Lietotājvārds
Parole
Kas tas par algu paaugstināšanas modeli, ka tās jāsamazina? Atjēdzieties taču! Runa taču sākumā gāja, ka katram no 01.09.2015. pieliks klāt 15eiro un kas notiek īstenībā? Tieši pretējs...kārtējās shēmas un plāni...kas novedīs pie algu samazināšanas. Un kur skatās arodbiedrība? Tā kā runa gāja par streiku...tad jāuzrīko viens grandiozs!!!
Nu mūsu vietējā skolā skolotājiem ir ļoti labas algas. Tā kā mums ir tik daudz mazu skolu, tad arī slodzes un algas lielai daļai nesanāk, bet tā jau ir, ja par katru cenu grib saglabāt tik daudzas mazās skoliņas.
Vai tiešām vairāk kā divdesmit gadu ilgstošā putra izglītībā ,smieklīģā minimālā alga neizdzīs skolotājus ielās?
Un tas viss skolu vadības rūgtās pieredzes dēļ. Atnāk jaunais uz skolu, bet pēc mēneša, diviem aiziet no skolas... Un nākas lūgt to pedagogu gados, lai uzņemas lielāku slodzi. Tad nu labāk tam padzīvojušam pedagogam uzreiz iedot gandrīz 2 pašreizējās slodzes, jo vismaz zināms, ka šis pedagogs neaizies no skolas mācību gada laikā. Ja pieņems jaunu pedagogu, pirmkārt - nevienam no viņiem nebūs "konkurētspējīgs atalgojums", otrkārt - nav garantijas, ka jaunais strādās arī pēc pāris mēnešiem..
Ja domā,ka lielajā skolā jaunajam sanāk slodze,Tu vnk kļūdies. Ir skolotāji ļoti cienījamā vecumā,kuri joprojām strādā. Jaunais skraida pa 3 skolām,lai nopelnītu.
>>> to cik garš, tik plats 16.10.2015. 20:54:25
Pamatalga jau arī tagad visiem ir vienāda, 420 EUR par likmi. un pārējais, kā Jūs sakāt, pēc skolas iespējām un ieskatiem. Bet leilo skolu skolotāji šodien nav vainīgi, ka šo skolu administrācijas prata izveidot tādu sistēmu, lai skolotājiem būtu pieklājīga samaksa, un IZM līdz šim rēķināja naudu ar tādien koeficientien, kādi ir ierakstīti MK noteikumos. Paši jau ieredņi tādu modeli izdomāja pirms 7 gadiem. Bet ar jauno modeli neceriet par algas paaugstinājumu. Arī mazo skolu skolotāji varēs saņemt vairāk, ja vairāk strādās, bet vairāk strādāt nesanāks, jo bērnu, klašu un stundu ir tik cik ir. Un paliks visi uz pusslodzēm ar tiem pašiem 300 EUR.
tā būs! Skaldi un valdi!
skolotājs laukos 16.10.2015. 17:14:56
Piekrītu domai 9.24. Man ir tieši tāda pati situācija. Strādāju divās skolās. Visus ceļa izdevumus sedzu pati. Lai sagrabinātu pašreizējās likmes stundas, esmu ieguvusi četras augstākās izglītības un vēl maģistru. Visas mācību maksas sedzu pati, jo tās esot manas intereses, nemaz nerunājot par ceļa naudām uz Rīgu, ēšanu un naktsmājām, jo dzīvoju ~ 200 km no Rīgas. Piedzīvoju arī situāciju, ka otra skola slēdz līgumu tikai uz mācību gadu un vasarā biju praktiski bez līdzekļiem. Ar arodbiedrības palīdzību šo situāciju novērsu, bet divi mācību gadi tā pagāja. Esmu godam nokalpojusi 40 gadus. Man šis darbs ir ļoti paticis, bet tagad gatavojos iet priekšlaicīgā pensijā. Man šis ir pēdējai m. g. un tiešām skaitu dienas un nedēļas līdz maija beigām. Tas nekas , ka priekšlaicīgā pensija ir maza. man ir dārzs un paēdusi būšu, toties ar VESELIEM NERVIEM DZĪVOŠU VĒL ILGI, ILGI.....
cik garš, tik plats 16.10.2015. 16:41:58
Lielās skolas dusmošoties uz mazajām?!!! Ha! Nu un, tad, kad ieviesa absurdo modeli, ka nauda seko skolēnam, tad gan nevienu neinteresēja, ka mazās skolas dusmojās uz lielajām. Uzskatu, ka skolotājam pamatalgai visur jābūt vienādai. Parējais pēc skolas iespējām un ieskatiem.
Nenaidojaties skolotāji. Drīz mazo lauku skolotāji pelnīs lielas algas, bēgļu bērniņi būs jaizglīto, jau dala naudu
Es labi zinu,cik saņem lielajās skolās un,cik mazajās. Vecie kolēģi no lielajām skolām prom neies pirms nebūs sasnieguši pensionēšanās vecumu! Lielajās skolās,ja tev ir vismaz slodze alga ir pietiekoša,bet mazajās jāstrādā pa vairākām skolām,lai sakasītu to pašu slodzi un saņemtu par 70% mazāku atalgojumu.
skats no malas 16.10.2015. 11:15:37
Skolotāji jau tiek dalīti un šķelti jau vairākus gadus, "prioritārie priekšmeti"un citi - Tu drīksti pieteikties uz stipendiju, bet Tu - ne, jo māci mazsvarīgu priekšmetu - latviešu valodu un vēsturi. Un tagad Tev pieliks, bet no Tev atņems. Iedomājies skolotājam alga ap 1000 eur. Tas nedrīkst būt. Tas nekas , ka grūti un sūri nopelnīti ..... Sašķeltu tautu vieglāk pārvaldīt.
vēlos jau tagad zināt,vai nākošajā mācību gadā MANA SKOLA PASTĀVĒS,KĀDĀ STATUSĀ,VAI MAN BŪS DARBS UN CIK LIELS APJOMS,KĀDA BŪS KONKRĒTI MANA DARBA ALGA PAR ŠO DARBA APJOMU,LAI PIEŅEMTU LĒMUMU JAU TAGAD,kur man strādāt,kādā profesijā,kādus kursus iziet,ko varu atļauties,kur dzīvot?Divdesmit gadus gaidu un nesagaidu konkrētu atbildi uz šo jautājumu. Ko darīs skolā karjeras konsultants,ja valstī nav nekādas skaidrības kādu profesiju pārstāvjus nākotnē tai vajadzēs,cik lielā daudzumā?Vai tā ir kārtējā izglītošana bez mērķa?
mūsu skolā nav ne sociālā pedagoga,ne psihologa,lai gan skolēnu skaits ap 190,tātad katrs skolotājs nodarbojas ar papildus neapmaksātiem pienākumiem.Nav arī palīgskolotāju,bet bērnu ar uzvedības,mācīšanās traucējumiem pietiekami. Par ceļa naudu uz kursiem varu sapņot,jo tās esot manas intereses.Ja obligātie kursi par Bērnu tiesībām tiek organizēti sestdienās,tad ceļa izdevumi jāmaksā papildus un par kursiem vēl jāpiemaksā.Es labprātāk klausītos kursus par skolēnu pienākumiem un skolotāju tiesībām. Manā mācību priekšmetā vidusskolā(no 1.-10.kl.) nesanāk slodze(21 kontaktstunda),strādāju 2 skolās un pati apmaksāju ceļa izdevumus no darba algas.Pēc jaunā supermodeļa saprotu,ka tas viss pārtaps par pusslodzi un tad jau alga arī atbilstoša.Visos mācību priekšmetos netiek apmaksāta darbu labošana,bet pārbaudes darbi jāveido un arī jālabo.Mācos tādus neveidot,lai nav jālabo,bet pārbaudu citādi. Strādājot otru slodzes pusi citā skolā ir jnācies sastaptiesar situāciju,ka darba līgums tiek slēgts tikai uz gadu,līdz ar to izmaksāta tiek tikai atvaļinājuma kompensācija.Šādi cik saprotu ,ietaupa.
Skolotāja007 16.10.2015. 09:12:33
>>Austris. Nestrādāju SVĢ, bet pazīstu vairākus turienes skolotājus. Tā kā viņi rok, ne katrs var. Pie tam, ja ir jāmāca motivēti bērni, arī skolotājam vairāk jāpiepūlas. Vecie skolotāji jau neaizies, bet, kas notiks ar jaunajiem - piem., vēsturnieku no Siguldas pilsētas vsk? Tie būs tie lielākie zaudējumi!
skaldi un valdi! Tikmēr kārtējā irākiešu grupa klāt!
ne skolotājs 16.10.2015. 07:50:56
Vai es pareizi sapratu? IZM prasa 30miljonus, lai varētu 50% skolotāju samazināt algas?
itkā skolotāji jau tagad nebūtu savā starpā gana naidoti un pat sanaidoti...
es no vidējas skolas 15.10.2015. 22:15:50
algu apmērs (nevedas teikt -lielums) ir apkaunojošs, tikai žēl, ka visi Latvijas cilvēki vēl nav pārcēlušies uz Rīgu, tad arī skolotājiem būtu iespējas uz turieni pārcelties. Ja skolotājam jādomā, vai paēst pusdienas, vai naudu pataupīt sava bērna ekskursijai, ja skolotājam ir 2 vai 3 skolas vecuma bērni, tad jādomā, kuram pirks jaunus apavus, bet kuram būs jāvalkā vecāko bērnu vai mātes kurpes. Un sevišķi jau grūts ir septembris, kad visiem jānopērk sporta apavi un telpās valkājamos. Tikai humpalu bode glābj, labi jau ka tirgoņi atveduši jauno preci no noliktavām tūlīt pazvana skolotājiem- tie pirmie pircēji.
JAUNAIS MODELIS IR IECERĒTS, LAI NEBŪTU JĀPALIELINA ALGAS SKOLOTĀJIEM. 50% PIELIEK, 50% NOŅEM. UN PIELIKUMS SKOLU ADMINISTRĀCIJAI.
Kāda naidošanās???? Vai kāds var pateikt, kā tas izpaužas??? Pārstāvu " lielo" skolu, un ticiet, vai nē - kaut arī zinām, ka mūsu skolas naudiņa tiek aizskaitīta mazajai mūsu novada skolai, esam tikai pateicīgas skolotājām, kuru skola īsteno speciālās izglitības programmu. Vai tā mūsu vaina, kā valstiski tiek sadalīta nauda? Kāpēc mākslīgi tiek sakacināti cilvēki? Jā, esmu pārgurusi, jo strādāju vairāk kā slodzi, bet tikai tā varu izdzīvot. Paldies skolas vadībai, ka ļauj saviem pedagogiem strādāt un dzīvot tā, ka varu gadā pāris reizes aizbraukt uz teātri, ka varu nopirkt sev kādu jaunu drēbes kārtu, un ne jau Gary Weber, bet 'vietējā " Sidonas ( Latvijas preces skolotājiem nav pa kabatai), ka varu saviem personīgajiem, nu jau studējošiem bērniem " piemest" kabatas naudai, ka varu neēst sausu maizi, bet uzlikt maizei desu, un šad tad uzmest klaču ar kolēģiem vietējā kafejnīcā...Vai tiešām kādam tas skauž???? Līdz kādam līmenim mēs esam nonākuši!!!!!! Protams, man būtu neizsakāmi skumji, ja par tādu darbu turpmāk saņemtu algā mazāk, bet vai tie aizvainotie un bļāvēji ir pārliecināti, ka tiešām saņems algas pielikumu/??? Nolikvidēs mazās skolas, apvienos utt.... Cik pedagogu vispār paliks be darba?
Neredzu nekādu naidošanos. Informācijas trūkums ir labs manipulēšanas rīks, tāpēc labi, ka dalāmies ar savu pieredzi. Gribētos uzzināt, kā jūtas lielo klašu skolotāji sākumskolās, vai jūt gandarījumu, ka ievēro katra bērna mācību vajadzības, piepilda viņa potenciālu, jo ir bijis laiks katru pavērot, izpētīt, sadarbībā ar psihologu atrast un iemācīt bērnam viņam piemērotākos mācību paņēmienus un metodes. Tad arī vēlākā posmā (7.-12.klasē) rastos IZCILĪBAS. :)
to muļķības 15.10.2015. 18:52 15.10.2015. 20:54:39
Pārtērēšana notiek ar palielinātajām atvaļinājuma naudām, ko aizvietotājiem jāizmaksā, jo saņēmuši lielāku algu. Velc deķīti uz kuru pusi gribi, kāda vieta vienmēr plika ;)
Nu re, ja uzliek pareizo virsrakstu, tad komentāri jau ievirzījušies naidošanās gultnē. Man sāk visa šī jezga atgādināt līdzību ar žurkām bleķa spainī - ārā netiek, bet izdzīvot vajag, tad agresīvākā un resnākā apēd vājāko. Varbūt tomēr kopīgi vajadzēja mesties virsū tam, kurš ielika?
Varbūt ūdeni liet tomēr nevajag?! Lai Siguldas dome pastāsta, cik lielas algas ir, piemēram, SVĢ!!! Vieni no bagātakajiem ļaudīm Siguldā! Noteikti!
to muļķības 15.10.2015. 18:52:52
"Pārmetumus saņem arī ilgstoši slimojošie, jo tiek pārtērēts algu fonds nākošam gadam." - nebūs tiesi, jo līdzekļi ilgstoši slimojošajiem slimības lapām tiek ņemti no valsts caur VSAA. Līdzekļi tiek pārtērēti kā reiz neilgi slimojošo dēļ, jo jāmaksā gan slimības lapas, gan stundu aizvietošana, ja tāda notiek. Vēl piezīme - neticu, ka pēc jaunā modeļa mazo skolu skolotāju situācija uzlabosies. Vai nav vienalga, cik liela ir slodze, par ko saņem, piemēram, 250 eiro - 0.8 vai 0.4 slodzes. Svarīga ir saņemtā darba samaksa mēnesī!
Te jautāja - "Ar ko aizņemts tiesībsargs?" Man liekas, viņa jaunākais izdomājums - visiem (nezinīšiem) skolotājiem apmeklēt kursus par BĒRNU TIESĪBĀM.
To "muļķības" 15.10.2015. 17:47:56
Absolūti precīzs paskaidrojums! Paldies. Un nevajag atļauties izteikt iebildumus tiem, kuri nepazīst mazo skolu darbu. Šeit noteikti vajadzētu piemaksas par grūtībām, nevis otrādi. Bet valsts politika (un masveidīgs līdzskrējēju pulks) ar Rungaiņa k-ga "gudrībām" pirmajās rindās bezkaislīgi rullē pa savu iecerēto lielceļu. Visu sev traucējošo noslaucīs.
Vai tiešām skolotājiem ,kas izmācījušies augstskolās un strādā ar bērniem,cilvēkiem ir normāli saņemt minimālo algu Valstī?
muļķības 15.10.2015. 16:28:53
Domei ir mazs priekšstats par situāciju skolās - lielajās jau tagad IR lielāka samaksa par to pašu darbu. Protams, lielā klasē burtnīcu vairāk, saraksti garāki. Toties mazā klasē var pamanīt katru, ievērot viņa mācīšanās stiprās/ vājās puses, iekļaut bērnus, kas milzīgā klasē(pāri 30) aiziet pašplūsmā, ja vecāki nav īpaši ieinteresēti. Un skolotāji to arī dara. Tomēr likmes apjoms un iespējas tai pašā skolā nopelnīt šo likmi mazā skolā ir stipri mazāka, jo nauda taču tiek piešķirta atbilstoši bērnu skaitam. Mūsu mazajā skolā, kur katrā klasē ir 2-3 bērni ar MT, par klases audzināšanu tarificē 1 stundu, par darbu ar programmas bērniem piemaksu nav, par darbu pagarinātajā grupā šogad vairs netiek piešķirta kvalitātes piemaksa(pakāpe), netiek apmaksāts metodiskais darbs, ārpusstundu pasākumi ( bez papildus piemaksas) jāvada pašiem pedagogiem, jo nav līdzekļu vietniekam audzināšanas darbā, stundas aizvietojam (jo tomēr gribas iet laikam līdzi un pa reizei apmeklēt kursus vai pieredzes apmaiņu), savstarpēji sarunājot, jo līdzekļi aizvietošanai nav. Vadība pamatoti iesaka kursus neapmeklēt darba laikā (kaut gan tie visbiežāk tieši tiek tā organizēti). Ja tomēr skolotājs atrod kursus sestdienās, novada finanšu nodaļa komandējumu nevar apstiprināt un transporta biļetes apmaksāt. Pārmetumus saņem arī ilgstoši slimojošie, jo tiek pārtērēts algu fonds nākošam gadam. Un skolotājs mazajā skoliņā var strādāt ar cik lielu degsmi un inovācijām grib, pie vidējās algas valstī viņam netikt, nereti izdegšana sākas jau septembrī. Ja darbs tomēr sagādā gandarījumu (ir tādi''apdauzītie''), tad tajos brīžos, kad redzi, ka esi vajadzīgs skolēniem. Valstij jau nē.
To ho-ho un skolotājai 15.10.2015. 15:58:38
Re, naids jau sākas! Mazo skolu skolotāji pret lielo skolu skolotājiem.
Interesanti gan, neviens nesatraucas, ka tagad pastāv tik nevienlīdzīga sistēma un liela daļa skolotāju saņem mazāku atalgojumu par to pašu darba apjomu, ko "lielajās" skolās novērtē ar daudz glītākiem cipariem!
Cienījamie lielo skolu skolotāji, nāciet uz lauku skolām un paceliet pēc jūsu uzskata zemo līmeni. Uzlabojam savu atsijāto skolēnu zināšanas augstā līmenī un tad runājiet par rezultātiem un algām...
Tas jau labi, ka naids nebūs vērsts uz valdību:)
Kāpēc tāds modelis? 15.10.2015. 13:41:12
Kas tur tik sarežģīts? Likt klāt tos 10 miljonus, ceļot minimālo samaksu par 21 kontaktstundu. Lielo skolu skolotājus tas neskartu, mazo - būtu palielinājums. Kāpēc tāds modelis???
Un IZM to uzskata par normālu, ka algas palielināšanas rezultātā skolotājs(kaut vai viens vienīgs!) zaudē vairāk kā 300 eiro!? IZM dāmas, aūūū - skolotāji nepelna 4 - 5 tūkstošus mēnesī!
uz rokas 320- 1 slodz
Varētu beidzot tāpat ka visās valsts iestādēs publiskot tās mazas algas, protams ar visām piemaksām, taču domāju, ka to diezvai darīs un viens iemesliem, kāpēc nepublisko skolotāju tā saucamās "mazās algas" ar visām n-tajāmpiemaksām, ir tas, lai viņi paši neredzētu kādu algu viņa kolēģis saņem citā skolā par tādu pašu darbu, otrs - iemesls ir, ka tās var izrādīties nebūt mazas salīdzinoši uz ctu darbu fona.
Kapec neviens neruna ,ka teiksim 350eur uz rokas ir skolotajiem izsmiekla -pazemojosa alga.un neinterese ,cik ilgi ar to var izdzivot.?Izdzivot tie ,kas strada ar berniem!
mazo skolu skolotāja 15.10.2015. 12:34:31
Ja runājam par mazo skolu kvalitāti, tad strādājam ar tādiem bērniem, kas paliek pēc lielo "kombinātu" un prestižo skolu atlases, kas paliek pāri. Nav godīgi runāt gudri par to. ka mazajās skolās ir zema kvalitāte, ja spējīgākie skolēni tiek aizvilināti no mazajām skolām. Es lepojos ar savu mazo skolu, jo mēs šeit spējam skolēnus, kas izcilajās skolās tiek izbrāķēti, aizvest ar lielu darba ieguldījumu līdz 9.klases izlaidumam un viņi par to ir pateicīgi! Un nestāstiet, ka jūs vairāk strādājiet.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.