Lietotājvārds
Parole

Francijā skolotāji streiko

19.05.2015. 14:54
Fantasķika 21.05.2015. 12:37:53
Mums ta sen pat kultūras vēsturi vidusskolās nogrieza, atstājot krutku-savārstījumu ''kulturoloģiju'''! Ja kādam vidusmēra Latvijas padsmitgadniekam piesolītu, ka skolā būs jāmācās klasiskās valodas-būtu tāds tracis-vispirms jau no vecāku puses, kuri uzskata, ka viņu mīļumiņi tiek skolās tāāāā noslogoti!!! Labāķ tak slaistīties apkārt un''kačāt pravas'', ka ļaunie skolotāji apbižo un neprot neko iemācīt:)))
skumjā no Pārdaugavas 20.05.2015. 19:19:42
Mūsu skolas direktore domā, ka IZM ir valsts valstī un visam un visiem jāpiekrīt. Esot jāsāk gatavoties ... Arī brāķim....
Kur aitas, t.i., Latvijas skolotāji, tur cirpēji.
no Twitter komentāriem 20.05.2015. 16:42:34
Atbilstoši jaunajam pedagogu algu modelim interešu izglītībai par 633 likmēm mazāk, iespējams, šogad pēdējie skolēnu Dziesmu un deju svētki.
Vislielākā vērtība ir zināšanas - grūti nāk, viegli nest. Un neviens nevar atņemt !!! Tā kā nav jāčīkst, ka daudz jāmācās!
Par jauno modeli 20.05.2015. 14:56:09
Tikko dzirdēju ziņās - mūsu arodbiedrība jauno modeli kopumā atzīst par piemērotu, nu jā, dažiem alga samazināšoties, bet kopumā - viss ok!
Paldies Voldemāram!Tātad ilgggsstoša streika gadījumā arodbierībai streikotājiem jāpalīdz! Streikam ir dažādas formas.Ir miermīlīgas ,kad skolotāji aizslēdz klusi skolas durtiņas uz nenoteiktu laiku. Bet ir arī agresīvas,kā piemēram tai pašā Francijā ,studentu streika laikā dega veseli kvartāli, automašīnas! Jāmācās mums arī no grieķiem ,spāņu baskiem. Viņi ir temperementīgi-nošauj un tikai pēēēc tam skatās kas ir nošauts.
LETA informācija 20.05.2015. 12:41:19
LETA informācija: "Finanšu ministrija (FM) neatbalsta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto jauno pedagogu atalgojuma modeli, norādot, ka nav izprotams tā ekonomiskais pamatojums. FM neatbalsta noteikumu projekta "Pedagogu darba samaksas noteikumi" tālāko virzību, jo IZM piedāvātais pedagogu darba samaksas modeļa risinājums nav sabalansēts ar valsts un pašvaldību finansiālajām iespējām, secinājuši FM eksperti. Turklāt IZM kā izglītības politikas veidotāja nav atspoguļojusi piedāvātā pedagogu darba samaksas regulējuma izmaiņu ietekmi horizontālā līmenī, proti, attiecībā uz visām nozarēm. FM secinājusi, ka piedāvātais normatīvais regulējums paredz, ka atsevišķām pašvaldībām mērķdotācijas apmērs pedagogu darba samaksas nodrošināšanai būtiski samazināsies, kas varētu prasīt būtiskus ieguldījumus no pašvaldību budžetiem. FM eksperti secinājuši, ka IZM nav piedāvājusi nosacījumus, kādā veidā būtu iespējams samazināt piedāvātā pedagogu darba samaksas regulējuma izmaiņu ietekmi uz pašvaldību budžetiem, piemēram, piedāvājusi nosacījumus to pakāpeniskai ieviešanai ne tikai attiecībā uz darba samaksu pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem, bet kopumā. Turklāt, ņemot vērā to, ka IZM noteikumu projektam nav pievienojusi aktuālākos piedāvātā pedagogu darba samaksas modeļa detalizētus aprēķinus un skaidrojumus, nav saprotams šī modeļa ekonomiskais pamatojums, rezumē FM eksperti. Tikai pēc detalizētu aprēķinu un skaidrojumu saņemšanas būs iespējams novērtēt modeli pēc būtības, atzīmē FM. IZM izstrādātais jaunais pedagogu atalgojuma modelis šodien tiek skatīts Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, kā arī Sociālo un darba lietu komisijā, kur savus iebildumus pret jauno risinājumu paudīs arī FM. Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile iepriekš informēja, ka jaunajam pedagogu atalgojuma modelim, pēc jaunākajiem aprēķiniem, šogad būs nepieciešami 9,8 miljoni eiro, savukārt nākamajam gadam - 29,4 miljoni eiro. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība prasa pilnveidot jauno pedagogu darba samaksas modeli, atliekot tā ieviešanu līdz 2016.gadam."
Algas kritīsies par 100 līdz 400 eiro 20.05.2015. 12:30:13
Skolotāja alga būs atkarīga tikai no klašu lieluma skolās. Arī darba kvalitātei nozīmes vairs nebūs! Latvijas prestižākās skolas – Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas – direktors Māris Brasla apliecina, ka viņa vadītajā skolā algas kritīsies par 100 līdz 400 eiro. ("LA" Ilze Kuzmina)
ir normāla demokrātiska valsts. Likumi - visiem vienādi, arī pienākumi, tiesības.
atbilde'' nevaru ciest'' 20.05.2015. 11:37:07
Pats saki-viena skolotāja pelna 800 eiro. Bet vai zini,cik lielākais vairums pelna? Tās lielās algas ir tikai lielajās skolās,kur pie 1000 skolēnu. Izstudē pats-redzēs,vai pēc augstskolas gribēsi strādāt par 300 eiro uz rokas?
==>> @Voldemārs (20.05.2015. 08:22) 20.05.2015. 08:42:07
Kas ir LIZDA streiku fonds? LIZDA Streiku fondu izveidoja 1995.gadā, lai sniegtu atbalstu arodbiedrības biedriem, kuri sakarā ar piedalīšanos streikā cieš materiālos zaudējumus. Kas veido LIZDA streiku fonda līdzekļus? LIZDA Streiku fondu veido atskaitījumi 3% apmēra no arodbiedrības biedru naudas un līdzekļi no bankas noguldījumu procentiem. LIZDA Padome katru gadu, apstiprinot budžetu, nosaka biedru naudas atskaitījumu procentu Streika fondā, kurš ir saistošs visām LIZDA dalīborganizācijām. Streika fonda centralizētos līdzekļus LIZDA Padome glabā bankā atsevišķā Streika fonda kontā. Kad tiek izlietoti LIZDA streiku fonda līdzekļi? 1. Ja kolektīvais darba strīds radies starp nozares arodbiedrību un attiecīgo nozares pārvaldes institūciju. 2. Ja kolektīvais darba strīds radies starp teritoriālo arodorganizāciju un attiecīgās teritoriālās pārvaldes institūciju vai pašvaldību un, ja LIZDA Padome tam ir devusi savu apstiprinājumu. 3. Ja kolektīvais darba strīds radies starp arodbiedrības pirmorganizāciju un darba devēju vai pašvaldību un, ja LIZDA Padome tam ir devusi savu apstiprinājumu. 4. Ja LIZDA Padome organizē masu akcijas – mītiņus, demonstrācijas un piketus.
Kas tas ir:Streiks? Vārbūt kāds varētu paskaidrot?
Kamēr Francijas skolotāji rīkojas un streiko, tikmēr Latvijas skolotāji turpina uzskatāmi pierādīt to, ka ir labticīgi un naivi bezmugurkaulnieki bez stingras un vienotas nostājas un rīcībspējas.
Betonētājs 20.05.2015. 06:18:29
Latviešu, skolotājs par streiku var tikai sapņot, pakritot izejot no skolas. Skolotāju lielais aizstāvis dara visu lai nenotiktu skolotāju streiks. Skolotāji, kad Jūs sapratisat, ka Jūs vaza pa smilšu kasti?
Piekrītu ka tie skolotāji visu laiku saka kā tā viņiem jau ir slikti. Itkā citiem nebūtu tikpat vai pat vēl sliktāk.
Nevaru ciest 19.05.2015. 19:45:45
Nu ko jūs skolotāji varat visu laiku čīkstēt par tām algām? Besī jau ārā. Itkā citi cilvēki mēnesī pelnītu miljonus. Nesen pa TV3 stāstīja viena skolotāja,ka nedēļā viņa strādā 36 stundas un pa to saņem 800 Eiro,un tas esot tā jau maz. Es kā skolnieks mācos skolā 29 stundas nedeļā un nečīkstu.
Pa vienām durvīm Jansoni no IZM izvadīja ārā, pa otrām klusi ielavijās atpakaļ. Šķiet, ka skolotāji viņai nav tā mīļākā tauta, citādi jau tik jokainu projektu nevārētu uzpidžināt. Kā nekā kompānija veselu gadu par labu atalgojumu traki "mocījās". Finālā no pielikuma ne smakas...
==>> @Irīna (19.05.2015. 14:57) 19.05.2015. 15:53:03
23.maijā būs LIZDA kongress, atkal pārvēlēs Mikiško. Nav izslēgts, ka nolems sūtīt komandējumā vismaz uz 2 nedēļām uz Franciju LIZDA līderu delegāciju, lai uz vietas iepazītos un pilnveidotu pieredzi, kā vajag skolotājiem streikot. Un tad pēc Jāņiem, kad mācības skolā beigušās, bet, vēl labāk jūlijā, Latvijas skolotājiem tiks rīkota konference par Francijā gūto pieredzi. Tā lūk! IZM pedagogu algu reformu izstrādes grupā viena no līderēm ir Modra Jansone - vēl nesen LIZDA eksperte. Tāpēc arī izstājos no skolotāju arodbiedrības!!!!!
Franči var, mēs nē...
Latviešu skolotāji kā vienmēr izceļas ar savu nevarēšanu...
es tikai tā... gribētu saprast 19.05.2015. 14:59:25
Dārgie skolotāji! Ko tieši jums dos tas streiks? Apkaunosiet tikai sevi. Streikot nav māksla, māksla ir argumentēt.
NJām, būtu tā kā LIZDAI jāatgādina, ne? Mums taču ziemā protests bija, streiku arī solīja rīkot tagaed uz eksāmeniem vai ziemā. Par to vairs vispār kaut kā nerunā.
Un kur latvieši tikmēr?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.