Lietotājvārds
Parole
Kā pie bikts 09.11.2015. 18:32:49
Ja valsts varētu atskaitīties, cik pa šiem gadiem neefektīvu komisiju veidots, cik milzīgas summas izkaisītas vējā...Bet visi lielie "domātāji" tērē uz urrā, vainīgi un nevarīgi nejūtas. Šajā valstī '"augšās" vainīgo nav!!! Bet kādam jau par to jāsamaksā ir! Vai arī uz kaut ko jāietaupa,pim., skolotājiem, policistiem...
Pēc maniem skolotājas vērojumiem,secinu,ka šobrīd varam censties cik gribam audzināt patriotismu,bet bērnii liela daļa nemaz nevēlas zināt neko par savas zemes vēsturi,neciena kultūru,tradīcijas,nemācās savas zemes valodu,tautasdziesmas.Viņus jau skolas solā vairāk interesē viss svešais(Helovīni,Valentīni u.c.,,svētki,,),viss angliskais,amerikāniskais.No sarunām ar skolēniem var secināt,ka liela daļa plāno braukt prom un daži jau ar vecākiem to plāno tuvākajā laikā,ne tikai pēc skolas.Tā jau ir attieksme pret valsti,kurā viņi dzīvo.Bērni mūsu spogulis un viņu attieksme ir rezultāts tai Bābelei,uz kuru mūs ved.
Ar karodziņiem un svecītēm mēs godinām senos, vēsturiskos censoņus - aizgājušo. Tā kā savu nākotni LV redzu nabadzībā, tā kā skolotāji nejūtas laimīgi savā valstī un pat nav spējīgi laimi notēlot, pamazām arī bērniem sāk atvērties acis (šorīt mans vecākais bērns atteicās piespraust pie vestes karodziņu, pieļauju, ka tik mazā dzīvolītī arī vecāku sarunas bijušas labi dzirdamas), latviskajam un latvietībai sāk just "kungu uzspiestu piegaršu". Tad jau sanāk, ka LV novembrī " svin kapusvētkus".
Patriotiskajā nedēļā nespraudīšu karodziņu. Esmu vīlusies neatkarīgajā LV. Nebiju domājusi, ka, strādājot par skolotāju, audzināšu 2 bērnus 2 istabu dzīvoklī 40 gadu vecumā bez trauku mašīnas, 2 gadus iepērkoties tikai "Maximā". Manu darbu un mani valsts izmanto un patriotismu uzspiež. Tādā farsā nepiedalīšos.
Neko jau tas streiks nedos. Neko arī nepanāksim, jo skolotājos pašos arī nav vienprātības. Kamēr vēl nav likvidētas visas mazās lauku skolas, lauku skolotājs jūtas kā muļķis. Gatavoties stundai patērē tikpat laika kā lielajās klasēs. Saprotu . ka vairāk laika tērē burtnīcu labošanai lielāko klašu skolotāji. Tāpēc arī viņi saņem atalgojumu par to . Mazajās lauku skolās par burtnīcu labošanu neviens nemaksā. Valdības mērķis ir likvidēt laukus un lauku skolas un uz to arī iet.
"Varēja būt, bet nebij' ..." (kā senā Paula dziesmā)
"Liela brēka, maza vilna" 09.11.2015. 08:34:22
Domāju, ka tā ir tikai kārtējā LIZDAS šķietamo aktivitāšu kampaņa kā visus šos gadus ir bijis, kas beidzās ar NEKO! Mana kolēģe jau izstājās no arodbiedrības jo uzskata, ka viņai nav gadā jāuzdāvina tai ap 70 eiro! Es vēl nogaidu...
Valsts ģimnāzija 09.11.2015. 07:17:56
Jāsaka, ka arī es neticu LIZDA spējai noorganizēt streiku. Pārāk jau piezīdušies "silei".
ak, jāsaprot? 09.11.2015. 00:18:24
Tātad tie cilvēki, kas vienu mēnesi nav gatavi savilkt jostiņu, ir gatavi visu atlikušo mūžu pieciest izsmiekla algu un visniecīgāko pensiju, kas nesegs viņu elementāros izdevumus! . . . . . . . . . Ir vienreiz jāsaprot, ka neviens uz paplātes neko klāt nenesīs. . . . . . . . Un vēl - priekš kam tad ir arodbiedrība un tās biedru naudas, ko tie, kas viņā vēl ir, maksā? Vismaz tiem ir jāsaņem alga no arodbiedrības streika fonda!!! Arī es 16 gadus biju arodbiedrībā. SDaudz esmu maksājusi. Nu jau 3 gadus esmu izstājusies no LIZDAs, jo neticu šai organizācijai, tās godaprātam, tam, ka tā spēj sarīkot kaut nedēļu garu vispārēju streiku. Neticu. Drīzāk aiziešu no profesijas, nekā stāšos atpakaļ šai arodbiedrībā, kamēr nebūs rezultāta, nevis tikai bezjēdzīgas muldēšanas.
jāsaprot elementārais 08.11.2015. 23:38:32
par streika dienām algas nebūs un ne visi skolotāji var atļauties zaudēt 0 - 40 eiro no algas
jūs sūdzaties par savu skolu anonīmi un tas jau nu nav pārējo komentētāju iespējās Jums palīdzēt citādi, kā prasīt to savai administrācijai.
Kamēr Lizda savīkšķīsies būs pienācis pavasaris un eksāmenu laiks. Eksāmenu laikā skolotājiem streikot sirdsapziņa neļaus. Pēc tam būs vasara, atvaļinājums un septembrī atkal jaunas cerības, jaunas "izlīgšanas sarunas", solījumi un tradicionālā vilkšana garumā. Turklāt ja arī streiku noorganizēs daudzi skolotāji turpinās strādāt kā streiklauži-misionāri, daži paziņos, ka streiks uz viņiem neattiecas un vadīs pilnīgi visas savas mācību stundas, daži gatavos bērnus tikai mācību priekšmetu olimpiādēm, daži uztraucoties par eksāmeniem vadīs stundas tikai devītajiem, divapsmitajiem un citiem kam pavasarī tuvosies eksāmens, citi savukārt stresos, ka pēc streika visu nāksies atstrādāt, lai gan godīgi būtu bērniem uzlikt par pienākumu streika laikā nokavēto apgūt mājās patstāvīgi (no mācību grāmatām, bibliotēku avotiem, interneta resursiem, ar tuvinieku atbalstu un palīdzību.....) un pēc streika veltīt 1-2 stundas neskaidrajiem jautājumiem un tūdaļ pēc tam organizēt pārbaudes darbus, vēlāk turpinot ar mācību vielu, kas pēc iepriekšējo gadu mācību plāna pienākas aptuveni tiem datumiem, kad skolotāju streiks būs beidzies ar visiem skolotājiem labvēlīgu un dzīvē ieviestu rezultātu.
Lai pārņem modeli, kurš darbojas nevainojami no citām valstīm, kur skolotāja profesija ir cieņā! No Vācijas, Anglijas, Norvēģijas u.tml. Nebūs bezjēdzīgi jātērē valsts nauda, veidojot surogātmodeļus.
Man tomēr neapmierina tas, ka vienā skolā viena priekšmeta skolotāji saņem atšķirīgu atalgojumu par vienu likmi. Vienam minimālā likme, citam pēc administrācijas ieskatiem. Starpība ļoti liela, vairākos simtos eiro. Tas nu gan vairs nav godīgi? IZM būtu jāsakārto šī lieta vispirms un finansējums sadalītos godīgi un vienmērīgi. Ir taču piemaksa ar kurām var atbalstīt labākos un centīgākos.
STREIKS!
Jaunajam modelim - NĒ! Kaut ko vēl iznīcinošāku grūti iedomāties! MODELI "Par 40 stundās izdarāmu adekvāti atalgotu darbu"! Par deliģētiem darbiem arī paredzēt samaksu atbilstoši ( mājas darbi- cik 1 mājas darbs arī patērē laiku uz bērnu; noteiktais k-darbu skaits- sagatavošana, izlabošana uz bērnu).....tagad man ir 0,002.. min darba izlabošanai 1 bērnam, bet jālabo- vērtējumiem jābūt! Runāts,piketēts daudz! Vienīgā izeja- beztermiņa streiks! Viena diena tikai priekš pasmīkņāšanas! Ja nebūs nopietni, nekas nemainīsies uz->, bet gan <-. Tas taču būtu jāsaprot!
Jaunajam modelim -NĒ!
Pilnīgi piekrītu Hmm. Skolotājas pārdomas. 06.11.2015. 17:27 un tā kā nevar pielikt 1000 patīk, tad citēju: "KURĀ PROFESIJĀ VĒL TĀ IR: 1) darbs ar 20 klientiem reizē; 2) Strādājot ar 20 klientiem reizē, jāpanāk, ka visi visu saprot, jābūt tikai un vienīgi pozitīvam rezultātam; 3) Strādājot ar 20 klientiem reizē, katram jāveltī individuāla apkalpošana; 4) Ja vienam vai vairākiem klientiem nav savu piederumu, tad tik un tā bez atlīdzības jānodrošina produktīvs klienta darbs; 5) Ja klients nav ieinteresēts vai nevēlas strādāt - tik un tā jānodrošina, lai viņš strādātu un būtu tikai un vienīgi pozitīvs rezultāts; 6) Ja klienta vecāki ir neapmierināti ar jebkuru sīkumu, viņi anonīmi sūdzas visur, viņiem vienmēr ir taisnība, pat, ja klients nav darījis neko vai traucējis darbā; 7) Darbam ar klientu jāvelta neapmaksātas darba stundas pēc darba laika beigām; 8) Lai strādātu, ir jābūt vismaz 2 augstākajām izglītībām - priekšmetā un pedagoģijā, bet neskatoties uz to, nepārtraukti par saviem līdzekļiem jāpilnveido zināšanas kursos, kas vairumā ir naudas pelnīšanas veids kādam citam, bet neko nedod profesijā; 9) Jādara darbs, kas būtu ģimenes kompetencē; 10) Par visu to saņem atlīdzību, kas ir nedaudz virs minimālās algas (tādas, ko saņem jebkurš no ielas paņemts cilvēks bez izglītības, prasmēm, zināšanām). TAISNĪGS ATALGOJUMS? . . . . . . . . . . . . . . . 11) Kurā vēl profesijā nogriež vienā momentā 50% no algas un tad gadiem sola paaugstināt bet patiesībā gatavo "modeli" , kurā alga vēl vairāk samazinās?pie tam, paši BRĀĶA MODEĻA, kuru gadiem nevar pieņemt, gatavotāji paši par visu gatavošanas laiku saņem 4x lielāku algu kā tie, kuriem šis " modelis" tiek gatavots..."
min. kab. restart 07.11.2015. 14:10:10
strauju.ma un tās valdība ir mazspējīga saimniecībā un ciniska pret cilvēkiem
Internetā raksta, ka Mārupē skolotāju alga ir 900+ eiro. Vai tas ir par likmi? Vai atkal tā ir vidējā alga, ieskaitot skolu direktorus un vietniekus? Pietiek dezinformēt sabiedrību! Jābūt konsekventiem - ir skolotāju alga par slodzi, ir direktoru amata alga, un ir kopējā naudas summa, ko pedagogs saņem, strādājot vairākos amatos un vairākās slodzēs!
Tikai kārtīgs streiks ,jo ātrāk sāksim ,jo ātrāk ko panāksim! Valdība velk laiku!
Populārais salīdzinājums ar apkopēju un viņas algas lielumu. Tad otrs populārais salīdzinājums par grūtu darbu 40 stundas nedēļā, ko dara visur citur, tikai ne skolā... Tad vēl tiek pieminēta skolotāja 21 slodzes stunda nevis 40. Un secinājums - skolotāji strādā maz, salīdzinājumā ar citiem. Manas pārdomas šajā sakarībā - kāpēc, ja reiz salīdzinām stundas, nepieminam, piemēram, aktierus, kuru "redzamā darba daļa" ir vēl mazākas laiks kā skolotājiem? Tur nezin kāpēc tiek pieņemts, ka ir taču mēģinājumi (gatavošanās izrāde - tieši tāpat, kā skolotājiem jāgatavojas stundām). Vēl piezīme par apkopējām, sētniekiem, nenoliedzot to, ka darbs ir fiziski smags, tomēr neesmu redzējusi gandrīz nevienu šīs profesijas pārstāvi, kurš tiešām arī slaucītu, mazgātu utt. 8 stundas dienā....
Nezin kādēļ neviens nepiemin ka atalgojumu nedaudz virs minimālā saņem cilvēki kuri ikdienā atbild par bērnu dzīvībām..un tam klāt vēl tie visi pienākumi, ko jau zemāk uzskaitīja skolotāja attiecinot uz klientu.. Nezinu vai ir adekvāti salīdzināt ceļa strādniekus ar pedagogu.. Tam kurš to dara nav īsti nojausmas par ko viņš runā jeb ko salīdzina, diemžēl.. Cik zinu, tad pasaulē smadzeņu darbs (izglītība!!!) un attiecīgais atbildības slieksnis netiek vērtēts zemāk par fizisko darbu..
Pievērsiet uzmanību, ka vispārējai un profesionālajai izglītībai izmantos 9 miljonus, to ieviešanai veidos MK noteikumus, naudu aprēķinās pašvaldībām, ņemot vērā iedzīvotāju blīvumu.
To Vineta un tamlīdzīgiem 06.11.2015. 20:43:59
Vai Jūs iesakiet arī skolotājiem pamest kaujas lauku un doties projām, piem., uz Īriju vai Vāciju? Tad jādomā, ka Jums nav bērnu, vai jūtaties tik izglītota, ka varēsiet pati viņiem mācīt fiziku, matemātiku, valodas u.c. Un tad - veiksmi darbā! Vai arī Latvija būs analfabētu valsts, jo izskatās, ka uz to pamazām iet - augstāko izglītību ieguvušie ierēdņi vai nu nemāk, vai negrib prast rēķināt un pareizi runāt - samazināšana nav izlīdzināšana. Brāķa modelis nav modelis, bet brāķis utt.
valsts iestādei 06.11.2015. 20:13:05
ir pienākums atskaitīties par iztērēto finansējumu. Atliek rakstīt iesniegumu IZM un pieprasīt sniegt atbildi - cik līdzekļu šo gadu laikā tā tērējusi modelētāju darba algām, komandējumiem, materiāliem, pētījumiem, komisiju ekspertu atalgojumiem / kompensācijām, utt... kur atskaite? - tad arī redzēsiet, kur paliek skolotāja algu pielikumam un izlīdzināšanai nepieciešamais finansējums! valsts iestādei ir pienākums atskaitīties tiem, kas maksā = nodokļu maksātājiem. Lūdzu - uz priekšu!
Vineta, ej uz skolu strādāt, laba alga, nav jāstrādā, 3 mēneši brīvi........
Ja skolotājam nepatīk atalgojums - kādēļ par šiem daudziem gadiem nesameklējāt sev citu darbu? Jūs ar varu skolā tur? Vai tomer gribās 2 mēnešu apmaksātu atvaļinājumu un pārēja brīvlaika laika pasēdēt tikai dažas stundas skolā? Un nevajag vaimanāt par skolotāja grūto darbu - ejiet strādāt tad par " lielajām" algam uz rūpnīcām, veikaliem, slimnīcām, kur tiešām cilveki smagi fiziski strādā.
nekompetentām komisijām 06.11.2015. 17:52:06
Cik gadus vēl "reformisti/reformistes" stieps gumiju un bez darba rezultāta izšķērdēs (arī skolotāju nodokļu) naudu, lai sakārtotu visiem saprotamu, caurskatāmu apmaksas sistēmu skolotājiem? Kāpēc skolotāju algu aprēķins joprojām ir samudžināts sabiedrībai nesaprotamos koeficientos, piemaksās utt.? Cik daudz miljonu nepieciešams šiem "reformistiem" , lai, nevis palielinātu, bet tikai pārdalītu naudu no lielākām algām uz mazākām? Kāda tur vēl izlīgšana, ar katru gadu spriedze tikai palielinās?
Hmm. Skolotājas pārdomas. 06.11.2015. 17:52:01
Tie, kas ielikāt :( pie mana pirmā komentāra - ko es pateicu nepareizi? Kas ir melīgs manos vārdos? Vai ir kas tāds, ko esmu pārspīlējusi? Vai varat nosaukt vēl kādu profesiju, kurā ir līdzīgas prasības par tādu pašu atalgojumu? Ko tad jūs īsti gaidāt no skolotāja? Vai tiešām jums šķiet, ka atalgojums nedaudz virs minimālā ir tas, kas skolotājai jāsaņem?
KAD MAN BEIDZOT SMAKSĀS NORMĀLU ALGU PAR PADARĪTO DARBU!!!!! NEGRIBU VAIRĀK STRĀDĀT PAR 420 EUR!!!! APKOPĒJA SAŅEMS TŪLĪT TIKPAT!!! MAN IR 33 GADI DARBA STĀŽS UN VISU ŠO LAIKU ES GAIDU UN CERU UZ KAUT CIK CIENĪJAMU ATALGOJUMU. CIK VAR GAIDĪT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hmm. Skolotājas pārdomas. 06.11.2015. 17:27:51
KURĀ PROFESIJĀ VĒL TĀ IR: 1) darbs ar 20 klientiem reizē; 2) Strādājot ar 20 klientiem reizē, jāpanāk, ka visi visu saprot, jābūt tikai un vienīgi pozitīvam rezultātam; 3) Strādājot ar 20 klientiem reizē, katram jāveltī individuāla apkalpošana; 4) Ja vienam vai vairākiem klientiem nav savu piederumu, tad tik un tā bez atlīdzības jānodrošina produktīvs klienta darbs; 5) Ja klients nav ieinteresēts vai nevēlas strādāt - tik un tā jānodrošina, lai viņš strādātu un būtu tikai un vienīgi pozitīvs rezultāts; 6) Ja klienta vecāki ir neapmierināti ar jebkuru sīkumu, viņi anonīmi sūdzas visur, viņiem vienmēr ir taisnība, pat, ja klients nav darījis neko vai traucējis darbā; 7) Darbam ar klientu jāvelta neapmaksātas darba stundas pēc darba laika beigām; 8) Lai strādātu, ir jābūt vismaz 2 augstākajām izglītībām - priekšmetā un pedagoģijā, bet neskatoties uz to, nepārtraukti par saviem līdzekļiem jāpilnveido zināšanas kursos, kas vairumā ir naudas pelnīšanas veids kādam citam, bet neko nedod profesijā; 9) Jādara darbs, kas būtu ģimenes kompetencē; 10) Par visu to saņem atlīdzību, kas ir nedaudz virs minimālās algas (tādas, ko saņem jebkurš no ielas paņemts cilvēks bez izglītības, prasmēm, zināšanām). TAISNĪGS ATALGOJUMS? . . . . . . . . . . . . . . . 11) Kurā vēl profesijā nogriež vienā momentā 50% no algas un tad gadiem sola paaugstināt bet patiesībā gatavo "modeli" , kurā alga vēl vairāk samazinās? pie tam, paši BRĀĶA MODEĻA, kuru gadiem nevar pieņemt, gatavotāji paši par visu gatavošanas laiku saņem 4x lielāku algu kā tie, kuriem šis " modelis" tiek gatavots...
Kaut kas interesants un šausminošs reizē!Laikam drīzāk pienāks mana vecuma pensija,un modelēšna vēl būs un būs.Tas nekad nebeigsies.Kāpēc un par ko tie modelētāji saņem algu?Ak,modeli-dodies jel vienreiz rokās!
45-летняя учительница 06.11.2015. 17:17:23
Nu nekādi IZM neizdodas savu brāķi iesmērēt skolotājiem! Ja skolu direktores vēl varētu piekrist (sola palielināt pat par 40% skolu direktoriem algas, būs lielās skolās 3000+ eiro), tad lielākā daļa skolotāji būs zaudētāji! Cik valsts naudas tika iztērēts par šiem gadiem šiem IZM jaunā modeļa haltūristiem?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.