Lietotājvārds
Parole
Diemžēl lielākā daļa vīriešu aukļu/ audzinātāju ārzemēs ir nepareizi orientēti!
Būtu labi zināt: 1) aptaujas dalībnieku vecumu 2) izglītību 3) vai jaunieši - augstskolu beidzēji vadījās pēc saviem priekšstatiem vai vecāku iedvesmoti, izvēloties profesiju. Tas būtu svarīgi, lai spriestu par sabiedrību, respektīvi, kādu tās daļu. Citādi - un jēga no visa? Ko var secināt?
Protams, labāk lai meitene izvēlās iet par auklīti, kad patiesībā ķēriens vairāk uz celtniecību. Un par spēku, tur jau nestrādā viens- nevari pavilkt, sauc palīgā.
Vīrieši arī bez augstākās bieži vien saņem vairāk kā sievietes ar augstāko. Tas salīdzinājums par augstkolām tur galīgi ne pa ķeksi.
ej nu sazini vēlreiz 10.09.2014. 15:53:46
Nedomāju gan, ka Latvijā būtu vērojami diži aizspriedumi pret vīriešiem bibliotekāriem vai sievietēm programmētājām, īpaši jau nu gados jaunu cilvēku vidū. Manuprāt, skolas vecuma jauniešiem stereotipi netraucē izvēlēties to vai citu profesiju. Drīzāk zemais atalgojums no atsefišķām sfērām atbaida jaunos puišus (tas pats bibliotekārs vai skolotājs)
Nu, jā, nu, jā.... kā parasti, uzreiz sliežu licējas un auklīši. Jāsmejas. Un kur paliek aizspriedumi par citām darbības sfērām? Kādas fizioloģiskas īpatnības traucē vīrietim izvēlēties bibliotekāra, slimnieku kopēja, daiļdārznieka - vai sievietei programmētājas, fiziķes, ekspertes-kriminālistes profesiju?
ej nu sazini 10.09.2014. 14:26:28
Mjā.. es arī sāku aizdomāties. Vai tiešām sievietei vajadzētu būt asfalta klājējai vai tālbraucējai- fūres šoferītei, vai stingrā režīma cietuma uzraudzei? Un vai vīrietim varētu būt aicinājums strādāt par auklīti (tas nav tas pats, kas audzinātāja) bērnudārzā un mazgāt gluži svešiem bērneļiem dibentiņus? Varbūt bez fiziskā spēka daba mūsos ir ieprogrammējusi vēl kādas citas atšķirības?
Kad beidzot mūsu sabiedrībā cilvēki sapratīs, ka nav runa par to, ka sievietēm jākļūst par vīriešiem un otrādi, lai kaut ko darītu dzīvē. Bet gan par mūsu brīvo izvēli būt tam, par ko tu vēlies kļūt, kam ir atbilstošas prasmes, talanti, zināšanas, spējas. UN nevis vadīties pēc tā kas kādam šķiet vai nešķiet pareizs un piemērots.
stereotipiskā 10.09.2014. 14:20:40
Man patīk, ka vīrieši ir ugunsdzēsēji un sievietes - medmāsas. Lai armijas ģenerālis ir stalts vīrs un bērnudārza audzinātāja - smaidīga sieva!
Kārlim no Spārītes 10.09.2014. 13:47:58
Kārli, tev ir pilnīga taisnība! Gan prāta uzbūves ziņā, gan fiziski vīrieši un sievietes IR atšķirīgi, vienalga ko apgalvotu mūsdienu genderisma politikas virzītāji. Protams, man neizprotamu iemeslu dēļ kādas tur mistiskas aptaujas respondenti par sievietei nepiemērotu uzskata ārstes profesiju....savādi. Bet kāpēc sievietei nevajadzētu būt celtniecei vai fūres vadītājai, manuprāt, ir pilnīgi skaidrs.
Uiii, Kārli.... varbūt šādus antropoloģiski socioloģiskus prātojumus labāk izteikt pie alus kausa, kopā ar sev līdzīgiem? Fizionomija mums atšķirīga ikvienam, varbūt vienolas dvīņiem tik ne. Jo ar "fizionomiju", ticamākais, ka ir domāta fizioloģija :))) Pilnīgi piekrītu Gitai. Mums bencītī uz brīdi bija jauneklis - sporta / deju stundu vadītājs, aizrautīgs, foršs. Bērni bija starā - aizrautības dēļ. Dzimumu stereotipi lielajam vairumam mūsdienu profesiju ir arhaisks tupums. Vienīgais izņēmums, kas nāk prātā, ir tās profesijas, kur vajadzīgs pliks fizisks spēks, jo vairāk, jo labāk. Nu...ja palīgstrādnieks ir profesija.
Ui, Alu cilvēka, nevis "alus".
Tā ir alus cilvēka domāšana, Kārli.
Nu, bet mēs esam fizioloģiski atšķirīgi, mūsu fizionomija atšķiras. Līdz ar to - tas ir tikai normāli un pašsaprotami, ka katram dzimumam ir savas priekšrocības, kas ir jāizmanto, lai veiksmīgi darītu ikdienas darbus. Lai katrā profesijā būtu veiksmīgs, tas pieprasa savas fizikās un prāta īpašības un īpatnības.
Man ir skumji, ja jauns, talantīgs, ar bagātu iekšējo pasauli, iecietīgs puisis neizvēlēsies kļūt par bērnudārza audzinātāju vai mākslinieku tikai tādēļ, ka sabiedrībai tas šķitīs sievišķīgi..

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.