevi jānodarbojas lai paliktu tievāks .. Jūs vienkārši sabojāsiet bērniem vasaru .. Kurš bērns gribētu 27 grādos sēdēt karstā skolas solā un mācīties ...neviens, visi grib izbaudīt vasaru .. un ja jūs tik ļoti to gribat tad samaziniet pavasara un rudens brīvlaiku . Jo šajā laikā pārsvarā bērni sēž mājās pie elektroniskajām ierīcēm un viss ...Ārā ir auksts un slapš ko gan citu viņi varētu darīt ?? Un vēl es gribētu izteikties par to pārtikas regulēšanu skolā ...Jums ir jādod iespēja skolā nopirkt kādus veselīgus sausiņus (čipsus) vai kādu veselīgo gāzēto dzērienu ... Nav jēgas , jo tas bērns var aiziet uz tuvāko veikalu un nopirkt tur visu to slikto pārtiku ..tāpēc ja Es ceru ka kāds veltija šim laiku un ja tā paldies ...
Manuprāt,pilnīgas muļķības! Tiem kuriem būtu jāsporto vairāk,tāpat nesportos bet gan dažādos veidos izvairīsies no tā. Es ieteiktu drīzāk domāt par programmas uzlabošanu lai sporta stundas būtu interesantākas nevis tikai "nodzīšana" un psiholoģiska ietekmēšana. Labāk šo psiholoģisko ietekmi tendēt uz lielāk kontroli un cīnīties pret visatļautību. Par mācību gada pagarināšanu-skolnieki tā jau neieredz skolu. Otrais mācību semestris ir tā jau garāks par pirmo. Un neviebs nevar sagaidīt tā galu. Ja pagarina tad lai pagarina rudenī, laikapstākļi vairs nav tik vilinoši un tad arī izlīdzinātos slodze. Var redzēt,ka daži politiķi sen jau kā nav apmeklējuši mācību iestādes un kur nu vēl vairāk-saskārušies ar emocionāli nospiestiem skolniekiem.
Skolniece PRET 02.04.2016. 10:56:14
Kāpēc vajag šo trakumu? Mājasdarbu jau tāpat pietiek, bet VĒL 2 nedēļas... Tad gribētos vasarā izklaižu vietā iegulties dīvānā un ticēt, ka nākošgad vairs nebūs tādu šausmu!!! Tā tad nebūs nekāda vasara - vasarā vajag atpūsties nevis domāt par skolu un no noguruma neko nedarīt. Tfu, tfu, tfu, lai nebūtu tāda trakuma. Es kā skolniece esmu kategoriski PRET un mani kā personu, kas mācās pēc šīs programmas vajadzētu uzklausīt.
Ņemot jebkuru Eiropas valsti - Vācijā 2 mēneši vasaras brīvlaiks......................bet ziemas brīvlaiks 2 nedēļas, pavasara brīvlaiks 2 ned., rudenī - 2 nedēļas , tad jau tas viss izlīdzinās. Kam mums rudenī 2 nedēļas, austrieši, vācieši brauc slēpot- viņiem kalni, bet mums?????? Tupēsim istabā. Tāpēc es par vasaru - vismaz 3 kādi nekādi, betsaulaini mēneši ārā. Šadurskim novēlu ceļojumu pa Eiropu, lai var kārtīgi iepazīties ar citur valdošo sistēmu.
Varbūt vēl citi varianti 01.04.2016. 20:47:22
Vēl jau var pārskatīt arī esošās mācību programmas ar nolūku novērtēt, vai tur kaut kas neargumentēti neatkārtojas, vai nav pāragri uzbāzts kas pārāk sarežģīts un grūts kā sākumskolas, tā vidusskolas skolēniem. Brīžiem jau liekas, ka programmas paredzētas sevišķi attīstītiem brīnumbērniem, kuri pēc parastas skolas būs spējīgi paātrinātā variantā pabeigt studijas augstskolā. Ja parevidētu programmas, varētu izbrīvēt laiku citām dzīvē noderīgām zinībām. Un vai tās programmas, par kurām tagad runā kā par ieviešamām, ir pietiekami kodolīgi un kompakti pārdomātas? Varbūt tas viss pasniedzams dažu nopietnu semināru veidā, nevis izvelkams pa visu mācību gadu.Arī tā var novērst mācību gada pagarināšanas draudus.
Varbūt citi varianti 01.04.2016. 20:29:29
Varbūt starpbrīžos vai kādā no starpbrīžiem (neatkarīgi no tiešajām sporta stundām, turklāt tās tad varētu arī nepavairot) varētu ieviest konkrētu vingrojumu kompleksu, kas ļautu gan skolniekiem, gan skolotājiem (galu galā jebkuram cilvēkam tas būtu vērtīgi) uz ātru roku, bet sakarīgi, izvingrināt visas muskuļu grupas. Šo vingrojumu kompleksiņu varētu izstrādāt ārstnieciskās fizkultūras speciālisti. Ja tas ieviestos kā norma, neviens par to beigās nesmīkņātu, drīzāk sajustu, ka tas ir veselīgi. Lai, papildinot programmu ar jauniem priekšmetiem (ja vien tas vispār nepieciešams un ja vajadzīgās tēmas nevar izrunāt klases stundās), nepagarinātu mācību gadu, varbūt var izmantot atsevišķas sestdienas. Piemēram, katra mēneša pirmo sestdienu (izņemot brīvlaiku sestdienas) - mācības skolā. Cik sestdienu iznāktu? Varbūt pat vairāk nekā divas nedēļas, kuras grasās atņemt vasarā?!
Jo talak ,jo trakak...
aizvāciet to Šadurska drausmīgo foto! Līdz vēmienam jau apriebies to redzēt, ienākot e-klasē!
Skolās ļoti labprāt paņemtu jaunos skolotājus, ja tik viņi būtu ko ņemt. Gadu meklēju sociālo pedagogu - nav! Par sporta stundām runājot jāsaka tā: Beļēviča k-gs varētu "pieklauvēt" pie ģimenes ārstu sirdsapziņas, lai nepamatoti neizraksta atbrīvojumus no sporta. Vidusskolās puse no klases atbrīvota, pamatskolās 4/daļa, toties savā brīvajā laikā viņi gandrīz visi veseli, daži pat sporta skolas apmeklē. Labi jau, ka vismaz tā, bet kāds sakars te ar mācība gada pagarināšanu? Ja meklējam kaimiņvalstis vai citas valstis Eiropā, kurās arī vasaras brīvlaiks īsāks, bet tur ziemas brīvlaiks ir garāks.... Mums ir 12.klašu izglītības posms - 12 !!! Šajā vecumā jaunietis jau varētu būt darba tirgū un celt mūsu valsts ekonomiku. Viņi bieži arī to dara - neoficiāli, jo darba devējs neņem tādu skolnieku vēl oficiāli darbā. Jaunieši strādā pat nakts darbos un otrā dienā cenšas stundās neaizmigt. Nav ne darba ražīguma, ne mācīšanās kvalitātes. Kavējumi krājas..... utt., tā sniega bumba veļas. Vakar dzirdēju Mārtiņu Kazāku sakām, ka viņš ļoti priecāsies, ja pagarinās mācību gadu, jo viņam, lūk, neesot kur bērnus vasarā likt. Rodas jautājums: Vai skola ir bērnu pieskatīšanas iestāde? Sabiedrībā joprojām valda uzskats, ka skolotāji visus brīvlaikus nestrādā! Arī tās ir muļķības. Protams, nav stundu darbs un dienas režīms ir vieglāks, bet ne bezdarbība. Tak ļaujiet skolotājam, kurš katru dienu ir publikas priekšā, atbild par tik daudzām jomām, arī atgūties un būt gatavam jaunajam mācību gadam. Var jau, protams, teikt, ka tādu darbu esat izvēlējušies un tagad strādājat. Bet nevajag uz tā rēķina sagrūst visu ko vien var. Bērni arī ir noguruši, viņiem darba diena ir tikpat gara kā skolotājam un bieži vien garāka kā vecākiem. Ko bērni dara vakaros kad vecākiem jau ir beigusies darba diena? PILDA MĀJAS DARBUS! Saeimas deputātiem pat ir ziemas brīvdienas un vasaras brīvdienas! Pie mums tā jau ir īsa vasara - neatņemiet arī to!
nek;ādu māc gada pagarin.!!! Apskaties, cik ārzemēs gari brīvlaiki ziemā un pavasarī!!!
Tiesi ta. Darit. Piecelties 31.maija no skolas sola un doties brivlaikaa. Nevis tupet te un vaimanat. Un tad,kad berni kaudzem nesis arsta zimes, ka peksni no 1.junija visi slimi, tad lai beidzot ir bardaks. Amen.
Manis pēc lai pagarina. Tikai līdz ar 1. jūniju manu bērnu skolā neredzēsiet! Basta! Būs ārsta zīme-ka slims! Un man nospļauties, lai izliek atzīmes, kādas tobrīd iznāk. Jau šobrīd nav jēgas iet uz skolu jau no maija vidus, jo sāk izlikt atzīmes. Neredzu loģiku tupēt skolā vēl pusi no jūnija. Visu gaišu. Un kamēr vecāki nesāks demonstratīvi ko darīt - nemainīsies nekas!
wow lol

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.