Lietotājvārds
Parole
Beidzot!!! Esmu "PAR" šādu projektu!
doma laba, bet ... 29.01.2015. 09:14:20
Jā, jā... "obligātā literatūra" un "kāpēc nav obligātais kino?" ... Kad būs obligāti jānoskatās un - nedod dievs! - vēl jāuzraksta recenzija par kādu agrāko laiku latviešu filmu, piemēram, "Mērnieku laiki", "Salna pavasarī" vai "Pūt, vējiņi", tad būs īdēšana un čīkstēšana ... Vai varbūt kādam šķiet, ka mācību programmā iekļaus tikai jautras amerikāņu komēdijas un t.s. spriedzes filmas? Kaut vispār doma par kino kā mākslas veida iepazīšanu skolā nav gluži zemē metama.
Būtu ļoti interesanti uzzināt "mācību programmu" šajā nozarē.
Jap,esmu par:)
Skolnieks, kuram vairs nebūs izdevības izbaudīt šo programmu. 28.01.2015. 16:51:33
Ideja ļoti laba, jo arvien biežāk sastopamas filmas, kuras interpretējot bez konteksta var nonākt pie absurdiem secinājumiem, kuri var vest pie tik pat absurdiem dzīves mērķiem. Kaut vai pagājušā 2013. gada "Wolf of Wall Street", kura satirizēja atveidoto kultūru, bet daudzi pārprata filmu un nodomāja, ka filma teju vai piedāvā parādīto dzīves stilu.
iepriekšējam komentāram 28.01.2015. 15:50:27
Nū, bet tad jau tas pats ir ar literatūtu vai kādu citu priekšmetu -, protams, ka skolēni labrpātāk analizētu un runātu par Bada spēļu vai Grumpy cat grāmatām, bet diemžēl tas nav vienmēr iespējams. Ir jālasa un jāapspriež arī tādas grāmatas, kuras varbūt uzreiz neaizrauj, prasa nedaudz vairāk laika, taču sevi ir pierādījušas, tām ir būtiskas idejas, kultūras atainojums, mākslinieciskais devums utt. Tieši tas pats attiecas arī uz filmām.
Jā, es to atbalstu, bet viss ir atkarīgs no filmas, negribētu, ka skolās vajadzētu analizēt dīvainas, melanholiskas un nesakarīgas Eiropas filmas, kādas parasti taisa "īpašie" Eiropas režisori.
Nu, jā, es arī esmu par to, ka jāsāk beidzot novērtē kino nozīme! ja jau skolā ir obligātā lietarūra utt., kāpēc nav obligātais kino? :)
Kino nav "zemāka" mākslas par literatūru, mūziku un māklsu. Tikai jaunāka. Tas arī viss.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.