Lietotājvārds
Parole
Jaunajam modelim 100% NĒ! Jācīnās par adekvātu samaksu 40 stundās IZDARĀMU darbu! Šis modelis griež visiem, arī mazām skolām. Slodze paredzēta bezmaz 2 slodžu apjomā. Es arī gribu vakarus, sestdienas un svētdienas sev! Ja brēcam par mūsu garo atvaļinājumu, tad nemaz nebrēcam par neapmaksātām darba stundām ikdienā, kur tad vēl sestdienās un svētdienās. Ja paskaitītu godīgi reālās darba stundas un samaksu, mums ir stipri zem minimālās samaksas par darba stundu! Lielām skolām vismaz pēc 50% samazināšanas algas ir kāpušas, mazajām piegriež vēl ar katru gadu. Šogad man ir 1 kontaktstunda vairāk kā pērn, naudiņa uz rokas par 8 eiro vairāk- tātad reāli 8eiro: 4 stundas =2eiro par stundu!
no lauku skolas 06.11.2015. 17:56:39
Beigsim vispārināt kaut kādus pieņēmumus! Kur ir skola ar 30 bērniem un 20 skolotājiem (arī slodzes ir 20?).
Mūsu paaudze nedzīvos jaunajā modelī! Tāpat, kā 1980.g.
Ja pieņems jauno modeli, tad gan kadru mainība un trūkums bus katastrofāli un, kā zināms, kas aizgājis vai aizbraucis, atgriezt praktiski nav iespējams! Tikai tā vairs nebūs Straujumas kompetence!
no lauku skolas 06.11.2015. 08:15:34
Kur ir skola ar 30 bērniem un 20 skolotājiem? Paši sagrozām, kā vajag.
no lauku skolas 06.11.2015. 08:14:11
Kur ir skola ar 30 bērniem un 20 skolotājiem?
Es domāju, ka valdība labi saprot: ja nestreiko, tad viss ir kārtība! ;(
Savādi gan 05.11.2015. 20:27:32
Lidostas afērai naudiņu vienas nakts laikā atrada,skolotājiem 20 gadus meklē.Visas acis izskatījuši.Piegriezušies ar saviem veiksmes stāstiem. Vienīgais risinājums -STREIKS!
Ko tur daudz diskutēt! Pie siles ir PAREIZIE VEČI UN VECENES! ZOG,KAMĒR NAV PAŅEMTI PIE RĪKLES! PRASĀM-EIROPAS ALGAS!!!!!!!!!!uN VISS! STREIKS TIK ILGI, KAMĒR TIEM TUR PAURIEM PIELEKS,KAS VAJADZĪGS TAUTAI! Kurš negrib Saeimā kalpot tautas interesēm- lai vācas tālāk,prom!!!! IZM! Beidziet vienreiz murgot un skolotāju par muļķi turēt!
Ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha-ha..................................... Šādu rakstu un arī komentārus lasīju pagājušajā gadā ap šo pašu laiku! Ha-ha-ha!
Mēs ļoti daudz un gudri runājam. Bet rezultāta nav. Tāmdēļ skaidri un īsi jādefinē sava pozīcija. UN TĀ, manuprāt, IR: PALIELINĀT (JŪTAMI) SKOLOTĀJU ALGAS (ne modeļus, ne kaut kādas tur ,ķipa, kvalitātes izvērtēšanas kārtības - mums vajag NAUDU!) To mums vajag TAGAD! (nevis uz bērēm). UN NĒKĀDU KOMPROMISU! STREIKS!!! Jopcikiņ... Mēs katru dienu dzirdam, ka valsts kasē nav naudas. Bet Air Baltic nauda uzreiz atrad;as??? Vēl viens PAREX??? PIETIEK!
UŪ!!! Naudiņa kur tu esi? Laikam atkal nekā, ir svarīgākas lietas kur ieguldīt, piemēram bēgļos. Ha...
учительница 05.11.2015. 11:45:42
Надоело это враньё. Я в этом году вышла из профсоюза и тем самым увеличила свою зарплату на 5 евро.
veca administrācija 05.11.2015. 09:59:42
Netērēt laiku, naudu, nervus! Nesarežģīt lietas tā, ka ministre nesaprot aprēķinus! Samaksāt par slodzi cienīgu algu. Stundām visi gatavojamies vienādi. Matemātiķiem un valodniekiem apmaksāt burtnīcu labošanu, jo tā ir otra slodze.
Lai paaugstina algu par slodzi lidz 900 EUR kā Igaunijā un iestāsies miers. Skolu tīkla optimizācija - sāpīga, bet nepieciešama - tur arī aizplūst visa nauda - skolām ar 30 bērniem un 20 skoltājiem. Protams, žēl mazo ciemu un lauku skolotāju, bet ja nav bērnu, nav arī skolas - loģiski.
Nu cik var cepties!? 1. NEKO nevienam neviens nepieliks - pat zirgam skaidrs! Ticamāk, ka tikai vēl atņems. 2. Atliek, jo zin, ka ilgi šāda valsts (vai vismaz valdība) nepastāvēs - lai tālāk rotaļājas tā formācija, kas sekos. 3. Un vispār - vai tiešām jums ko palīdz tvaika nolaišana šeit.....??? Suņi rej, bet karavāna ir pārāk masīva.
Tad atgriezieties pie pirmskrīzes modeļa. Kādas problēmas????? Atkal nekādas algas paaugstinājuma???? Cik ilgi tā var dzīvot????? Streiku jārīko nevis LIZDA, bet pašiem skolotajiem, no kuriem liela daļa nmaz tajā šmaucēju bandā nesastāv.
Un tur, kur reāli bija paredzēts algu pielikums - pirmsskolā, visu paredzēts atlikt līdz 2018. gadam - lai panākti pašvaldību atbalstu jaunajam modelim, jo šīs algas finansē no pašvaldības budžeta!
Ceri vien! Vai paskatījies, kādas paredzētas jaunās slodzes! Ir taču pilnīgi vienalga, vai tagad saņem 400 eiro par 1 slodzi vai tos pašus 400 eiro par 0,... slodzēm
Kāpēc neviena institūcija nepārbauda LIZDA budžeta izlietojumu?
Algu reformu jau atlika' šajā rudenī. Atliks vēl?! Kā labā strādā LGZDA?! tiem skolotājiem ar ļoti mazajām algām tā būtu vismaz iespēja nopirkt jaunus apavus, nevis joprojām staigāt humpalās.
Nu tad vienkārši paaugstiniet esošās likmes ! No 420 paceliet vismaz uz 600! Ja ne šis modelis, tad ne centa klāt, vai ne? Un kamēr 100 gudrie domās jaunu modeli, skolotājiem atkal makā nekas nemainās. Baigi labi - nav nekā vienkāršāka, kā atkāpties no it kā ieviešamā modeļa, aizbildināties, cik tas ir brāķēts...un atlikt jau uz 2017.gadu! Piedodiet, bet mēs jau gaidām no 2014.gada! Visas aprobācijas sākās jau pērn - 2014., turpinājās visu šī gada pavasari ar domu ka paaugstinās algas no 2015.gada septembra. Nē, vēl pagaidiet, vēl jāuzlabo, un par to parūpēsies attiecīgie kompetentie cilvēki ar algām tūkstošos eiro...oij atvainojiet, modelis tomēr ir brāķis, vajag domāt kaut ko citu....Tad ziniet ko! Domāt vajadzēja visus krīzes gadus pie skolu tīkla sakārtošanas, kad iepriekšējās algas tika apcirptas - lai izlienot no krīzes bedres algas aprēķinātu pa jaunam! Valstī ekonomika ir iegājusi sliedēs, no krīzes tikām ārā jau sen, veikalos cenas nemazinās, komunālie rēķini nemazinās, tikai pieaug, apsaimniekošanai no 2016. vēl PVN pievienosim. A davai skolotāju algām arī pievienosim PVN????? Tā, ka dārgie IZM, LIZDAS un visi pārējie kantori ar lielajiem burtiem! - ir pienācis brīdis lai skolotājs saņem savai prestižajai profesijai atbilstošu atalgojumu! Mēs neesam šoferi netīros sporta tērpos ar motoreļļu aiz nagiem, kuri arī nopelna tikpat kā mēs, mēs neesam apkopējas, kuras (neko cinisku nedomāju pret šo profesiju, tikai salīdzinu redzamos faktus) ar 9 klašu izglītību saņem tikpat kā skolotājs uz pusslodzi ar maģistra grādu, mūsu darbs ir tikpat cienījams un tādu pašu tūkstošu vērts ikmēnesi kā Saeimas deputātu! Arī skolotāji (protams, arī mediķi) ir pelnījuši, lai mums kompensē dzīvokļa un transporta izdevumus. Un vēl n-tās privilēģijas un bonusus.
Ja jau necepas, tad jums ir viss ok. I visa gudrība.
Ko var cepties!!! Kāds padomā arī par zinātnē strādājošajiem darbiniekiem! Viņi kaut kā necepjas par algām - Ā, jā , viņi ir gudrāki!
JAUNAJAM SAMAKSAS MODELIM - NĒ!!! Problēmas apzināta risināšana uz skolotāju rēķina, lai ieguvēja būtu VALDĪBA, zaudētāji VISI SKOLOTĀJI_KATRS NO MUMS!!! "Nodzītus zirgus nošauj..."-M.Seiles moto? NESAGRAUJIET SISTĒMU (NEPIEŅEMIET BRĀĶI), NEĻAUJIET TO DARĪT BEZATBILDĪGI. PARŪPĒJIETIES PAR VISIEM SKOLOTĀJIEM - ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.
Cik garš, tik plats! Visi skolotāji ir vienlīdzīgi, bet citi ir vienlīdzīgāki! Valdība to tik gaida, lai skolotāji pacietīgi gaida! Murgs!
45-летняя учительница 04.11.2015. 22:29:52
Steidzami jāsūta visas IZM dāmas un pieaicinātie eksperti ārvalstu komandējumos uz visām četrām debess pusēm, lai ir atkal ko pētīt un salīdzināt. Tad garantēti jaunā modeļa ieviešana tiks atlikta. Pretējā gadījumā - tikai streiks.
ATLIKT? Modeli? To vispār nedrīkst pieņemt!!! 04.11.2015. 22:12:54
Šis ir algu samazinājuma modelis! Tas ir BRĀĶIS un par to vispār nevajadzētu runāt kā par iespējamu un atliekamu!!! Bet skolotāju algu atgriešanas 2008. gada līmenī jautājumu NEDRĪKST ATLIKT NEVIENU GADU!!! Nevienu! Ar 1. janvāri atdodiet mūsu algu, ko atņēmāt pirms 7 gadiem!
LIZDA šoreiz dara pareizi. Ir jāmaina skolotāju darba organizācija - skolotājiem jābūt Valsts dienestā un maksājumi (bez liekiem starpniekiem un pārdalītājiem) jāveic par vienādu darbu vienādi tieši no IZM vai Valsts kases. Tad parādīsies līdzekļi algu palielināšanai.
Šo modeli nevajag ieviest vispār, arī 2017.gadā. Tas ir brāķis jau pēc būtības. Konkrētu tabulu - cik stundas skolotājam ir jālabo attiecīgajam skolēnu skaitam, cik jākonsultē, cik jāaudzina, cik jāgatavojas.
Nē - tikai šī brākīgā modeļa ieviešanu, kas vismaz 56% pedagogu samazinātu algas.
Es nesapratu! Tātad LIZDA valde rosina atkal atlikt skolotāju algu jautājumu??? Jau vairāk kā 20 gadu šis jautājums tiek " atlikts"! Pietiek!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.