Lietotājvārds
Parole
>māte 22.03.2016. 18:50 22.03.2016. 21:48:35
Nu, un kā tās vecāku galvas sakārtos lieka sporta stunda bērnam? Tur jau tā lieta, ka vispirms ir bērniem jāiemāca PAREIZI ĒST. Ja to nemāca vecāki, tad to vajadzētu iemācīt skolā.
Liekā svara problēma slēpjas vecāku galvā! Bērni par vecāku doto kabatasnaudu jau pēc pirmās stundas prom uz veikalu! Čipsi, cola,bulkas,starpbrīžos- desmaizes u.c. balto miltu izstrādājumi! Mājās- treknas gaļas,saldumi vietā un nevietā!Un vai kāds no šiem vecākiem paskatās,cik bērns apēd? Jau tajās pašās 2 fizkultūras stundās dažs labs nevar pavilkties.Kāda nozīme tam pagarinājumam? Vecākiem pašiem nav prāta tik daudz ,lai paskatītos, ko ēd viņa bērns un,galvenais, ka jau sen resnumi lien pa visām vīlēm! Bieži var dzirdēt, ka mājas parastais ēdiens- cepti kartupeļi!Atvainojiet,vai gadījumnā cūkas nebaro ar šo produktu?
Ko tad citu grib sagaidīt? Skolā tikai 2 sporta stundas jeb 40+40=80min (manā skolā) un šinīs sporta stundās neko jēdzīgu nedara
>Lielais jautājums 19.03.2016. 18:42 19.03.2016. 22:36:58
Vispār jau primāri ir iemācīt pareizi ēst un pēc tam uzsākt lielākas fiziskās aktivitātes. Pretējā gadījumā sanāk tā - pasportoju kādas 20 minūtes, tad nu tagad uzreiz vajag kārtīgi pieēsties (it īpaši, ja pirms tām fiziskajām aktivitātēm neēda, jo nav veselīgi ar pilnu vēderu sportot). Ja pēc fiziskas slodzes kārtīgi pieēsties (robeža ar pārēšanos), tad svars nekādi nekrītas, bet tikai nāk klāt, un bērni un vecāki neizpratnē - bērns kustas, bet pieņemas svarā.
Lielais jautājums 19.03.2016. 18:42:59
Kāpēc Latvijā tik daudz slimo? Tāpēc, ka par maz kustas un par daudz ēd.Bez kustībām neaug muskuļi. To trūkums traucē attīstīties ķermenim, nenotiek pareiza vielmaiņa, asinsapgāde.Cilvēki slimo .
skolotāja un mamma 19.03.2016. 17:53:40
Tā ir lielas mūsu sabiedrības problēma. Paradumi ēst, sportot u.c veidojas ģimenē! Piekrītu- bērniem ir jākustas vairāk, bet viiena sporta stunda to caurumu neaizlāpīs. Jāatvieglo mācību apjoms vismaz sākumskolā, lai pamatus lasīt, rakstīt, rēķināt un iemācīt mācīties varētu ielikt normāli, neforsējot. Tālāk, īpaši vidusskolā, apjomu var palielināt. Un vidusskolas domātas, lai sagatavotos studijām augstskolās.Tagad ir gluži pretēji. Maziem ir īpaši liels un sarežģīts apjoms. Lielie var atļauties paslinkot.
Ko lai dara, ka bērns jau uz skolu atnāk ar krietnu devu liekā svara? Te viena lieka stunda nekā nedos. Visdrīzāk tusnītis būs no sporta vispār atbrīvots? Ierosinu vienu no likvidētajām skolām pārvērst par tādu kā rehabilitācijas internātskolu tusnīšiem. Pieņemt atbilstošu personālu- galvenokārt mediķus, dietologus, trenerus.
Lai vecāki mazāk ved bērnu uz Macdonaldu un beidz pirkt čipšus, tad nevajadzēs skolotājiem likt vingrot ,lai neaptaukojas !
Es par 3 sporta stundām. Bērniem ir dabiski kustēties, nevar viņi nosēdēt 6-8 stundas kā jēriņi.Kaut mazliet tas uzlabos visas svarīgās organisma sistēmas, bet galvenais liks labāk strādāt smadzenēm.
Ko dos mums tā 3 stunda ? ,ka manās sporta stundās nav tāda kā sporta ,bet gan lieka pastaigāšanās pa sporta zāli !
mūsu klasē neviens nevar nopirkt zirgu...
Manā klasē gandrīz visi zēni ārpus skolas nodarbojas ar sportu, meitenes vairāk iecienījušas dejošanu un jāšanas sportu. nesporto tikai, kuriem veselība to neļauj. Kam vēl vajadzīga tā trešā sporta stunda?
Vai ŠAMAIS RAKSTELIS ir pamatojums Durska vēlmei 18.03.2016. 14:39:26
Vai ŠAMAIS RAKSTELIS ir pamatojums Durska vēlmei pielikt skološanās laiku - 2 nedēļas un tā pagarināt mācību gadu? Tušņi sportos skolas nodarbībās? - :D :D ;D, ........Drīzāk vārna dziedās lakstīgalas balsī, bet.... īstie ieguvēji kārtējo reizi būs IZM IERĒD'\NU SIMTI, kas saņems miljonus par projekta izstrādi, aprobāciju, projektēšanu, pieņemšanu, modelēšanu, pārbaudi.........
Kā ko? Neko. Trenējaties. Mēs piem. skolas sportu neapmeklējam, jo tas bezjēgā atņem spēkus un nogurdina, lai gatavotos profesionāli sevis izvēlētajam sporta veidam un pārstāvētu valsti ārpusrobežām. Kamēr vecāki paši nesāks izlemt, kā pareizi skolot bērnus, jo augšā tur visādi pārgudrie...tikmēr arī valstī nekas nemainīsies! Neviena sporta stunda, nedz 3 vai kaut 103 tādas stundas nepiespiedīs jauniešus sportot! Ne jau nu pie mūsu supervecajām sistēmām, kas notiek sporta stundās. Cik tad ir tādu skoliņu, kur sporta skolotāji ir jauna gada gājuma cilvēki, kuri ir paši sportot spējīgi, māca un ieinteresē, nevis tikai liek skriet ponta pēc..un man kā vecākam nudien nav jāuztraucas par to, vai mana bērna blakussēdētājs skolā sporto, vai nē. Tam viņam ir vecāki domāti. Grib rīt bulciņas, vecāki dod tam naudu??? Lūdzu-uz priekšu! Man ta kas??? Par mani kāds domā? Neviens!!! Galvenais tur augšā izgudrot kārtējos murgus un pakacināt tautu! Tad nu tā...darīsim kā gribēsim, jo tas ir mans bērns! Un Jums silti iesaku to pašu! Nevienam nav tiesību regulēt ne manus, ne citu bērnus.
Nu un ko darīt tiem, kas trenējas 5-6 reizes nedēļā plus vēl citreiz no rīta.
AIVA DINA AR AIZTURI 18.03.2016. 12:40:07
Sīkos ar limuzīniem ieved skolā. Katru starpbrīdi kaut ko stumj māgā un dračī iPhonu. No sporta atbrīvoti. Uz treniņiem iet par tizlu. Tad nu arī dupsis izaug kā baļļa (muca).
cits viedoklis 18.03.2016. 12:40:05
Nu nezinu, man liekas tieši pretēji. Strādājot skolā redzu, ka bērnu ar liekā svara problēmām ir arvien mazāk. Parasti tie, kuriem šī problēma ir novērojama, ir ar smagām veselības problēmām.
Papildus sporta stundas būtu apsveicami, bet kāpēc nekur nerunā par gandrīz neatrisināmām problēmām šai sakarā. Manā skolā tās būtu papildus 34 stundas (katrai klasei 1 st ned.), tātad gandrīz 2 skolotāju kontaktstundu slodzes. Sporta zālē jau tagad brīžam paralēli notiek stundas 3 klasēm, 2 klases vienlaicīgi strādā regulāri. Vienīgi varētu bērnus vest uz tām pagastu skolām, kas gandrīz tukšas, bet, bet lielā un modernā sporta zāle stāv nenoslogota. Vēl viena apsveicama ideja par peldēšanas ieviešanu. Nesākšu aprakstīt, cik tas Latvijas apstākļos iespējams (neiespējams). Pirms kaut ko ieviest ir jārunā par konkrētu rīcību un iespēju vispār idejas realizēt. Netraciniet sabiedrību ar kārtējo mācību gada pagarināšanas teoriju!
Nē, inga, tā nu vairs nav taisnība. 90.gados, 2000.gadu sākumā - jā. Bet tagad tieši no rietumiem nāk veselības kults, arī tai pašā ASV ļoti pastiprināti pievēršas veselīgam dzīvesveidam un sen jau pieteikts karš ātrajām uzkodām. Tagad tas neveselīgais vilnis, manurpāt, tieši pārmetas uz rietumiem. ASV - kaut vai Obamas (Mišelas) projekts, kas popularizē mājsaimniecības ar saviem bio dārziņiem. Tas kļūst par kultu. Domāju, ka tieši no rietumiem tuvākajos 5-15 gados nāks baigais spiediens par veselīgu dzīvesveidu.
Jo vairāk ejam uz rietumiem, jo apaļāki paliekam.
Du**, to pašu tad var teikt par jebkuru citu aktuālo tēmu izglītībā! Vakar bija milzīgs pasākums, kas veltīts AKTUĀLAI un nozīmīgai tēmai - pat skolēnu veselību. Arī ministrs piedalījās. Esmu vecāks un labprātāk lasu rakstus par šo, nevis par jūsu algām!!! Man ir svarīgi, cik veselīgi aug mani bērni un arī citi skolēni!
Jums speciali liek Cept shos te rakstinjus? Neapniik? Neba no skola tagad to problemu atrisinaas. Tikko jau bija raksti par sho temu...
Nepatīkami un žēli skatīties uz tiem nelaimīgajiem bērniem, kuri nevar 5 metrus bez aizelšanās noskriet. :( Bet, kā starpbrīidis, tā goda lieta pēc bulciņām skriet!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.